588 PILNE: PIS PONOWNIE ZABLOKOWAŁ USTAWĘ K’15 O PENALIZACJI BANDERYZMU


Aktualizacja 17:20

Z tego wszystkiego zapomniałem napisać,.. że ja też jestem zdania, tak jak polskojęzyczni żydobanderowcy z PiS, że „a w piździec tam z Lachami” i oczywiście „Hierojam Sława!” 

A tak poważnie, to przysięgam, że ja i wielu innych jeszcze z radością zatańczymy i nie tylko także i na waszych grobach! 🙂


GerardGorecki @GerardGorecki:
Dno i służalstwo.

zefir @zefir:
Pisdzielcy nie mają wyboru, są na łańcuchu banderowców. Oni tylko udają, tak im się wydaje, że coś mogą. Ambasada Hegemona, jego agentura ich podrygi utrąca. Po prawdzie, rola skundlonych tchórzy im odpowiada. To tylko dowodzi, że są gorszymi najemnikami niż banderowska wierchowka.

Gaetano @Gaetano:
Zgodnie z przewidywaniami, te wszystkie warknięcia i szczeknięcia polskojęzycznych miały na celu jedynie mydlenie oczu i okazały się tandetną pokazówką pod publiczkę, dla otumanionego społeczeństwa. Na ten czas, jedyne, co mogli zrobić w tej sprawie, to podkulenie ogona i marsz do budy. Pan zza oceanu wykonał prosty telefon lub nawet wystarczyła poranna nota bandersyna deszczycy. I tak sobie podłe tchórze robią Polaków w balona. To skandal!

Mazowszanin jeden @Mazowszanin jeden:
Wiatrowycz zadzwonił do kogo trzeba?

ProPatria @ProPatria:
Stało się to, co większość na tym forum przewidywała: działalność pisiorów jest pozorna, banderowcy poprzez niestety silny upaiński lobbing, prorezuńskich politykierków we własnych szeregach, chwilowemu, zaplanowanemu milczeniu wiatrowycza, nie mającym potwierdzenia w rzeczywistości zapewnieniom ich msz o braku elementów antypolskich w kołach rządzących banderlandu oraz „miłości” do Polski powszechnej wśród motłochu wpłynęli na pozbawionych kręgosłupa patriotycznego pisiorów.. Podejrzewam, że dzicz ma teraz jeszcze większy ubaw niż podczas dotychczasowego upokarzania: dotychczas poniewierała polskojęzycznymi w sposób prostacki i chamski, teraz poprzez rozmycie problemu głównego swoimi pustymi gwarancjami dozgonnej przyjaźni i braku wrogich Polsce elementów pokazała jak umie sprytnie manipulować przygłupami niestety nami rządzącymi. Przykro mi to stwierdzić, lecz polska polityka zagraniczna nie istnieje. A ta Ustawa wdrażana z żelazną konsekwencją zmieniłaby wiele: byłaby konkretnym batem na banderowski motłoch, reprezentujący go związek upaińców z tymą na czele, frywolnie powiewające w wielu samochodach czerwono-czarne szmaty etc.

https://kresy.pl/wydarzenia/pilne-pis-zablokowal-ustawe-k15-o-penalizacji-banderyzmu/


Młodzi Ukraińcy z banderowską flagą, foto: day.kyiv.ua

PILNE: PIS PONOWNIE ZABLOKOWAŁ USTAWĘ K’15 O PENALIZACJI BANDERYZMU

8 listopada 2017|5 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Poselski projekt ustawy ws. penalizacji banderyzmu w Polsce został zdjęty z porządku obrad Sejmu. Dziś mieli zająć się nim posłowie. Informację potwierdzają politycy Kukiz’15.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, na obecnym posiedzeniu Sejmu miał być procedowany projekt ustawy Kukiz’15 dotyczący penalizacji banderyzmu w Polsce. Od ponad roku znajdował się on w sejmowej „zamrażarce”. Punkt dotyczący prac nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o IPN został wpisany do harmonogramu prac Sejmu, który został przesłany posłom. Informację potwierdził w rozmowie z Kresami.pl poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski. Później informacja na ten temat pojawiła się na stronach Sejmu. Posłowie mieli zająć się projektem w środę wieczorem.

Jednak dziś rano posłowie Kukiz’15 poinformowali, że punkt ten został usunięty z porządku obrad 51 posiedzenia Sejmu.

– PiS po raz kolejny blokuje ustawę o penalizacji banderyzmu. Ten punkt spada z porządku obrad 51. posiedzenia Sejmu RP. Zmiana w relacjach z banderowską Ukrainą pozorna, nadal deszcz pada, a nie plują na nas. Giedroyć i Geremek jest dumny z PiS! – napisał na Twitterze poseł Kukiz’15, Tomasz Rzymkowski.

– PiS po raz kolejny blokuje ustawę o penalizacji Banderyzmu. Wycofano ją z porządku obrad 51 posiedzenia. Prawi, czy na pewno zachowujecie się jak trzeba? – pytał z kolei poseł Marek Jakubiak.

Przeczytaj: Kukiz’15: Jaki oburza się na słowa Ukraińców, a to PiS blokuje ustawę o penalizacji banderyzmu

Czytaj również: Ostre starcie posłów Kukiz’15 z wiceministrem Jakim (PiS) ws. blokowania ustawy o penalizacji banderyzmu

W ostatnim czasie przedstawiciele polskich władz zmienili retorykę ws. polityki względem Ukrainy. Choć jeszcze parę tygodni temu szef MSZ Witold Waszczykowski otwarcie deklarował chęć sojuszu z Kijowem, to zapowiedział, że zostaną uruchomione procedury które nie dopuszczą ludzi, zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Przy okazji powiedział, że będzie się zastanawiał, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili”.

Przeczytaj: Waszczykowski: Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą

Z kolei szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski odnosząc się do słów szefa polskiej dyplomacji powiedział– Dostrzegamy negatywną ewolucję polityki historycznej i tożsamościowej Ukrainy wobec Polski.

PiS blokuje penalizację banderyzmu

W maju informowaliśmy, że PiS po raz kolejny zablokował prace nad projektem ustawy zakazującej propagowania banderyzmu w Polsce. Nieoficjalnie wiadomo, że stoją za tym czołowi politycy PiS, o proukraińskiej orientacji, którzy obawiają się pogorszenia relacji z Ukrainą. Jak ustaliliśmy, chodziło głównie o Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, a także szefa klubu PiS, wicemarszałka Ryszarda Terleckiego.

PiS zablokowało prace m.in. w prezydium Sejmu. Od listopada ub. roku projekt leży w sejmowej „zamrażarce”. Już wcześniej marszałek Marek Kuchciński nie dopuszczał do trzeciego, ostatniego czytania. Teraz, mimo wcześniejszych deklaracji, PiS ponownie zablokował prace nad ustawą.

Paweł Kukiz zaznacza, że PiS w żaden sposób nie argumentuje swoich działań w tej sprawie:

– Nie ma żadnej argumentacji, żadnych argumentów. Nie i koniec. Po prostu kręcenie, kołowanie i ściema jak zawsze.

Z kolei Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) podkreślał wcześniej, że w Sejmie PO-PiS wspólnie doprowadziły do odrzucenia tego wniosku. Za dalszymi pracami był klub Kukiz’15, PSL oraz (nieistniejące już) koło Republikanie i kilku innych posłów, w tym Robert Winnicki i Kornel Morawiecki. – Nawet Nowoczesna była za – dodaje poseł w rozmowie z Kresami.pl.

– Nasz wniosek trzykrotnie spotkał się z blokadą ze strony przedstawicieli PiS. Przede wszystkim marszałka Terleckiego, z którym trzykrotnie rozmawiałem i który trzykrotnie zapewniał mnie, że zostanie to dopuszczone do porządku obrad –mówił poseł Rzymkowski. Dodał, że „czuje w tej sprawie podwójne dno”.

Przeczytaj więcej: Rzymkowski dla Kresów.pl: blokowanie przez PiS ustawy o penalizacji banderyzmu w Polsce ma drugie dno

Kresy.pl

greg @greg:
Pisiorskie sługusy, impotenci i dyplomatołki, po tych wszystkich potwarzach i zniewagach, których Polacy przez te impotentne łajzy, doznali od banderii i banderowskich władz Ukrainy, zapewnie chcą się jeszcze przekonać czy ukraińska asysta dudusia w rytm hymnu UPA, w grudniu w Kijowie, wystąpi już w mundurach SS Galitzien, czy dopiero podczas kolejnej wizyty u „przyjaciól i strategicznych partnerów” banderowców, oraz czy w myśl ukraińskiego protokołu dyplomatycznego każą mu składać kwiaty również pod pomnikami rezunów Szychewycza i Kłaczkiwśkiego, czy tylko Bandery? Byle rzeczniczka rządu powiedziała, że nie ma antypolskich urzędników i nastrojów, i głupki jej na słowo uwierzyli. A gdzie biały wywiad, gdzie rzetelna praca informacyjna polskich placówek dyplomatycznych, gdzie kontakty z umiarkowanymi Ukraińcami?! Może nie ma silnych antypolskich nastrojów wśród większości ukraińskiego społeczeństwa (zwłaszcza w środkowej i wschodniej Ukrainie), bo dzięki nam mają (jako nagrodę za LUDOBÓJSTWO na Polakach, oraz w imię podtrzymania tam banderyzmu) szeroko, AWANSEM otwarte drzwi do Polski i UE oraz duże dofinansowanie i ułatwienia, ALE SĄ STAŁE ANTYPOLSKIE DZIAŁANIA BANDERII I WŁADZ UKRAINY z knowaniami Wiatrowycza i Szeremety na czele! Tylko ślepy tego nie widzi i nic z tym nie robi! Za takie służalstwo i brak woli banderia jeszcze bardziej będzie nimi gardziła. Ale polskojęzyczne władze przecież nie tylko siebie, ale przede wszystkim Nas – Naród reprezentują! Hańba! Nasze dyplomatołki, najpierw przez swą głupotę i brak ostrożności wystawiły się ruskim służbom, a teraz dają się straszyć Rosją nawet bankrutującej, przeżartej korupcją, zbanderyzowanej UPAinie. Panie Duda, Kaczyński, Kuchciński, Terlecki i reszta, jesteśmy DUUUMNI i wstajemy z kolan, prawda?!

Gaetano @Gaetano:
@greg Nie ma czegoś takiego jak umiarkowani tzw. „ukraińcy”. Abstrahując od tego, że nie spełniają kryteriów narodu. Nigdy nie było czegoś takiego jak tzw. „ukraina”, to ziemie znajdujące się „u kraja” innych państw, w domyśle Polski i Rosji, a oni sami to potomkowie dezerterów, zbuntowanych chłopów, kozaków, hajdamaków i oczywiście zwyrodnialców banderowskich rezunów. Wielu tam mieszkających mówiło o sobie, że są Rusinami. Taka też wykładnia była w II RP. Zbyt późno na jakiekolwiek dogadywanie się z tzw. umiarkowanymi „ukraińcami”, rak już się rozprzestrzenił. To jest jak hydra, utniesz łeb, gdzie indziej wyrośnie nowy. Tutaj nie tylko nie wolno zgadzać się z w czymkolwiek z kanalią giedroyciem, trzeba iść pod prąd, zwrot o 180 stopni. W interesie Polski, ale nie tylko Polski jest, żeby ten artefakt raz na zawsze zniknął z mapy Europy, bo to dla nas największe zagrożenie. Niemcy jak tylko będą chcieli (choć wcale nie muszą), to w stosownym momencie reanimowaliby banderowskiego trupa. A co robi w tej kwestii ussrael, każdy widzi.

Sun Escobar @Sun Escobar:
Dla Polaków nie ma żadnej różnicy PO, czy PIS. Antypolskość i służalczość obcym te partie mają wpisane w statut. Pod płaszczykiem „wyższych celów” są w stanie powtórzyć 39 rok i sprzedać 1/4 ziem Polskich lub/i odesłać 1/3 Polaków na tamten świat. PO i PIS to ci sami ludzie tylko jedni okradają Polskę lewą ręką, drudzy prawą. Nie głosować na partie antypolskie to jedyne wyjście o ile dopuszczą do tego w Telewiwie, Waszyngtonie i Kijowie.

