692 Talmudyczna etyka na przykładzie przeciw-polskiego chazarskiego kłamcy Ronena Bergmana i zmyślonej gadki / haggadah o jego matce, itp.


autor: Dor Malka/Creative Commons BY SA 4.0 wPolityce.pl

https://skribh.wordpress.com/?s=R%C4%99ce+precz+od+Polski%2C+Polek+i+Polak%C3%B3w+potomkowie+niemieckich%2C+chazarskich%2C+czy+innych+nazist%C3%B3w%2C+ludob%C3%B3jc%C3%B3w+S%C5%82owian%2C+swoich+ziomk%C3%B3w+i+innych+lud%C3%B3w%21&submit=Szukaj

gosc2@gosc2
Jednym słowem żydzi kłamią.

Kxir
W imieniu 3 mln zamordowanych polskich Żydów pytam (bo tego nie zrobią ich bracia Żydzi), dlaczego żydowska policja robiła łapanki w gettach i pakowała Żydow do wagonów na pewną śmierć do Treblinki?

zakłamana historia
Ten kłamca dobrze zna życiorys swojej matki, ale każde ich kłamstwo jest dobre aby oczernić i oskarżyć Polaków, tylko przyznania się do własnej odpowiedzialności unikają jak ognia.

Michał
Te ustalenia powinny być wykorzystywane w rozmowach ze stroną amerykańską. Warto też oficjalnie zapytać pracodawców Pana Bergmana, co właściwie jest grane?

???????????????
Nareszcie się obudziliście. Walą nas pałą po łbie a wy się pisowcy zastanawiacie czy uklęknąć czy oddać? jesteście Polakami??? Nikt nie będzie tego znosił. do roboty albo stracicie głos suwerena.

należało mu się
Złośliwie zaatakował Pana Premiera w Monachium i otrzymał adekwatną, zgodną z faktami historycznymi odpowiedź .

zoro
Trzeba tym zaintereswać New York Timies a. Napewno napiszą świetny artykuł.

https://wpolityce.pl/polityka/385841-trudno-uwierzyc-ze-izraelski-dziennikarz-sledczy-nie-zna-losow-wlasnej-matki

Trudno uwierzyć, że izraelski dziennikarz śledczy nie zna losów własnej matki

opublikowano: za godzinę

Historia matki Ronena Bergmana, izraelskiego dziennikarza, który przedstawił ją premierowi Morawieckiemu podczas konferencji prasowej w Monachium, ma kolejne luki. Wówczas Bergman nie był w stanie określić wieku swojej matki, którą podczas wojny mieli prześladować Polacy. Teraz pojawiły się wątpliwości, czy jego matka w ogóle przebywała na terytorium Polski.

Przypomnijmy, że w lutym Bergman opowiadał w Monachium, że jego matka w wieku 5 lat tak dobrze mówiła po polsku, że przed wojną dostała dyplom od „polskiego ministra”. Później ta znajomość polszczyzny miała jej uratować życie, gdy podsłuchała, jak przechowujący ją i jej rodzinę chłopi, chcą ją wydać gestapo. Bardzo szybko okazało się, że ta historia jest niespójna. Ten sam dziennikarz zaledwie rok wcześniej pisał o dzieciństwie swojej matki. Twierdził wówczas, że jego matka w wieku 5 lat „pochowała ojca w śniegu, cicho, by nie usłyszeli naziści”. Ostatni rok szkolny w II RP skończył się w czerwcu 1939 roku, a masowy mord na Żydach zaczął wraz z napaścią Niemiec na Związek Sowiecki. Pierwsza zima po nim była dopiero w listopadzie 1941 roku. Nie można mieć dwa razy pięciu lat. Na pytania dotyczące wieku jego matki Bergman reagował irytacją lub milczeniem. W końcu, dzięki odnalezionemu zdjęciu grobu jego matki, okazało się, że Miriam Bergman zmarła w 1993 roku w wieku 57 lat (a więc urodziła się nie wcześniej niż w 1935 roku), zatem historia o wręczeniu jej przez ministra dyplomu za „dobrą polszczyznę” jest – w najlepszym wypadku – mocno podkoloryzowana.

Bergman opowiadał jednak również, że jego matka pamiętała doskonale jakimi antysemitami byli rodzice jej „kolegów z klasy” i dlatego postanowiła, że nie będzie nigdy więcej mówić po polsku. Zamiast polskiego wolała posługiwać się niemieckim. Jednak wówczas pojawia się pytanie, gdzie dziesięcioletnia dziewczynka, jaką tuż po wojnie była Miriam Bergman, miała nauczyć się niemieckiego? Jeżeli chodziła do szkoły w komunistycznej Polsce, to nie mogła się w niej w tamtych czasach nauczyć niemieckiego. Jeżeli natomiast znalazła się w jednym z obozów dla uchodźców wojennych w Niemczech lub Austrii, to… nie miała polskich kolegów z klasy.

Trochę światła na te sprzeczności rzucają wyniki kwerendy przeprowadzonej w archiwum Centralnego Komitetu Żydów Polskich (CKŻP). Po wojnie do CKŻP zgłaszali się ocaleni z Zagłady Żydzi. Jeżeli chcieli legalnie wyemigrować z Polski warunkiem była rejestracja w Wydziale Emigracyjnym i Repatriacyjnym CKŻP. Skoro zatem młoda Miriam wraz z matką znajdowały się – zdaniem Ronena Bergmana – w Polsce i chciały ją opuścić, to w archiwach wydziału powinien znaleźć się jakiś ślad na ich temat. Pewnym problemem jest brak wiedzy na temat nazwiska panieńskiego matki Ronena Bergmana (sam nie chciał nic na ten temat mówić, a w oficjalnych wywiadach przeprowadzanych z nim m.in. na antenie TVN, nie zadawano mu trudnych pytań), zatem należało szukać po prostu Miriam urodzonej w Buczaczu około 1935 lub 1936 roku. I co się okazało? Że w archiwach Wydziału Emigracyjnego i Repatriacyjnego CKŻP znajduje się tylko jedna osoba w podobnym wieku o tym imieniu. Jest nią urodzona w 1937 roku Miriam, która znalazła się w wykazie Żydów przygotowanym przez Komitet Opieki Społecznej przy Radzie Żydowskiej w Radzyniu Podlaskim w 1940 roku. A zatem według wszelkiego prawdopodobieństwa nie jest to matka Ronena Bergmana.

Co to oznacza? Przede wszystkim to, że matka Ronena Bergmana nie zarejestrowała się w CKŻP, a zatem prawdopodobnie nie wyemigrowała z Polski po wojnie. Jak zatem wyjaśnić jej przyjazd do Izraela w 1949 roku? Chyba tylko tak, że po wojnie musiała już przebywać poza Polską. Być może w Niemczech, gdzie uczyła się niemieckiego. I gdzie jej koledzy z klasy mieli antysemickich rodziców.

Trudno uwierzyć, że Ronen Bergman – znany dziennikarz śledczy – nie zna historii własnej matki. Skąd zatem te nieścisłości?

autor: Konrad Kołodziejski

Misio@Misioza godzinę
Pan Kołodziejski… Jak zwykle materiał najwyższej klasy 🙂

Agganus@Agganus
Pora przygotować się na następne fake’owe obchody w lipcu i może podesłać teściowi Dudy aby przeprosił Polaków:

https://polskaniepodlegla.pl/magazyn-patriotyczny/item/2801-wielkie-klamstwo-ub-zdemaskowane-prawda-o-pogromie-kieleckim-wychodzi-na-wierzch

Tomi
Problemem Polaków jest zbyt emocjonalna i szybka reakcja na szczekania różnych kundelków, jak również, wynikające z kompleksów, pewno związanych z podłym urodzeniem, tendencje do tłumaczenia się

djr
Dlaczego ten Bergman mowi po angielsku z rosyjskim akcentem?

koliber
ależ on chciał uderzyć w premiera, to oczywiste.

Trudno uwierzyć, ale rządzący
durnie z żydoPiSu nie tylko nie potrafią,nie chcą zrobić żadnej akcji o zasięgu ponad polskim ale nawet istniejące już w necie streamy TVP blokują dla odbiorców poza granicami Polski! To dywersja!

kama
Żydzi bez antysemityzmu nie mogą żyć. Nie są w stanie utrzymać zbiorowości bez poczucia zagrożenia z zewnątrz. Jeśli go nie ma, muszą go wywołać.

Nikt nie zmuszał, sami chcieli
Myślą, że nie mieliśmy znajomych żydów? Że nie znamy faktów. 68-72 rok to była jedyna okazja żeby stąd zwiać, kombinowali żeby nie stracić tego co tu, a wybrać tak by było lepiej. USA, Kanada, Dania

Za to łatwo uwierzyć, że
silący się na dziennikarzenie kołodziej jest w stanie pisać tylko do takiej ściennej gazetki w remizie jak tut. wPolin.pl. Facet do ogłupiania gojów.

Prawdecka
To tyle w sprawie kwerendy w Polsce a co dalej z faktami? Czy jest dostęp do danych z Izraela? Zdemaskowanie prowokacji na podstawie wyssanych faktów jest najlepszą drogą do udowodnienia KŁAMSTWA.

polish_proud@polish_proud
Bo to kłamca i prowokator jest a nie dziennikarz śledczy!

https://wpolityce.pl/polityka/380538-izraelski-minister-edukacji-zmienil-zdanie-chcial-mowic-o-zbrodniach-polakow-na-zydach-a-teraz-stwierdzil-ze-jednak-obozy-budowali-niemcy

https://wpolityce.pl/polityka/379418-czolowy-izraelski-dziennikarz-to-nie-przypadek-ze-majacy-powiazania-z-niemcami-dziennikarze-haaretz-przewodza-w-kampanii-przeciwko-polsce

…..


autor: Twitter/bgraczak wPolityce.pl

kazik
Żydzi kłamią instytucjonalnie, fabrykują fałszywe oskarżenia i w nienawiści do Polaków wychowują młodzież. Obyśmy nie musieli im tego oddać.

Konrad
Instytut Yad Vashem jest absolutnie niewiarygodna instytucja.

Leming
Brawo ,tzn że informacje o żydowskiej policji ,szmalcowaniu na Polaków w Wilnie ,UB udostepnione przez Polskę w internecie w jezyku angielskim dociera do swiata. Wiecej filmikow wnecie.

robert
Kochajmy się, jak bracia. Liczmy się, jak Żydzi

Jan@Najk
Nawet najdrobniejsze kłamstwo, czy nieścisłość należy nagłaśniać i domagać się sprostowania i przeprosin! Pozdrawiam Wszystkich LDW. Jan

TO-YA@TO-YA
No i mamy kolejny występ braci pana premiera Morawieckiego.

ah
Poczekajmy na owoce tej interwencji – czy fałszywi przyjaciele zmienią opis pod zdjęciem.

https://wpolityce.pl/polityka/386127-blyskawiczna-reakcja-msz-ws-skandalicznego-napisu-w-yad-vashem-dziedziczak-poprosilem-nasza-placowke-o-interwencje

Błyskawiczna reakcja MSZ ws. skandalicznego napisu w Yad Vashem. Dziedziczak: „Poprosiłem naszą placówkę o interwencję”

opublikowano: wczoraj

Poprosiłem naszą placówkę dyplomatyczną w Izraelu o interwencję w sprawie napisu dotyczącego „polskiej policji” w getcie w Łodzi, który znajduje się na wystawie w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie – poinformował w czwartek wiceszef MSZ Jan Dziedziczak.

W czwartek Dziedziczak wspólnie z uczestnikami pielgrzymki do Ziemi Świętej, m.in. polskimi Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata i weteranami II wojny światowej, odwiedził Instytut Yad Vashem, w tym tamtejsze Muzeum, które przedstawia Zagładę Żydów, m.in. na terenach okupowanej przez Niemców Polski.

Podczas zwiedzania na kontrowersyjny napis zwrócił uwagę jeden z weteranów, ppłk Tadeusz Michalski, żołnierz ZWZAK i powojennego podziemia niepodległościowego, który w czasie okupacji mieszkał w Łodzi. Napis w języku angielskim głosi m.in., że Niemcy wraz z „polską policją” pilnowali wejścia do łódzkiego getta. Weteran przypomniał, że w Łodzi, wcielonej do III Rzeszy Niemieckiej, w odróżnieniu od  Generalnego Gubernatorstwa nie funkcjonowała „polska policja” (określana również jako tzw. policja granatowa; w jęz. niemieckim „Polnische Polizei im  Generalgouvernement”).

Kiedy zobaczyłem ten napis, poprosiłem o natychmiastową interwencję naszą placówkę dyplomatyczną w Izraelu. Nie zostawimy tej sprawy i zrobimy wszystko, żeby ta  informacja została natychmiast zmieniona

— powiedział Dziedziczak dziennikarzom.

Niech mówią świadkowie, głos świadków, którzy widzieli, jak było naprawdę, widzieli, kim byli Niemcy, widzieli, jak zachowywali się Polacy, jak zachowywali się Żydzi

— mówił wiceszef MSZ. Dodał, że polecenie wydane polskiej placówce dyplomatycznej dotyczy „rozpoczęcia działań w celu przywrócenia prawdy”.

Nasza siła argumentacji w walce o przywrócenie prawdy w tym miejscu jest bez porównania większa, jeżeli stoi za nami świadectwo tych, którzy to widzieli na własne oczy, i mam nadzieję, że Yad Vashem uszanuje głos tych, którzy Żydów widzieli, i przywróci tam prawdziwą informację

— dodał Dziedziczak.

Pytany o sprawę ppłk Tadeusz Michalski powiedział, że bram łódzkiego getta pilnowała tzw. policja gettowa – Żydowska Służba Porządkowa („Juedischer Ordnungsdienst”).

Oni pilnowali, oni przepuszczali. Policji polskiej nie było na terenie ówczesnego Warthegau (niem. Kraj Warty)

— mówił Michalski.

Słowa weterana potwierdził dla PAP towarzyszący kombatantom historyk dr Tomasz Domański, który w IPN zajmuje się problematyką polsko-żydowską.

Nieoficjalnie w Instytucie Yad Vashem PAP dowiedziała się, że sprawa kontrowersyjnego napisu zostanie sprawdzona.

Temat tzw. policji granatowej pod koniec lutego br. podjął IPN, który wydał oświadczenie „w sprawie zbrodni Rzeszy Niemieckiej w okupowanej Polsce oraz fałszywych informacji pojawiających się w obiegu publicznym”. Instytut zwrócił uwagę, że policja ta, złożona w większości z Polaków, w odróżnieniu od niektórych podobnych formacji w okupowanej Europie bezwzględnie podlegała rozkazom cywilnych i policyjno-wojskowych władz niemieckich.

Funkcjonariusze „granatowej” policji, podobnie jak funkcjonariusze policji gettowej, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w wyszukiwaniu ludności ukrywającej się przed okupantem i w zwalczaniu działalności „nielegalnej” w gettach i poza gettami, byli współuczestnikami zbrodni Rzeszy Niemieckiej. Przenoszenie odpowiedzialności za udział tych formacji, stworzonych przez Niemców i wypełniających rozkazy Niemców, na ogół narodu polskiego czy ogół narodu żydowskiego z pominięciem Rzeszy Niemieckiej byłby pomniejszaniem odpowiedzialności Rzeszy Niemieckiej za zbrodnie

— przypomnieli historycy.

