830 Ten cholerny „antysemita” ORBAN ZARZUCIŁ SZEFOWI ŚWIATOWEGO KONGRESU ŻYDÓW KIEROWANIE SIĘ „LEWICOWYMI I LIBERALNYMI UPRZEDZENIAMI”,.. ale za to RDI odniosła swój kolejny fielki sukces…

wPolityce.pl

jojne
To ma być sukces? Zamienili „polskie obozy” na nazistowskie (w domyśle polskie). Państwo polskie powinno wytaczać procesy i domagać się wysokich odszkodowań, a nie bezsensownych przeprosin!!!

\/banzafaktyipogladyH
Bronią przed nazwaniem „niemiecki”… ciekawa ta rzetelność

fletniapana@fletniapana
do zwycięstwa daleko; zwycięstwo będzie gdy zaczną pisać „niemieckie obozy śmierci”

w
a gdzie „niemiecki” ?? Moze warto u nas pisac francusko-niemiecki. Była przeciez francuska dywizja SS

krystynakowalska@krystynakowalska
A ilu zdążyło przeczytać i nie przeczyta sprostowania.? Walka ciężka. W głowie się nie mieści KTO,to napędza!! Miliony Polaków zamordowanych ,to dla nich śmierć zwierzęcia pociągowego. GORYCZ.

https://wpolityce.pl/historia/425115-presja-ma-sens-wielki-sukces-rdi

Presja ma sens. Wielki sukces Reduty Dobrego Imienia. „Le Figaro” i „USA Today” wycofują się ze słów o „polskich obozach śmierci”

opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu

Francuski portal Le Figaro po naszej interwencji w artykule opublikowanym pod tytułem La musique d’Auschwitz ressuscitée par une université américaine zmienił „polski obóz koncentracyjny” na „nazistowski obóz koncentracyjny w okupowanej przez Niemców Polsce”.

Interweniowaliśmy również w sprawie amerykańskiego portalu USA Today w którym pojawiło się sformułowanie „polski obóz śmierci”. Akcję podjęła także Ambasada RP i Polish Media Issues. Jeszcze tego samego dnia zmieniono zwrot na „nazistowski obóz śmierci” oraz dodano informację, że w poprzedniej wersji błędnie nazwano obóz koncentracyjny który znajdował się w okupowanej przez nazistów w Polsce. Artykuł ukazał się pod tytułem Steven Spielberg: At 25, ‘Schindler’s List’ is even more relevant now.

Dziękujemy za Państwa zaangażowanie.

…..


autor: Pixabay wPolityce.pl

panda
To pestka, najwazniejsze jest palenie chanukowych swiec przez prezydenta dla narodu wybranego w palacu.

gregg@gregg
ludzie w polsce w tym roku swieta przyszly wczesnej sejm, prezydent oglosili hanuke czy cus zamiast wigili. hip hip huuraaa. jestesmy kolonia zydowska.

\/banzafaktyipogladyH
Smutna prawda ale radujmy się bo prezydent Polin zrównał 10 tysięcy chanukowców z ponad 34 milionami Polaków. Niedługo zamkną nas w rezerwacie jak w USA Indian…

Sass@Sassprzedwczoraj
ŚWIETNE!… Dawno nie czytałem czegoś podobnego, świetna analiza postpeerelowskiego niewolnika, klasycznej wersji ignoranta i tępego uzurpatora inteligencji, rodem – IIIRP!.. A choroby toczące to środowisko to już kwintesencja tej zbieraniny!.. Miejmy nadzieje, że ta wspomniana „kropelka” (sic!) będzie tą, która przeleje czarę goryczy i sprawi, że Polska i Polacy przejdą do kontrofensywy!. To Dante jest autorem słów: „OWOC NIE PLENI SIĘ SZLACHETNY, GDY CHWASTEM ZASZŁO POLE”. To ten „okrągły stoliczek” wylansował i zrodził te CHWASTY (które najpierw zrodził PRL) – jelity rodem z Unii Wolności, wolne od patriotyzmu, prawdy czy polskości, by w końcu „wyprodukować” tego dla którego „polskość to nienormalność” spod znaku PO!.., podejrzewam, że w pospiechu zapomnieli dodać drugie „P” i nawiązać do czasów dla nich wciąż nieminionych czyli tych, których powszechnie nazywano po wojnie – POP-ami czyli – P(ełniących) O(bowiązki) P(olaków)., a gdy „wnuczek” dostał fuchę w brukselskim kołchozie, szybko znaleźli się równie dobrze szkoleni antypolską narracją o mentalności „bohaterów” rodem z Targowicy!., wszelkiej maści nihiliści i pederaści usiłujący serwować Nam Polakom w imię dyktatury relatywizmu rządy dyktatury ciemniaków rodem z PO,PSL-u czy Nowoczesnej!.. Ps. Plutarch jeden z największych pisarzy starożytnej Grecji, historyk, filozof i moralista tak scharakteryzował Kimona (syna zwycięscy spod Maratonu – Miltiadesa): „był odważny, jak Miltiades, inteligentny jak Temistokles i był więcej niż zwykłym człowiekiem”.. I na takich polityków, takich ludzi, obywatelach o takich cechach, czeka cała Polska!.. TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG!. stanisław sass sadlik.

gsxr
właśnie banderowcy nam dają po pysku

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/424809-ociec-prac-media-staly-sie-dzis-tuczarniami-celebrytow

Ociec, prać?! „Dopóki nie wydorośleją prawdziwie polskie elity, dopóty ktoś nie dostanie mocno w zęby za obrażanie Polski”

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Pan jest albo głupi, albo bardzo zadufany w sobie – usłyszałem od jednego z medialnych mędrków, gdy jasne się stało, że będę miał proces z medialnym kolosem Ringier Axel Springer. Nie wnikam w zawiłości materii procesowej, bo nie wypada mi wykorzystywać felietonowej formuły do prowadzenia swojej walki.

W tym wypadku interesuje mnie świadomość tzw. elity medialnego światka w Warszawie. Ona uważa procesowanie się z Niemcami za rzecz z góry przegraną i skazaną na śmieszność. Tak z grubsza wygląda świadomość dobrowolnego niewolnika. Równemu sobie w statusie dokopie, a na wyższego spogląda z mieszaniną uniżonego dystansu i szczurzej żebraniny o lepszy kąsek.