8 listopada 2017 14:22ZALOGUJ SIĘ, ABY MÓC ODPOWIEDZIEĆ

Schick @Schick:
Pomocy! Plakac mi sie chce z rozpaczy. Panie Kukiz, zaglosuje na Pana w przyszlych wyborach, co moge wiecej? Straszny dzien dla mnie. Tak sie nie robi z Narodem. Pis mnie zawiodl i jest mi bardzo smutno. Niech Bog o was zapomni.

jaro7 @jaro7:
Pisałem że tak będzie,całe to działanie PiS to właśnie PiS na wodę,przekaz dla ciemnego luda pisowskiego.To kłamcy i zaprzańcy,i aż strach pomyśleć ilu w tym sejmie i senacie jest POLAKÓW.Chyba garstka,a w PiS i PO to przypadki pojedyncze.

gotan @gotan:
cały skład tzw. sejmu RP to zdrajcy Narodu Polskiego.Polskojęzyczni probanderowcy.Jeśli sie naród nie opamięta,to zginiemy.Przy następnych wyborach należy pamiętać o tych zdrajcach z PiSu. Nie wolno zapomnieć nazwisk tych co występują przeciwko polskiej racji stanu. PiSowcy i im podobni głosując o zdjęcie z obrad sejmu projektu ustaw o penalizacji banderyzmu w Polsce, w zdradziecki sposób popierają UPAdlinę….

…..


Tomasz Rzymkowski. Fot. facebook.com

ProPatria @ProPatria:
Ale żenadę nam pisiory znów zafundowały.. Trudno oczekiwać by zwyrodniali banderowcy szanowali Naród ofiar, których polityczni reprezentanci ani sami siebie ani swojego (jak mawiali) Suwerena nie szanują.. Zasługujecie pisiorki na każdą plwocinę, na każdą charę, którą wam bezczelni rezuni oferują..

jaro7 @jaro7:
Panie pośle prosze spytac Patryka Jakiego jak się wywiązał z obietnicy danej (na Twitterze) panu i marszałkowi Tyszce. A swoją droga znając PiS powinien pan się tego spodziewać. To kłamcy i zaprzańcy do tego tylko polskojęzyczni a nie Polacy.

https://kresy.pl/wydarzenia/rzymkowski-sejmie-czekam-warta-honorowa-ss-galizien-bedzie-widac-polskiego-prezydenta-video/

RZYMKOWSKI W SEJMIE: CZEKAM, KIEDY WARTA HONOROWA SS GALIZIEN BĘDZIE WIDAĆ POLSKIEGO PREZYDENTA [+VIDEO]

8 listopada 2017|2 Komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Czekam, kiedy warta honorowa SS Galizien będzie przyjmowała szefa polskiego MSZ, polskiego premiera i polskiego prezydenta! To jest skandal! – mówił w Sejmie poseł K’15 Tomasz Rzymkowski, komentując zablokowanie przez PiS ustawy o penalizacji banderyzmu.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu, w środę 8 listopada, poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski zwrócił się z wnioskiem o przerwę w obradach i zwołanie konwentu seniorów, w związku z usunięciem z porządku obrad punktu dot. ustawy ws. penalizacji bandryzmu w Polsce. Przypomniał, że miała ona być procedowana w ramach projektu zmiany ustawy o IPN, dotyczącego m.in. karania za „polskie obozy”.

PRZECZYTAJ: PILNE: PiS ponownie zablokował ustawę K’15 o penalizacji banderyzmu

– Ta ustawa zakładała penalizację banderyzmu i ochronę godności narodu polskiego na świecie – mówił Rzymkowski. Przypomniał, że równo rok temu zakończyły się prace w komisjach nad tym projektem i że został on zdecydowaną większością głosów zaaprobowany.

– Jak długo będziemy ulegać tej narracji banderowskiej? Jak długo będziemy bierni? – pytał z mównicy sejmowej poseł Kukiz’15. Przypomniał, że od 27 lat Sejm nie potrafi przyjąć regulacji, które karałyby za propagowanie w Polsce banderyzmu, „zbrodniczej ideologii, która kładzie się cieniem na relacje między” Polską a Ukrainą.

– Jeśli my jednoznacznie nie powiemy „banderyzm jest zły”, to nie oczekujmy tego od naszych sąsiadów – powiedział Rzymkowski. – Czekam, kiedy warta honorowa SS Galizien będzie przyjmowała polskiego ministra spraw zagranicznych, polskiego prezesa rady ministrów i polskiego prezydenta! To jest skandal! Jak długo będziemy to tolerować?

Poseł przypomniał również o wypowiedziach byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, który podczas wizyty w Polsce porównał AK do UPA, a Stepana Banderę do Józefa Piłsudskiego:

– Przyjeżdżają przedstawiciele państwa ukraińskiego, plują nam w twarz, przyrównują marszałka Piłsudskiego, do którego akurat nie pałam zapałem, ale który jest naszym bohaterem narodowym, czy tego chcemy, czy nie, do tego bandyty Bandery! Naszych bohaterów z AK, NSZ porównują z bandytami z OUN-UPA! Jak długo będziemy znosić te upokorzenia!

Z OSTATNIEJ CHWILI – T.Rzymkowski: Ukraińscy politycy plują nam w twarz. PiS blokuje ustawę!

PiS blokuje penalizację banderyzmu

W maju informowaliśmy, że PiS po raz kolejny zablokował prace nad projektem ustawy zakazującej propagowania banderyzmu w Polsce. Nieoficjalnie wiadomo, że stoją za tym czołowi politycy PiS, o proukraińskiej orientacji, którzy obawiają się pogorszenia relacji z Ukrainą. Jak ustaliliśmy, chodziło głównie o Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, a także szefa klubu PiS, wicemarszałka Ryszarda Terleckiego.

PiS zablokowało prace m.in. w prezydium Sejmu. Od listopada ub. roku projekt leżał w sejmowej „zamrażarce”. Już wcześniej marszałek Marek Kuchciński nie dopuszczał do kolejnego czytania. Teraz, mimo wcześniejszych deklaracji, PiS ponownie zablokował prace nad ustawą.

Paweł Kukiz zaznacza, że PiS w żaden sposób nie argumentuje swoich działań w tej sprawie:

– Nie ma żadnej argumentacji, żadnych argumentów. Nie i koniec. Po prostu kręcenie, kołowanie i ściema jak zawsze.

Z kolei Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) podkreślał wcześniej, że w Sejmie PO-PiS wspólnie doprowadziły do odrzucenia tego wniosku. Za dalszymi pracami był klub Kukiz’15, PSL oraz (nieistniejące już) koło Republikanie i kilku innych posłów, w tym Robert Winnicki i Kornel Morawiecki. – Nawet Nowoczesna była za – dodaje poseł w rozmowie z Kresami.pl.

Kresy.pl

…..


Źródło: 123rf.com

autor: Nicco (2017-02-01 03:34)
Następnym razem zamiast iść na bezsensowne wybory w Polsce, udam się na wybory w USA. Żałosne jak nasz kraj nic nie znaczy, jak się spodlił i jaką kolonią się staliśmy. ,,Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze”

autor: Szkarłatny Leon (2017-01-30 21:17)
zmieniły się trendy w światowej polityce to i kaczuszka inaczej kwacze, wdupowłaz zawsze będzie wdupowłazem a jego poglądy będą zawsze takie jak jego panów z usraela czy innej republiki bananowej, szmata maciorewicz mało orgazmu nie dostaje z zachwytu nad bandą kowboi rozbijającą się po Polsce , banderowskie ścierwo też trafi na kosę jak się normalni Ukraińcy przebudzą, do tej pory mieli ich za „folklor” i „cepelię” ale ” się ścierwo rozzuchwaliło , i trzeba będzie je przetrzebić ” – słowa moich znajomych Ukraińców.

autor: Ogo Pogo (anonim) (2017-01-30 22:26)
Tarnopol? Stanisławów? No i reszta do Zbrucza a może dalej? Rekompensaty za II Wojnę, za kolaborację Ukraińców za Wołyń za ludobójstwo. Całe to tałatajstwo neobanderowskie pod sąd włącznie z Tymą ,Dreszczycą ,Piekło, Żurawskim-Grajewskim….

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/jaroslaw-kaczynski-odkryl-nagle-ze-na-ukrainie-gloryfikuje-sie-masowych-mordercow-polakow

Jarosław Kaczyński odkrył nagle, że na Ukrainie gloryfikuje się masowych morderców Polaków

autor: admin3 (2017-01-30 19:48)

Wygląda na to, że do rządzących w Polsce, w końcu dociera, że gloryfikacja ludobójcy Polaków, Stefana Bandery na Ukrainie to coś realnego, a nie wytwór rosyjskiej propagandy. Takie odczucia można mieć po wysłuchaniu wywiadu prezesa Polski, Jarosława Kaczyńskiego, który na antenie TVP Rzeszów  stwierdził, „mamy w tej chwili do czynienia z takimi posunięciami strony ukraińskiej, które nakazują się nam zastanawiać, w którą stronę skręca Ukraina”.

Dotychczas ze strony obozu rządzącego słyszeliśmy tylko pochwałę Ukrainy bez względu na wszystko, która wydawała się być powodowana konfliktem tego kraju z nielubianą przez nich Rosją. Wygląda jednak na to, że do szefa szefów w PiS, zaczyna docierać to co dzieje się na Ukrainie. Można było udawać, że ostatnie incydenty z niszczeniem polskich cmentarzy to rosyjska robota w celu skłócenia naszych bratnich narodów, ale gdy ukraińskie SBU wydało zakaz wjazdu na teren Ukrainy dla prezydenta Przemyśla, Roberta Chomy, chyba nastąpił moment zastanowienia. Ostatecznie został on co prawda cofnięty w ostatni piątek, ale liczy się sama manifestacja.

Źródło: twitter/@NinaByzantina

Podczas wspomnianego wywiadu telewizyjnego, szef PiS, Jarosław Kaczyński powiedział, że w grudniu zeszłego roku doszło do szeregu rozmów między stroną polską a ukraińską, w trakcie których argumentowano konieczność zaprzestania gloryfikacji zbrodniczych formacji OUN-UPA, tak, że prezydent Petro Poroszenko, zdaniem Kaczyńskiego, nie może mieć wątpliwości, iż nie akceptujemy tego, że masowi mordercy stają się bohaterami i buduje się im kolejne pomniki.

Jarosław Kaczyński przemawia w Kijowie

Przypomnijmy, że mówi to ten sam Kaczyński, który na kijowskim Majdanie wykrzykiwał banderowskie hasła stojąc na tej samej mównicy co szef faszyzującej partii Swoboda, Ołeh Tiahnybok. Zapewne uważał, że robi to co jego brat w Tbilisi, ale wyszło jak wyszło.