Instytut dodał też, że Polskie Państwo Podziemne wielokrotnie ostrzegało „granatowych” policjantów i innych współpracowników Rzeszy, że będą pociągnięci do odpowiedzialności karnej za udział w niemieckich zbrodniach na współobywatelach – bez względu na to, jakiej są narodowości.

mly/PAP

kama
Uważam, że powinno się nagłaśniać PRAWDZIWE powody medialnej napaści diaspory żydowskiej na Polskę. Mianowicie wstęp do skoku na majątek niespadkowy żydów pomordowanych przez Niemców.

Michal I.@Michas33
Austria swoje obozy, obsługiwane w dużej mierze przez swoich obywateli zrównała z ziemią i wybudowała tam domy, sklepy i śmietniki. Polska nieswoje obozy nazwała polskimi i pokazuje na całym świecie, że to Polacy jako urodzeni antysemici wymordowali Żydów…

Napoleon Bonaparte na pytania pochlebców o to kto miał największy wpływ na historię współczesnego świata zawsze odpowiadał – historycy.

A znany praktyk, ojciec narodów Józef Stalin zwykł mawiać, że historię piszą zwycięzcy i nikt ich o prawdę nie pyta. Obaj mieli rację.

Przeraża mnie jak bardzo aktualne są dziś słowa naszego wieszcza, że wcale nie jest mądry Polak po szkodzie tylko przed szkodą i po szkodzie głupi .

Niemcy piszą Polnische… polska schizofrenia ja piszę.

Michal I.@Michas33
Przecież to polskie państwowe muzea w Oświęcimiu (KL Auschwitz) i Warszawie (POLIN) pokazują za publiczne pieniądze, że to Polacy wymordowali Żydów w polskich obozach śmierci. A wycieczki z całego przyjeżdżają i oglądają. I piszą później na całym świecie to, co na oglądają się w Polsce: 1) Polacy są sprawcami holokaustu 2) Polacy to naziści 3) Żydzi zginęli w polskich obozach śmierci z rąk Polaków 4) Polacy wywołali II wojnę, wymordowali Żydów i przywłaszczyli sobie ich majątek 5) Dlatego powinni oddać majątek Żydom i zapłacić Im odszkodowanie.

Wszystko to można usłyszeć i zobaczyć dzięki nadzwyczajnej hojności ministra Glińskiego, który na taką propagandę przeznacza za pośrednictwem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego setki milionów z publicznych pieniędzy. Skoro Polacy sami chcą, to trudno żeby ich inne nacje nie skubały. A te głupie 300 mld dolarów, które żądają amerykańscy Żydzi za holokaust to pestka w porównaniu do żądań, które postawią Niemcy za swoje straty i cierpienia doznane podczas II wojny światowej. Tak, tak, właśnie tak będzie, a właściwie już jest. Jeśli natychmiast Polska nie wymieni zarządy tych dwóch muzeów i nie zacznie pokazywać we wszystkich muzeach i miejscach kaźni prawdy, to na pewno przegramy taki spór o kasę. Ostatni świadkowie właśnie umierają, a światowi historycy dostający polskie (!) granty (czytaj: ciężki szmal wyjęty z kieszeni Polaków na otarcie łez za utratę czci, przyzwoitości i pamięci) już zmieniają zdanie i piszą na nowo historię II wojny światowej , uwzględniając wiodącą rolę polskich obozów śmierci. Przecież wiemy i widzimy od lat, że powtarzają oni tylko to co napiszą ręce lub wymówią usta polskich „profesorów” i „autorytetów”, co pokażą polskie muzea i instytucje opłacane przez polskich podatników.

Jaś
Prawdy się nie bójmy .

Andrek@Andrek
Polecam wszystkim zapoznanie się z treścią ustawy Knesetu z 18 sierpnia 1953 r. nr 5713-1953 o Yad Vashem – w angielskiej wersji pod linkiem https://www.yadvashem.org/yv/en/about/pdf/YV_law.pdf. Niech to wszystkim otworzy oczy, z czym mamy do czynienia już od 65 lat. W odróżnieniu od naszej ustawy o IPN, tam jest czysta ideologicznie propaganda nie pozostawiająca miejsca na żadne poszukiwanie prawdy historycznej odbiegającej od obowiązującej prawdy religii holokaustu, a mianowicie: Zginęło sześć milionów męczenników z rąk nazistów (wcale nie Niemców) i ich kolaborantów. Wszyscy oni bohatersko walczyli z nazistami i ich kolaborantami. Nie ma więc tam miejsca dla szpicli żydowskich, policjantów gettowych, członków judenratów i żydowskiego gestapo. Nie ma też miejsca dla żydowskich gangsterów terroryzujących okoliczną luidność – przecież to byli wszystko partyzanci. A wszyscy goje to „antiszemi” z wyjątkiem garstki Sprawiedliwych.

bca
Parafrazując klasyków…, porzućcie wszelkie złudzenia, którzy wchodzicie na ścieżkę próby wykrycia wspólnie prawdy i porozumienia… to se ne zmieni panie havranek….

68jacekmusialik@68jacekmusialik
ŻYCZĘ SOBIE ABY MNIE JAKO POLAKA I WSZYSTKICH POLAKÓW PRZEPROSIŁ PREZYDENT LUB PREMIER IZRAELA!!! Zastanawia mnie że tak szacowna i naukowa placówka nie wiedziała jaka formacja strzegła bram getta? Przypadek czy szukano winnego? Jednak właściwie postąpił PMM i nie przepraszał za mówienie prawdy!

ewa-alina
SKANDAL NA SKALE MIEDZYNARODOWA

koniec fałszywej przyjaźni
Gdzie nasze elity, naukowcy, dyplomaci, politycy? Dlaczego weteran zauważył coś, czego innego nie chcieli widzieć całymi dekadami? Izrael to jedno wielkie kłamstwo o Polsce. To nie jest przyjaciel.

glob@glob
Sprawa nie wygląda na pomyłkę, ale na celowe działanie najważniejszej placówki realizującej politykę historyczną Izraela. Trudno uwierzyć, żeby w Instytucie Yad Vashem, który od ponad 60 lat zajmuje się badaniem dziejów zagłady Żydów i niczym więcej, nie wiedziano że na okupowanych ziemiach polskich istniała żydowska policja, która pilnowała, by nikt z getta się nie wymknął, i że dopiero teraz, kiedy przez przypadek jeden ze świadków zarzucił kłamstwo, naukowcy z Instytutu rzucą się w wir pracy badawczej, by ustalić jak to z tą „polską policją” w gettach było. A do jakich odkryć dojdą, nikt tego jeszcze teraz nie może wiedzieć, ale z pewnością będą to odkrycia potwierdzające izraelską narrację hidstoryczną o Holokauście. Oliwy do ognia dolewają ponadto słowa pana ministra Dziedziczaka, który, całkiem słusznie, nakazał rozpoczęcie działań w celu przywrócenia prawdy. Pewność, że kiedyś prawda o tym kto pilnował gett wraz z żołnierzami niemieckimi już w Instytucie Yad Vashem była znana i teraz trzeba ją tylko przywrócić, świadczyć może jedynie o naiwności pana ministra, ale przede wszystkim uderza w autorytet Instytutu. Bo jeśli tak, to dlaczego została zmienionana na kłamstwo? Niepoprawny podpis pod zdjęciem być może zostanie skorygowany, ale określenie „polska policja” nie zostanie tam zmienione na „policja żydowska”, a już na pewno nie będzie o tym decydowała chęć poszanowania dla prawdy i polskiej wrażliwości, lecz aktualny izraelski interes polityczny.

https://kresy.pl/wydarzenia/msz-podejmuje-dzialania-ws-kontrowersyjnego-napisu-nt-polskiej-policji-w-yad-vashem/

https://wpolityce.pl/polityka/386097-bronmy-przyjazni-polsko-zydowskiej-polscy-sprawiedliwi-wsrod-narodow-swiata-odwiedzili-instytut-yad-vashem-zdjecia

https://wpolityce.pl/polityka/386213-drugie-spotkanie-zespolow-ds-dialogu-prawno-historycznego-juz-w-kwietniu-szpytma-czekamy-na-odpowiedz-izraela

…..

Anna Azari opuszcza Pałac Prezydencki po spotkaniu z Krzysztofem Szczerskim
Foto: Leszek Szymański / PAP Anna Azari opuszcza Pałac Prezydencki po spotkaniu z Krzysztofem Szczerskim

Ryszard Kapusta
Czyli jak napiszę że obozy były źydowskie bo ginęli a także zabijali w nich Żydzi to jest ok?

Mack Aron
Zacznijmy pisac o ZYDOWSKICH OBOZACH ZAGLADY. W koncu krematoria obslugiwali Zydzi i Zydow palili.

Michał Piekarski
CIEKAW JESTEM JAKBY TA DAMULA SIĘ ZACHOWALA JABY KTOŚ NAPISAŁ, ŻE TO W OBOZACH ŻYDOWSKICH ŻYDZI SIE SAMI SPALALI. Bolało by. A jak sie ma czuć POLAK JAK KTOŚ KTO PRZYCZYNIŁ SIĘ DO ZNISZCZENIA JEGO RODZINY I TEN MA CZELNOŚĆ POWIEDZIEĆ, ŻE TO JEGO WINA. No bo po co właściwie Polacy żyli? To ani śmieszne ani rozsądne…..

Tomasz Bry
Polski narod te mial byc wymazany z powierzchni ziemi, a 3 mln Polakow zabitych, ma taka sama wartosc jak 3 mln Zydow, czego nie dostrzegaja w Izraelu. Licza sie ich dupska.

Bartosz Badera
Kolaboracja części Żydów z Niemcami była tym bardziej szokująca i wstydliwa ze względu na społeczny charakter jej uczestników. W przeciwieństwie bowiem do Polaków, wśród których z Niemcami godzili się na ogół kolaborować głównie ludzie z marginesu społecznego, męty, wśród Żydów na kolaborację poszła duża część elit z tzw. Judenratów (rad żydowskich). Przypomnijmy tu, z jak ostrym potępieniem tej kolaboracji wystąpiła najsłynniejsza żydowska myślicielka XX wieku Hannah Arendt w książce „Eichmann w Jerozolimie” (Kraków 1987).Napisała tam m.in. (s. 151): „Dla Żydów rola, jaką przywódcy żydowscy odegrali w unicestwieniu własnego narodu, stanowi niewątpliwie najczarniejszy rozdział całej historii”. Uległość Judenratów wobec nazistów oznaczała skrajną kompromitację żydowskich elit w państwach okupowanych przez III Rzeszę. Arend stwierdziła wprost: „O ile jednak członkowie rządów typu quislingowskiego pochodzili zazwyczaj z partii opozycyjnych, członkami rad żydowskich byli z reguły cieszący się uznaniem miejscowi przywódcy żydowscy, którym naziści nadawali ogromną władzę do chwili, gdy ich także deportowano” (tamże, s. 151).Arendt pisała, że bez pomocy Judenratów w zarejestrowaniu Żydów, zebraniu ich w gettach, a potem pomocy w skierowaniu do obozów zagłady zginęłoby dużo mniej Żydów. Niemcy mieliby bowiem dużo więcej kłopotów ze spisaniem i wyszukaniem Żydów. W różnych krajach okupowanej Europy powtarzał się ten sam perfidny schemat: funkcjonariusze żydowscy sporządzali wykazy imienne wraz z informacjami o majątku Żydów, zapewniali Niemcom pomoc w chwytaniu Żydów i ładowaniu ich do pociągów, które wiozły ich do obozów zagłady. Także w Polsce doszło do potwornego skompromitowania dużej części żydowskich elit poprzez ich uczestnictwo w Judenratach i posłuszne wykonywanie niemieckich rozkazów godzących w ich współrodaków. O tym wszystkim Gross milczy jak grób w swej książce pełnej tak wielu oszczerczych tyrad oskarżycielskich przeciw Polakom. Postarajmy się więc odświeżyć pamięć o sprawach tej kolaboracji Judenratów i żydowskiej policji, od lat tak gorliwie przemilczanej – wbrew prawdzie historycznej – przez różne wpływowe dziś w Polsce media i wydawnictwa. Żeby uniknąć zarzutów stronniczości, ograniczę się tu do podania przykładów wyłącznie w oparciu o autorów wywodzących się z żydowskich środowisk. Oto niektóre z nich. Żydowski autor Baruch Milch tak pisał w przejmującej relacji o losach Żydów na byłych wschodnich kresach Rzeczypospolitej (woj. lwowskie i tarnopolskie): „W każdym razie Judenrat stał się narzędziem w rękach gestapo do niszczenia Żydów,a jak sami członkowie pózniej się wyrażali,są – Gestapem na ulicy żydowskiej.Powołali Ordnungsdienst [służbę porządkową – J.R.N.jako organ wykonawczy składający się z najgorszych elementów (…) w gruncie rzeczy Judenrat zaczął prowadzić politykę rabunkową w celu napełnienia własnych kieszeni, by tymi pieniędzmi przekupić władze i gestapo,ale tylko w celu zabezpieczenia losu swoich i najbliższej rodziny. Nie znam ani jednego wypadku, żeby Judenrat bezinteresownie pomógł któremuś Żydowi (…).Do wykonania swoich niecnych czynów, jak ściąganie ogromnych podatków i nałożonych kontrybucji, łapanie do łagrów i napadów na domy żydowskie, Judenraty używały swojej Ordnungsdienst,której dawali procent z łupu, a ci ludzie w liczbie dziesięciu-piętnastu napadali na ludzi, bijąc w okrutny sposób, niszcząc i rabując, cokolwiek się dało, i to ze straszną bezwzględnością”. (Por. B. Milch: „Testament”, Warszawa 2001, s.106-107).

Jerzy Węcławski
Ośmielę się zapytać: jaki łajdak mówi ” o zalaniu hejtem”? Jaki łajdak TOLERUJE wypowiedź, powtórzoną czternaście razy – o polskich obozach? Czyżby tych, gdzie władzę sprawował kat Ślązaków – Salomon Morel? Wprawdzie był polskim pułkownikiem, suto wynagradzanym przez stalinowska Polskę, utrwalaną przez podobnych, jak on Żydów – ale – ciągle był narodowości żydowskiej.

Bartosz Badera
Niemiecki łonet rozpływa sie nad losem żydowskiej prowokatorki, rzygam juz tymi atakami na mój kraj, wara od Polski, wasze kłamstwa same was zniszczą.

Andrzej Tomasz Sobolewski
Tyle tylko że źródła podają wcielenie Auschwitz do Rzeszy, a zbrodnie popelniane byly na terenie Rzeszy! Była wtedy III Rzesza i Gubernia! Polski Nie Bylo! Więc od Polski WARA!