Żyjemy w czasach, gdy to nie dorobek i mądrość stanowią przepustkę do elity, takim biletem stał się rozgłos. Wystarczy być sławnym i już otacza na nas nimb autorytetu, który może się wypowiadać na każdy temat i o każdej porze. Media stały się dziś wręcz fermami, tuczarniami – hoduje się na nich celebrytów jak naszpikowane sterydami kurczaki. Taki celebryta nasiąka karmą i zwykle ma za zadanie odezwać się we wskazanym przez hodowcę momencie oraz wywołać stosowne do intencji hodowcy zamieszanie.

Przez Polskę przetoczyła się sponsorowana m.in. przez Niemców kampania przeciwko hodowli zwierząt futerkowych. Ja chciałbym, aby powstały wreszcie organizacje, które – nawet w myśl zasad realnej ekologii myślenia – przeciwstawiają się klatkowej hodowli autorytetów i celebrysiów.

Nie lubię przebywać w tzw. dziennikarskim światku, bo tam droga kropelkową rozsiewanych jest wiele nieprzyjemnych schorzeń charakteru i umysłu: konfirmoza praktyczna, karieroza bezskrupulna, świniowatość pospolita, a także rzeżączka mentalna i syfilis mózgowy.

Ludzie, którzy mają być oczami na świat przeciętnego obywatela, strażnikami lamp, stróżami spraw z gruntu trudnych, są w istocie mali, niekształtni i tępi.

Z władzą nie jest lepiej. Od wielu lat rządzą nami ludzie albo o mentalności komiwojażerów i kamerdynerów, albo zakompleksionych niedouków. Wynikają z tego same biedy. Leje nas, kto chce, i nie trzeba wiele animuszu, aby teraz publicznie obsobaczyć Polskę oraz zmusić ją do ustępstw.

Dopóki nie wydorośleją prawdziwie polskie elity, dopóty ktoś nie dostanie mocno w zęby za obrażanie Polski… Ot, rzeczy proste.

Tekst opublikowany w tygodniku „Sieci” nr 49/2018

autor: Witold Gadowski

…..


Viktor Orban, foto: wikimedia.org

zefir @zefir:
Bajeczki pan Ronald Lauder opowiada i w antysemityżmie się wyżywa,tak jakby semitą była tylko święta krowa. Wprawdzie „Talmud”na takich Żydów kreuje, ale przecież nie zaprzecza, wręcz propaguje, że dla Żydów pieniądz i lichwa to rzecz najważniejsza. Jeżeli pan Lauder temu zaprzecza, to logicznie sprawę ujmując sam jest pierwszym antysemitą. Przecież mądrości Talmudu Żydów identyfikują – to podstawowa wiedza i nauka judaistycznego Naroda. Tak per analogia, z talmudycznych przesłanek Kneset izraelski uchwalił w 1950 r ustawę z mocy której zrezygnowano z ze ścigania, wydawania, ujawniania nazwisk żydowskich kolaborantów, szmalcowników i zbrodniarzy, agentów Gestapo-tworzyli oni bowiem, jako „fachowcy” fundamenty Państwa Izrael, co dziś widać i słychać.

https://kresy.pl/wydarzenia/orban-zarzucil-szefowi-swiatowego-kongresu-zydow-kierowanie-sie-lewicowymi-i-liberalnymi-uprzedzeniami/

ORBAN ZARZUCIŁ SZEFOWI ŚWIATOWEGO KONGRESU ŻYDÓW KIEROWANIE SIĘ „LEWICOWYMI I LIBERALNYMI UPRZEDZENIAMI”

7 grudnia 2018|1 Komentarz|w Bliski Wschód, Europa Środkowa, kultura, polityka, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

Premier Viktor Orban wysłał w czwartek list do Ronalda Laudera, przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów, broniący magazyn Figyelo przed zarzutami o antysemityzm.

Treść listu ujawnił na Twitterze Barak Ravid, dziennikarz izraelskiej telewizji Channel 10.

W ubiegłym tygodniu, magazyn biznesowy Figyelo został oskarżony o antysemityzm z powodu okładki ukazującej Andrasa Heislera, szefa Federacji Węgierskich Społeczności Żydowskich (Mazsihisz), wśród spadających węgierskich banknotów. W liście skierowanym do premiera Orbana, Ronald Lauder, szef Światowego Kongresu Żydów, napisał w odniesieniu do okładki magazynu, że taki obraz „jest jedną z najstarszych i najokrutniejszych karykatur żydowskiego narodu i stawia nie tylko czasopismo, ale i całe Węgry w bardzo złym świetle. Czas publikacji jest szczególnie istotny, ponieważ ludzie w Stanach Zjednoczonych i gdzie indziej zwracają większą uwagę na wzrost antysemityzmu w całej Europie, a zwłaszcza na Węgrzech”.

Orban z kolei, w odpowiedzi Lauderowi, zarzucił mu, że kieruje się „lewicowymi i liberalnymi uprzedzeniami”. „Jestem jednak zaskoczony, że prosisz mnie o ograniczenie wolności słowa i wolności prasy. Pomimo całego mojego szacunku dla ciebie, nie mogę spełnić takiej prośby. Jestem także zdezorientowany tym, że wydajesz się sięgasz po długopis i papier tylko wtedy, gdy w centrum debaty znajduje się ktoś z lewicy o żydowskim pochodzeniu” – napisał Orban.

Orban przypomniał również Lauderowi, że jego rząd prowadzi politykę zerowej tolerancji dla antysemityzmu. Do dyskusji wokół okładki magazynu włączył się również Amerykański Komitet Żydów, który oświadczył, że “Żydzi z pieniędzmi to znany, haniebny obraz antysemicki”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izraelska opozycja krytykuje wizytę Orbana w Izraelu

kresy.pl / jerusalem post / twitter

…..

autor: Fratria wPolityce.pl

Taka Prawda
A może zrobią sondaż, gdzie lubią żydów? Jak ktoś pluje w twarz i gryzie rękę, która ich karmi (patrz hejt żydów na Polaków, którzy często tracili życie im pomagając), to czego się spodziewają?