To ukraińskie otrzeźwienie prezesa może być też spowodowane czytaniem polityki międzynarodowej. Wiele wskazuje na to, że Rosja dostanie na Ukrainie wolną rękę, ponieważ USA nie zamierza już dalej podtrzymywać tego konfliktu. Bardzo możliwe, że nagła krytyka Ukraińców gloryfikujących jawnie ludobójców i nazistów, ma związek właśnie z reorganizacją amerykańskiej polityki zagranicznej za którą ślepo podążają nasi przywódcy.

autor: kowalski (anonim) (2017-02-07 12:29)
Przyjdzie czas, i będzie Panu wstyd, Panie Prezydencie, za to, jak w chwili słabości Ukrainy, w chwili jej walki o przetrwanie z Rosją, zamiast prawdziwej pomocy, szerzyło się nienawiść i grano w swoje tanie polityczne gierki.

autor: nazwisko (anonim) (2017-06-30 05:30)
Może być mu tylko wstyd za wywrzeszczeniew Kijowie w 2014 r. banderowskiego hasła ‘Sława Ukraini!’ do ukraińskiej czerni, w której był las czarno-czerwonych flag. Pamiętajmy, mimo wysiłków banderowskich agentów w internecie, prasie i telewizji, że to było pospolite ruszenie żądnych polskiej krwi ukraińskich tłumów by sadystycznie, okrutnie i z przyjemnością mordować polską ludność rolniczą; tylko mały odsetek morderców to były kadry krwawej UPA. Cytuję przykładowo: ‘…. W godzinach popołudniowych rozpoczęto wyprowadzać z kościoła kilkudziesięcioosobowe grupy, które kierowano do stodół i drewnianych zabudowań gospodarczych. Po wpędzeniu do nich ludzi, obiekty te ostrzeliwano z broni maszynowej, a następnie po oblaniu płynem łatwopalnym podpalono. W tej sytuacji „szczęśliwy” los spotkał tych, którzy zginęli od kul, większość bowiem uwięzionych spłonęła żywcem. [Ukraińska] akcja pacyfikacyjna w Hucie Pieniackiej zakończyła się około godziny 17., gdy pijani sprawcy ze zrabowanym dobytkiem, śpiewając opuścili wieś.” Ukraiński motłoch zniszczył ok. 7 000 miejscowości w Małopolsce Wschodniej. Teraz Ukraińcy są butni, roszczeniowi i zaprzeczają ludobójstwu, którego dopuścili się ich ojcowie i dziadkowie. Czczą winnych tego ludobójstwa jako ‘herojów’. Stawiają im pomniki. Noszą ich portrety. Nigdy nie będzie z nimi pojednania bez ich pokajania. Należy hitlerowską Ukrainę osłabiać i pomagać tym, którzy ją osłabiają. 14 października 2014 r. ukraińska straż graniczna powiedziała polskiemu dziennikarzowi: „…Bandera za mało was Lachów ubił!”, „… wyprowadzić za stodołę i rozstrzelać!”( http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wspieral-donbaskich-separatystow-teraz-ma-zakaz-wjazdu-na-ukraine%5D . Ukraińcy to nasi zacięci wrogowie. Teraz gorsi od Niemców i Rosjan. Przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Ostr%C3%B3wkach Nie zmienili się. Nie żałują. Ukraińcy są gotowi ludobójstwa powtórzyć. http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html. Dla kontrastu, powstańcy Donbasu corocznie czczą pamięć polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa i wystawiają im honorowe warty, o czym w ilustrowanym reportażu doniósł portal Kresy.pl. Ukraińcy są naszymi śmiertelnymi wrogami. Albo oni nas albo my ich.

autor: Medium (2017-01-31 12:20)
Obóz rządzący w Polsce jest czułym wskaźnikiem polityki wujka Sama. Zmieniło się w USA, zmienia i w Polsce.

autor: ACHILES (anonim) (2017-01-31 10:14)
Banderowcy ostrzelali kopalnię „Zasadźko”. Pod ziemią w pułapce prawie 300 górników
http://news-front.info/2017/01/31/vsu-obstrelyali-shaxtu-v-donecke-270-gornyakov-pod-zemlej/

@brusek , 31 Styczeń 2017 at 08:14
„Banderowcy ostrzelali kopalnię „Zasadźko”. Pod ziemią w pułapce prawie 300 górników
http://news-front.info/2017/01/31/vsu-obstrelyali-shaxtu-v-donecke-270-gornyakov-pod-zemlej/
Ogłosić juntę kijowską wyjętą spod prawa zgrają przestpców wojennych i zbrodniarzy przeciw ludzkości.
czytaj więcej, bo WARTO JEST PRAWDĘ WIEDZIEĆ, NA :
https://kodluch.wordpress.com/2017/01/30/30-01-2017-syria-487-dzien-sprzatania-swiata/

autor: Medium (2017-01-31 12:29)
Już wyciągnięto ludzi spod ziemi, tam zabrakło prądu po ataku:
https://russian.rt.com/world/news/354839-dnr-gornyaki-92-shahta

autor: UPAdlina (2017-01-31 09:10)
Tak ludziska !!……….Retoryka kaczyńskiego zaczyna się zmieniać !!……….Z czego to wynika wszyscy wiemy !!……..Trump i jego ekipa u władzy zostali wpuszczeni na stołek po to, aby z honorem wycofać się z pewnych uSSmańskich projektów, którym nie zdołali podołać ich poprzednicy !!………Syria i upadlina to świetny przykład !!……….Szczególnie w Syrii bandycki zaoceaniczny hegemon został poniżony !!………..Teraz Trump będzie odpuszczał sobie te nieudane projekty, a na pierwszy ogień pójdzie banderowska upadlina !!…….Kaczyński o tym wie i jako oportunista zaczyna zmieniać swoją retorykę !!……..Parę dni temu powiedział w Katowicach, że był ofiarą niesamowitych nacisków uSSmanii w czasie rządów bambusa !!………….Ludzie, którzy znają jego dotychczasową retorykę przecierają oczy i uszy ze zdumienia!!………..My możemy się tylko cieszyć !!…………Ciekawy jednak jestem, co dalej będzie z takimi zajadłymi banderowskimi kanaliami z jego otoczenia jak grajewski, piekło, macierewicz, waszczykowski i reszta hołoty nazi-banderowskiej !!……….Ale jedno jest pewne !!……….Nastały dla nich ciężkie czasy !!……….To sukces nas wszystkich !!……….ALLELUJA !!……..Świat się zmienia, a ludzie się budzą !!

autor: UPAdlina (2017-01-31 08:55)
daj spokój Ogo Pogo !! Gdyby Putin był taki sam jak patroszenko to w Rosji mielibyśmy banderowskie marsze !!……….Nie przesadzaj !!…………Nie wpisuj się w żydo-anglo-uSSmańską nagonkę na Putina, bo Putin dziś zwalcza banderyzm i uSSmańskich zbrodniczych najemników w Syrii !!……….A skąd taka nienawiść do niego ze strony żydo-anglo-uSSmańskiej banksterki??……..Przypomnijmy tylko lata 90., kiedy tacy ludzie jak Gusiński, Chodorkowski, Niemcow czy Bierezowski trzęśli Rosją, kradnąc na potęgę i przygotowując wielką transakcję, jaką miała być sprzedaż całego sektora energetycznego zagranicznym koncernom. Na biurku premiera Wiktora Czernomyrdina leżał już dokument o sprzedaży Gazpromu… Georgowi Sorosowi. Opisał to szczegółowo w swoje książce „Śmierć dysydenta. Dlaczego zginął Aleksander Litwinienck?” niejaki Alex Goldfarb. Litwinienko był „prowadzony” przez Goldfarba, dostarczał mu tajne dokumenty dotyczące największych tajemnic Rosji, które faxem przekazywane były do centrali w USA. Czernomyrdin dokumentu o sprzedaży Gazpromu nie podpisał, a już w kilka lat później cała szajka spod znaku Sorosa i Bierezowskiego została z Rosji przepędzona. Możemy sobie wyobrazić, że gdyby Gazprom był własnością Sorosa, wówczas byłaby to „wspaniała firma, godna zaufania”, także w Warszawie. A tak, ponieważ pozostała w ręku Rosji jest „narzędziem imperialistycznej polityki Kremla”, jak finezyjnie określa się ją w mediach w Polsce. Od tej chwili na całym świecie Soros i Bierezowski rozpętali wielką akcję dyskredytowania nowego prezydenta Rosji Władimira Putina, który stał się z dnia na dzień największym wrogiem „postępowej ludzkości” i „zachodniej cywilizacji”. Wszystkie chwyty w tej brutalnej grze są dozwolone – Putina oskarża się dosłownie o wszystko……!!………..Think about it !!

autor: John Moll (2017-01-30 20:04)
Jak mówiłem, USA dadzą Rosji wolną rękę w Europie Wschodniej. Zaczyna się sprawdzać, przynajmniej w kwestii Ukrainy, ale co będzie z Polską?

autor: Angelus Maximus Rex (2017-01-30 21:42)
Oj Johny, Johny… Przecdież od dwóch lat piszę, że USA daje wolną rękę Rosji w zakresie Wschodniej Ukrainy, krajów nadbałtyckich oraz części Polski w zamian za zgodę Rosji na stworzenie na wschodniej, centralnej Polsce oraz zachodniej Ukrainie państwop żydowskie uległe amerykańskiemu hegemonowi, zwane dalej polską, z polskimi obywatelami pochodzenia żydowskiego. Aby Europa za dużo się nie pultała (głównie Niemcy) Pomorze, Prusy wschodnie i Śląsk „wrócą do macierzy” … Ale Wy nie słuchacie, co Anioł ma do powiedzenia… TAK BEDZIE ZA TRUMPHA! Lepsze to jednak, jak wojna z Rosją za Clintonowej lochy i pozostawieniu z Polski atomowego pogorzeliska..

…..

https://marucha.wordpress.com/2015/10/06/czy-w-polsce-dziala-ukrainska-v-kolumna/

http://www.rp.pl/Polityka/160629671-PiS-Sejm-upamietni-rocznice-rzezi-wolynskiej.html

http://isakowicz.pl/pis-ma-problem-z-uznaniem-ludobojstwa-dokonanego-przez-upa/

http://wyborcza.pl/1,75968,20274866,pis-odpowiada-na-list-ukraincow-ale-gdy-pisze-sie-z-serca.html?disableRedirects=true

http://isakowicz.pl/marsz-nazistow-w-kijowie-czy-pis-to-widzi/

http://isakowicz.pl/rzad-pis-a-pamiec-o-pomordowanych-przez-upa/

http://isakowicz.pl/tag/kresy-sejm-ludobojstwo-banderowcy-upa-uchwala-kaczynski-pis-skandal-senat-honor/

http://fakty.interia.pl/polska/news-senat-upamietnil-ofiary-rzezi-wolynskiej,nId,2232899

http://isakowicz.pl/tag/kresy-ukraina-banderowcy-ludobojstwo-banderowcy-upa-gloryfikacja-po-komorowski-skandal-romaszewska-uchwala-sejm-pis/

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/09/politycy-po-i-pis-wraz-z-banderowcami/

 

24 thoughts on “588 PILNE: PIS PONOWNIE ZABLOKOWAŁ USTAWĘ K’15 O PENALIZACJI BANDERYZMU

 1. Sun Escobar @Sun Escobar:
  PIS to już oficjalnie banderowska odnoga w Polsce.

  Gaetano @Gaetano:
  I co z tego, że Ziemkiewicz tutaj dobrze mówi, skoro w propagandowym „w tyle wizji” powie tylko tyle, na ile pozwoli mu partyjny aparatczyk, tow. wolski.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ziemkiewicz-dla-kresow-pl-widac-warte-bylo-wzmozenie-waszczykowskiego-ws-ukrainy/


  Rafał Ziemkiewicz. Fot. Kresy.pl

  ZIEMKIEWICZ DLA KRESÓW.PL: WIDAĆ, ILE WARTE BYŁO WZMOŻENIE WASZCZYKOWSKIEGO WS. UKRAINY

  8 listopada 2017|2 Komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Można się domyślać, że zainterweniował ośrodek decyzyjny w PiS. Ta partia jest porażona jakąś przedziwną ukrainopoprawnością i podwija ogon na każde zmrużenie brwi przez Ukraińców czy Litwinów – mówi Kresom.pl Rafał Ziemkiewicz, komentując zablokowanie przez PiS ustawy o penalizacji banderyzmu.

  Jak informowaliśmy wcześniej, poselski projekt ustawy autorstwa posłów Kukiz’15 ws. penalizacji banderyzmu w Polsce został zdjęty z porządku obrad Sejmu. Dziś mieli zająć się nim posłowie. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że po roku w „sejmowej zamrażarce”, ustawa miała trafić pod obrady. Jednak dziś rano posłowie Kukiz’15 poinformowali, że punkt ten został usunięty z porządku obrad 51 posiedzenia Sejmu, praktycznie w ostatnim momencie.

  Czytaj więcej: PILNE: PiS ponownie zablokował ustawę K’15 o penalizacji banderyzmu

  – To pokazuje, jak niewiele warte było to wzmożenie ministra Waszczykowskiego – mówi Kresom.pl publicysta Rafał Ziemkiewicz. – Można się domyślać, że zainterweniował ośrodek decyzyjny w PiS. Ta partia chce mieć monopol na prowadzenie wszelkiej polityki, dlatego nie dopuszcza, aby jakikolwiek projekt nie wychodzący z PiS został przegłosowany. Jeżeli coś przypadkiem uzna za słuszne, to i tak taki projekt wycofa, a później zgłosi jako własny. No ale nie jestem przekonany, czy w tej sprawie PiS rzeczywiście coś zrobi.

  Ziemkiewicz tłumaczy, dlaczego jego zdaniem nie może być mowy o projekcie ustawy PiS ws. penalizacji banderyzmu:

  – Ta partia jest porażona jakąś przedziwną ukrainopoprawnością. Nie jest w stanie wyzwolić się z tego, co pewnie ona sama nazwie „dziedzictwem Lecha Kaczyńskiego”, a co w gruncie rzeczy jest słabością wszystkich polskich elit po 1989 roku.