Andrzej Saranga
I się dziwią że Żydów nikt nie lubi….. Polska w tym okresie nie istniała na mapie wiec jak mogla cos budowac? Idac tym tokiem rozumowania to baza Guantanamo jest kubanska przecież lezy na Kubie. A wystarczylo uzyc sformułowania NIEMIECKIE OBOZY W OKUPOWANEJ POLSCE. JEDNO SLOWO WIECEJ A ZMIENIA CALY SENS

Adrian Stafiej
aha czyli termin geograficzny to może żydowskie obozy będzie wtedy zastosowany termin celowosci. Niebywała arogancja żydowskiej dziennikarki aż śmierdzi butą i pychą.

Andrzej Tusiński
Termin geograficzny, tak? To dlaczego nie nazywamy bomby atomowych zrzuconych na Japonię np. japońskimi? No przecież byłoby logiczne, prawda?

Romek Ruszkowski
Dlaczego społeczeństwo Żydowskie tak się obuża? To głupie tłumaczenie pani Lahav Harkov ,,,uważam też, że jest to termin geograficzny” to jej czysta głupota i wstyd dla społeczeństwa żydowskiego ,skoro nie znają nazw :Oświęcim – Brzezinka ,Majdanek, Treblinka. Sztutowo , Sobibór , To świadczy o braku wiedzy, tej narodowościowej jak i geograficznej . Obozy powinno się nazywać w oryginale: obóz w Dachau ,Auschwitz. Żydzi swoim obużeniem obrażacie tych ,którzy w tych obozach zgineli ,ale dla was to nie problem-prawda???!

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/izraelska-dziennikarka-jesli-polska-bedzie-cenzurowac-prawde-upodobni-sie-do/fzc53bx

Izraelska dziennikarka: jeśli Polska będzie cenzurować prawdę, upodobni się do dyktatury

dzisiaj 17:19

Izraelska dziennikarka napisała na Twitterze „polskie obozy zagłady”. Powtórzyła to 14 razy. Chwilę potem jej konto zalała fala hejtu. „W jedna dobę stałam się najbardziej znienawidzoną osobą w Polsce” – napisała w swoim artykule dla „Jerusalem Post”. W rozmowie z Onetem tłumaczy, dlaczego zdecydowała się opublikować ten kontrowersyjny wpis.

Lahav Harkov po jedym wpisie na Twitterze stała się – jak sama uważa – najbardziej znienawidzoną osobą w Polsce

 • Mój post, który zawierał sformułowanie „polskie obozy zagłady” był moim osobistym sprzeciwem wobec zagrożenia cenzurą – wyjaśnia
 • Rozumiem sprzeciw, jaki w Polsce wywołuje sformułowanie „polskie obozy zagłady”. Staram się zrozumieć polską wrażliwość w tej sprawie, ale uważam też, że jest to termin geograficzny, który nie ma oczywiście nic wspólnego z faktami historycznymi – dodaje
  Pytana o to, jak powinna obecnie wyglądać dyskusja o historii polsko-żydowskiej mówi, że należy zacząć od podstawowej kwestii, jaka jest podjęcie próby przyznania się do współodpowiedzialności Polaków za zbrodnie popełnione wobec Żydów w czasie wojny
  Lahav Harkov to dziennikarka izraelskiego dziennika „Jerusalem Post”. Na co dzień zajmuje się relacjonowaniem obrad izraelskiego parlamentu Knesetu. W ubiegły weekend zabrała jednak głos w sprawie, która w ostatnich dniach zdominowała łamy polskich i izraelskich mediów. Na swoim koncie na Twitterze opublikowała wpis, w którym aż 14 razy powtórzyła sformułowanie „polskie obozy śmierci”. Odniosła się w ten sposób do projektu polskiej ustawy przewidującej kary za użycie tego sformułowania w publikacjach na temat zagłady Żydów. Chwilę później jej konta w mediach społecznościowych zalała fala nienawistnych postów.

Spodziewałaś się takiej reakcji, jaka dotarła do ciebie z Polski po publikacji twojego wpisu na Twitterze?

To było jak lawina. Nagle, w ciągu kilku godzin, wszyscy w Polsce dowiedzieli się, kim jestem. Trochę trudno mi to zrozumieć. Cieszę się jednak, że mam okazję przedstawić swoje racje i oczyścić atmosferę, która nagle stała się bardzo duszna.

W ciągu kilku godzin otrzymałaś kilka tysięcy wiadomości z Polski.

Nawet jeśli tyle osób poznało mnie przez media społecznościowe, to zdaję sobie sprawę, że jeszcze kilka dni temu większość Polaków nie miała pojęcia, kim jestem. W Izraelu to chyba nie miałoby miejsca i nikt tak naprawdę nie zainteresowałby się tą sprawą. W internecie cały czas pojawiają się różne nieprzychylne komentarze na temat Izraela, ale mało kto reaguje na nie z takim zaangażowaniem. Izraelczycy chyba przywykli do podobnych publikacji i po prostu nie zawracają sobie tym głowy.

Sprawa izraelskiej reakcji na polską ustawę zakazującą użycia terminu „polskie obozy zagłady” od kilku dni wywołuje w Polsce prawdziwą burzą. Twój post dolał tylko oliwy do ognia. Komentował go nawet Patryk Jaki, polski wiceminister sprawiedliwości. Co chciałaś osiągnąć, decydując się na jego publikację?

Na co dzień zajmuję się izraelską polityką. Moja redakcja poprosiła mnie o przygotowanie artykułu, który zbierał komentarze izraelskich polityków do prawa, jakie uchwalił polski parlament. W Izraelu mieszka bardzo wiele osób, które mają polskie korzenie i na własnej skórze doświadczyły polskiego antysemityzmu. Uznałam, że jest coś bardzo niepokojącego w fakcie, że ta ustawa może w praktyce zablokować wszelką debatę na temat polskiego antysemityzmu, w szczególności jego przejawów w czasie II wojny światowej.

Jednak publiczne użycie tego sformułowania nie jest zgodne z prawdą historyczną i rodzi bardzo poważne zagrożenie pomówieniami wobec Polski.

Rozumiem sprzeciw, jaki w Polsce wywołuje sformułowanie „polskie obozy zagłady”. To oczywiste, że zostały one wybudowane przez Niemców na polskiej ziemi. Jednak geograficznie są one ulokowane w Polsce. Kiedy odwiedzałam Auschwitz, leciałam do Polski, nie do Niemiec. Staram się zrozumieć polską wrażliwość w tej sprawie, ale uważam też, że jest to termin geograficzny, który nie ma oczywiście nic wspólnego z faktami historycznymi.

Powtórzyłaś jednak ten termin aż 14 razy. Jeśli chciałaś zwrócić tym uwagę na problem, to faktycznie się udało.

Mój post, który zawierał sformułowanie „polskie obozy zagłady” był moim osobistym sprzeciwem wobec zagrożenia cenzurą. Chciałam w ten sposób pokazać, że nikt, w tym polskie prawo nie może narzucić mi sposobu, w jakim powinnam pisać o Polsce i jej historii. Zgadzam się też, że w tej sprawie możemy dyskutować i konfrontować nasze odmienne opinie. Rozumiem też, że to kontrowersyjne sformułowanie budzi w Polsce zrozumiały sprzeciw. Sugeruje bowiem polską współodpowiedzialność za funkcjonowanie nazistowskich obozów śmierci. Uważam jednak, że w tej trudnej sprawie powinniśmy rozmawiać, a nie dusić debatę przy pomocy cenzury. Polska nie przysporzy sobie uznania, jeśli zacznie cenzurować krytykę wobec niej. Proszę się przyjrzeć Rosji, Chinom czy Turcji. To są kraje, które w ten sam sposób chcą blokować niepochlebne publikacje na swój temat. Jeśli Polska pójdzie tą drogą i będzie cenzurować prawdę, wówczas upodobni się do dyktatury.

Wiesz, jak działają social media, zwłaszcza Twitter. Mogłaś się spodziewać, że twój wpis nie zostanie niezauważony i w odpowiedzi możesz się spodziewać fali hejtu.

Przeczuwałam, że użycie tego sformułowania może wywołać kontrowersje. Przyznaję jednak, że nie zdawałam sobie sprawy ze skali emocji, jakie ta sprawa wywołuje w polskim społeczeństwie. Obserwowałam sprawę Jana Tomasza Grossa i widziałam, z jakimi atakami musiał się mierzyć po publikacji swoich książek na temat współudziału Polaków w Holocauście. Tutaj w Izraelu nikt przy zdrowych zmysłach nie wini Polski o to, że obóz Auschwitz został wybudowany na jej ziemiach. Z drugiej strony było wielu Polaków, którzy wydawali swoich żydowskich sąsiadów w ręce nazistów lub brało bezpośredni udział w pogromach na Żydach. W moim odczuciu polskie władze i ludzie, którzy zaatakowali mnie w mediach społecznościowych, nie chcą przyjąć do wiadomości, że to także część ich własnej historii.

Przez lata rządy Polski i Izraela, ale też zwykli ludzie we wzajemnych kontaktach starają się odbudować dialog polsko-żydowski. Czy przez takie oskarżenia ten wysiłek nie zostanie zaprzepaszczony?

Nie uważam, że historia stosunków polsko-żydowskich przedstawia się tylko w czarnych barwach. Znam i doceniam rolę, jaką odegrali polscy Sprawiedliwi. Postaci jak Irena Sendlerowa to przykład heroizmu w najczystszej postaci. Nie jest jednak moim zadaniem tłumaczyć Polakom, że ich własna historia jest bardzo złożona. Polacy powinni umieć zaakceptować fakt, że ich własna historia oprócz chwalebnych kart ma też mroczne strony.

Naprawdę nic przez ostatnie lata w stosunkach polsko-żydowskich się nie zmieniło?

Nie uważam, że Polacy nadal są antysemitami. Wierzę, że w przeważającej większości polskie społeczeństwo składa się z ludzi przyzwoitych i wolnych od wszelkich uprzedzeń. Mam nadzieję, że wielu z nich rozumie moje stanowisko i nie koniecznie życzy mi śmierci w komorze gazowej Auschwitz. Te kilka tysięcy nienawistnych postów, które zalały moje konta w internecie, napisała mimo wszystko jakaś garstka ludzi z nadmiarem złych emocji i wolnego czasu spędzanego w internecie.

Zauważyłam też pewne niepokojące zjawisko, z którego wcześniej nie zdawałam sobie sprawy. Polacy konsekwentnie starają się udowodnić pewna symetrię pomiędzy żydowskimi i polskimi ofiarami. Bardzo często przywołują też nazwiska żydowskich komunistów, którzy stali się częścią aparatu terroru w komunistycznej Polsce. Ten watek szczególnie często pojawiał się w postach po mojej publikacji na Twitterze. Komunizm był oczywiście zbrodniczym systemem, który pochłonął wiele milionów istnień ludzkich. Jego ofiarami była też ogromna liczba Żydów. Nie kwestionuję faktu, że w polskiej historii istniały przykłady osób pochodzenia żydowskiego, które współdziałały z komunistycznym reżimem. Nie zmienia to jednak faktu, że Holocaust był zorganizowanym procesem masowego ludobójstwa wymierzonego w szczególności z Żydów. To właśnie naród żydowski miał zostać wymazany z powierzchni ziemi. Przykłady żydowskich kolaborantów nie są więc w stanie zmienić prawdziwego sensu tamtej zbrodni i tego, jak powinniśmy o niej pamiętać.

Jak wobec tego powinno się rozmawiać na temat polsko-żydowskiej historii i polskiego współudziału w zagładzie Żydów?

Należy zacząć od podstawowej kwestii, jaka jest podjęcie próby przyznania się do współodpowiedzialności Polaków za zbrodnie popełnione wobec Żydów w czasie wojny. Już w 1991 roku prezydent Lech Wałęsa, w trakcie swojego przemówienia w Knesecie poruszył sprawę udziału części polskiego społeczeństwa w Zagładzie. Uważam, że był to najbardziej właściwy sposób, w jaki należało do tej trudnej sprawy podejść. Nie rozumiem więc, dlaczego obecny polski rząd próbuje zaprzepaścić to, co do tej pory we wzajemnym dialogu udało się wypracować.

Masz jakieś osobiste związki z Polską?

Podobnie jak wiele osób w Izraelu, moje korzenie sięgają Polski. Moi przodkowie, zarówno ze strony matki i ojca pochodzili z terenów Polski i wyjechali z niej jeszcze przed II wojną światową. Kilka lat temu miał premierę film „Sztetl”, opowiadający o miasteczku, z którego pochodziła moja babcia. Miałam też kilka razy okazję odwiedzić Polską. Pierwsza wizyta była częścią mojej szkolnej wycieczki do miejsc pamięci związanych z Zagładą. Kilka lat później, już jako dziennikarka „Jerusalem Post” relacjonowałam wizytę izraelskiej delegacji rządowej w Auschwitz i uroczyste obrady Knesetu na terenie nazistowskiego obozu. Oczywiście w wielu rodzinnych opowieściach moich dziadków przewijały się historie z ich dzieciństwa w Polsce. Nie były to jednak dobre wspomnienia. Pomimo trudów życia w Izraelu, zawsze podkreślali, że nigdy nie wróciliby do kraju, z którego wyjechali.

Jak sprawa kryzysu w relacjach z Polską jest obecnie komentowana w Izraelu?

Sprzeciw wobec polskiej ustawy w pewnym sensie zjednoczył wszystkie strony izraelskiej sceny politycznej. Zarówno rząd, jak i opozycja, zgodnie wyrażają swoje obawy. Przedstawiciele rządu zapowiedzieli jednak gotowość do negocjacji ze stroną polską. Opozycja twierdzi, że jest to bardzo zły pomysł. Ich zdaniem historia Zagłady nie jest kwestią, nad którą się debatuje. Oczywiście rząd musi pokazywać swoja gotowość do kompromisu. Izrael nie chce bowiem ryzykować ściągnięcia na siebie kryzysu dyplomatycznego z kolejnym krajem. Opozycja ma tę wygodną sytuację, że może w tej sprawie mówić, co chce, bez większych konsekwencji.

Autor: Anna Węglarczyk Źródło: Onet

Mirosław Bachara
Z racji największej ilości ofiar danego narodu można nazywać te obozy jako „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”, „żydowskie obozy zagłady”.

Małgorzata Sitarz
Najwiecej zginęło obywateli polskich narodowości żydowskiej, w związku z tym należy w swiatowej literaturze i umysłach obywateli świata utrwalic zwrot „żydowskie obozy żmierci”. I tak należy to powtórzyc 14 razy na każdym portalu i w każdej publikacji aby wreszcie świat zrozumiał, że Izraelowi i jego obywatelom nie chodzi o prawdę historyczną a tylko i wyłącznie o dochody czysto materialne z „biznesu holocaust”, wide wieloletnie dojenie Niemiec np. poprzez otrzymanie od nich okretów podwodnych i innego sprzętu wojskowego.

Bartosz Badera
Dodam od siebie, że po wkroczeniu armii czerownej do Polski, wysoko postawini urzednicy zydowcy bez skrupułów skazywali Polaków na smierć, Jedwabne to był odwet za czyny dobrotliwych Zydów na miejscowych. Pocałujcie nas w cztery litery nie dostaniecie już ani grosza, uprawiacie nekrofilię finansową. Nie szanujecie innych narodów, dlatego nikt was na świecie nie lubi.