……….nauczył nas roboty
a jak ma być inaczej skoro nawet ich modlitwa dziękczynna odnosi się do traktowania innego człowieka tzw. goja z ogromną pogardą; – a kto prowadził handel ludżmi jako niewolnikami?

madzia
Czy w Izraelu są robione takie badania na antypalestyńskość?

glowa1234@glowa1234
Jakiż to musi być cios dla GW i trzódki . Taki błędny raport.

iza
a podobno Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki

Polin jeszcze nie ogłoszone
W Sejmnie PAD zapalił chanuki i jeszcze macie watpliwosci kto nami rządzi? Za 50 Lat tak napiszą historię ,że to zydzi 1000 lat temu przygarnęli Polaków

koper661
Takie pisanie jest glebą pod ich migracje do Polski. Jak Iran „zdmuchnie” Izrael, to oni będą gdzieś uciekać, no to gdzie? Trzeba podkreślać, że antysemityzm wysysamy z mlekiem matki…:)

get
Największy problem świata którym zyją wszyscy ludzie to antysemityzm i ciężki los żydów. Czy ktoś zajmuje się antytajlandyzmen, antywietnamizmem, antykongizmem? Czy nikt nie widzi tego absurdu?

Polak nie jude
A mi się wydaje, że antypolonizm jest istotniejszy dla Polaka niż antysemityzm i dlatego tym tematem powinniśmy się zająć!

klasyczny moher
Tyle się mówi o wrogości wobec Żydów, „antysemityźmie”. Dlaczego nie zadaje się prostego pytania – DLACZEGO akurat Żydzi wywołują niechęć i krytykę? Odpowiedzi mogły by być ciekawe.

Janek z zaścianka
Tylko tego nie ogłaszajcie, bo się znowu zlezą do nas z całego świata że aż ciężko będzie oddychać.

OLI
Chyba się posikam ze szczęścia, że PiS tak kocha żydów.

On23
Co to za brednie ten raport !? mieszkam w Paryzu od 40lat i znam wielu francuskich i belgijskich Zydow – wszyscy ! doslownie wszyscy twierdza ze Polacy byli i sa najwiekszymi antysemitami !

https://wpolityce.pl/polityka/424985-raport-ke-antysemityzm-na-ulicach-europejskich-miast

Raport Komisji Europejskiej: Wrogość wobec Żydów na ulicach europejskich miast. Najmniejszy problem jest w Polsce

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Dziewięciu na dziesięciu europejskich Żydów uważa, że antysemityzm w Unii Europejskiej nasilił się w ciągu ostatnich pięciu lat – wynika z raportu opublikowanego w poniedziałek przez Komisję Europejską.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przerażające wyniki raportu w Niemczech. Ten kraj to raj dla antysemitów! „Bild”: „Istnieją strefy no-go dla Żydów”

Raport przygotowała Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Powstał na podstawie odpowiedzi 16 400 respondentów z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Holandii, Polski, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Jak podkreślają autorzy, w tych 12 krajach UE mieszka 97 proc. europejskich Żydów.

Liczba respondentów, którzy wzięli udział w badaniu, różni się w zależności od kraju. Najwięcej jest ich z Wielkiej Brytanii (ponad 4,7 tys. osób) i Francji (ponad 3,8 tys.), a najmniej z Polski – 422 osoby.

CZYTAJ WIĘCEJ: Antysemicka Polska i Węgry? Bzdura! „Żydzi czują się bezpieczniejsi na konserwatywnym wschodzie Europy”

Ankieta była dostępna dla respondentów w sieci przez siedem tygodni między majem i czerwcem 2018 roku. Mogli ją wypełnić wszyscy ci, którzy uważają się za Żydów, ukończyli 16 lat i mieszkają w jednym z krajów objętych badaniem.

Z badania wynika, że dziewięciu na dziesięciu respondentów uważa, iż antysemityzm w UE nasilił się w ciągu ostatnich pięciu lat. Niemal jedna trzecia europejskich Żydów nie bierze udziału w pewnych wydarzeniach w swoich krajach lub nie odwiedza miejsc związanych z żydowską kulturą czy tradycją, ponieważ nie czuje się bezpiecznie.

Według 89 proc. respondentów najgorsze przejawy antysemityzmu widoczne są w internecie i sieciach społecznościowych. 79 proc. Żydów, którzy doświadczyli antysemickich prześladowań w ciągu ostatnich pięciu lat, nie zgłosiło tego policji ani innej organizacji.

38 proc. badanych rozważa emigrację, ponieważ nie czują się bezpiecznie w Europie. 70 proc. uważa, że kroki podejmowane przez państwa unijne, by walczyć z antysemityzmem, nie są skuteczne.

Z raportu wynika, że 95 proc. respondentów z Francji uważa, iż antysemityzm jest obecnie dużym lub bardzo dużym problemem w ich kraju. Kolejne miejsca w tym rankingu zajmują Belgia (86 proc.) i Niemcy (85 proc.). Najwięcej Żydów z Francji jest też zdania, że w ciągu ostatnich 5 lat antysemityzm w ich krajach wzrósł znacznie (tego zdania jest 77 proc. badanych). Przekonani o znacznym wzroście antysemityzmu w ciągu ostatnich 5 lat są też Żydzi z Polski (61 proc.) i Belgii (60 proc.).

Wyrażanie wrogości wobec Żydów na ulicach i w innych miejscach publicznych jest uważane za „bardzo duży” lub „dość duży problem” przez znaczną większość respondentów we Francji (91 proc.), Belgii (81 proc.), Niemczech (80  proc.) i Holandii (71 proc.), ale mniej w Polsce (37 proc.), na Węgrzech (46 proc.) i w Danii (47 proc.).

Na konferencji w budynku Komisji Europejskiej raport skomentowali wiceszef KE Frans Timmermans i komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova.

Jourova powiedziała, że jest głęboko zasmucona faktem, że 9 na 10 Żydów w Europie twierdzi, że antysemityzm wzmógł się w ciągu ostatnich pięciu lat.