  Publicysta sceptycznie odnosi się też do hipotezy, w myśl której zablokowanie ustawy o penalizacji banderyzmu przez PiS może być związane z chęcią „ugrania” czegoś przez rząd w relacjach z Kijowem.

  – Jeżeli ktoś już na początku prezentuje tchórzostwo, to dalej już nic nie ugra. To jest właśnie ta niepojęta dla mnie rzecz, że ten rząd jest naprawdę gotów zadrzeć ze wszystkimi wielkimi mocarstwami świata naraz i może nas poprowadzić na wojnę i z Niemcami i z Rosją i z Francją, a nawet z Ameryką, gdyby dalej rządził Obama. Natomiast nie jest w stanie znieść jednego zmrużenia powiek i zmarszczenia brwi przez Ukraińców czy przez Litwinów i podwija ogon.

  Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu, poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski ostro skrytykował działania PiS ws. ponownego zablokowania prac nad ustawą.

  – Jak długo będziemy ulegać tej narracji banderowskiej? Jak długo będziemy bierni? – pytał z mównicy sejmowej poseł Kukiz’15. – Jeśli my jednoznacznie nie powiemy „banderyzm jesy zły”, to nie oczekujmy tego od naszych sąsiadów. Czekam, kiedy warta honorowa SS Galizien będzie przyjmowała polskiego ministra spraw zagranicznych, polskiego prezesa rady ministrów i polskiego prezydenta! To jest skandal! Jak długo będziemy to tolerować?

  PiS blokuje penalizację banderyzmu

  W maju informowaliśmy, że PiS po raz kolejny zablokował prace nad projektem ustawy zakazującej propagowania banderyzmu w Polsce. Nieoficjalnie wiadomo, że stoją za tym czołowi politycy PiS, o proukraińskiej orientacji, którzy obawiają się pogorszenia relacji z Ukrainą. Jak ustaliliśmy, chodziło głównie o Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, a także szefa klubu PiS, wicemarszałka Ryszarda Terleckiego.

  PiS zablokowało prace m.in. w prezydium Sejmu. Od listopada ub. roku projekt leży w sejmowej „zamrażarce”. Już wcześniej marszałek Marek Kuchciński nie dopuszczał do trzeciego, ostatniego czytania. Teraz, mimo wcześniejszych deklaracji, PiS ponownie zablokował prace nad ustawą.

  Paweł Kukiz zaznacza, że PiS w żaden sposób nie argumentuje swoich działań w tej sprawie:

  – Nie ma żadnej argumentacji, żadnych argumentów. Nie i koniec. Po prostu kręcenie, kołowanie i ściema jak zawsze.

  Z kolei Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) podkreślał wcześniej, że w Sejmie PO-PiS wspólnie doprowadziły do odrzucenia tego wniosku. Za dalszymi pracami był klub Kukiz’15, PSL oraz (nieistniejące już) koło Republikanie i kilku innych posłów, w tym Robert Winnicki i Kornel Morawiecki. – Nawet Nowoczesna była za – dodaje poseł w rozmowie z Kresami.pl.

  Kresy.pl

  Polubienie

 2. Gaetano @Gaetano:
  Bredzisz Miller. Jakiej reakcji, do k. nędzy?

  ProPatria @ProPatria:
  Trudno mu nie przyznać racji. Jednakże był premierem naszego kraju, dlaczego więc nie podnosił tematu ludobójstwa na Wołyniu i nie rozliczył morderców podczas swoich rządów ?? Czyżbyśmy wyczuli koniunkturę i krytykowali banderland pod publiczkę by wejść do Sejmu tow. miller ??

  https://kresy.pl/wydarzenia/miller-banderowska-ukraina-niczego-nam-potrzebna/


  Zdjęcie ilustracyjne. Uroczystości pod pomnikiem Stepana Bandery w Śniatyniu. Fot. if.gov.ua

  MILLER: BANDEROWSKA UKRAINA DO NICZEGO NAM NIE POTRZEBNA

  8 listopada 2017|2 komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Na pytanie, do czego potrzebna jest Polsce banderowska Ukraina, odpowiedź powinna brzmieć – do niczego – uważa Leszek Miller, były premier i były szef SLD.

  Były premier Leszek Miller na łamach se.pl komentował ostatnie napięcia na linii Kijów-Warszawa. Zwrócił uwagę m.in. na to, że wypowiedzi byłego prezydenta Wiktora Juszczenki i szefa Ukraińskiego IPN Wołodymyra Wiatrowycza wreszcie doczekały się reakcji ze strony polskich władz.

  – Zareagował minister Waszczykowski i niezależnie od motywów postąpił słusznie – ocenił Miller. Przypomniał jednak, że w sprawie polskiego szkolnictwa na Ukrainie szef MSZ nie był już tak zdecydowany, m.in. wówczas, gdy na Ukrainie przyjęto nową ustawę oświatową zagrażającą mniejszościom narodowym:

  – W przeciwieństwie do ostrych reakcji Rumunii i Węgier polskie MSZ wydało płaczliwe oświadczenie, tłumacząc, że skoro Kijów twierdzi, że nic się nie stało, to na pewno się nie stało.

  Przeczytaj: Sejm: rząd chwali się „sukcesem” ws. szkół na Ukrainie

  Zdaniem Millera, Waszczykowski przy okazji swojej wizyty we Lwowie na własne oczy mógł się przekonać, jak wygląda ukraińska polityka w rzeczywistości. Przypomniał m.in. o dwóch kamiennych lwach na cmentarzu Obrońców Lwowa, które zamknięto w skrzyniach. Zdaniem przedstawicieli ukraińskich władz miasta, w tym z neobanderowskiej Swobody, symbolizują one bowiem „okupację ukraińskich ziem” i „obrażają uczucia narodowe Ukraińców”. Zwrócił przy tym uwagę np. na pomnik Stepana Bandery czy ulicę Bohaterów UPA.

  – Problem z naszymi sąsiadami nie wynika tylko z nierozliczonego i nieosądzonego wojennego ludobójstwa, ale również z tego, co czynią dziś – zaznacza były premier.  A dziś z ich woli mordercy stają się bohaterami.

  Jednocześnie, były szef SLD ubolewa, że nie dostrzega tego część polskich polityków i publicystów, którzy kwestię tę oddają pod ocenę historyków (co konsekwentnie postuluje strona ukraińska).

  Przeczytaj: Miller: Banderyzm kwitnie na Ukrainie. Jestem zgorszony postawą polskich władz

   Tu nie chodzi o historię, tylko o wzorce i wartości, na których wychowywani są młodzi Ukraińcy – zaznacza Miller.

  – Na pytanie, do czego potrzebna jest Polsce banderowska Ukraina, odpowiedź powinna brzmieć – do niczego – podsumowuje.

  Przeczytaj: Ostre starcie Leszka Millera z Bronisławem Komorowskim ws. Ukrainy

  Se.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 3. Steve
  PAD wiezie w walizach kolejne kredyty dla rządu Ukrainy?

  Pan Yabu
  I to jest właśnie początek końca PiSu. I jeden i drudzy won.

  Steve
  Niewątpliwie chaos w rządzie narasta. PIS nie może się zdecydować w żadnej sprawie. Uznali, że 500+ wystarczy za wszystko. No, przekonają się, że błądzą dramatycznie.

  tomahawk
  Ten niby ukłon w stronę prezydenta to zwykłe kłamstwo , to Jarosław Kaczyński decyduje o wszystkim i to on musiał podjąć decyzję , PAD jest na to za mały. Trzeba w końcu powiedzieć że to Kaczyński kontynuując nieudolną politykę wschodnią swojego brata , jest w stanie z mściwości na Rosjanach zniszczyc Polskę popierając wrogie hitlerowskie państwo -Ukrainę. Dość dyktatu zdrajcy.

  Kresowiacy nie głosują na PiS
  Czy w geście dobrej woli Duda złoży wieniec pod kijowskim ponikiem S.Bandery? Jak długo jeszcze pisowcy będą lizać banderowcom tyłki? Na co liczy PiS, że Ukraińcy ustąpią! Oni zamordowali 250 tys Polaków

  GGerard
  Jeszcze to skomlenie PAD, że „media prawicowe atakują go bez pardonu”. No żałosne. Sprawa jest prosta: jeśli uznaje za stosowne żalić się publicznie z tego powodu, to jak można liczyć na jego stanowczą postawę wobec takich bezwzględnych bandytów jak ta banderowska hołota?

  Kresowiacy nie głosują na PiS
  PiS i prezydent kupczą pamięcią o 250 tys naszych rodaków okrutnie zamordowanych na Kresach Wschodnich przez banderowców. Hańba!

  Absurdus
  „ale nie chcemy dolewać oliwy do ognia” ale dolewacie, wrażliwość Polaków jest mniej ważna? Ponadto wprowadzacie dwugłos: MSZ zaostrza politykę wobec Ukrainy, a Konwent Seniorów te działania blokuje.

  mordechaj
  Gest dobrej woli wobec Prezydenta ? A co to za ABSURD ??!!!. To gest wobec Ukrainy. Dlaczego posłowie PIS nie chcą się przyznać ? Wstyd jakiś ?

  polek
  Czy jest to gest dobrej woli wobec ukraińskiego dziadka ps. „Hromenko” ???????

  m
  Kiedy wyniki poparcia dla PAD w CBOS i innych agencjach?

  BB
  ZDRAJCA !!!!!!! ZDRAJCA !!!! ZDRAJCA !!!! ZA TRZYDZIESCI SREBRNIKOW SIE ZAPRZEDAL !!!! POLSKA KUPCZA SAMI ZDRAJCY !!! CZAS NA POBUDKE !!!!

  https://wpolityce.pl/polityka/366107-nasz-news-dlaczego-sejm-zawiesil-prace-nad-ustawa-penalizujaca-propagowanie-banderyzmu-ma-to-byc-gest-dobrej-woli-wobec-prezydenta

  NASZ NEWS. Dlaczego Sejm zawiesił prace nad ustawą penalizującą propagowanie banderyzmu? Ma to być gest dobrej woli wobec prezydenta

  opublikowano: 31 minut temu


  autor: wPolityce.pl/Sejm.gov.pl

  Marszałek Sejmu zdjął z porządku dziennego obrad Sejmu nowelizację ustawy o IPN, która m. in. wprowadzała penalizację propagowania banderyzmu na terenie Rzeczpospolitej. Jak ustalił portal wPolityce.pl decyzja ta ma być gestem dobrej woli Prawa i Sprawiedliwości wobec prezydenta Andrzeja Dudy.

  Prezydent wybiera się z wizytą na Ukrainę. Obawiał się, że przy tak napiętych relacjach na linii Kijów-Warszawa nowelizacja ustawy mogłaby doprowadzić do zablokowania wizyty lub uczyniłaby ją bezsensowną.

  PiS wykonało gest dobrej woli w stronę prezydenta. Za to teraz trochę obrywamy, ale nie chcemy dolewać oliwy do ognia

  – mówi informator wPolityce.pl.

  Sprawa zdjęcia nowelizacji z porządku obrad wywołała gwałtowne reakcje, w tym posła Tomasz Rzymkowskiego z Kukiz’15. To właśnie klub Kukiz’15 chciał wpisania zakazu promowania  banderyzmu do ustawy o IPN.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Bardzo mocne wystąpienie posła Rzymkowskiego: „Czekam kiedy warta honorowa SS Galizien będzie witała polskiego prezydenta”. WIDEO

  Skaj, mly

  apsik
  „Jeśli zapomnę o nich Boże, TY zapomnij o mnie” pomnik Polaków ofiar bestialstwa UPA we Wrocławiu. to do wszystkich krętaczy w sprawie Wołynia

  LN11
  Zły krok, ustępstwo wobec Prezydenta „komunisty” (rządy starej gwardia komorowszczyzny w belwederze) W sprawie racji stanu Polski nie idzie się na ustępstwa.

  I ZNÓW TEN MALINIAK ZDRAJCA!
  PiS wc. tego, który go zdradził, wykonuje dokładnie te same głupie ruchy, co wc. UPAińców! PiS- wy nie trochę obrywacie, wy mocno za tę uległość obrywacie! Maliniak niech zostanie na UPAinie! Pasuje!

  wyworca
  Hitleryzm zły banderyzm dobry. Czekam na POmnik UPA w WA-wie.