Roman Łytkowski
Mówi, że to dla niej termin geograficzny, bo obozy sa na polskiej ziemi. Co ona plecie? Geografi nie można rozpatrywać w oderwaniu od historii, bo zmienia się z biegiem czasu. Polskie to są muzea upamiętniające ludobójstwo w byłych niemieckich obozach zagłady.

Antoni Szymański
Głupie podejście do oczywistej prawdy ,dziennikarskie podejście ,a wystarczyłoby dodać „na terenie ” i byłoby po sprawie.Geografia ? A na czyim terenie mieszkali ci Żydzi ?Żydowskim czy polskim ? A Żydzi którzy służyli w hitlerowskim wojsku to z jakiego kraju pochodzili ?

Henryk Telega
Myślę, że Izrael (i w szczególności Pani Harkov też) by inaczej popatrzył na Polskie racje, gdyby zaczęto używać terminu „żydowskie obozy zagłady”. Przecież byli w nich głównie Żydzi, więc obozy były żydowskie. Skoro dla Pani Lahav Harkov kryterium geograficzne jest dobre, to równie dobre powinno być kryterium narodowości osób, które były przetrzymywane w obozie. Ja nie zgadzam się ani na określenie żydowskie obozy, ani polskie obozy. Nie chcę wybielać ani Polaków ani Żydów kolaborujących z Niemcami, ale obozy były niemieckie. Inne określenia powinny być zakazane, ponieważ mogą sugerować bardzo nieprawdziwy obraz, szczególnie wśród osób, które nie znają historii, a takich jest na świecie, jak sądzę, większość.

Roman Juśko-Schmidt
Powinna odpowiadać za swoje obrażliwe kłamstwa jak każdy inny obywatel świata.Polska nie jest wrogiem Państwa Izrael jak to udowodniono setki i więcej razy.Jaka strefa geograficzna,co za absurdy.Polacy w czasie okupacji niemieckiej ratowali obywateli Polskich pochodzenia żydowskiego(bo też nimi byli) z narażeniem swojego i swojej rodziny życia jak żaden inny naród,więc wytłumaczeniem może być tylko jakaś obsesyjna nienawiść tej pani do Polski i może w razie odpowiedzialnośći karnej przyjdzie na tą panią jakieś opamiętanie czego jej naturalnie również wcześniej życzymy

Anna Mirowska
” Podjęcie próby o przyznanie się do wspolodpowiedzialności ” O to idzie sprawa !! Dlatego tak jazgoczą bo kontrybucja im sie śni. Szanowny rzadzie ani korka do tyłu !!

Michał Pluta
„Nie dyskutuj z idiotą, ludzie mogą nie zauważyć róznicy”. O tym ,ze mamy do czynienia z takim przpadkiem można być przekonanym po przeczytaniu tego co ta pani napisała. Na jej przykładzie widać na jak skandalicznym poziomie leży w Izraelu wiedza o Holocauście.

Antoni Lizak
Lepiej jak To beda zydowskie obozy zaglady!!!! Chca monopolu To Niech maja!!!

Teresa Włosowicz
P. Lahav Harkov powinna mieć zakaz wjazdu do Polski. A do pani wiadomości. Według analizy Instytutu Pamięci Narodowej, w latach 1944–1954 udział polskich Żydów w społeczeństwie polskim ogółem nie stanowił nawet 0,3 %. Żydzi w tym samym okresie w kierownictwie UB stanowili 37,1%. I to właśnie oni organizowali kielecki pogrom Żydów. Czyli nie Polacy tylko POLSCY ŻYDZI zgotowali ten los swoim braciom.

Marcin Chrzanowski
Tak głupi Onecie, cytuj ją i rób bardziej popularną. Rzygać się już chce od tej ciągłej nagonki na Polaków…

Mirosław Winiarski
Jeżeli tak ta dziennikarka najeżdża na Polskę to może niech opowie o żandarmach żydowskich którzy sami wybierali swoich pobratymców i oddawali do gestapo. Sami nie jesteście święci a wytykacie Polsce marginalne przypadki ludzi którzy podpisali volksliste lub byli kolaborantami a których to polscy partyzanci usuwali w akcjach specjalnych. Niestety aby kogoś osądzać trzeba być bez skazy” cyt. pierwszy który jest bez grzechu niech rzuci kamień” I co wszyscy odeszli.

Włodzimierz Jóźwiak
Osobiście nie mam nic do kolorowych, Uważam, że Indianie, Negrowie. Żydzi, Romowie i tym podobni też mają prawo do życia i własnego zdania.

Milena Wiśnios
Harkov czy jak tam się nazywasz. Jesteś ostatnia swinia i nie będę tu przeklinac. Obozy były niemieckie. I są nadal . Jak slucham co te zydy pisza to zygac mi się chce . Szkoda mi tych Polaków co ratowali żydów przed Niemcami teraz macie podziękowania od żydów. Zydy zajmijcie się swoją historią jak mordowliscie swoich !!!! Od Polski wara !!! Mam nadzieję ze rząd zrobi z tym porządek! !!! Wszytko winna Niemiec i zydow bo teraz Niemcy trzymaja z żydami i na odwrót! !! Zaraz się Polska odwdzięczy i będą żydowskie obozy zagłady . No przypomnę żyda ze Auschwitz było zbudowane żeby gazowac Polaków . A później żydów . Holokaust był pierwszy na Polakach! !! Zydy (…)…. Ps Damian !!!!!!!!!!!

Jerzy Wach
Żydzi pytają, czemu świat ich nienawidzi ,niech odpowiedzą sobie sami. Nikt ich nie kocha, tylko ameryka, Jezus idący na golgote, upadając powiedział żydowi. Będziesz błąkał się po całym świecie spokoju nie zaznasz. Ojczyzny mieć nie będziesz.

Darek Domanowski
Jest to czysty przykład relatywizacji fatów! I z tym trzeba walczyć. Za kilkadziesiąt lat żydzi będą uczyć że to Polska wywołała 2 wojnę światową bo zaczęła się w Polsce! Problem jest też w tym że projekt nowej ustawy IPN znowóż napisał „mały kaziu” 😦

Grzegorz Kasiak
My Polacy w Izraelu nie mamy przyjaciół tylko samych wrogów jakie jest tam nastawienie do nadto widać po tych wszystkich artykułach prasowych czas chyba skończyć ten dialog i zdelegalizować kilka organizacji żydowskich w Polsce

Mariusz Cuch
Niech więc szanowni Żydzi używają sformułowania – Niemieckie obozy w Polsce….
O co chodzi??? $$$$$$$$$$$$$$

Kornel Lis
wybacz Jej Boże, bo nie wie, co czyni.

Markus Monczka
wie dokladnie

Tomasz Bry
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

Adam Gamraciak
ta dziennikaraka to zwykla szuja i powinien byc na takich jak ona paragraf

Adam Sakowski
Gdyby isc tokiem rozumowania tej Pani to na terenie obecnego Izraela dawno temu dokonano eksterminacji tamtejszej ludnosci czyli mozna powiedziec ze tego dokonal Izrael/Zydzi a to ze to nie prawda to co mnie to interesuje bo przeciez lece do Izraela a nie do Babilonu. „Kiedy odwiedzałam Auschwitz, leciałam do Polski, nie do Niemiec.” Nie dosc ze z historia ma problemy to jeszcze z geografia bo jak juz leciala do Polski to mogla jedynie odwiedzic Oswiecim bo Auschwitz to niemiecka nazwa.

https://wpolityce.pl/polityka/379155-arogancja-dziennikarki-jerusalem-post-polskie-obozy-smierci-prawo-nie-moze-narzucic-mi-sposobu-w-jakim-powinnam-pisac-o-polsce

…..


autor: YouTube wPolityce.pl

więcej światła…@eko.obywatel
A czemu wpływowi Żydzi amerykańscy udawali, że nic nie wiedzą o Holokauście? Pokażmy w świetle dokumentów grzech zaniechania i bierność tych co mieli instrumenty aby zatrzymać holocaust… http://dzieje.pl/aktualnosci/70-lat-temu-jan-karski-poinformowal-zachod-o-holokauscie

semita
Kobieto ale skoro spakowałaś walizki to wyjedź. Po co tu siedzisz w tym „nazistowskim gojowskim” kraju. Jedź do Izraela i indoktrynuj waszą młodzież.

hieronim
Widać u Pani ambasador wstręt i odrazę do Polaków to widać i czuć w mimice i w skrotach mysleniowych. Niestety najgorsze ze widziala to tez Stokrotka i to wykorzystala

alex
Pani ambasador już powinna być w samolocie w drodze do Izraela. jak persona non grata. A Polska powinna z państwem położonym w Palestynie zawisić stosunki dyplomatyczne.

emer@emer
Ustawa o IPN blokuje 447 – http://3obieg.pl/polskie-obozy-koncentracyjne-a-jednak-deal

https://wpolityce.pl/polityka/380435-polacy-postrzegani-jako-sojusznicy-hitlera-azari-moze-tak-po-stronie-izraelskiej-jest-duzo-glupot-izraelczycy-tez-straszne-rzeczy-mowia

Polacy postrzegani jako sojusznicy Hitlera?! Azari: Może tak. Po stronie izraelskiej jest dużo głupot. Izraelczycy też straszne rzeczy mówią

opublikowano: 7 lutego · aktualizacja: 7 lutego

Mieliśmy nadzieję, że on [prezydent Andrzej Duda] nie podpisze [ustawy o IPN]. (…) Wysłał jednak ustawę do TK – to drzwi, z jakich możemy zaczynać jakiś dialog

— powiedziała w „Kropce nad i” (TVN24) Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce.

Może nie do końca rozumiem, ale nie jestem Polką, częścią tego kraju. Rozumiem, że wielu Polaków myśli, że ich historia jest nieznana. Myślę, że to prawda. (…) Moi koledzy w naszym MSZ-ecie śmieją się ze mnie, że mam taką „chorobę”, kiedy dyplomaci zaczynają mówić jak przedstawiciele państwa, w którym mieszkają. Śmieją się, że daję polską narrację historii, a teraz ktoś wybrał mi rolę diabła w spódnicy, głównego wroga państwa polskiego

— mówiła dyplomatka.

Przykro mi, że cały czas dzwonią do nas starsze panie, które myślą, że ja powiedziałam coś, czego nigdy w życiu nie mówiłam

— przyznała rozmówczyni Moniki Olejnik.

Wiedziałam i wiem, kto mordował, kto budował obozy. Zawsze mówiliśmy, że obozy są niemieckie, ale ktoś wybrał mnie na głównego wroga. (…) A powiedziałam tylko, że w moim kraju była pełna burza na temat tej ustawy i dużo ludzi, którzy zrobili tę burzę, to ocaleni

— twierdziła.

Jak zaznaczyła:

Nie jestem historykiem i do tego momentu nie ukrywali wszystkich faktów. Ja wiem i inni Izraelczycy wiedzą, bo czytali, widzieli. To polscy naukowcy pisali, ale ta  ustawa jest całkiem otwarta. Idą dwa monologi, zamiast dialogu. W Izraelu prawie nikt nie mówi o kwestii, kto budował obozy. To jasne.

W rozmowie pojawił się również temat skandalicznych wpisów lidera izraelskiej opozycji.

Nie będę teraz wykonywać pracy za pana Lapida. Dużo głupot powiedział. (…) Dzień później zmienił trochę ton. On jest politykiem. To straszne, co powiedział. Nie zgadzam się z nim

— zaznaczyła Azari.

Myślę, że są jeszcze drzwi, przez które możemy przejść i możemy zrobić spotkanie. (…) Nie ma sporu o to, kto był sprawcą, ale chcemy, żeby wszystko było całkiem otwarte

— podkreśliła.

Ambasador Izraela odniosła się też do wypowiedzi wskazujących na związek między sprawą reprywatyzacji a sporem o ustawę dot. IPN.

Znam abp. Gądeckiego, ale łączenie tych dwóch spraw to stereotyp antysemicki i nic więcej. Że Żyd nie może walczyć o swój honor, tylko zawsze myśli o pieniądzach. Te sprawy nie są połączone

— zaznaczyła.

Odnosząc się do wrażliwości Polaków, podkreśliła:

Każdy ma prawo do swojej narracji.

Zastrzegła jednocześnie:

Prawnicy polscy mówili mi, ze ludzie, którzy przeżyli, mogą być ukarania na podstawie zapisów w tej ustawie.

W rozmowie padł również zarzut publikowania antysemicki komentarzy na antenie TVP Info.

W mediach publicznych były pokazywane żarty, że Żydzi sami siebie mordowali… Myślę, że niejeden dziennikarz w Europie straciłby prace po takich rzeczach

— twierdziła Azari.

Bardzo wielu ludzi, w tym bardzo dużo Polaków, pracowali ciężko i stworzyli wiele formatów dialogu z Żydami. (…) Boję się, że teraz to wszystko wygląda inaczej i nie chcę, żeby tak się zdarzyło

— przyznała.

Zapytana o to, czy Polacy mogą być teraz uznawani w Izraela za współpracowników Hitlera, przyznała bez ogródek:

Może tak. Po stronie izraelskiej też jest bardzo dużo głupot. Izraelczycy też straszne rzeczy mówią i to rezultat tej całej historii. Wielu Izraelczyków myśli, ja tak nie myślę, że ta ustawa neguje Holocaust całkiem. Ja tego nie widzę, ale to budzi straszne emocje.

Zapytana o swoją dyplomatyczną przyszłość, Anna Azari przyznała:

Był już moment, że wyciągnęłam walizkę, żeby się pakować, ale ten moment minął. Lubię Polskę, lubię swoje życie tutaj.

Na pytanie, czy premier Natenjahu przyjedzie na obchody związanie z powstaniem w getcie warszawskim, odpowiedziała:

To niemożliwe nawet w teorii. 19 kwietnia jest nasz dzień niepodległości

Na pytanie, czy Izrael jest przyjacielem Polski, odpowiedziała enigmatycznie:

Może tak będzie, ale trzeba jeszcze na to pracować.

gah

ree
AZARI – PERSONA NON GRATA. Ciaputowicz do dymisji. Jak tylko zaczął być ministrem, zaczęły się dziać niepojęte rzeczy i nawała na Polskę. Zbieg okoliczności?

metrios@metrios
Izrael nigdy nie był naszym przyjacielem. Szybko zapomnieliście ile zawdzięczacie Polskom który współpracowali z Żydami aby Izrael powstał. Znikające wycieczki z Polski do Egiptu ,Palestyny z których do Polski nikt nie wracał. szkolenie bojowników żydowskich przez „żydożernych” oficerów WP. Szkoda wymieniać .Dlaczego telewizja izraelska nie informuje obywateli tylko podkręca nastroje? Ambasador albo jest naiwna albo kłamie, mówiąc to wszystko. Ktoś ją wrobił, ktoś, ktoś ….

Czas odkłamywania historii !!!
Gadowski; Nie bójmy się prawdy. Bardzo dobrze, że wreszcie wrzód pękł ! Bo na świecie gnojono Polaków, a w Polsce udawano, że pada deszcz —

Anna
Żadnego szacunku dla prezydenta i narodu polskiego. Żydzi robili głupoty _ ręce opadają.