Społeczność żydowska powinna czuć się bezpiecznie w Europie, niezależnie od tego, czy są w drodze do synagogi, czy też surfują w internecie. (…) Badanie pokazało nam, że w Wielkiej Brytanii, Szwecji i  Niemczech ludzie odczuwają zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa, bardzo silne i poważne. Jeśli w  Europie są miejsca, gdzie 85 proc. ludzi mówi, że ich największym zmartwieniem jest to, że nie czują się bezpiecznie i obawiają się fizycznego zagrożenia, prawdziwej przemocy, to te liczby są alarmujące. To dotyczy przede wszystkim krajów Europy  Zachodniej

— wskazała.

Musimy walczyć z tą plagą z całą mocą i  wspólnie. Społeczność żydowska musi czuć się bezpiecznie i jak w domu w Europie. Jeśli tak się nie stanie, Europa przestanie być Europą

— powiedział Timmermans.

mly/PAP

Iwona..byeeee
Ja już mam ten portal w tupie.

MOLAS
kogo obchodzi jakaś żydsekta w Polsce? czy to są wasi rodzice Karwowscy bracia? są też inne mniejszości w Polsce, o wiele b. przyjazne, np. Tatarzy. NIGDY chyba nie daliście mega tekstu na ich temat

K2
Ciekawa byłaby analiza przyczyn wzrostu nastrojów antysemickich. Szkoda, że autor tekstu nie pokusił się o przedstawienie jakiś danych bądź hipotez na ten temat. Nic się nie dzieje bez przyczyny

est
dobra, Żydzi sobie poradzą ,kiedy Prezydent Duda ułaskawi Basie Poleszuk? święta idą

abc
Karnowski, konsekwentnie przynudzasz tymi żydkami. Czy ty chcesz przegonić Polaków z tego portalu? Czy to ma być portal dla żydów? Bez złośliwości ale tak to wygląda.

sumer
„.Europa przestanie być Europą”. Czy to należy rozumieć, że Europa bez Żydów przestanie być Europą ? Jak im WSZĘDZIE TAK ŹLE to po co tu w Europie sieją ferment Sorosami i Timenmarsami. Kibuce czekają

arkus@arkus
Dziwicie się? http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=8&nrposiedzenia=47&nrglosowania=63

prawyobywatel
Aj waj, jacy biedni, a na Polaków wiecznie szczekają. Jak źle się w Europie czują to niech emigrują, przecież mają swoje państwo.

sake
A co nas to obchodzi jak Żydów traktuja w Niemczech? Nie mamy swoich kłopotów? A Zydzi i tak o antysemityzm nie oskarża Niemców tylko Polaków.

fiki
CZY ŻYDZI NIE WIDZĄ,ŻE ICH ZACHOWANIA POWODUJĄ TAKIE REAKCJE LUDZI NA ŚWIECIE, TO WYKORZYSTAŁ HITLER I MOŻE KTOŚ NASTĘPNY, PODOBNY. NA ZACHODZIE JEST RÓWNIEŻ TO MOŻLIWE WOBEC ISLAMISTOM.

Znacie? Znamy!
UE sprowadza tysiące muzułmanów i wyraża obłudną troskę o to by żydzi czuli się bezpiecznie. Inna sprawa, że żydzi kiedykolwiek pytani o antysemityzm zawsze stwierdzą, że ostatnio się nasilił.

MOLAS
czekam na przedruk na wpolityce Gazety Warszawskiej

No?
A czy jakiś uczony w piśmie mógłby wyjaśnić, dlaczego antysemityzm jest „bardzo dużym” lub „dość dużym problem”, czy też jakimkolwiek problemem?

obserwator
„Najmniejszy problem jest w Polsce”…. i za to nas szkalują, wyśmiewaja ,lekceważą, a może tez okradają: nic nowego – po żydowsku, tradycyjnie.

abc
A czy ktoś zna kraj gdzie tych darmozjadów i cwaniaków lubią. A może ktoś zna taki portal gdzie pozytywnie o nich piszą? Nie? Ciekawe dlaczego?

zmieńcie płytę
Ciągle żydzi i żydzi, to nie do zniesienia.

słuchacz
Zasłyszana zagadka: co to jest: duże, okrągłe, kolorowe i nie lubi żydów? odpowiedź: świat

jacek
widzę że Karnosie prowadzą na portalu propagandę żydowską, jakie to obłudne !

ewa
Proste pytanie. Dlaczego Żydzi prześladują Polaków w Polsce.?

To przedstawiciele narodu
W oparciu o Słownik JP – antysemitą jest ten kto jest, 1. nieprzyjaźnie usposobiony wobec Żydów, czy też 2. zwalczający Żydów? Bo to dwa bardzo różniące się zachowania. W Polsce głosuje się na Żydów.

A jednak …
Od czasu sławetnej ustawy IPN, z której rząd się rakiem wycofał po ohydnych paszkwilach żydowskich, straciłem całkiem sympatię dla tej nacji. Potwierdziły się stereotypy w które kiedyś nie wierzyłem.

kilim
Żydzi w Europie zachodniej są narażeni na bezpośrednie ataki zamiast dać odpór tym w zachod. Europie. W Polsce mają najspokojniej, a tak bardzo opluwają i atakują Polaków okazując nam swoją nienawiść.

Co prawda to prawda …
Mówiono niegdyś: gdzie jest kilku żydów będzie wielu żydów. A gdy będzie wielu żydów to będzie krzyk, że jest antysemityzm …

krasnal
Jak już tak dużo o Żydach na portalu niech portal napisze coś o organizacji żydowskie jCHABAD LUBAWICZ

adela
Czyli, ze powinnismy byc tego dumni, ze jestesmy tacy pokorni wobec zydów i przyjazni ,nawet jak nam zydzi pluja w twarz. Takie jest przesłanie tego propagandowego prozydowskiego artykułu

monika
Po co u nas siedzą? Niech jadą do przyjaciół w Berlinie

UWOLNIĆ LWY
Zajmijcie się wreszcie wrogością banderowców wobec Polaków https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/media-zatrzymani-na-cmentarzu-orlat-we-lwowie-to-dwa-polskie-malzenstwa/