  żarty
  Głupcy, co Wy robicie. Ten zdrajca winien odmówić wyjazdu na Ukrauinę. PIS ogarnij się bo będzie niedobrze

  zj
  I prawie wszystko w temacie,tylko coś nie tak z dziadkie prezydenta.Warto poszukac i poczytac.

  lili
  masz dudus twoi kumple z kukiz wypieli sie na ciebie tak samo jak casta a ty dalej chcesz im wszystkim robic dobrze !

  hryńko
  Będzie hojraczył jak bul Komorowski, aż mu jakiś wypier*ek banderowca rozbije jajo na ramieniu, albo coś jeszcze gorszego…

  DUDA
  no pewnie że tak !!! Może kolejny MILION UKRAIŃCÓW W POLSCE !!! SAME GESTY DOBREJ WOLI !!! NIECH POLSKA BĘDZIE UKRAIŃSKA !!! A POMORDOWANI SIEKIERĄ ?? A CO TAM

  Pat
  PIS wygrywa gdy opiera swą politykę na prawdzie.Niepotrzebnie chronicie balast polityczny jakim stał się zdrajca „Efialtes” Duda.

  Jastrzebiec
  Serio, serio? To czemu służyła szarża ministra Waszczykowskiego, który głośno wyrażał się, że ma wątpliwości, co do rekomendowania wizyty na Ukrainie. Więcej konsekwencji

  apsik
  to mimo wszystko jedzie na Ukpainę? a efekt, jaki cel tego poddaństwa naszych, opamiętać się: https://kresy.pl/wydarzenia/pilne-pis-zablokowal-ustawe-k15-o-penalizacji-banderyzmu/

  Jarek Fujarek
  Sezon kopania Adriana w pełni. Nawet banderyzmu będzie winny. Ale trudno, znał zasady tej pisowskiej camorry: nie wypełnisz rozkazu bossa – sztylet w plecy.

  tomahawk
  ŁAJDAKI z PiS – Polacy wam tego nie zapomną nie zapomnijcie przed wyborami do Sejmu po głosy pojechać do Kijowa .

  Vick
  Lobby banderowskie ma się dobrze.

  merrlin
  PAD nie jest już moim prezydentem. Nie dość że staną po stronie UBkistanu to teraz jeszcze brata się z banderyzmem.

  tomeczek
  Dudzie już nic nie pomoże. Od chwili jak zaczął bronić stary układ sędziowski już przegrał.

  lechu
  Pomordowani Widłami siekierami KOBIETY DZIECI Duchowni byli wieśniakami CO TAM SIĘ PIS będzie się nimi przejmował Katyń to była elita to co innego

  stanisław
  a po co tam jedzie? zażądać zwrotu okupowanych polskich ziem wschodnich? nie zawiezie kolejne miliardy dla banderowców, hajdamaków i oligarchów ukradzione narodowi polskiemu

  m
  duda? Niech pamieta ,że Polacy nie zapominaja zdrady

  Jarzębinka 49
  Jedzie swój do swego, dziwi was to ???? Dostanie zbukiem w ten pusty łeb bo mu się to należy !!!!

  rychu
  Jak mossad kaze to trza jechac co moze zrobic szabesgoj?

  gosc
  Czyzby prezydent mial jakas slabosc do Ukraincow?

  wnuk wołyniaka
  Sejm nienawidzi ofiar i potomków ludobójstwa wołyńskiego. Kolejny raz polski Sejm podlizuje się ukraińskim banderowcom, którzy wymordowali ok. 100 tysięcy polskich obywateli. Wstyd i hańba. Kundelki.

  q
  Za dużo tych gestów dobrej woli PIS wobec PAD. Powinna być wzajemność. A KUKIZ 15 niech siedzi cicho bo PAD to ich kolega nie nasz

  ajax
  Te miliony Ukraińców w Polsce czy aby jest to rozsądne ?? O Rydzyk ma wątpliwości ??

  tylko tyle
  Na tę facjatę ze zdjęcia to już patrzeć nie mogę.

  wolyn 1943
  pRezydentowi na poprawe humoru:

  qwe
  a może tak w geście „dobrej woli” jakiś pomnik bandery przed pałacem prezydenckim?

  Patryk
  Pan prezydent czytał obywatelom Sienkiewicza.Sugeruję fragment :(Kmicic do Kuklinowskiego) ..jesteś szelma, zdrajca, łotr, rakarz i arcypies! Masz dosyć, czyli mam ci jeszcze w oczy plunąć?

  bajker
  Wewnątrz hołubi bezmiar niesprawiedliwości,na zewnątrz piewców banderyzmu ,qvo vadis? qui bono?

  aisa
  Na nie da sie patrzyc na ta rozesmiana ciagle facjate.

  launau
  ….. życzę by ,,przyjęła,, go Kompania Reprezentacyjna SS Galizien

  ANTYPOLSKA AGENTURA w PALACU
  NIE DO WIARY. POLSKI NIE MA to DEFINITYWNE!!! PALAC TO MIEJSCE ZDRADY NARODOWEJ to ANTYPOLSKA AGENTURA nic ci nie pomoga LAMENTY U RYDZYKA TO JAWNA ZDRADA STANU.

  DUDA KUJE NON STOP
  DUDA nie mianuje Generałów ku uciesze TVN 24 Non Stop Kłóci się z Macierewiczem Duda BLOKUJE KRS DUDA Blokuje UZNANIE UPA za ZBRODNIARZY ! PANIE DUDA DAJ PAN ŻYĆ

  AGENTURA w PALACU
  JEDZIE IM DAC FRIKO POMOC FINASOWA a w POLIN INNOWACJE ZERO, FUNDUSZE dla STARTUPO ZERO BANKI ZERO NIC nie ROBIA tylko sciagaja HORDY UKRAINSKIE wypedzaja mlodych POLAKOW z POLSKI LAJDACTWO w PALACU

  wwwmmm
  3-tonowy zapas wazeliny RAZ-a i Warzechy ,do kanalizacji Adrianka się skończył, więc nastąpił czas na opluwanie PiS-u i jego lewackości.Te k…y bezczelne jednak są.

  wrs
  Qrna ten Duda jest coraz bardziej niebezpieczny dla Polski…

  Komentatorka@Kasia
  Znowu uległość wobec Dudy? Banderowcy nie mieli takich skrupółów kiedy w ich parlamencie był Komorowski!!!! Przypomnijcie sobie głupcy!!!!

  Steve
  Hm, wniosek może być tylko jeden. Do czasu powrotu PAD można spokojnie propagować banderyzm w Polsce. Dziwnyyyyyy jest ten świat.

  Wiktor
  Kolejna kompletnie bezsensowna wizyta p.Dudy w których jak widać ma wprawę ,oczywiście nic dobrego nie przyniesie bo taka Ukraina przynieść nie może nic dla Polski prócz dobrej miny do złej gry

  miroslawek
  w ramach gestu dobrej woli: wypad dudus, wypad, wypad!!!

  as
  Duda jedzie wąchać banderowskie onuce, bo tak nisko będzie się kłaniał.

  cały czas hańbią Polskę
  Kabaret co wyprawia ta tchórzliwa probanderowska banda. Cały czas okłamują Polaków, że teraz już będą twardzi i nie dadzą pomiatać Polską. I co ? ano g…. prawda. Ta wizyta to kolejny niewypał.

  Uhj
  E PIS wy lepiej anulujcie ustawę 1066 !!! i przymusowe !! karalne !! szczepienia. To są żywotne dla Polaków tematy . Dalej leziecie w d… bez mydła ukrom. Kto komu jest bardziej potrzebny krętacze

  bazalt – wyborca PiS
  Piłsudskiemu prawie 100 lat temu nie udało się z Ukrainą. Teraz Kaczyńskim&consortes też chyba się nie uda.

  Steve
  A czy minister Łapiński zatańczy towarzystwu nader wesołego kazaczoka? Jak przełknie ślinę, no ma się rozumieć.

  OSZUKANI
  czyzby PAD dostal od kogos zadanie rozwalenia NASZEGO RZADU DOBREJ ZMIANY? ten usmiechajacy sie kacikami ust DO DOLU prawnik nauczyl sie -jak to prawnik- pieknie mowic i klamac. CZYIM JEST ADWOKATEM?

  to_ja
  Pier@”### PISOWSCY ZDRAJCY!!!

  Pat
  A może dać panu prezydentowi jakieś małe księstwo gdzieś w stepach i będzie mógł nadymać swoje ego do woli??

  Darek
  Dobrze zrobiłem że głosowałem na K15 a nie na PIS .. PiS jest kiepski …..Po co jedzie prezydent na Ukrainę .Oddać hołd Banderze …mordercy. Wstyd …Panie Prezydencie .

  ???
  Pytanie jest jedno w czym ofiary Katynia są lepsze od ofiar Wołynia ?? Bo to Ukraińcy czyli oni są fajni ???

  PiS
  Moglibyscie go nie pokazywac?

  Jak juz tam bedziesz
  JAK TAM JUZ BEDZIEDZ PADalcu to koniecznie….POCALUJ ich w doope.

  poznaniak
  pisowcy to są jednak zdechlaki, już narobili w spodnie, co innego to niszczyć hodowców zwierząt futerkowych, tu pełna odwaga prezes pierwszy podpisał reszta ruki pa szwam

  sejm pluje w twarz Polakom
  Gest dobrej woli wobec kogo? Jawnego ANTYPOLAKA I ZDRAJCY? Sprowadzili do Polski dla siebie upadlinski elektorat. Juz nie Polacy beda decydowali, kto ich reprezentuje. Taka prawda. Polski NIE MA.

  igor
  Mało pan Prezydent Duda już pokazał fochów??? Czas powiedzieć panu Prezydentowi: dosyć! Bo dojdzie do tego, że będzie przed pomnikiem Bandery składał kwiaty w asyście SS-Galizien. Nie musi tam jechać

  dziobal5
  PAD miał spełniać oczekiwania wyborców a tymczasem zaczyna generować problemy !.

  jazu
  i znowu żyd rządzi w Polsce.

  to_ja
  http://macgregor.neon24.pl/post/140956,gardze-pis-em

  pozostaje legalna.
  PiS właśnie przehandlował setki tysięcy polskich pomordowanych kobiet i dzieci, po raz kolejny. Dla „polskiego” rządu interes UPAiny ważniejszy od polskiego! Obrażą się jeszcze.. ideologia ludobójców

  oj tam
  Klasyka poprawności politycznej zawitała nawet do PiS ?

  OLI
  Duda pozazdrościł Komorowskiemu „korony Himalajów” i też chce zdobyć taką samą.

  mimi
  A podobno to nie prawda :)) https://wirtualnapolonia.com/2015/02/17/andrzej-duda-potomkiem-banderowca/

  tomahawk
  PiS w podłości i zdradzie przebił już Unię Wolności , SLD , PO, PSL , Polacy życzą wam twardego lądowania w więziennej celi , tam wasze miejsce miłośnicy upa i ss .

  n
  Prezes PiS wystąpił w Kijowie obok Oleha Tiahnyboka, ukraińskiego nacjonalisty, i pozdrawiał demonstrantów okrzykiem „Sława Ukrajini! Herojam Sława!” („Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!”).

  to_ja
  Wystąpienie posła Rzymkowskiego w odpowiedzi na SKANDALICZNE wycofanie projektu https://www.youtube.com/watch?v=INn3fFnaA9k&feature=youtu.be

  mordechaj
  to_ja 109.79.248.* Dlaczego Kukiz skakał razem z banderowcami na majdanie? https://www.youtube.com/watch?v=rhHAUiFLeWg

  Valenty
  Gest dobrej woli wobec prezydenta??? Moglby mnie ktos oswiecic, po kiego grzyba Dudzie taki gest? Czy Duda jest fanem zbrodniarza Bandery? Czy PiS przechodzi jakis ciezki kryzys?

  eqeq
  hitlerowcy to banderowcy PIS sponsorem nazistów

  MacG
  No to w przyszłych wyborach niech głosują na was banderowcy i teściowie Pana Prezydenta – mój głos właśnie straciliście

  Dodek
  …to nie gest wobec prezydenta, tylko przejaw zdrowego rozsądku …

  Mariusz
  PiS z dnia na dzień wycofuje się z reform, ustaw, które zapowiadał, niedługo PiS zostanie zmieciony ze sceny politycznej przez zdrajcę dudę i jego kolesi. Szkoda. A duda to śmieć i zdrajca.

  mordechaj
  to_ja 109.79.248.* Nie interesuje Cie hiPOkryzja ugrupowania której lider świętuje udany pucz w Kijowie?

  alzara
  Te ukłony w stronę PAD mogą PiS i Polskę dużo kosztować. Błąd ! gdyby ustawa została uchwalona, to może Ukraina zaczęłaby nas szanować. PAD jedzie tam w interesie Polski, a nie w interesie Ukrainy. Mają zatem rację ci, którzy mówią o sztucznych manierach obecnego prezydenta, które on dostosowuje do swojego publicity. Nie wykluczam, że boi się o życie, ponieważ nowe prawo ukraińskie nakazuje karać wszystkich, którzy źle mówią o Banderze i prawo to rozciąga się także poza terytorium Ukrainy. Ale PAD niestety nie zależy na Polsce.

  leo
  Kolejny gest dobrej woli dla tego Czereśniaka?

  leming
  Nie mogę uwierzyć że polacy w Sejmie nie mogą się zdobyć na potępienie banderyzmu ! Polska prawda o naszej historii przegrywa z „prawdą” naszych morderców. Z winy PiS.