Dlacze wpuscilismy ich do Polski
Jaka ta kobieta izraelska jest ,, bohaterska” saMA w ,, NAZISTOWSKIM I ANTYSEMICKIM KRAJU”

wszystko dla geszeftu
Powiedz kobieto wprost….., że Żydzi uczą swoje dzieci nienawiści do Polaków i obarczają nas za holokaust i kolaboracje z niemcami!!!!

przypominajka
może jednak zaczną mówić całą prawdę także o Judenratach, Chaimie Rumkowskim, Morelu, Różańskim itp itd

bielik
co za hipokryzja

HWdt
Taki przyjaciel to gorzej niż 100 wrogów.

vh
Żydzi mordowali Żydów, Żydzi nie przeciwstawiali się nazistowskiej machinie zagłady, to są fakty i proszę z tego nie wywodzić ze jestem antysemita. Zróbmy dokładny rachunek 1000 lat i rozwiedźmy się!

kl1953
P. Azari to jednak prawda że Żydzi też mieli swój udział w Holokauście po stronie oprawcy. Nie mówiąc ilu Polaków przez nich zginęło! Polacy byli w pozycji klęczącej Teraz wstali i to się nie podoba

https://kresy.pl/wydarzenia/izrael-zarzadza-szkolach-lekcje-o-udziale-polakow-zagladzie-zydow/

https://wpolityce.pl/polityka/378888-izraelska-historyk-w-haaretz-wielu-zydow-zostalo-zamordowanych-nie-w-obozach-ale-przez-polakow-polacy-traktowali-zydow-podle

https://wpolityce.pl/polityka/380733-jerusalem-post-za-kontynuacja-wycieczek-izraelskich-uczniow-do-polski-powinni-zobaczyc-jak-nazisci-i-polacy-niszczyli-spolecznosc-zydowska

https://wpolityce.pl/polityka/386117-zdumiewajacy-artykul-w-jerusalem-post-autor-sugeruje-ze-polska-powinna-jak-austria-mowic-o-sobie-jako-ofierze-i-sprawcy-ii-ws

https://wpolityce.pl/swiat/386168-jonny-daniels-o-artykule-jerusalem-post-polska-walczyla-z-niemieckimi-nazistami-a-austria-stala-sie-czescia-niemieckiej-maszyny-do-zabijania

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/kanclerz-kurz-austriacy-tez-byli-sprawcami-zaglady-zydow/qyn23xq

https://wpolityce.pl/polityka/386125-rola-niemcow-w-holokauscie-jest-wybielana-publicysta-jerusalem-post-dla-sieci-trzeba-uczyc-ze-polacy-jako-narod-byli-ofiarami-nazizmu

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/380433-zanim-zaczniemy-sie-tlumaczyc-ze-strasznych-czynow-jednostek-pokazmy-swiatu-jednoznaczna-postawe-panstwa-polskiego

https://wpolityce.pl/polityka/380654-prowokacje-manipulacje-klamstwa-kto-stoi-za-zsynchronizowanymi-manifestacjami-zydowskimi-przed-ambasadami-rp-co-bedzie-dalej

12 thoughts on “692 Talmudyczna etyka na przykładzie przeciw-polskiego chazarskiego kłamcy Ronena Bergmana i zmyślonej gadki / haggadah o jego matce, itp.

 1. http://rudaweb.pl/index.php/2018/03/08/nyja-bostwo-wojennej-zaglady-pan-swiata-zmarlych/#comment-295793

  ARIA MARZEC 12, 2018

  Problem jest dużo, szerszy IZa – kobiety o czysto aryjskich rysach i niebieskich oczach były przymuszenia do służenia III Rzeszy za zgodą niemieckiego KK. Dzieci były zabierane i wywożone w głąb III Rzeszy – jungendampt to niby skąd się wziął. Chodzi o skalę – Polska jako Jedyna ma Prawo mówić i pisać o PRAWDZIE historycznej. Tego prawa nie ma nawet Izrael. Obywatele Żydowscy byli eksterminowani dopiero w 41r. od początku wojny Niemcy rozstrzeliwali w pierwszej kolejności elity, i patriotów – sponsorowali ośrodki kulturalne i monitorowali kto kim jest w Polsce. Od chwili objęcia przez Hitlera władzy – maszynka do zwalczania Słowian była wymierzona w Polskę, sprawę skomplikwały późniejsze wydarzenia i odmowa Polaków uderzenia wspólnie na ZSRR. Stąd z czystym sumieniem możemy mówić – nie było kolaboracji, i Polska sama na siebie nie napadła. Zrobiły to Niemcy i ZSRR – w tym kontekście zbrodnie żydowskie są na równi z zbrodniami niemieckimi. To nie są zbrodnie Izraela, ale żydów którzy wykorzystali tarczę antysemicką aby uciec przed sprawiedliwością i odpowiedzialnością przed opinią publiczną.

  Polubienie

 2. Leszek Żebrowski – MARZEC 1968 – czy to była „zbrodnia przeciwko ludzkości”?

  Wyklęci TV
  Published on Mar 7, 2018
  MARZEC 1968 – czy to była „zbrodnia przeciwko ludzkości”, czyli de facto ludobójstwo popełnione przez Polaków na Żydach? Według „Gazety Wyborczej” w marcu 1968 roku Polacy dokonali „zbrodni przeciwko ludzkości”, czyli… ludobójstwa na Żydach. Tylko tak można to rozumieć. Jest to szyderstwo z prawdziwych ofiar niemieckiego ludobójstwa, którzy naprawdę byli wypędzani, wiezieni w bydlęcych wagonach do obozów zagłady i obozów koncentracyjnych i tam unicestwiani. Jest to jednocześnie przekroczenie granicy śmieszności: tonący g… się chwyta, czyli owa „Gazeta” stosuje chwyty najbardziej niegodziwe. Emigranci marcowi mogli zabrać (lub wcześniej sprzedać) swój dobytek, wyjeżdżali luksusowymi expresami do Wiednia i Paryża, uzyskując na Zachodzie status osób… prześladowanych politycznie w ustroju komunistycznym.

  MrQuasdorf
  Marzec to była rozróba między frakcjami komuszymi, a wykorzystano do tego patriotyczne nastawienie polskiej młodzieży, m.in.przez takich parchów, jak rewizjoniści Michnik, Szlajfer i reszta tej bandy co chciała utrącić Gomółkę i jego kolesi ciemniaków. No i trzeba wspomnieć o Mnietku Moczarze i chamach z pzpr. Kibicowaliśmy wcześniej małemu państwu Izrael, który w 1967 wpierdolił zdrowo arabusom wspieranym przez sowietów.

  Rob Al
  Nie tylko między frakcjami komuszymi. Rozrabiająca młodzież okazała się „neomarksistami”. To ci sami którzy doszli teraz do władzy w UE – zwolennicy Spinellego ewentualnie Gramsciego

  Polubienie

 3. JEWISH TELEGRAPHIC AGENCY POLSKA ZAPŁACI 65 MILIARDÓW DOLARÓW USA.

  jack caleib
  Published on Jan 14, 2018

  MTB
  Oni wiedzą ,że nie ma możliwości zwrotu tego co nasze prawo przejmuje na skarb państwa i tego nie zmieni ustawa amerykańska. Ale te wszystkie kamienice do których byli spadkobiercy , jest ustawa która przewiduje zadość uczynienie w kwocie 20% wartości działki. I do wypłacenia tego już można się przygotować, bo w sądach i tak wygrają. Ale jeśli chodzi o bezspadkowe mienie to nie mają szansy , po prostu robią naciski , a może się coś jeszcze uda więcej. Polskie prawo nie przewiduje spadku bez spraw sądowych i tego się trzymajmy żeby nie było paniki hehe. Tak to widzę, obym się nie mylił. Amerykanie pokazali nam jakim jesteśmy sojusznikiem dla nich, podziękujcie Macierewiczowi , który ściągnął wojsko amerykańskie heehehhhehehheheee.. .wspaniały patriota idiota, minister kurwa wojny i debilizmu !

  MTB
  Murem za Macierewiczem hahaahaha , Polaki wyciągać portfele zrzutka będzie na braci z Izraela. Wypinać dupy, wcześniej nasmarować wazeliną bo będzie bolało, Pan Jonny Daniels wyciąga swojego zaganiacza, będzie zaganiał gojów w dupala hahaaha o kurwa spadłem ze śmiechu , ale beka Murem za Macierewiczem haha…

  Marian Witek
  Taki byl rzeczywisty cel tzw. „rekonstrukcji” , a wytresowanym i oglupionym gojom z polinu nic nie mowi , podkręci się kaganiec ,skróci smycz i -JAKOS TO BĘDZIE.

  cogitoman
  Ciekawe co na to Kościół Katolicki i jego przedstawiciele, bardzo mnie niepokoi postawa Kościoła. Zaraz, zaraz przecież trzecią stroną przy zwanym „okrągłym stole”,yyy.. kto reprezentował?? No to teraz mam poważny dylemat dotyczący mojej „duchowości”, bo za moje zdrowie, pieniądze i resztę to wiem komu „podziękowć”. Czuję się jak zbity pies….

  Marek Bystrzewski
  Ale te nieruchomości były wszystkie prawie zastawione w polskich bankach. Żydzi ich nie spłacili, bo wybuchła wojna w 1939 roku. Więc jaka to jest po-żydowska własność? To nawet nie jest po-żydowska własność ! To własność czysto polska ! Rząd PiS to rząd żydowskich zdrajców, bo nic nie robi w tej sprawie, czyli akceptuje to wymuszenie rozbójnicze. Wojsko powinno aresztować cały ten rząd i sejm, bo to jest żydowska agentura wpływu, jeśli nie lepiej.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/07/14/szewach-weiss-majatek-pozydowski-a-dlugi-pozydowskie/

  https://kresy.pl/wydarzenia/winnicki-o-roszczeniach-zydowskich-msz-przyznaje-ze-polske-wywierany-nacisk-ze-strony-rzadow-usa-izraela/

  https://wpolityce.pl/polityka/376628-prezydent-duda-spotkal-sie-z-dyrektorem-komitetu-zydow-amerykanskich-rozmawiano-min-o-stosunkach-polsko-zydowskich

  https://wpolityce.pl/historia/376661-10-medali-sprawiedliwy-wsrod-narodow-swiata-dla-polakow-zaswiadczyli-o-tym-ze-ludzkie-wartosci-istnieja

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/suski-o-amerykanskiej-ustawie-447-amerykanskie-ustawy-obowiazuja-polsce/

  https://wpolityce.pl/polityka/377089-minister-suski-przygotowywana-jest-wizyta-premiera-morawieckiego-w-usa-byc-moze-pojawi-sie-temat-reparacji

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/berlin-spotkanie-szefow-dyplomacji-polski-niemiec-rozmawiano-m-in-o-reparacjach/

  https://wpolityce.pl/polityka/377154-mularczyk-w-studio-wpolscepl-min-czaputowicz-nie-przygotowal-sie-najlepiej-do-wizyty-w-berlinie-mysle-ze-temat-reparacji-mogl-byc-postawiony-mocniej

  https://kresy.pl/wydarzenia/mularczyk-skrytykowal-czaputowicza-wypowiez-o-reparacjach/

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/kaczynski-zmieniamy-stanowiska-sprawie-reparacji-niemiec/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/wiceminister-kultury-obiecuje-srodowiskom-zydowskim-kolejne-muzeum/

  https://wpolityce.pl/polityka/377721-pawel-lisiecki-dla-wpolscepl-lobby-zydowskie-w-usa-zada-horrendalnych-sum-ale-da-sie-z-nimi-wygrac-wideo

  https://wpolityce.pl/media/378365-czy-bedziemy-placic-za-nieswoje-winy-warto-rozmawiac-dzis-o-godz-2220-w-tvp1

  https://wpolityce.pl/polityka/378359-sellin-rzad-popiera-prezydencki-projekt-ustawy-ustanawiajacej-narodowy-dzien-pamieci-polakow-ratujacych-zydow

  https://kresy.pl/wydarzenia/blaszczak-spotkal-sie-mcmasterem-oczekujemy-liczniejszej-obecnosci-wojsk-usa-polsce/

  https://kresy.pl/wydarzenia/armia-usa-wraca-systemow-stinger-powodu-rosyjskiego-zagrozenia/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/bilecki-amerykanskie-granatniki-pulku-azow-wynik-korupcji-video/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/trump-zawiesil-pomoc-dla-prawdziwych-uchodzcow/

  https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/twitter-powie-swoim-uzytkownikom-kontakt-rosyjska-propaganda/

  https://kresy.pl/wydarzenia/soros-dla-ft-ue-krawedzi-upadku-a-rosja-odradzajaca-sie-potega/

  https://kresy.pl/wydarzenia/tillerson-wojska-usa-pozostana-syrii-czas-nieokreslony-video/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/turcja-domaga-sie-syrii-wstrzymania-ofensywy-przeciw-islamistom/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/kurdowie-przesylaja-posilki-afrin-terytoria-kontrolowane-rzad-mapa/

  https://kresy.pl/wydarzenia/walt-lamach-foreign-policy-iran-stanie-zdominowac-bliskiego-wschodu/

  Polubienie


 4. Projekt „Nazizm”: Stworzeni dla władzy (1)

  Konspiracja Dokumentalna
  Published on Feb 10, 2018
  Program opowiada o tym, jak za pomocą potęgi symboli, znakomitej inżynierii i podstępnej propagandy nazistom udało się przekonać zwykłych Niemców do podążania za Hitlerem.

  kruczek0
  …film infantylny…ponad 90% popierało Hitlera, ponieważ dbał o swój naród…jak dostali w dupę to oni nie winni, oni nic nie widzieli…przymusowi robotnicy to chyba byli imigranci zarobkowi…

  antonux1
  1) NSDAP wraz z Hitlerem doszło do władzy nie dzięki NAZISTOM, tylko dzięki ZWYKŁYM NIEMCOM, którzy wybrali Hitlera na kanclerza i tym samym zgodzili się na jego politykę. Więc CAŁY NARÓD NIEMIECKI ( przynajmniej ci co na Hitlera głosowali ) są winni rozpętania II WŚ.
  Nie twierdze, że nie było przeciwników Hitlera i jego partii ale był to marginalny odsetek w ogólnym zestawieniu tych co go popierali.

  Projekt „Nazizm”: Autostrady Hitlera (2) (Project Nazi)

  Konspiracja Dokumentalna
  Published on Mar 7, 2018
  Niestety film -KRAJOBRAZ PO HITLERZE- komuś przeszkadzał bo dostałem roszczenie o naruszeniu i propagowaniu przemocy. Niestety film również zablokowali w PL. Napisałem odwołanie, Ale nie wiem czy przywrócą. SYSTEM !!

  siulnienty kluik
  widziałem wiele dokumentow ale Twoje sa dobre. Zapisuj je sobie bo niestety w dzisiejszych czasach „wolnosc słowa” staje sie tylko Mitem, zaś Twoje dokumenty pokazuja za bardzo prawde ktora dzisiejszy rzad Niemiecki strasznie w oczy koli

  poradnik fotograficzny Zapytaj Fotografa
  Wyjątkowy materiał. Mam na myśli to, że rzadko mam do czynienia z głębsza analiza dosjcia Hitlera do władzy. Ta historia zawiera dużo detali pozwalających lepiej zrozumieć ów proces. Dzięki!