MOLAS
@just Andrew, nie pij przed klawiaturą, napisz coś sensownego. W Gazecie Warszawskiej jest fenomenalny artykuł Pani dr Kurek o postawach żydów w czasie holokaustu. zrozumiałem ich przywolenie

ewa
To znaczy, że będą się tu ewakuować?????

kazik
A ja odczówam wielką nienawiść ze strony żydów.

wamos
sławny Steven nagrał film o bohaterskim Niemcu Oscarze Schindlerze jednak okupancie, niektóre ziomki Stevena oskarzają Polaków o współudział w holocauscie, czyli pól na pół, to przewrotność tej nacji.

yano
i co z tego że w Polsce jest najminiejszy antysemityzm jak sami żydzi wolą i tak Niemca …a Polskę oskarżają najbardziej

MOLAS
@krasnal, a co powiesz o ukrytej przed Polską organizacji żydów pod polskimi nazwiskami, ale dbających jedynie o interes zydowski =frankistami (sekta przechrzty żydowskie)? pewnie o tym nie wiesz

elle
po wystąpieniach Azari uważam, że Żydzi nienawidzą Polski i żle nam życzą

Andrew just
Molas, od 3 miesiecy nie pije, 42 lata w Chicago, Warszawska czytam od 8 lat i polecam ja kazdemu, a ze Kazimierza wprowadzacza zydow nazwalem kurduplem ???

Rome
Ale w Polsce mamy TVNazistowską 😛

najważniejsze pytanie:
kiedy raport KE nt. antypolonizmu?

ddx40
A czy jest ośrodek co monitoruje wrogość żydów do Polaków albo do świata w ogóle?

WiN
Jako polak kochajacy swoja ojczyzne nie chce zeby zydzi zjezdzali do polski.

antybul@antybul
„Najmniejszy problem jest w Polsce” Karnovsky czy ty nie czytasz komentsów pod swoimi koschernymi artykulikami wynoszącymi eskimosów nad piedestał…

antybul@antybul
Każdy POLAK , POLAK powtarzam powinien ten film obejrzeć. Ten film powinien być lekturą w polskich szkołach…

gb
ze Zydzi sa znienawidzeni przez reszte swiata,to jest oczywistosc.Zas lansowanie przez Karnowskich pogladu, ze Polacy sa najmniej antysemiccy w Europie ma na celu jedno – tylko tu macie swoj POLIN.

zagadka
ja Żydów nie rozumiem, w końcu mają swoje państwo to dlaczego nie chcą w nim mieszkać

aleksis
Kiedy zaczniecie badać antypolonizm?

E.K
Ciekawe dlaczego świat ich tak nie lubi, to wszystko przez polski antysemityzm, tak oni głoszą, a ofiara Ulmów była niepotrzebna, i tak jesteśmy SPRAWCAMI holocaustu wg nich, kiedy ekshumacja Jedwabnym

PiS_Polin_i_Syjon
Trudno żeby w Polinie pod przywództwem PiSoSyjonu była wrogość wobec panów świata. Seryjny samobójca takich by odwiedził natychmiast. Nie na darmo PiSoSyjon wydaje Polskie paszporty koszernym.

Polka
I dlatego nas tak szanują niektórzy politycy żydowscy? Na szczęście nie dajemy się wyprowadzić z równowagi i bardzo mocno oddzielamy politykę i polityków od prawdziwego życia i ludzi. Brawo dla nas.

qweqwe
Wniosek-jeśli w reszcie Europy mają ich jeszcze bardziej dość niż my to powinni się czym prędzej pakować.I pytanko-dlaczego nikt nie stawia pytania dlaczego wszyscy mają ich dość?boją się odpowiedzi?

HBN
Tak, tak pokazuja droge w ktora strone uciekac a ladowisko w RP juz przygotowywane od lat 90-tych Juz sie spiesza bo robi sie goraco

Polin
Jojczą bo nie mogą się doczekać wypłat z tytułu 447

x15
Dla Polaków antysemityzm po prostu nie istnieje. Wręcz przeciwnie. W przypadku każdej wyróżniającej się osoby chętnie internauci wskazują na jej żydowskich przodków. Np. na tym forum.

babcia
zydzi glosza wszędzie ,ze to my polacy jestesmy najwiekszymi antysemitami i najbardziej nienawidzimy zydow ze to my odpowiadamy za holakaust na zydach dlaczego zydzi tak pchaja sie do polski i polakow

ciotka
Kiedy zbadają poziom antypolonizmu i zaczną z nim walczyć?

To się w GW nie postarali 😉
No, jak Timcio zajmie się tym problemem, to z przykrością przewiduję… dalsze pogłębianie tej tendencji. A tak na marginesie: ci Żydzi to jacyś dziwni są? Najbezpieczniej czują się w kraju faszystów?

Stary WArszawiak
Dlatego, że w Polsce nie ma antysemityzmu – Polacy pracują i jeszcze długo będą tyrać dla Żydów i na Żydów.

Aronek
Wszak wszyscy wiedzą, że Żydzi mają się najlepiej w Polin. Za moment, dzięki bierności PiS w sprawie JUST 447 Polacy będą niewolnikami narodu wybranego, we własnym kraju.

Romulus
Z czego się cieszyć, z tego że czują się w Polsce bezpiecznie?. I tak na Polskę plują.

tora
Gońmy Europę… gońmy, bo za chwilę będzie już za późno i żydowska zaraza całkowicie nas pochłonie!!!! Nie chcemy ich tu, je… pasożytów!!!!!! WON z Polski zbrodnicze parxchy!!!

Wszystko jest jasne
Polski już nie ma, tylko jest POLIN. Wkrótce żydzi będą strzelać do ludności miejscowej tak jak strzelają w Palestynie. A USA obrabuje ludność miejscową w myśl ustawy 447… wszystko jasne i oczywiste

Upraszczacz
Co byśmy nie zrobili i czego byśmy nie powiedzieli i tak i tak najbardziej będą nienawidzić nas, Polaków. Więc może czas podciągnąć majteczki, wstać z czterech łapek i wysmarkać nos?! Co?

stan
Nigdy nie słyszałem o wrogości żydów do innych plemion, to przecież jest nienormalne.

leszek
szkoda, że u nas tego nie robią Polska dla Polaków, Europa bez pejsatych

sum
Rafał Ziemkiewicz: Żydzi pracują krok po kroku jeśli nie na kolejny holocaust, to na pewno na kolejna falę pogromów.

nazgul
a jak zydzi traktuja reszte swiata? jestesmy dla nich gojami, czyms gorszym niz robactwo!!!… i ja mam ich za to „kochac”?!!

Ela
A kogo żydzi obchodzą??? Co wy tu ciągle wypisujcie na ich korzyść, może byście się zajęli sprawami polskimi. Żydzi gdzie się nie pojawia tam ich społeczeństwa chcą przegonić, no czemu ,no czemu??!

anna
daj zydowi wszystko to cie bedzie lubil zobacz ile zlego wyrzadzili i co tylko jecza nie mowie ze sa jednakowi ale juz im nie wystarcz izrael

Heh
Do On23: To ciekawe, a zapytaj tych mieszkających we Francji żydów o to jak wygląda sprawa antysemityzmu we Francji, bo zakładam, że w Polsce to nigdy nie byli 🙂

do get
Chłopie, światem rządzą żydzi ,a antysemityzm to dobry geszeft, dlatego go sami wzniecają, a jak go nie ma to go wymyślają i tak się kręci

nohood
proszę o więcej artykułów na temat eskimosów. ci budują swoj a kulturę walcząc codziennie ze skrajnościami przyrody. macie profit za propagandę od lewitów, czy z synagogi ?

Tacy są .
Żydzi sami sobie ścielą kłamią oszukują piszą bajki nie poparte faktami a przede wszystkim to bezwzględni roszczeniowcy.

.pl
jednak żydom by się przydała zbiorowa narodowa terapia i przerobienie wrednych cech, za które są „nielubiani” i przy ich własnej dobrej woli przepracowania rozwiąże się problem antysemityzmu.

Prawda boli żydofilów
Żyd nie jest ani przyjacielem, ani sojusznikiem polaka.

mój kometarz
Żydzi mają swój kraj i niech najlepiej do niego wyjadą a te doopki z PIS-u niech przestaną wreszcie rozdawać polskie paszporty wnukom stalinowskich aparatczyków i ubeków.

JAK MOŻE BYC PRO BLEM
JAK W POLSCE LICHWA I WYZYSK SZALEJE CHANUKA ZAMIAST BOŻEGO NARODZENIA W KNESET NA WIEJSKA U KACZYŃSKIEGO DUDY I MORAWIECKIEGO

Grenadier
A gdzie dziś jest ten krzykliwy Haman – Gross? Wciąż chcą w Polsce zabić tego łgarza?

zydzi sami szukaja guza
Ale zydzi sami szukają guza…. rozszeniowi, pazerni, aroganccy, bezczelni Wmawiają wszystkim że są narodem wybranym i i m wszystko się należy. Maja najgorszą religie i mniemanie o sobie

Grenadier
„Wpędzimy chrześcijan w wojnę wykorzystując ich narodową próżność i głupotę. Oni będą wybijać jeden drugiego, robiąc w ten sposób miejsce dla naszego narodu”. Rabin Reichorn Le Contemporain 1.07.1880

jajco
nie życzę sobie żydów na polskich ulicach !

cis
na żyda wystarczy się spojrzeć i wg nich to już jest antysemityzm. Ciekawe skąd się to wzięło, że nikt ich nie lubi

cis
za to co wyprawiają na całym świecie przy powtórce z historii nikt normalny nawet palcem nie kiwnie by im pomóc

ab@olp.
Dlaczego wszędzie gonią żydów

ojster
Dziwi? Jak Kuba Bogu… A walczie sobie, walczcie. To moje ostatnie odwiedziny tej strony. I będę usilnie namawiał innych do tego. Podnóżka nigdy się nie szanuje, co najwyżej – kopie. I to zdrowo

3 thoughts on “830 Ten cholerny „antysemita” ORBAN ZARZUCIŁ SZEFOWI ŚWIATOWEGO KONGRESU ŻYDÓW KIEROWANIE SIĘ „LEWICOWYMI I LIBERALNYMI UPRZEDZENIAMI”,.. ale za to RDI odniosła swój kolejny fielki sukces…

 1. Willgraf @Willgraf:
  USraelskie śmiecie żydowskie sobie poszerzają JUDEPOLONIE …WON !

  Medor @Medor:
  Nie mam już wątpliwości, że Majdan, nic nie ujmując frustracji Ukraińców rządami w ich kraju, to rozróba która została sprowokowana i sfinansowana przez zachodnie i izraelskie służby. Podobnie jak cała tzw. „Arabska wiosna”.

  tagore @tagore:
  Przynajmniej nikt nie ma złudzeń kto wywiera presję na Polskę w sprawie kontynuowanie bezsensownej polityki wschodniej i jak płonne okazały się po odwołaniu poprzedniego ambasadora USA nadzieje Kaczafiego na zakończenie presji na polski Rząd.
  Ujawnienie listu aktualnego ambasadora przez Premiera i Pani Ambasador z Schetyną oznacza chyba nowy rozdział tej historii.

  Kasper1 @Kasper1:
  Mam nadzieję, że Orban i Węgrzy nie zwrócą uwagi na tę „troskę o niezależność i bezpieczeństwo” ich kraju wyrażoną przez amerykańskiego ambasadora na Węgrzech, Żydka Davida B. Cornsteina i będą blokować zbliżenie banderowskiej Ukrainy z NATO do końca świata i jeden dzień dłużej.

  Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  Ciekawe dlaczego te miłujące demokrację i prawa człowieka USA nie wywarły presji na neonazistowski reżim ukraiński, żeby zmienił swoją jawnie antymniejszościową, szowinistyczną politykę a czepiają się Węgier za to, że bronią swoich prześladowanych rodaków?

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/usa-strasza-wegry-rosja-i-wzywaja-do-ulozenia-relacji-z-ukraina/


  David B. Cornstein. Źr. Magyar Idők

  USA STRASZĄ WĘGRY ROSJĄ I WZYWAJĄ DO UŁOŻENIA RELACJI Z UKRAINĄ

  13 grudnia 2018|5 komentarzy|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, Europa Środkowa, polityka, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Stany Zjednoczone wezwały Węgry do naprawienia stosunków z Ukrainą i zaprzestania blokowania współpracy tego państwa z NATO. – podaje agencja Reutera.