  Konspiracja Dokumentalna
  Cieszę się ze materiał się podoba… Mam nadzieje że znajdziesz na kanale więcej dobrych dokumentów i zostaniesz z Konspiracją na dłużej. Pozdrawiam

  Projekt „Nazizm”: Przemysł wojenny (3) The Industry of War

  Konspiracja Dokumentalna
  Published on Mar 17, 2018
  Zostaw Suba !! i Łapkę w górę to bardzo motywuje. Dziękuje.
  ——————————————————————-
  Project Nazi: The Industry of War
  26 maja 1938 rok. Hitler kładzie kamień węgielny pod budowę fabryki Volkswagena. Wizję tak zwanego „samochodu dla ludu” realizuje wspaniały projektant, Ferdinand Porsche.

  Polubienie

 5. Projekt „Nazizm”: Imperium Himmlera 2017 HD

  Konspiracja Dokumentalna
  Published on Mar 3, 2018
  ——————————————————————————————–
  Program opowiada o tym, jak za pomocą potęgi symboli, znakomitej inżynierii i podstępnej propagandy nazistom udało się przekonać zwykłych Niemców do podążania za Hitlerem.

  l0ht
  Widzę że Niemiecka III Rzesza awansowała już na Nazistowską III Rzeszę. Brawo, kiedy owczarek nazistowski?

  kuku muniu
  „Fuehrer(Hitler) doszedł do władzy dzięki głosom Katolickiego Centrum(partii rządzonej przez jezuitę Ludwiga Kaasa) zaledwie pięć lat wcześniej (1933) ale większość celów cynicznie wyjawionych w Mein Kampf było już zrealizowanych. Ta książka, została napisana przez jezuitę Ojca Staempfle, a podpisana przez Hitlera. Bo to Zakon Jezuitów udoskonalił słynny pan-germański program opisany w tej książce, a Hitler się pod nim podpisał.”

  Edmond Paris, 1965 French Historian The Secret History of the Jesuits.

  Zarzut okultyzmu czy pogaństwa wobec reżimu Hitlera ma odwrócić uwagę od jego wyjątkowo pobożnej katolickości maryjnej. W odróżnieniu od przypisywanych nazistom po II wojnie światowej tendencji. Hitler nie skłaniał się ku wierzeniom ezoterycznym, neopogaństwu i okultyzmowi. Wyśmiał je w “Mein Kampf” (str. 282).

  Hitler był wyznawcą Maryi Panny(jak każdy Krzyżak) i katolicki różaniec odmawiał razem z Ewą Braun także gorliwą i fanatyczną katoliczką maryjną. Adolf Hitler był w czasie swojego życia uważany w Niemczech za Mesjasza, Zbawiciela Narodu Niemieckiego. W gazetach niemieckich od 1933 do 1945 uważany i sławiony był jako Mesjasz i Nowy Chrystus Wybawiciel Ludzkości

  Hitler jest współautorem szowinistycznego i rasistowskiego programu hegemonii niemieckiej
  w Europie, znanego powszechnie pod tytułem: “Mein Kampf”. Napisał ów program razem z ojcem Staempfle .

  Biskup Bornewasser z Trewiru, po dojściu Hitlera do władzy, patetycznym tonem, oznajmia:
  „Z podniesioną głową i energicznym krokiem wkroczyliśmy do nowej Rzeszy i jesteśmy gotowi służyć jej ze wszystkich sił, ciałem i duszą”. („Ecclesiastica”, rocz.13, str.477)

  A biskup-sufragan Burger, nie waha się stwierdzić:
  „Cele rządu Rzeszy sa od dawna celami naszego Kościoła katolickiego” (Burger, „Unser Wille zur Tat, Zeit ud Volk”, I,str.181)

  Cytat słów Adolfa Hitlera przekazanych potomności przez Hermanna Rauschninga,
  nazistowskiego szefa rządu w Gdańsku,które zostały opublikowane w Paryżu w 1939 r.
  w książce pt. Hitler m’a dit (Tak mi powiedział Hitler):

  “Nauczyłem się dużo od zakonu jezuitów, ,,do dnia dzisiejszego nie było niczego większego na tej ziemi niż hierarchiczna organizacja Katolickiego Kościoła. Zapożyczyłem dużo z tej organizacji do mej własnej partii.

  Wyjawię przed tobą mój sekret…W moich “burgach” Zakonu, wychowamy młodzież, która sprawi, że świat zadrży…

  Po tych słowach Hitler zamilkł, stwierdziwszy że nie może powiedzieć niczego więcej…” (str. 266, 267, 273)

  Tak o jezuitach pisał Juliusz Słowacki:

  Ten polip odrósł i lud wyssał blady.
  Wygnać go była kiedyś wielka praca,
  Ma nas za trupa ten szakal i wraca.

  “Jezuici to organizacja militarna, nie religijny zakon. Ich szef to generał armii, a nie ojciec w jakimś klasztorze. Celem tej organizacji jest władza, w najbardziej jej despotycznym znaczeniu. Absolutna, uniwersalna władza by kontrolować świat wedle woli jednego człowieka. Generał Jezuitów jest mistrzem, suwerenem nad suwerenami. Gdziekolwiek Jezuici zostaną przyjęci, staja się mistrzami, za wszelka cenę. Każdy czyn, każde przestępstwo, jakkolwiek okropne, jest chwalebna praca, jeśli popełnione jest w interesie Zakonu Jezuitów lub z rozkazu jego generała.” Napoleon Bonaparte

  https://bialczynski.pl/2016/08/20/61751/

  https://bialczynski.pl/2018/02/07/jak-naprawde-rodzil-sie-izrael-zebral-i-skomentowal-mezamir-snowid/

  Patt Woj
  kuku muniu Czy są jakieś dowody na pobożność Hitlera?

  kuku muniu
  Cała masa, to co wkleiłem to tylko mała wisienka na torcie. Chociażby „Bóg z Nami” .

  Polubienie

 6. Kamil
  Wypowiedzi Rabina w Polsce są stonowane, ale wszystkie jego wypowiedzi za granicą szkalują Polskę. W USA nazywał nas gorszym od Niemców, w Izraelu że jesteśmy najgorszymi antysemitami świata, itp.

  E.K
  Byle nie tak jak do tej pory, antypolską wystawę w muzeum Polin też skorygujecie, powiem, że wątpię, tak jak w wasz przyjazny stosunek do Polski.

  adam
  czy na temat stalinowskich sędziów i prokuratorów żydoawskiego pochodzenia w Polsce również ?

  marc
  Po wydarzeniach z ostatnich miesięcy nie interesuje mnie już żaden dialog z Żydami a politycy podejmując potajemne lub z naiwności próby dialogu już nie mogą liczyć na mój głos.

  Tyle.w.temacie@Tyle.w.temacie
  Dziękujemy „łaskawco”, a muzeum polin też to dotyczy??

  max
  Jakoś nie przypominam sobie by rabini protestowali gdy gross, grabowski czy im podobni szkalowali Polaków. Milcząc antypolonizmu nie zlikwiduje się.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/386521-wazna-deklaracja-rabina-schudricha-bedziemy-nadal-wypowiadac-sie-przeciwko-antypolskim-zarzutom-wsrod-zydow

  Ważna deklaracja rabina Schudricha: „Będziemy nadal wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów”

  opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  autor: Adrian Grycuk/Wikipedia.org na lic. CC BY-SA 3.0 PL wPolityce.pl

  Doceniamy komunikat episkopatu, który mówi o kontynuowaniu dialogu i potępieniu antysemityzmu; będziemy wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów – napisał naczelny rabin Polski Michael Schudrich w liście do przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego.

  W liście podpisanym przez rabina Schudricha i przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesława Piszewskiego, rabini odnieśli się do komunikatu wydanego na zakończenie 378. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które w środę zakończyło się w Warszawie.

  Biskupi podkreślili w nim „konieczność kontynuowania dialogu polsko-żydowskiego opartego na prawdzie, zaufaniu i wzajemnym szacunku” oraz przypomnieli, że wszelkie formy antysemityzmu są sprzeczne z zasadami chrześcijańskiej miłości bliźniego.

  W liście, przekazanym PAP przez Biuro Prasowe KEP, przedstawiciele środowisk żydowskich zaznaczyli, że doceniają „komunikat z ostatniego spotkania Episkopatu, który mówi o konieczności kontynuowania dialogu i potępienia wszelkich form antysemityzmu”.

  Jesteśmy przekonani, że biskupi rozumieją również, jak wielce istotne jest zwalczanie wszelkiego antysemityzmu, nawet wówczas, gdy zdarza się to wśród duchowieństwa, kiedy jest to sprawą niezwykle trudną. Podobnie my, rabini, będziemy nadal wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów

  — podkreślili autorzy listu.

  Rabini dodali, że z niecierpliwością czekają na „dalsze pogłębianie naszej przyjaźni oraz krzewienie braterstwa i szacunku dla wszystkich dzieci Bożych w całej Polsce”.

  gah/PAP

  last
  Stare jak świat… już Majmonides[XII w.] zalecał uległość/ugodowość wobec gojów, gdy lud ten jest w niewoli/niedogodności.., ale dodawał, że, prawidła te tyczą tylko takich czasów, innych już nie

  launau
  nic nowego… czyli wszystko w duchu…. nasze kamienice , wasze ulice

  gosc
  Hahahahahahaha, a co z money money ? Dalej mozna strzyc, golic i antypolsko …..

  Krzysztof
  Warto obejrzeć stary film „Sprawiedliwi”:

  ANTYPOLONIZM nie!
  Cyt “wszelkie formy antysemityzmu są sprzeczne z zasadami chrześcijańskiej miłości bliźniego“ A jaka jest odpowiedź judaizmu na ten nie poparty wiedzą historyczną ANTYPOLONIZM żydowski?

  Aaron Waxmann
  Żydzi chcą z nas Polaków zrobić morderców i zbrodniarzy. Krzyczą na cały świat jak to Polacy mordowali Żydów. Było odwrotnie, oni nas mordowali.Czy z takimi chamskimi typkami należy w ogóle rozmawiać?

  Maryna
  A to rabin łaskawca, no gest godny poematów.

  Polubienie

 7. ADA
  Najbardziej rozwinieta galezia przemyslu w Izraelu jest Holokaust. Teraz uruchomiono tam nowa linie produkcyjna-przerobke Polski na szekle i dolary-

  ola
  Tak sie konczy podlizywanie zydom.Chca po prostu nas obrabowac na 65 mld dolarow.

  Olej@Olej
  Przywrócić ruch wizowy dla obywateli Izraela ! Podjąć twardą i stanowczą politykę reakcji na dyfamacyjną wobec Polski politykę Izraela. Nie ma sensu udawać gdy jednostronnie poddawani jesteśmy atakowi kłamstw i pomówień, nie mających żadnego uzasadnienia w faktach historycznych.

  johan
  zawiesić wszelkie kontakty z Izraelem, wprowadzić im wizy i na drzewo – niech sobie jeżdżą do obozów do Niemiec

  m
  pewnie ta żydowska ku… miała w rodzinie żydowskich kapusi i kolaborujacych, wydajacych na śmierć współbraci. I dlatego tak zacięcie prowokowała

  https://wpolityce.pl/polityka/386693-bylismy-o-krok-od-kolejnej-prowokacji-mer-izraelskiego-miasta-chcial-przetestowac-polskie-prawo

  Byliśmy o krok od kolejnej prowokacji. Mer izraelskiego miasta chciał przetestować polskie prawo

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: za godzinę


  autor: Internet wPolityce.plautor: Internet

  Władze Radomska odmówiły udziału we wspólnej uroczystości z delegacją z izraelskiego miasta Kiryat Bialik. Mer tej miejscowości zamierzał bowiem w trakcie przemówienia oskarżyć Polskę o udział w Holokauście. Pikanterii tej historii dodaje fakt, że Kiryat Bialik to miasto, z którego pochodzi Ronen Bergman, dziennikarz, który był współsprawcą awantury wywołanej podczas konferencji prasowej premiera Morawieckiego w Monachium.

  Eli Dukorsky przybył do Radomska wraz z delegacją uczniów. Położone pod Hajfą Kiryat Bialik to miasto partnerskie Radomska i takie wizyty odbywają się co roku. Jak dotąd nie było głośno o żadnych problemach, które wywoływali goście z Izraela. Tym razem jednak stało się inaczej. Mer przygotował na dzisiejszą uroczystość przemówienie, w którym pada fałszywa liczba 200 tysięcy Żydów zamordowanych jakoby przez Polaków (liczba rozpowszechniana bez żadnych podstaw przez Jana Grabowskiego) oraz stwierdzenie, że Polacy brali aktywny udział w Holokauście. Władze Radomska otrzymały od Dukorsky’ego treść przemówienia i po analizie zawartych w nim tez podjęły ostatecznie decyzję o rezygnacji ze wspólnych obchodów.

  Dukorsky tłumaczył dziś w izraelskich mediach, że próbowano ocenzurować jego przemówienie, że domagano się usunięcia liczby 200 tysięcy zamordowanych Żydów (na co jakoby przystał), ale że – po konsultacji z samym ministrem spraw zagranicznych Izraela – nie mógł zgodzić się na usunięcie wzmianek o polskim udziale w Holokauście oraz na polskie żądania, aby sformułowanie „naziści” doprecyzować jako „niemieccy naziści” (co skądinąd bardzo symptomatyczne).

  CZYTAJ:Prezydent Radomska odpiera zarzuty cenzurowania wystąpienia izraelskiego mera: „Są bezpodstawne!”

  Gdyby izraelski mer wygłosił publicznie swoje przemówienie w obecności władz Radomska, postawiłby nie tylko w bardzo niezręcznej sytuacji swoich gospodarzy, ale przede wszystkim naruszyłby obowiązującą ustawę o IPN. Chyba, że – i to całkiem prawdopodobna interpretacja – chciał to zrobić, aby wywołać kolejne napięcie we wzajemnych relacjach. Jeśli tak, to mamy do czynienia z kolejnym prowokatorem. I możemy się zapewne spodziewać jego naśladowców.

  Tym razem przytomna reakcja władz Radomska zapobiegła wybuchowi awantury, choć w izraelskich mediach trwa właśnie histeria pod hasłem: „Polacy cenzurują historię”. W tym sensie mer Dukorsky dobrze wykonał swoją robotę.