  Ambasador USA w Budapeszcie David B. Cornstein wystąpił w czwartek przed członkami komisji spraw zagranicznych węgierskiego parlamentu. Znaczną część przemówienia amerykańskiego dyplomaty zajęła kwestia stosunków pomiędzy Węgrami a Ukrainą, napiętymi z powodu ukraińskiej ustawy oświatowej zmierzającej do ukrainizacji ponadpodstawowego szkolnictwa mniejszości narodowych.

  Ambasador Cornstein skrytykował działania węgierskiego rządu, który zablokował integrację Ukrainy z NATO do czasu zmiany ustawy oświatowej przez Ukrainę. „To nie jest czas na zatrzymanie współpracy NATO z Ukrainą. NATO nie jest organizacją mającą na celu prowadzenie mediacji w sprawach mniejszości narodowych, języka czy szkół.” – oświadczył amerykański dyplomata. „Przeniesienie tych spraw na forum NATO osłabia sojusz; osłabia bezpieczeństwo Węgier” – przekonywał Cornstein używając argumentu, że „Ukraina jest w stanie wojny” a „Rosja chce podważyć ukraińską suwerenność i integralność terytorialną”.

  Amerykański ambasador zadeklarował „nieugięte” wsparcie dla Ukrainy. „Dążymy do sukcesu stabilnej, dostatniej, demokratycznej i wolnej Ukrainy. Popieramy Ukrainę w jej przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji i podejmowaniu reform mających na celu zwiększenie dobrobytu, bezpieczeństwa i rządów prawa”.- mówił.

  CZYTAJ TAKŻE: USA wzywają Węgry do nieblokowania Komisji NATO-Ukraina

  David B. Cornstein dodawał, że USA „uznają i szanują” węgierskie obawy związane z polityką edukacyjną na Ukrainie, lecz chcą, by sprawy te zostały w najbliższym czasie rozwiązane przez obie strony. „Jesteśmy jednak przekonani, że jako najlepszym sposobem promowania reform na Ukrainie przez sojuszników z NATO jest rozmowa z Ukrainą, a nie blokowanie ukraińskiej współpracy z NATO. Współpraca Ukraina-NATO pomoże wszystkim obywatelom Ukrainy, w tym także etnicznym Węgrom. Musimy mieć na uwadze szeroką perspektywę. Putin nie jest zainteresowany suwerennością narodową. Jego wizja jest neoimperialna. Jeśli Ukraina upadnie, Węgry będą na pierwszej linii rosyjskiej agresji”. – stwierdził amerykański dyplomata.

  Ambasador wskazał również na możliwości dywersyfikacji źródeł energii, które otwierają się przed Węgrami, mocno zależnymi obecnie od rosyjskiego gazu. Zasugerował, że Węgry mogą z tego powodu otrzymać teraz od Rosji ofertę bardzo niskiej ceny na gaz. „Szukanie dobrej ceny ma sens, ale trzeba pamiętać o koszcie rzeczywistym. Kiedy jesteś zależny od rosyjskiego gazu, nie płacisz po prostu dolarami za metry sześcienne. Jest jeszcze koszt twojej niepodległości i bezpieczeństwa”. – przekonywał Cornstein.

  CZYTAJ TAKŻE: Szef MSZ Węgier: Węgry nie są prorosyjskie ani proamerykańskie. Są prowęgierskie

  Kresy.pl / Reuters / hu.usembassy.gov

  Polubienie

 2. HIPO
  szybko sprowadzą ją na ziemie -zakład ?

  kerson
  Nie ma przepisu o równości obywateli, bo równi nie są. Jakby to chcieli nazwać po imieniu, to chyba użyliby słowa aparthaid, albo getta dla arabów. Ale holokaust ich usprawiedliwia, jak zawsze, he he.

  Michaś
  I słusznie robi Izrael, byle się sam nie ładował do innych narodów, czy państw. Polacy to łajzy i dają się nękać każdemu kto ma duże pieniądze. Wstyd!

  Aahern
  Niestety poziom umysłowy „aktoreczek” to na ogół dno i wodorosty. Ona to potwierdza

  observer
  w Izrael jest normalny rząd ,który broni swojego Narodu – jestem oburzony słowami Pani Portmann

  stary wyga
  Ale to stary kotlet chyba sprzed 6 tygodni. Po co go ppodrzucac?

  cat
  Natalie Portman nie odrobiła „zadania domowego”? W Torze jest napisane, że Izrael jest państwem narodowym..

  https://wpolityce.pl/swiat/425658-gorzkie-slowa-natalie-portman-co-na-to-izraelski-rzad

  Gorzkie słowa Natalie Portman: „Ustawodawstwo w Izraelu jest rasistowskie”. Co na to rząd Benjamina Netanjahu?

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  Natalie Portman / autor: screen YT wPolityce.pl

  Słynna aktorka Natalie Portman, w wywiadzie dla dziennika Al-Quds Al-Arab, skrytykowała izraelskie władze. Jej zdanie w kraju jej pochodzenia panuje rasistowskie ustawodawstwo.

  W wywiadzie poruszono nie tylko sprawy dotyczące jej kariery aktorskiej. Rozmowa dotyczyła też kwestii związanych z izraelskim prawem. Aktorka stwierdziła, że jest „rasistowskie” i „błędne”. Dodała, że „prawo składa się z różnych decyzji politycznych, które wpływają na życie wielu ludzi”. Natalie Portman podkreśliła, że ma nadzieję, że relacje Izraela z sąsiadami ulegną polepszeniu.

  Przypomnijmy, że w lipcu Kneset uchwalił prawo, mówiące o tym, że „Izrael jest państwem narodowym narodu żydowskiego”. Określono język hebrajski, jako jedyny oficjalny język. Jednocześnie nadano arabskiemu specjalny status. Krytycy zaznaczają, że przyjęte prawo nie zawiera przepisu stwierdzającego, że wszyscy obywatele Izraela są równi.

  To nie pierwszy raz, gdy hollywoodzka aktorka skrytykowała Izrael. Natalie Portman urodziła się w Izraelu, ale wraz z rodziną przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdy była młoda.