  Co ciekawe Kiryat Bialik, którego merem jest Dukorsky, to miasto, z którego wywodzi się Ronen Bergman, izraelski dziennikarz śledczy, który podczas konferencji w Monachium, opowiedział premierowi Morawieckiemu pełną niedomówień i nieścisłości wojenną historię swojej matki. Wedle tej historii matka Bergmana dwukrotnie w ciągu swojego życia miała 5 lat i uratowała swoją rodzinę przed polskimi chłopami, którzy chcieli ją wydać Niemcom. Dukorsky jako pierwszy wysłał list z gratulacjami do Bergmana po jego występie w Monachium, w którym wspominał, że matka dziennikarza – Miriam była szanowaną nauczycielką w jego mieście. Oczywiście nic to nie oznacza, to z pewnością przypadek, że obaj panowie są tak aktywni na polu relacji z Polską. Trudno jednak nie dostrzec, że ostatnio strasznie dużo jest tych przypadków. Ale może to po prostu w Izraelu powszechna przypadłość?

  autor: Konrad Kołodziejski

  ewa lew
  Polacy są za bardzo pobłażliwi na te żydowskie prowokacje. Powinno się przestać celebrować każdą uroczystość z żydami bo oni będą każdą taką sytuację wykorzystywać do obrażania nas Polaków patrz Azari

  rtrererete
  Jedna ważna rzecz całkowicie pomijana- to NSDAP czyli parii nazistowskiej mogli należeć tylko Niemcy lub volksdeutsche. https://en.wikipedia.org/wiki/Nazi_Party

  nie dać grać sobie na nosie
  zawiesić partnerstwa miast nie wpuszczać oficjalnych delegacji wszelkie wycieczki isra elskie pod nadzorem polskich władz zawiesić działania w miejscach pamięci muzeach ośrodkach kultury żydowskich

  PIS < 0
  Już przetestował. Przecież MSZ zabronił żydom się sprzeciwiać.

  jużantysemita
  Brawo Prezydent Radomska ! A co żydów, to chcą okraść Polskę na 65 mld. Te głupki nie potrafią pracować, oni potrafią tylko kraść. Wydaje im się w chorych łepetynach, że kasa przedłuża im życie.

  79-letni Polak
  …"Polacy brali aktywny…udzia w mordowaniu .."?A!patrz salcie ,jak ten polak siedzacy na lawce na mnie…nienawistnie …patrzy!". Za incydenty narod polski nie moze brac ..odpowiedzialnosci!!!,..

  m
  bałje pies wszystkich żydów już mi sie nimi zygac chce

  Winston
  Brawo panie Prezydencie Radomska Ferenc ! Polska !!!!

  Okropni ludzie
  Żydzi Za ludzi Uznają tylko siebie reszta to jest nic niewarte bydło. Żydzi to najmniej tolerancyjny a najbardziej roszczeniowy naród.

  Polubienie

 8. donald@donald
  Zawsze mi usuwaja ponizszy komentarz z Jerusalem Post….moze dlatego ze mowi o wspolpracy elit zydowskich w Polsce z Niemcami do poznej jesieni 1941. ( ponizej notatki z pamietnika „polskiego” senatora Adama Czerniakowa….ach ile on mial spotkan z SS, w SS, o SS od pazdziernika 1939 roku do poznej jesieni 1941 roku…. Jakze to zabawne ze muzeum Polin jest utrzymywane z polskich pieniedzy….to tak jakby kupowac jakby placic komus za pryskanie naszych mieszkan gnojowka i uzasadniac to wyzsza racja stanu.

  here are the notes in diary of ​”polish” senator Adam Czerniakow ( from 23.09.1939 the president of the Jewish Religious Community in Warsaw, then the chairman of the Warsaw Judenrat and the mayor of autonomy of the Warsaw Jews.: ​”6.X.1939. Meeting in the SS; 7.X.1939. Meeting in the SS; 8.X.1939. in the morning in SS; 12.X.1939 In SS 13.X.1939 list of members of the Council of Elders for the SS ; 14.X.1939 – [Czerniakow probably noted the problems that Germans demanded to work out, or he orally referred them to the Germans] 1) Political parties; 2) Where are the activists; 3) Communes: how property is managed, budget; 4) Mayzel [Jewish activist]; 5) Plan of the organizational structure of the Jewish commune; 6) Communism – Jewry; 7) Division into Zionism, orthodox etc .; 8) what is it ?; 9) Relations with the German state, Russia – Poland; 10) currencies; 11) Problem of converts. 16.X.1939 Materials presented by the Jewish Commune to the German authorities; 17.X.1939 in SS; 20.X.1939 in SS; 21.X.1939 conference with SS; 23.X.1939 Meeting with the SS; 24.X.1939 in SS.”

  s.baca
  Przepraszam bardzo, my jako Polacy mamy obowiazek przede wszystkim pamietac o polskich ofiarach II Wojny. Ktore od lat sa spychane na margines. Trzeba z tym skonczyc.

  Morawiecki to dno
  Żydowska „pamięć o holocauscie” to jedno wielkie kłamstwo, z całkowicie pominiętą, wielką rolą żydów w zbrodniach 2WS i rasistowsko wyolbrzymionym statusem wyjątkowości ich ofiar.

  finka
  Polska ma chronić pamięć o polskich obywatelach bez względu na to, czy byli Żydami, milczy MM o roli Żydów w XIXw. i po I WŚ, jak chcieli zbudować tu własne, odrębne państwo.

  gościu
  po śmierci ostatniego świadka zapanuje niepodzielnie żydowska narracja historyczna czyli jedno wielkie kłamstwo i niszczenie tożsamości narodów, z wyjątkiem jednego oczywiście

  https://wpolityce.pl/polityka/386703-premier-morawiecki-dla-foreign-policy-nie-tylko-izrael-ale-tez-polska-jest-moralnie-zobowiazana-chronic-pamiec-o-holokauscie

  Premier Morawiecki dla „Foreign Policy”: „Nie tylko Izrael, ale też Polska jest moralnie zobowiązana chronić pamięć o Holokauście”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: 9 godzin temu


  autor: PAP/Radek Pietruszka wPolityce.pl

  Nie tylko Izrael, ale też Polska jest moralnie zobowiązana chronić pamięć o Holokauście; wkrótce nie będzie już naocznych świadków zbrodni nazistowskich Niemiec – pisze premier Mateusz Morawiecki na łamach amerykańskiego dwumiesięcznika „Foreign Policy”. Premier podkreśla, że nowela o IPN ma prosty cel: chronić prawdę o II wojnie światowej.

  W tekście pod tytułem: „Mój rząd chce zakazać oskarżania o współdziałanie Polski w czasach wojny, aby oddać cześć historii” premier podkreśla, że zarzucanie Polsce współudziału w Holokauście zaciera odpowiedzialność nazistowskich Niemiec.

  Nasza ustawa (o IPN) nigdy nie miała odmawiać ludziom, którzy przeżyli Holokaust, prawa do mówienia o ich osobistych tragediach lub ograniczać w jakikolwiek sposób swobodę badań czy wolność artystyczną

  — czytamy w artykule premiera zamieszczonym w prestiżowym periodyku.

  Morawiecki przypomina, że II wojna światowa, z punktu widzenia Polaków, była końcem wielokulturowego, wieloetnicznego świata i przesunęła granice Polski, w których przed wojną leżały takie miasta jak Nowogródek, Równe i Stanisławów.

  Z Nowogródka pochodził Adam Mickiewicz, który ufundował legion żydowski podczas walk o niepodległość Polski w XIX wieku; w Równem urodziła się matka izraelskiego pisarza Amosa Oza – pisze premier i dodaje, że jego matka wywodzi się ze Stanisławowa.

  Świat, który znała moja matka, skończył się, gdy nazistowskie Niemcy i sowiecka Rosja najechały Polskę w 1939 roku. W Stanisławowie moja bliska rodzina ratowała Żydów; to samo działo się w Nawarzycach – po stronie mojego ojca. Rosłem otoczony takimi historiami

  — wspomina Morawiecki.

  Premier wyjaśnia, że takie tło historyczne pozwala zrozumieć przyjętą ostatnio w Polsce ustawę, która ma celu walkę „z zakłamywaniem polskiej historii”. Ustawa ma „prosty cel: chronić prawdę o drugiej wojnie światowej i o tych, którzy byli za nią naprawdę odpowiedzialni” – kontynuuje.

  Przypomina, że podczas wojny zginęło ponad sześć milionów polskich obywateli, z czego połowę stanowili polscy Żydzi.

  Polska nigdy nie stworzyła rządu, który by kolaborował z Trzecią Rzeszą i nigdy nie utworzyła dywizji SS

  — podkreśla.

  Premier zwraca uwagę, że polskie władze na uchodźstwie stworzyły Radę Pomocy Żydom przy Delegaturze Rządu RP na Kraj, zwaną Żegota, a także karały tych, którzy pomagali Niemcom mordować Żydów. Przypomina, że licząca 400 tys. żołnierzy Armia Krajowa, do której należeli też członkowie jego rodziny, była ruchem oporu i największą „podziemną siłą” w okupowanej Europie.

  I choć niemieccy naziści ustanowili karę śmierci za ukrywanie Żydów lub pomaganie im, wiele polskich rodzin zaangażowało się w tę szlachetną i, w rzeczy samej, bohaterską działalność

  — pisze Morawiecki.

  Przyznaje, że należy pamiętać „o tych jednostkowych przypadkach Polaków, którzy kolaborowali z niemieckimi nazistami, jak i o tych, którzy mordowali Żydów i innych niewinnych ludzi”.

  Fakt ten nigdy nie był negowany w Polsce i jest uwzględniony w naszym systemie edukacyjnym

  — podkreśla premier.

  Musimy jednak pamiętać – dodaje – że każda z tych ohydnych zbrodni powinna być osądzona indywidualnie (…) i że pojedyncze akty niegodziwości, nie powinny obciążać odpowiedzialnością całego narodu, który został podbity i zniewolony przez nazistowskie Niemcy.

  Morawiecki podkreśla, że ci Żydzi, którzy przeżyli wojnę, otrzymali „jakiś rodzaj pomocy od Polaków”.

  Nie tylko Izrael, ale też Polska jest moralnie zobowiązana chronić pamięć o Holokauście. Chcemy być partnerami w tych wysiłkach i żadne nieporozumienie nie powinno nigdy prowadzić do jakiegokolwiek konfliktu między naszymi narodami. Nigdy nie możemy zapomnieć, że Holokaust był jedną z największych tragedii w historii Polski

  — pisze.

  Papież Jan Paweł II uważał, że antysemityzm jest wielkim grzechem (…). Polski rząd jest wierny jego naukom

  — podkreśla premier i przypomina, że Jan Paweł II był też zdecydowanie przeciwny oskarżaniu Polski o współdziałanie z niemieckimi nazistami.

  Wkrótce nie będzie już naocznych świadków zbrodni nazistowskich Niemiec. Jest naszym wspólnym moralnym obowiązkiem przekazać te lekcje i ostrzeżenia naszym dzieciom

  — podkreśla Morawiecki. Jak dodaje, używanie takiego zwrotu jak „polskie obozy śmierci” hańbi nie tylko Polskę, ale też ofiary państwa Adolfa Hitlera.

  Nowelizacja ustawy o IPN weszła w życie 1 marca. Zakłada ona m.in., że każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”.

  Nowela wywołała krytykę m.in. ze strony Izraela i USA.

  Prezydent Andrzej Duda, który podpisał znowelizowaną ustawę, skierował ją w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego, by zbadał, czy przepisy ustawy nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa.

  gah/PAP

  PMM jesteś premierem POLSKI !
  Premierowanie Polsce zobowiązuje do mówienie przede wszystkim o HOLOKAUŚCIE POLAKÓW także tym ZADANYM RĘKAMI ŻYDOWSKICH KATÓW I OPRAWCÓW. Niedługo może być tylko jedynie słuszna, ŻYDOWSKA NARRACJA

  marq
  Panie Premierze, proszę nie zapominać,że w czasie II WŚ zginęło 6 mln obywateli polskich! I to Polska może także mówić o holokauście,a Żydzi maja obowiązek o tym pamiętać;Żydzi nie mają monopolu.

  E.K
  Pamiętać, to nie znaczy dawać się poniżać, delikatnie mówiąc, ale pamiętać powinny obie strony, o historii heroicznej jak i tej wstydliwej, o tej drugiej Żydzi nie chcą słyszeć, powinni jednak słyszeć

  Zagorski
  Morawiecki, ty podobno studiowałeś historię? Nie uczyli ciebie o radości żydów. z jaką po 17.09.1939 masowo witali sowieckich okupantów w Polsce? Twoja propaganda to wredne fałszowanie historii.

  ot ideolog rasy panów ŻYDÓW
  W POLIN

  as
  a jaki mamy my Polacy obowiązek TY ŻYDOWSKI REZYDENCIE Odebrałeś swoje dzieci z żydowskiej szkoły Laudera? Faryzeusz niedawno pie… coś o rechrystianizacji Europy, kłamca żydowski, żyd od rechr.

  Marco
  A czy Izrael pamięta o zdradach i zbrodniach Żydów wobec Polski i narodu polskiego?

  picc
  Nie tylko Polska, ale też Izrael jest moralnie zobowiązany chronić pamięć o polskich ofiarach Holokaustu- czy to Morawiecki usłyszy na zasadzie wzajemności od premiera Izraela? Byłbym tym zaskoczony!

  ewa lew
  Brawo Morawiecki! dzięki Bogu nie rządzi już nami żaden volksdeutsch, choć dziennikarzyny z czeskiej dwoiły się i dwoją w antypolskich atakach.Może czas na jakieś pikiety na czerskiej i wiertniczej.

  Polubienie

 9. Ferdynand
  Możemy też spisać „przygodę” z żydami na straty i nawiązać kontakt z szanującymi nas narodami n.p Irańczykami. W dodatku mają ropę dla naszego Orlenu!

  kilim
  Bolszewizm stworzyli Żydzi – Marks.

  Kxir
  Musicie dalej ukrywać prawdę o tym co robili Żydzi w czasie IIWŚ, a już niedługo wasze dzieci będą się uczyć, że to Polacy odpowiadają za Holocaust, a Niemcy ratowali Żydow przed Polakami.

  KRAKUS
  Piszą dzisiaj w „The Times of Israel” o pewnym żydowskim 19 letnim młodzieńcu, który OBSIKAŁ pomnik nieopodal krematorium ! To obrazuje żydowskie wychowanie – ileż pogardy i nienawiści !!!

  Tyle na dzień dobry
  Biedni dobrzy Żydzi zostali 95% wymordowani i lepiej nie mówić dzięki komu. Po wejściu Ruscy Żydzi działające w NKWD wylądowali w polskim UB i mordowali Polaków.

  https://wpolityce.pl/polityka/387342-izrael-nie-zyje-awantura-o-obozy-co-nie-znaczy-ze-przyznaje-nam-racje-wiekszosc-ma-zal-ze-nie-zakonczylismy-piekla-holokaustu-tak-jak-w-ich-rozumieniu-rosjanie

  Izrael nie żyje awanturą o obozy. Co nie znaczy, że przyznaje nam rację. Większość ma żal, że nie zakończyliśmy piekła Holokaustu tak, jak w ich rozumieniu, Rosjanie

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Gazety wydawane w Tel Avive nie rozpisują się o polskiej ustawie o IPN, a ludzie na ulicy unikają rozmów na temat historii i Holokaustu. Kiedy słyszą „Polska”, wolą nie rozmawiać. Choć ci najbardziej religijni Żydzi gotowi są nas bronić, to większość ma żal, że nie zakończyliśmy piekła Holokustu tak, jak w ich rozumieniu, Rosjanie.