  Natalie Portman ogłosiła w kwietniu, że nie przyjedzie do Izraela odebrać Genesis Prize. Skrytykowała też rządy Netanjahu, za co premier zarzucił jej antysemityzm.

  ZOBACZ TEŻ: Natalie Portman krytykuje rząd Netanjahu i odmawia przyjęcia nagrody Genesis Prize. Izraelski minister zarzuca jej antysemityzm

  Natalie Portman odwołała wizytę w Izraelu. Powód? „Wyjątkowo przykre wydarzenia związane z tym krajem”

  Portman podkreślała, że jej decyzja o nieodbieraniu nagrody była podyktowana niechęcią wobec działań konkretnych polityków, a nie całego państwa.

  Ponieważ troszczę się o Izrael muszę występować przeciwko przemocy, korupcji, nierówności i nadużyciom władzy

  — powiedziała aktorka.

  wkt/haaretz.com

  Polubienie

 3. turkuc_podjadek @turkuc_podjadek:
  Ja mam tylko formalne pytanie: czy Światowy Kongres Żydów przejmuje się w jakikolwiek sposób śmiercią gojów?

  Kojoto @Kojoto:
  Żenada… lichwiarze upomnieli sie o swojego pachołka… nawiasem mówiąc ciekawe która frakcja obcych interesów zdecydowała się zgładzić tego szubrawca. Zlecenie jest najbardziej prawdopodobną opcją.

  Tutejszym @Tutejszym:
  Niemiecki dziennik pisze, że „zamordowano symboliczną postać demokratycznej, liberalnej Polski”.
  Ta „symboliczna postać miała sprawy w prokuraturze o oszukiwanie fiskusa, zakup siedmiu mieszkań po niskich cenach, przekręty na setki tysięcy PLN, nieujawnione źródła dochodów… Dzieci tego zamordowanego kryształu dostały prezenty na kwotę ponad 500 tysięcy PLN.
  Takie symbole w Niemczech siedzą w więzieniach, każdy pretekst jest dobry na oplucie Polski przez Berlin.

  https://kresy.pl/wydarzenia/swiatowy-kongres-zydow-zabojstwo-adamowicza-to-atak-na-sama-wartosc-tolerancji/


  Logo Światowego Kongresu Żydów. Źr. YouTube, WJC

  ŚWIATOWY KONGRES ŻYDÓW: ZABÓJSTWO ADAMOWICZA TO ATAK NA SAMĄ WARTOŚĆ TOLERANCJI

  15 stycznia 2019|3 komentarze|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Prezydent Adamowicz był wiodącym głosem sprzeciwu wobec skrajnie prawicowego ekstremizmu i orędownikiem równych praw i bezpieczeństwa dla wszystkich obywateli Polski, który sprzeciwiał się antysemityzmowi w Polsce – podkreśla przewodniczący Światowego Kongresu Żydów. Niemiecki dziennik pisze z kolei, że „zamordowano symboliczną postać demokratycznej, liberalnej Polski”.

  W związku z zamordowaniem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, głos zabrał m.in. Światowy Kongres Żydów (WJC). Oświadczenie w tej sprawie, autorstwa przewodniczącego Kongresu, Ronalda S. Laudera, zamieszczono wczoraj na oficjalnej stronie internetowej tej organizacji.

  „Światowy Kongres Żydów jest zszokowany i poruszony przerażającym atakiem na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wyrażamy naszą najgłębsze wyrazy współczucia i kondolencje jego rodzinie i wyborcom” – napisał Lauder.

  Prezydent Adamowicz był wiodącym głosem sprzeciwu wobec skrajnie prawicowego ekstremizmu i orędownikiem równych praw i bezpieczeństwa dla wszystkich obywateli Polski. Był prawdziwym przyjacielem społeczności żydowskiej, głośno i wyraźnie wypowiadając się przeciwko antysemityzmowi w Polsce” – zaznaczono.

  „To był atak nie tylko na prezydenta, ale na samą wartość tolerancji” – podkreślił w oświadczeniu Lauder. Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów wyraził też głęboką nadzieję, że morderstwo prezydenta Gdańska „nie odwiedzie zwolenników demokracji i akceptacji od dalszego przyjmowania i promowania tych posłań, które prezydent Adamowicz niósł przez całe swoje życie i karierę”.

  Przeczytaj: Tusk chce bronić Polski i Europy „przed nienawiścią”

  Jak podaje serwis Deutsche Welle, warszawski korespondent gazety „Sueddeutsche Zeitung” Florian Hassel, znany z silnej niechęci do obecnych władz Polski napisał że „w osobie Pawła Adamowicza zamordowano symboliczną postać demokratycznej, liberalnej Polski”.

  Według DW, zdaniem niemieckich komentatorów, główną przyczyną zamachu na prezydenta Gdańska była „silna polaryzacja polskiej sceny politycznej i klimat agresji, za który odpowiedzialność ponosi przede wszystkim prawica”. Sam Hassel uważa, że polaryzacja została dodatkowo zaostrzona głównie przez „prawicowe ugrupowania i media, a także przez państwową telewizję”. Podkreśla, że zamordowany Paweł Adamowicz był „zagorzałym przeciwnikiem rządu kierowanego przez prawicowo-populistyczną partię PiS”, dodając, że „jego wpływy nie ograniczały się do spraw lokalnych”. Przypomina m.in. zaangażowanie zamordowanego w sprawę Trybunału Konstytucyjnego oraz popieranie migracji.

  Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku. W niedzielę został zaatakowany przez nożownika, 27-letniego Stefana W., odnosząc poważne rany m.in. serca i opłucnej. Mimo kilkugodzinnej operacji Adamowicz zmarł w poniedziałek w wyniku odniesionych ran. Jego zabójca w grudniu ub. roku wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę za napady na banki z bronią w ręku. W przeszłości mężczyzna był leczony psychiatrycznie i miał rozpoznaną schizofrenię paranoidalną. W ostatnim czasie miał jednak przestać przyjmować leki.

  Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że dzień pogrzebu prezydenta Gdańska będzie dniem żałoby narodowej.

  worldjewishcongress.org / dw.com / Kresy.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.