  Mówiąc w Izraelu, że jest się z Polski można wyczuć lekką niechęć. A że Polki podobne są do Rosjanek, to kiedy się nie przedstawić, mylą. I łatwo zauważyć, że o Rosji Izraelici chcą mówić już znacznie chętniej.

  To z uwagi na długoletnią przyjaźń Rosji z Izraelem, ten z łatwością przyjął rosyjską narrację o II drugiej wojnie światowej. Mówiącą o tym, że to Armia Czerwona wyzwoliła obozy i gdyby Polacy chcieli dopuścić do tego wcześniej, wiele tysięcy istnień udałoby się ocalić. A kolejnym tysiącom oszczędzić piekła obozów śmierci.

  Tyle, że zdaniem Żydów, Polacy tego nie chcieli. To polska ziemia kojarzy im się z koszmarem Holokaustu. I to dlatego tak łatwo obwiniać Polaków o zatrzymanie ratunku płynącego z Rosji i walkę z rosyjskim okupantem. Walkę z ludźmi, którzy przynieśli im ratunek.

  A przecież ci Żydzi, którzy przed laty Polskę przekazywali swoim dzieciom, wnukom i prawnukom swoją wersję historii. Taką, która opowiada o Polsce, z której musieli uciekać. Niejednokrotnie także o Polakach, przed którymi musieli uciekać. Tylko czy gdyby nie ci Polacy, którzy ich chronili i ukrywali, udałoby się w ogóle uciec?

  My wiemy swoje, oni swoje. Możemy teraz tylko próbować się nawzajem zrozumieć.

  autor: Edyta Hołdyńska

  jan
  Czy my musimy na siłę kochać Żydów skoro oni nas nienawidza?

  dokumenty vs urojenia
  Niemcy od lat niszczą dokumenty nt. 2WŚ. A dokumenty, które przetrwały są odrzucane, np. film z getta. Jeśli dokumenty są podważone, przeto tematem dialogów są urojenia.

  ahdor@ahdor
  Nie da się już zatrzymać ujawniania prawdy historycznej o Żydach a ich perfidna i kłamliwa narracja pójdzie do ścieku. Dobrze, że są uczciwi historycy co oświecają Polaków .

  Krystyna
  Fakty są takie, że Żydzi byli nie tylko ofiarami, lecz także katami. Nie interesuje mnie to, że donosili na siebie, lecz to co zrobili Polsce i Polakom w latach 1944 – 1956.

  Pogromca Lemingów
  Nie będzie żadnego „zrozumienia”. Żydzi oczekują kapitulacji na swoich warunkach, dlatego należy machnąć na nich ręką i na ich jankeskiego protektora.

  Konrad
  Tysiace Polakow nie zostalo jeszcze przez Izrael uhonorowanych za ratowanie Zydow. I nigdy nie zostana. Bo to nie lezy w interesie Zydow. W interesie Zydow lezy oskarzanie Polakow o Holokaust.

  Konrad
  To skandal, ze rodzina Ulmow zostala wreszcie uhonorowana przez Zydow dopiero po pol wieku (!!!). To swiadczy o tym jak niechetnie Zydzi uznaja prawde o heroizmie Polakow, ktorzy ratowali Zydow.

  robert
  Żydzi, dość, że nie umieją kłamać. o robią to nagminnie, po to, żeby wywołać rozgłos i oskarżać o antysremityzm. A, że ruski zajął swój interes. Widać jak łatwo się nimi steruje. Sprzedadzą własną matkę

  krysia
  To trzeba ich poinformować, że to Amerykanie przez wiele m-cy trzymali ich w obozach po wyzwoleniu bo nikt ich nie chciał a nadzór nad nimi by nie uciekli powierzyli, o ironio, nazistom. Wiedzą o tym?

  mamma
  Ta cala awantura pokazała, ze wierzyć w dobra wole Żydów to skrajna głupota. I nie jest to antysemityzm tylko wniosek z obserwacji wydarzeń z ostatnich dwóch miesięcy.

  victor
  Rozpowszechniaj: https://niezlomni.com/ilu-ochotnikow-ss-z-krajow-europy-polska-na-tle-europy/

  victoria
  Polacy zniewoleni nie musieli, a ratowali Żydów?Żydzi nawet nie napomkną, że chcieliby się odwdzięczyć za to Polakom mając miliardy $ i jeszcze żądają 65mld!Teraz nam za to „odpłacają” oszczerstwami!

  Polubienie

 10. Maciej i Jerzy Stuhr Znowu Szkalują Polskę i Polaków – PRZEGIĘLI – Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Mar 27, 2018

  blondie
  Mnie akurat postawa Pana Jerzego Sthura nic a nic nie dziwi … zaznaczam chodził do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-B kilka lat przede mną … po dziś dzień nie zapomniałam złotej myśli ówczesnego Dyrektora Liceum śp. Pana Mykietyna który na jego temat rzekł – „to najgorszy idiota i głupek jaki do tej szkoły chodził” …. to wszystko wyjaśnia.

  czesiu420
  Krzysiu za bardzo wierzysz w ludzi, szturowie od lat po prostu pokazują, że nienawidzą Polaków i Polski i nami gardzą, uważają się za jakąś szlachtę , czy też najeźdźczy naród zaborczy, a my dla jaśnie oświeconych, to ciemny plebs i hołota. To są ludzie miałkich charakterków, a wydaję im się że to oni są waleczni i dzielni i tacy fajni. Z takimi elitami Polska musiała podupadać.

  artiplastzabrze
  trzeba być urodzonym parchem , wykształcić się za frajer , zrobić karierę za frajer i doić polskich frajerów przy okazji plując na nich .Ot taka żydowska fantazja ślizgać się nawet na gównie i udawać że to artystyczne lodowisko a żydowskie pląsy to sztuka.

  Lila Smug
  Ależ Krzysiu, tatuś i syn od długiego czasu szkalują Polaków i Polskę. Jeżeli panowie Szczurowie (tak się teraz o nich mówi) tak źle się czują niech wyjeżdżają stąd daleko. Tym facetom brakuje właśnie kultury, polskiej kultury, brak empatii. Niestety oni już dla mnie i dla wielu innych Polaków są nikim, wręcz to są nasi wrogowie, Polaków wrogowie.

  Paul Atryda
  Przecież to jest proste, Szturowie odnieśli sukces, jest im dobrze, nie chcą zmian. Wolą cieplutkie gniazdko w tej poddańczej polskiej rzeczywistości. Nie daj Boże Polacy wstaną z kolan i zechca powalczyć o swoje prawa we własnym kraju, to się świat zachodu zacznie obrażać i nie będzie już tak kolorowo. My będziemy żyli naszą dumą i patriotyzmem, ale co poczną Szturowie ? Nie da się wówczas utrzymać tak wysokiego statusu życia 😁

  jan jan
  Oni nie szkodza wlasnemu narodowi, oni szkodza Polsce i Polakom. Pozwalaja sobie bo wiedza, ze „nasi juz sa”, tylko jeszcze nie oficjalnie… Przypominam Hartmana, za jednego idiote, ktory zastrzelil jego psa zwraca sie do… ” Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci.”
  https://hartman.blog.polityka.pl/2015/02/26/ty-chamie-polski-chamie/
  Sztur widocznie nalezy do „my” Hartmana. Czyli w Polsce sa „my” i „oni”! A Polska jest czyja???

  Polubienie

 11. Współpraca elit żydowskich z hitlerowskimi – Grzegorz Braun: Magazyn Polskie Sprawy #30

  Polskie Sprawy
  Published on Mar 20, 2018

  tora Torra
  ze tak pozwole sobie napisac pozdrawiam Grzegorza Brauna fajny facet jestes tylko mow do ludzi prostym jezykiem wtedy zdobedziesz wieksza widownie zwykli ludzie nie kumaja twojego jezyka po 1 po 2 holenderscy naukowcy udowodnili badaniami genetycznymi ze HITLER BYL POCHODZENIA ZYDOWSKIEGO JEGO GENERALOWIE I SAMI ZYDZI DAWALI HITLEROWI KASE NA 2 WOJNE SWIATOWA PRAWDA BOLI ONI KOCHAJA POLSKE I POLAKOW OKRADAC I WYGANIAC Z WLASNEGO KRAJU ZA TO ZE IM POMAGALISMY I DALIMY DACH NAD GLOWA JESCZE JEDNO DLACZEGO NNIKT NIGDY NIE SPRAWDZA KTO JEST TAK NAPRAWDE ZYDEM IZRAELITA PRAWDZIWI ZYDZI NIE OKRADAJA INNYCH POZDRAWI9AM WSZYSTKICH ZYDOW PATRIOTOW POLSKICH

  Max
  Gdyby Jezus Chrystus przybyl na ziemie natychmiast udalby sie do swojej gminy zydowskiej, wiec niech pan juz skonczy z ta na sile ( ogniem i mieczem ) zainplantowana nam religia. Na sile robi pan z siebie wielkiego katolika. A co to w koncu ten katolicyzm? Co ? Zydowski wymysl sprzed nie calych 2 tys lat. A czego to oni nie wymysla dla pieniedzy. Niech pan przeniesie sie w czasie i wyobrazi siebie zyjacego Indianina 500 lat temu . Komu bil by Pan wöwczas poklony ? A moze lepiej 100 lat temu w afrykanskim buszu ?

  Polubienie

 12. TOMEK
  Łaskawe „odnotowanie” „Jerusalem Post” jak i całej rasistowskiej prasy izraelskiej g… mnie obchodzi. A takich polskich dzieci, które zginęły z ręki hitlerowskich oprawców było tysiące.

  Przerażony
  Zamordowali Polkę bandyci z III Rzeszy. I niech mi nie mówi nikt, że tylko Hitler zbrodniarzem był, prawie cała III Rzesza go wspierała w tym dziele szatana

  iMisio
  Brawo ale również smutek, że znów proste, ZAGRANICZNE, indywidualne zadziałanie wygrało z naszym gigantycznym etatyzmem i milionami na promocje.

  RomanK
  Gdy patrzę na to zmaltretowane dziecko, to łzy same napływają do oczu… Mam nadzieję, że to bezrozumne cierpienie Dobry Bóg Czesi w dwójnasób w niebie wynagradza.

  Runnerrr@Runnerrr
  Pokój Jej Duszy.

  https://wpolityce.pl/historia/386972-historia-nastoletniej-polki-ktora-zginela-w-auschwitz-obiegla-caly-swiat-zauwazyl-ja-nawet-jerusalem-post

  Historia nastoletniej Polki, która zginęła w Auschwitz obiegła cały świat! Zauważył ją nawet „Jerusalem Post”

  opublikowano: 21 marca · aktualizacja: 21 marca


  autor: Twitter/Marina Amaral wPolityce.pl

  Kilka dni temu pisaliśmy o niesamowitym dziele brazylijskiej artystki, która dała drugiej życie zdjęciu 14-letniej dziewczynki, która zginęła w Auschwitz. Okazuje się, że historia Czesławy Kwoki, która trafiła do obozu koncentracyjnego 13 grudnia 1942 roku poruszyła internatów na całym świecie. Odnotował ja również portal „Jerusalem Post”.

  Niezwykłe dzieło brazylijskiej artystki. Marina Amaral nadała drugie życie zdjęciu Polki zabitej w Auschwitz

  Niezwykłe dzieło wyszło spod rąk brazylijskiej artystki Mariny Amaral, która postanowiła dać drugie życie zdjęciu Czesławy Kwoki. Czarno-białe zdjęcie po przeróbce Amaral nabrało barw.

  Nastoletnia Polska trafiła do obozu z Zamościa. Zgodnie z zeznaniami ocalonego z Auschwitz Wilhelma Brassego, który zrobił zdjęcie Czesławy Kwoki, dziewczynka na chwilę przed zrobieniem fotografii została pobita przez jednego ze strażników. Na zdjęciu widać m.in. rozcięcie na wardze.

  Fotografie przyciągnęły uwagę obrońców praw człowieka, celebrytów, dziennikarzy i różnych osób z całego świata

  —zauważa „Jerusalem Post”.

  Sama Mariny Amaral, która dokonała koloryzacji zdjęcia nie ukrywa, że zainteresowanie historią nastoletniej Polki bardzo ją uszczęśliwiło.

  Jak już powiedziałam, nie ma to nic wspólnego z moją pracą, ale fakt, że mogłem rzucić nieco światła na jej historię, sprawia, że jestem naprawdę szczęśliwa

  —cytuję Brazylijkę portal.

  kk/”Jerusalem Post”

  ZAKŁAMANIE HISTORII
  Bydlak niemiecki bił tę dziewczynkę, tylko dlatego że była Polką. Niech cały świat wie, że w NIEMIECKICH OBOZACH W POLSCE ZABIJANI BYLI NIE TYLKO ŻYDZI.

  Elzbieta
  Serce peka… Ogromny zal…

  Yanomani@Yanomani
  Podpisuję się pod powyższymi krytycznymi względem „włodarz PL”, gorzkimi uwagami. Za co oni „owi włodarze PL” biorą z budżetu duże pieniądze na wypłaty pensji oraz na tworzenie mało użytecznych budżetów instytucji państwowych stworzonych dla jak widać z komentarzy niewłaściwie, bardzo miałko realizowanych celów ochrony, obrony dobrego imienia PL oraz dla natychmiastowej konieczności pokazania tzw „Światu” Polskiej Martyrologii II Wojny Światowej….. [ ! ].

  polska narracja
  Nie potrafimy światu przekazać polskiej narracji o tamtych czasach. Obóz stworzono dla Polaków, dalsze etapy postępowania wobec Żydów zależały od postawy aliantów, wolnego świata. Mogło być inaczej.

  Andrew just
  Czy swiat wie o SCIANIE SMIERCI W OSWIECIMIU, przy ktorej niemcy rozstrzelali 25 tysiecy POLAKOW!!???, jeszcze w 1998r pachniala krwia zamordowanych, omal przy niej nie zemdlalem z rozpaczy…

  Tiberias
  „Master Plan for the East” … „Operation Tannenberg” … https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Tannenberg … p.s. koszerni sami otworzyli Nam to okno, rozsyłajcie wyklęte z historii dalej

  https://kobieta.onet.pl/dziecko/marina-amaral-pokolorowala-zdjecia-czeslawy-kwoki-wiezniarki-auschwitz/v5yhdm6

  https://wpolityce.pl/polityka/386282-dyrektor-muzeum-auschwitz-birkenau-krytycznie-o-wypowiedzi-azari-miejsce-mordu-nie-powinno-byc-zakladnikiem-polityki

  https://krakow.onet.pl/piotr-cywinski-kl-auschwitz-muzeum-nie-jest-zakladnikiem-polityki-wywiad/w0xepfq

  https://wpolityce.pl/polityka/386298-co-za-sojusz-bodnar-staje-w-obronie-dyrektora-muzeum-auschwitz-birkenau-prosze-przyjac-moje-wyrazy-ubolewania-w-obliczu-rosnacej-fali-hejtu

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.