  – w polskim interesie.
  @mordechaj Kukiz zmienił zdanie gdy zobaczył że z majdanowego chaosu powstanie władza neobanderowska. Za to Kaczyński brnie dalej. Zasłania się pachołkiem Dudą…
  PiS prowadzi słabą politykę i nie –

  Lim
  Zdrajcy ! PAD miał nie jechać na Ukrainę. Skandal. Więcej nie głosuję na PiS. Koniec złudzeń. Niech banderowcy na nich głosują, Za 500 zł nie sprzedam sie

  as55
  Bandera w II RP otrzymał dwa wyroki śmierci. Jeden w sprawie zabójstwa Ministra Pierackiego, a drugi za działalność OUN w Małopolsce Wschodniej. Pierwszy proces odbył się w Warszawie a drugi we Lwowie. Mówiąc o stosunkach polsko-ukraińskich zapominamy o II RP i terrorystycznej działalności OUN wspieranej przez Abwehrę.

  n
  Prezes PiS wystąpił w Kijowie obok Oleha Tiahnyboka, ukraińskiego nacjonalisty, i pozdrawiał demonstrantów okrzykiem „Sława Ukrajini! Herojam Sława!” („Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!”).

  to_ja
  @mordechaj: Tak, nie interesuje mnie to. Za to interesuje, że KOLEJNY raz syjoniści pisowscy realnie szkodzą Polsce.


  Adrianek banderowiec

  super
  PiS na kolanach przed zdrajcą?

  hm
  W imię dobrych stosunków mamy słuchać obelżywości niemieckich,a teraz jeszcze ukraińskich? Każdy może sobie nami nacjonalistyczny pysk obcierać i potem nadawać, że to my jesteśmy nacjonalistami.Obłęd

  zwin
  Prezydent i PiS, mają potworne tyły. Prezydent nie powinien jechać a PiS uchylać się od uchwalenia nowelizacji. To skandal i hańba, żeby głaskać neobanderowców. Setki tysięcy jest ich już w Polsce

  mordechaj
  to_ja 109.79.248.* „pisowscy realnie szkodzą Polsce.” W jaki sposób szkodzą WSI-owa wydmuszko?

  KACZA PODLA BOLSZEWIA
  TOW JAROSLAW KACZYNSKI W DNIU 10 LISTOPADA NA STOLECZKU WYJASNI LIVE W TV- Z JAKIEGO TO MORALNEGO POWODU NA PODSTAWIE USTAWY DEZUBEKIZACYJNEJ ZABRAL OSMIOLETNIEJ OLI Z OPOLA PRAWIE CALA RENTE-

  ech
  Głosowałam i zagłosuję na Kukiza, jeśli przestaną marnować swój potencjał przez durne wojenki między sobą. Opanujcie się dla dobra Polski!

  Gest dobrej woli? Raczej
  kolejny przejaw politycznej krótkowzroczności w polityce RP. To raczej prezydent winien darować sobie teraz tę wizytę. Kiedy wreszcie zaczniemy realizować politykę polską, a nie nowojorską?

  NewYorker68
  Duda ty Zdrajco!!! Badz przeklety!!!

  Zyzio
  Jestem oburzony stanowiskiem PiSu. Na Dudzie położyłem już krzyżyk. Brak intuicji. Chce wszystkich zadowolić. Nie czuje polityki. Bez wyrazu.

  noee
  coz PiS wspiera tym banderowcow i nie zezwoli na ustawe, maja gdzies ludobojstwo na Wolyniu, trzeba o tym przypominac, zwlaszcza przy nastepnych wyborach,

  zdzisława
  H A Ń B A kolejny przykład, że obecna władza jest antynarodowa, jak niemcy coś nawet cicho powiedzą to hałas na cały świat, a banderowcy mogą pluć na polaków i to rządzącym nie wadzi

  GGerard
  Zaczęło się od dywagacji czy PAD ma jechać a skończyło się na nadskakiwaniu banderowcom. Na tyle wam charakteru starczyło. Z tą Ukrainą to jakaś kompletna paranoja, każdy polski rząd upadla Polaków, i pamięć dziesiątków, setek tysięcy zamordowanych przez bandy upowskie, i działa wbrew polskiej racji stanu, nie ma tu żadnej dobrej zmiany i nie będzie. Po co on tam w ogóle jedzie? Jakie interesy? Że jesteśmy członkiem niestałym Rady Bezpieczeństwa ONZ? NO I CO KURNA Z TEGO!? Czy to jest ważniejsze od cywilizowanego pochowania naszych rodaków z dołów śmierci na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Pojedzie tam znowu i …wyrazi swoje stanowisko. Nic nie załatwi, żadnego ultimatum nie postawi: lokajstwo, służalstwo, upodlenie i jeszcze złoży barbarzyńcom pokątną obietnicę, że zrobią wszystko by Hruszowce były ostatnim rozebranym nielegalnym upowskim pomnikiem w Polsce. Życzę z całego serca PiSowi i PADowi, by w najbliższych wyborach przejechali się w końcu na tych banderowcach, by cwaniaczki pisowskie się przeliczyły co do pamięci wyborców, by nasi rodacy zamordowani przez to bydło przestali być nieustannie gorszym sortem od ofiar z Katynia i ofiar niemieckich.

  Tfu!
  Kolejny raz spotkaniejest wazniejsze od ustawy ,Budyn jedzie ponizac sei przed banderowskim kałem !

  PL V
  Układ prawie idealny zeby dużo robić aby nic nie zrobić. Prezydent tu zrobi weto a PiS tam do zamrażarki schowa… Uklad prawie idealny. I ubiorą to w ładne piórka wzajemnych gestow. A Bandera drwi

  BB
  hanba !!!!!!!!!!! HANBA !!!!!!!!!!!!!! HANBA !!!!!!!! TERAZ WIEMY KTO ?? WYNAJAL POLSKI PALAC ?? !! ADRIAN SLUGUS !!! ZEBY UPOKAZAC POLSKE I NISZCZYC !!!!

  to_ja
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyjasnilo-sie-stoi-zapowiedzia-zmiany-polskiej-polityki-wzgledem-ukrainy-2017-11

  bnm
  czy Pisowi się coś popi..ło

  HAŃBA
  Pisiaki bawią się kosztem pamięci tysięcy Polaków wymordowanych z zimna krwią przez ukraińskich nacjonalistów. Bydło banderowskie mordowało sąsiadów – kobiety, dzieci i starców, to było ludobójstwo.

  qwer
  Duda- prezydent na telefon, najpierw uległ Angeli a teraz banderowcom. Nie mamy szczęścia do prezydentów. Myślałem że ten jest inny ale się zawiodłem.

  qwer
  Szykują nam jeszcze coś gorszego. Przymusowe szczepienia wszystkich Polaków. I to jeszcze w tym roku. Pytania? Bo ja już ich nie mam.

  draństwo
  jeżeli to uzasadnienie dla zawieszenia prac nad ustawą to niedługo i PiSowi powiemy out

  Dede
  Spluną mu w twarz to może się nauczy. Chyba, że sobie pogada tam jak Kornhauser z Hrojsmanem.

  Kas
  A może pojechał do swoich? http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydowska-opozycja-na-ukrainie-2013-12

  igor
  Albo PiS odetnie się jednoznacznie od pana Prezydenta Dudy, albo przegra wybory. Na razie postanowiłem tylko nie głosować na pana Prezydenta, ale moge to rozszerzyć.

  Zyzio
  Dzięki temu gestowi Padowi łatwiej się będzie wslizgnac Ukraińcom

  janusascyzor
  powiedzcie polakom prawdę duda zdradził to człowiek wsi i ubekistanu, kto go namaścił na urząd prezydenta RP?,,chcemy prawdy a zaprzańca dude pod sad za zdradę

  Absurdus
  Jaki gest dobrej woli? Mamy patową sytuację, wizyta Prezydenta RP powinna być odwołana, a ustawa o penalizacji banderyzmu natychmiast procedowana. Kult OUN-UPA, SS-Galizien ma być w RP zakazany!

  POLACY!!!! POZNAJCIE PRAWDE!
  Polski rząd kontynuuje „pracę” PO nad fundowaniem emerytur Ukraińcom…
  https://www.youtube.com/watch?v=ee8D00kT6Mc ROZPOWSZECHNIAJCIE TEN LINK !!!!!!!

  Polubienie

  • bob @bob:
   Żałość to niby od wizyty ma zależeć czy upa do mordercy czy nie … pis prowadzi politykę sprzedajnej k… inaczej tego nazwać nie można

   Sun Escobar @Sun Escobar:
   Można było to nagłośnić przed ONZtowskim spotkaniem, może właśnie ONZ jest najlepszym miejscem, gdzie sprawy ludobójstwa na Narodzie Polskim dokonanym przez ukraińców, należy rozpatrywać ?PIS zapewne myśli, że z czasem Polacy zapomną o swoich pomordowanych i oprawców min. z UPA w końcu będą postrzegać jak AK w Polsce. Nic z tego PISowcy, POwcy, Nowoczesne tłuki. Polacy nie zapomną, wręcz przeciwnie, będziemy jeszcze bardziej krzyczeć, tego nie zagłuszycie jak Katynia wasze UBeckie pociotki.

   SobiePan @SobiePan:
   A po co tam chce jechać przecież Lwowa i tak nie chcą oddać bydło chachłackie. Czy prezydent ma mózg i czy go używa?

   https://kresy.pl/wydarzenia/media-zawieszenie-ustawy-penalizujacej-banderyzm-gest-strone-prezydenta/


   banderyzmPrezydenci Petro Poroszenko i Andrzej Duda, foto: Krzysztof Sitkowski / KPRP

   MEDIA: ZAWIESZENIE USTAWY PENALIZUJĄCEJ BANDERYZM TO GEST W STRONĘ PREZYDENTA

   8 listopada 2017|3 komentarze|w polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

   Jak donoszą media, zdjęcie z porządku dziennego obrad Sejmu ustawy która penalizuje banderyzm w Polsce, to gest przed wizytą prezydenta na Ukrainie.

   Prezydent Polski Andrzej Duda, ma w grudniu złożyć wizytę na Ukrainie. Głowa państwa polskiego zapowiedziała chęć odwiedzenia Ukrainy podczas spotkania z prezydentem tego kraju we wrześniu 2017  roku w trakcie 72. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.  Informował o tym Światosław Cegolko, rzecznik Petra Poroszenki.

   Portal wpolityce.pl twierdzi, że przy tak napiętych stosunkach pomiędzy Polską i Ukrainą prezydent uznał, że przegłosowanie ustawy penalizującej banderyzm może doprowadzić do zablokowania wizyty lub uczynienia jej bezsensowną.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rzymkowski w Sejmie: czekam, kiedy warta honorowa SS Galizien będzie widać polskiego prezydenta [+VIDEO]

   Informator, na którego powołuje się portal wpolityce.pl twierdzi, że zdjęcie ustawy jest gestem wobec Andrzeja Dudy. PiS wykonało gest dobrej woli w stronę prezydenta. Za to teraz trochę obrywamy, ale nie chcemy dolewać oliwy do ognia – cytuje swoje anonimowe źródło portal.

   Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, na obecnym posiedzeniu Sejmu miał być procedowany projekt ustawy Kukiz’15 dotyczący penalizacji banderyzmu w Polsce. Od ponad roku znajdował się on w sejmowej „zamrażarce”. Punkt dotyczący prac nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o IPN został wpisany do harmonogramu prac Sejmu, który został przesłany posłom.

   W środę rano posłowie Kukiz’15 poinformowali, że punkt ten został usunięty z porządku obrad 51 posiedzenia Sejmu.

   Kresy.pl / wpolityce.pl

   Polubienie

 4. ProPatria @ProPatria:
  I tego polskojęzyczny prezydent powinien posłuchać: NARESZCIE niesiony na falach polskiego honoru (który Nas zawsze cechował) oraz neoimperializmu (co bym dał, żeby takowy istniał) nie powinien pojechać do zbankrutowanego kraiku morderców dzieci, gwałcicieli kobiet, bestalskich rzeźników, syfu, kiły i wszelkiego plugastwa. Koniec wywodów banderowca rozbawił mnie do łez: oczywiście musiał zakończyć w żenującym, motłoszym stylu, że jedynym beneficjentem wrogości między naszymi dwoma od zawsze wrogimi państwami będzie Rosja. BUHAHAHAHAHA Cóż za „przerażająca”, płytka wizja charakteryzująca rezuńskie bydło. Niestety, na rządzące elyty to działa…

  SobiePan @SobiePan:
  A niech jedzie, zawsze swoboda i banderowcy mogą go odstrzelić i tak nic nie rozumie

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityk-neobanderowskiej-swobody-duda-przyjezdza-ukraine/


  Anatolij Witiw, foto: wikimedia.org

  POLITYK NEOBANDEROWSKIEJ SWOBODY: NIECH DUDA NIE PRZYJEŻDŻA NA UKRAINĘ

  8 listopada 2017|2 komentarze|w kresy, polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Anatolij Witiw, deputowany neobanderowskiej „Swobody” i szef tej partii w okręgu wołyńskim nie chce wizyty polskiego „antyukraińskiego” prezydenta.

  Polityk neobanderowskiej partii, Anatolij Witiw w komentarzu który ukazał się w środę w ukraińskim portalu vgolos.com.ua, stwierdził, że prezydent Polski wysuwa wobec Ukrainy nieodpowiednie żądania, a jego wizyta jest niewłaściwa.

  Planowana wizyta Prezydenta RP na Ukrainie po jego szowinistycznych wypowiedziach oraz próbach narzucenia własnej interpretacji historii Ukrainy jest niepraktyczna i niepożądana. Żądania Andrzeja Dudy wobec prezydenta Ukrainy dotyczące „usunięcia z narodu ukraińskiego polityków nacjonalistycznych i o antypolskich poglądach” wskazują na głębokie szowinistyczne kompleksy tej osoby – twierdzi Witiw.
  ZOBACZ TAKŻE: Polityk Swobody grozi Polsce czwartym rozbiorem

  Prawdopodobnie prezydent Polski zagubił się w czasie i przestrzeni i uważa się za głowę kolonialnej Rzeczypospolitej, która niegdyś okupowała ziemie ukraińskie. W innym wypadku najwyższy przedstawiciel państwa europejskiego nie pozwoliłby sobie na tak szalone ataki w kierunku niezależnego suwerennego kraju – dowodzi polityk neobanderowskiej „Swobody”

  Anatolij Witiw podkreślił, że nasilenie „szantażu” wobec Ukrainy zbiega się z bezwzględnie bierną polityką władz ukraińskich.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poroszenko reaguje na krytykę Ukrainy ze strony polskich polityków

  Niestety przez pasywną i pełną kompromisów politykę wobec byłych okupantów prowadzoną przez rząd Ukrainy pod przewodnictwem Petro Poroszenki, Polska przekracza wszelkie dopuszczalne granice zdrowego rozsądku w swych żądaniach. Dopuszcza się ona ingerencji w wewnętrzne sprawy naszego kraju. Polski minister spraw zagranicznych poucza nas jakiej historii mamy się uczyć i jakie postacie historyczne szanować. Polski wiceminister kultury pozwala sobie wskazywać, kto ma przewodzić ukraińskiemu Instytutowi Pamięci Narodowej – wylicza deputowany neobanderowskiej partii.

  Zdaniem Witiwa, Polska igra z ogniem, propagując antyukraińskie sentymenty oraz wskrzeszając neoimperializm. Sugeruje przy tym, że w graniach polski pozostają ukraińskie, etniczne ziemie.

  W Polsce prowadzona jest konsekwentna antyukraińska propaganda, niszczone są ukraińskie pomniki i groby, a także ukraińska tożsamość na naszych ziemiach etnicznych. Trwa przygotowywanie gruntu pod ewentualną przyszłe roszczenia majątkowe i terytorialne ze strony byłego najeźdźcy wobec Ukrainy – twierdzi ukraiński polityk.

  Przedstawiciel neobanderowskiej swobody uważa także, „Polski honor” i neoimperializm zdominowały zdrowy rozsądek w naszym kraju. Tragiczna historia niczego nie uczy polskich władz. Zamiast budować normalne relacje z sąsiadami, Polacy wtrącają się w nasze wewnętrzne sprawy i podżegają ukraińskie społeczeństwo, co jest na rękę wspólnemu geopolitycznemu wrogowi Ukrainy i Polski – Kremlowi – twierdzi Witiw.

  Kresy.pl / vgolos.com.ua

  Polubienie

 5. https://kresy.pl/wydarzenia/grobie-nieznanego-zolnierza-warszawie-zawisly-tablice-upamietniajace-walki-upa-foto/


  Tablice upamiętniające walki z UPA na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, foto: facebook.com

  NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA W WARSZAWIE ZAWISŁY TABLICE UPAMIĘTNIAJĄCE WALKI Z UPA [+FOTO]

  8 listopada 2017|0 Komentarze|w polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Uroczyste odsłonięcie tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie ma nastąpić 11 listopada podczas Święta Niepodległości.

  Dwie nowe tablice przypominają o miejscach, gdzie Armia Krajowa na Wołyniu i Lubelszczyźnie walczyła z ukraińskimi bandami OUN-UPA. Według portalu dziennika „Fakt” pomysł powieszenie nowych tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza miał pojawić się w lipcu i odpowiada za niego minister obrony Antonii Macierewicz.

  Zgodnie z zapowiedzią ministra obrony narodowej, to tablice poświęcone żołnierzom, którzy walczyli w obronie Polaków atakowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN i UPA – powiedział dziennikowi Fakt wiceminister obrony Michał Dworczyk. Zaznaczył, że była to inicjatywa MON, które odpowiedziało na liczne wnioski posłów.

  ZOBACZ TAKŻE: PILNE: PiS ponownie zablokował ustawę K’15 o penalizacji banderyzmu

  Radio ZET podało w środę, że pozwolenie na montaż tablic wydał Mazowiecki Konserwator Zabytków. Magdalena Żuraw z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych potwierdziła z kolei jej instytucja była w gronie zaproszonych do konsultacji przez MON obok Garnizonu Warszawa, IPN, a także organizacji kombatanckich i kresowych.

  Zainstalowanie tablic skomentował na swoim profilu w serwisie Facebook ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Tablice, która upamiętniają polską samoobronę przed bandami OUN-UPA na Wołyniu i Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce Wschodniej, zamontowane zostały na Grobie Nieznanego Żołnierza. Wreszcie! Po tylu latach czapkowania establishmentu III RP przed oligarchami i banderowcami na Ukrainie – napisał duchowny.

  Kresy.pl / fakt24.pl / facebook.com

  https://wpolityce.pl/polityka/366126-minister-dworczyk-na-grobie-nieznanego-zolnierza-zostana-odsloniete-nowe-tablice-poswiecone-zolnierzom-walczacym-z-oun-i-upa

  Polubienie

  • ProPatria @ProPatria:
   Ciekawe jakie będą kolejne kroki miernotek u steru władzy, aby przebłagać i uciszyć pana-rezuna wiatrowycza. Ustawę o penalizacji banderyzmu zdjęli, pewnie zdejmą i tablice. Nie wyciągają tępaki żadnych wniosków. Z motłochem się nie rozmawia i nie pertraktuje, dzicz ma słuchać silniejszego. Tak do tej kwestii podchodzą upaińcy, odbierają pisowskie wahania jako słabość i wymagają słuchania poleceń. A dooda niech dalej deklaruje chęć odwiedzenia stepów.

   Laszka @U.D:
   Coraz bardziej goscia lubie. Jeszcze pare takich wystapien, to zaden najzagorzalszy banderopitek w Polsce, nie bedzie mogl powiedziec, ze Ukraina nam sprzyja.

   banderacwel @banderacwel:
   A co na to PISbandera?

   jaro7 @jaro7:
   A kogo normalnego obchodzi co ten goebbels upainy ma do powiedzenia.To jest przyjaciel PiS i PO to niech oni się z nim witaja ,łapy sobie podają. Sa siebie warci

   https://kresy.pl/wydarzenia/polska/wjatrowycz-drwi-nowych-tablic-grobie-nieznanego-zolnierza-polsce-czcza-czekistow/


   Wjatrowycz w otoczeniu weteranów UPA. Źr. Antykor

   WJATROWYCZ DRWI Z NOWYCH TABLIC NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA: „W POLSCE CZCZĄ CZEKISTÓW”

   9 listopada 2017|4 komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

   Szefowi ukraińskiego IPN nie spodobał się fakt uczczenia żołnierzy, którzy polegli broniąc polskiej ludności przed ludobójcami z OUN-UPA. Upamiętniają ich nowe tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza.

   Szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz skrytykował umieszczenie na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie dwóch tablic poświęconych polskim żołnierzom, którzy zginęli w walce z OUN-UPA. Według niego tablice upamiętniają funkcjonariuszy bezpieczeństwa komunistycznego państwa.

   Wśród poległych na terenach Polski w walce z ukraińskimi powstańcami najwięcej było przedstawicieli komunistycznej bezpieki. Czyli w Polsce, na państwowym szczeblu, będą honorowani czekiści, w szczególności ci, którzy mają na rękach krew polskich patriotów – napisał Wjatrowycz w czwartek na Facebooku.

   Przypomnijmy, że w środę na Grobie Nieznanego Żołnierza pojawiły się dwie tablice wymieniające miejsca, gdzie polscy żołnierze na Wołyniu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce Wschodniej walczyli z ukraińskimi oddziałami OUN-UPA. Według portalu dziennika „Fakt” pomysł powieszenia nowych tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza miał pojawić się w lipcu i odpowiada za niego minister obrony Antonii Macierewicz.

   Zgodnie z zapowiedzią ministra obrony narodowej, to tablice poświęcone żołnierzom, którzy walczyli w obronie Polaków atakowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN i UPA – powiedział dziennikowi Fakt wiceminister obrony Michał Dworczyk. Zaznaczył, że była to inicjatywa MON, które odpowiedziało na liczne wnioski posłów.

   Szef ukraińskiego IPN, historyk znany z przeinaczeń i manipulacji, nie przedstawił żadnych szczegółów swoich zarzutów. Z wszystkich miejscowości, które zostały wymienione na tablicach, tylko Bircza może odpowiadać opisowi przedstawionemu przez Wjatrowycza, ponieważ miejscowości tej broniły oddziały Ludowego Wojska Polskiego i milicji. Jednakże eksperci, z którymi rozmawiały Kresy.pl stanowczo zaprzeczają, by oddziały te zwalczały polskie podziemie niepodległościowe. Kresy.pl wkrótce przedstawią szczegółowe opinie ekspertów w tej sprawie.

   PRZECZYTAJ: Eksperci o zarzutach Wjatrowycza ws. tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza: kłamliwa propaganda

   Kresy.pl

   Polubienie

  • https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/eksperci-o-zarzutach-wjatrowycza-ws-tablic-grobie-nieznanego-zolnierza-klamliwa-propaganda/


   Jedna z tablic i Wołodymyr Wjatrowycz. Źr. Facebook

   EKSPERCI O ZARZUTACH WJATROWYCZA WS. TABLIC NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA: KŁAMLIWA PROPAGANDA

   9 listopada 2017|0 Komentarze|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

   Dr hab. Andrzej Zapałowski i Leszek Żebrowski zdementowali twierdzenia Wołodymyra Wjatrowycza, jakoby tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza upamiętniały „czekistów”.

   Szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz wysuwając zarzuty wobec treści nowych tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie wykazuje się ignorancją i próbuje odwrócić uwagę od ludobójstwa OUN-UPA – uważają eksperci, z którymi rozmawiały Kresy.pl

   Przypomnijmy, że Wjatrowycz skrytykował w czwartek umieszczenie na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie dwóch tablic poświęconych polskim żołnierzom, którzy zginęli w walce z OUN-UPA. Według niego tablice upamiętniają funkcjonariuszy bezpieczeństwa komunistycznego państwa.

   Wśród poległych na terenach Polski w walce z ukraińskimi powstańcami najwięcej było przedstawicieli komunistycznej bezpieki. Czyli w Polsce, na państwowym szczeblu, będą honorowani czekiści, w szczególności ci, którzy mają na rękach krew polskich patriotów – napisał Wjatrowycz na Facebooku. Z jego opisu można wnioskować, że chodzi mu o wymienienie na tablicy Birczy w powiecie przemyskim, która była broniona przed UPA przez Wojsko Polskie i milicję.

   Kresy.pl poprosiły o opinię historyków dr. hab. Andrzeja Zapałowskiego i Leszka Żebrowskiego o odniesienie się do zarzutów Wjatrowycza. Obaj eksperci nie pozostawili na wypowiedzi szefa ukraińskiego IPN suchej nitki.

   Zarówno Zapałowski jak i Żebrowski wskazują, że na terenach zagrożonych przez OUN-UPA w okolicach Birczy panował nieformalny rozejm pomiędzy polskim podziemiem a oddziałami Wojska Polskiego. Co więcej, żołnierze AK i BCh masowo wstępowali do oddziałów milicji po to, by móc dalej bronić swoich miejscowości przed OUN-UPA. W związku z tym nie dochodziło do walk między siłami formalnie podległymi komunistom a polskim podziemiem.

   Na tych terenach, które były zagrożone przez UPA, bardzo duża część milicjantów to byli żołnierze AK, BCh i samoobron, którzy w tym czasie wstępowali do milicji dla obrony przed OUN-UPA. – mówi nam dr hab. Andrzej Zapałowski. – Przykład: przez parę miesięcy w całym Lubaczowie cały Urząd Bezpieczeństwa to byli żołnierze oddziałów lwowskich AK, a w powiecie przemyskim większość posterunków milicji składała się z żołnierzy AK i BCh włącznie z tym, że zastępca komendanta milicji w Przemyślu do grudnia 1946 był dowódcą byłych oddziałów odwetowych Batalionów Chłopskich, które walczyły z UPA. – argumentuje Zapałowski.

   Podobnego zdania jest specjalista ws. historii polskiego powojennego podziemia niepodległościowego Leszek Żebrowski.

   Obroną ludności polskiej przed upowcami zajmowały się lokalne samoobrony, oddziały i struktury polskiego podziemia niepodległościowego, istniejące i działające na tym terenie. W tej obronie brały też udział lokalne posterunki Milicji Obywatelskiej. W niej chroniło się wówczas bardzo wielu miejscowych i przyjezdnych niepodległościowców, wywodzących się m.in. z AK i BCh. Chodziło im o możliwość legalizacji, dostęp do broni i informacji. W terenie istniało coś w postaci nieformalnego zawieszenia broni między posterunkami MO i jednostkami „ludowego” Wojska Polskiego, w którym również było b. wielu żołnierzy, wywodzących się z polskich organizacji niepodległościowych. Dlatego „neutralność”, a czasem nawet ich współdziałanie z formacjami polskiego podziemia były czymś naturalnym i wymuszonym nadrzędnym interesem, czyli chronieniem ludności przed okrutnymi rzeziami. – tłumaczy Żebrowski.

   Andrzej Zapałowski wyjaśnia nam, że w specyficznej sytuacji, jaka wytworzyła się w powiecie przemyskim, nie dochodziło do walk Wojska Polskiego z oddziałami polskiego podziemia.

   Na terenach powiatu przemyskiego poza aresztowaniami żołnierzy polskiego podziemia przez UB nie było ani jednej walki [WP lub milicji] z polskim podziemiem. (…) Wszyscy zgłosili się do samoobrony, albo współpracowali z milicją – to się nazywało do 1946 roku „milicja pomocnicza”, więc to nie byli funkcjonariusze milicji, lecz tacy, którzy pomagali, bo jedynie w ten sposób można było legalnie posiadać broń i bronić się przed UPA. – wyjaśnia Zapałowski. – Co więcej do lipca 1945 m.in. na terenie pow. przemyskiego stacjonowały bataliony oddziałów leśnych „Warta” spod Lwowa i był oddział partyzancki „Pirata”, właśnie w okolicach Birczy i Krasiczyna, który został w czerwcu 1945 roku koło Dubiecka otoczony przez oddziały 9. Dywizji WP i po prostu dogadano się, że ci partyzanci rozejdą się do domu, żeby nie było walk bratobójczych. Więc absolutnie na tym terenie nie było żadnych walk z polskim podziemiem. – twierdzi historyk, który wymienia liczne przypadki zabicia przez OUN-UPA milicjantów, którzy wcześniej służyli w AK i BCh.

   Według Żebrowskiego dopiero gdy zniknęło zagrożenie ze strony OUN-UPA, komuniści oczyścili szeregi milicji z żołnierzy podziemia. Publicysta wskazuje, że w latach 1944-1946 a nawet jeszcze później miejscowe posterunki MO i jednostki LWP były uznawane przez komunistów, ze względu na swój skład osobowy, za niepewne.

   Czy oni, czyli obrońcy polskiej ludności cywilnej na tych terenach, mieli krew polskich patriotów na swych rękach? Nie mieli. Gdyby tak było, Wjatrowycz już dawno by to propagandowo wykorzystał. W dodatku często bronili oni miejscowej ludności ukraińskiej przed przemocą ze strony UPA! – wskazuje Żebrowski. Publicysta zauważa także niewłaściwość używania przez szefa ukraińskiego IPN terminu „czekiści” – CzeKa istniała w latach 1917-1922, później instytucje sowieckiej bezpieki wielokrotnie zmieniały formy i nazwy, historyk (ukraiński „kandydat nauk”) powinien wiedzieć przynajmniej tyle. – pisze nam Żebrowski.

   Obaj eksperci wskazywali także na fałszywość twierdzeń Wjatrowycza, jakoby na terenach współczesnej Polski większość ofiar z rąk OUN-UPA stanowili „funkcjonariusze bezpieki”. Zarówno Andrzej Zapałowski jak Leszek Żebrowski podkreślali, że bojownicy OUN-UPA mordowali przede wszystkim ludność cywilną, a funkcjonariuszy UB zginęło z ich rąk niewielu.

   Obaj nasi rozmówcy nie pozostawili na Wjatrowyczu w związku z jego wystąpieniem suchej nitki. Jeśli Wjatrowycz coś takiego mówi, to znaczy że jest kompletnie nieprzygotowany od strony merytorycznej do takiej dyskusji. – uważa Zapałowski. –Jeżeli to mówi prezes IPN jakiegokolwiek kraju, a nie zna zupełnie źródeł historycznych, to nie można go nazwać inaczej niż idiotą. – nie przebiera w słowach Zapałowski. Zdaniem Żebrowskiego Wjatrowycz jest historykiem „tylko formalnie”, a w rzeczywistości jest „skrajnie ideologicznym propagandystą”, którego działalność szkodzi państwu ukraińskiemu. Skrajnie krzywdząca opinia Wjatrowycza jest fragmentem gry propagandowej środowisk pro-upowskich, aby notorycznie odwracać uwagę od masowych zbrodni ludobójstwa i oskarżać (bezpodstawnie) tych, którzy się temu przeciwstawiali. – twierdzi Leszek Żebrowski.

   CZYTAJ TAKŻE:
   Sellin o szefie ukraińskiego IPN: nieodpowiedzialny człowiek z antypolskimi obsesjami
   Dziedziczak: szef ukraińskiego IPN jest nacjonalistą w najgorszym znaczeniu tego słowa
   Foreign Policy: szef ukraińskiego IPN wybiela ukraiński nacjonalizm i fałszuje jego historię

   Kresy.pl

   Polubienie

 6. ProPatria @ProPatria:
  Reasumując: rezun waltzman jest zaniepokojony, że bezkarnie kopana i poniżana przez motłoch strona polskojęzyczna chyba nie chce (chyba, bo pisiory nie wiedzą jeszcze czy napewno) być dłużej bita przez kraik-bankrut-żart historii. Ponadto martwi go to, że banderowcy mogą stracić kilka przyjemności jednocześnie: upokarzanie naszego kraju na każdy możliwy sposób, bezgraniczne wsparcie na arenie międzynarodowej, frajerskie reprezentowanie upainy i nagłaśnianie jej problemów, idiotyczne, gogantyczne wspieranie finansowe oprawców, utrudnienia w przepływie ludności etc. Jak na typowego stepowego rezuna przystało przy okazji straszy. Sporne kwestia chce rozwiązać w „cywilizowany europejski sposób”. Najlepszym przykładem na rozwiązywanie problemów przez banderowski motłoch w „cywilizowany europejski sposób” są mordy na ludności polskiej na przestrzeni dziejów (nie tylko na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w XX w.)

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/poroszenko-reaguje-krytyke-ukrainy-ze-strony-polskich-politykow/


  Petro Poroszenko i Andrzej Duda. Fot. Unian

  POROSZENKO REAGUJE NA KRYTYKĘ UKRAINY ZE STRONY POLSKICH POLITYKÓW

  8 listopada 2017|7 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Prezydent Ukrainy postanowił zareagować na oburzenie strony polskiej wynikające z antypolskiej działalności ukraińskich urzędników.

  Petro Poroszenko zainicjował przeprowadzenie nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski – ogłosił w środę sekretarz prasowy ukraińskiego prezydenta Swiatosław Cegołko. Jak wynika z jego oświadczenia, jest to reakcja na ostatnie krytyczne wobec Ukrainy wypowiedzi polityków obozu rządzącego w Polsce.

  Głośne wypowiedzi ze strony przedstawicieli polskiej władzy w stosunku do Ukrainy i jej kierownictwa, które pojawiły się w ostatnim czasie, wywołują poważne zaniepokojenie i nie mogą pozostać bez należytej reakcji – napisał Cegołko na Facebooku.

  Jak twierdzi sekretarz ukraińskiego prezydenta, Poroszenko zainicjował nadzwyczajne posiedzenie komitetu „dla wzmocnienia strategicznego partnerstwa między Ukrainą a Polską” oraz aby „uniknąć dalszej eskalacji napięcia”. Według niego strona ukraińska dąży do rozwiązywania problematycznych spraw wyłącznie w „cywilizowany europejski sposób”.

  Cegołko powtórzył także wczorajsze stanowisko MSZ Ukrainy, że „w proeuropejskiej polityce ukraińskich władz nie ma polityków, którzy mieliby antypolskie nastroje. Ukraina to strategiczny partner Polski [sic! – red.]”. Może to oznaczać obronę osoby Wołodymyra Wjatrowycza, przewodniczącego ukraińskiego IPN, który został w ten sposób skrytykowany m.in. przez wiceministrów Dziedziczaka i Sellina.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Duda: „Oczekuję, że ludzie, którzy głoszą poglądy antypolskie nie będą piastowali ważnych stanowisk na Ukrainie” [+ VIDEO]

  Komitet Konsultacyjny Prezydentów Polski i Ukrainy jest ciałem doradczym prezydentów obu krajów przygotowującym analizy i propozycje na temat zagadnień między Polską a Ukrainą, forum wymiany poglądów i informacji. Sprzyja on realizacji uzgodnień głów obu państw i stymuluje rozwój współpracy polsko-ukraińskiej.

  Kresy.pl

  jazmig @jazmig:
  Dopóki z ulic ukraińskich nie znikną pomniki banderowców, żaden polski polityk nie powinien rozmawiać z banderowskimi władzami Ukrainy.

  Laszka @U.D:
  @jazmig Amen. A do tego zakaz wjazdu do Polski, wszystkim, dla których UPA to bohaterowie

  zefir @zefir:
  Panie Cegołko,powiadasz,że: „jest to reakcja na ostatnie krytyczne wobec Ukrainy wypowiedzi polityków obozu rządzącego w Polsce”.Ja przez kilka ostatnich lat z oburzeniem słucham jak bandergad Wołodymyr Wjatrowycz zakłamaniem obraża i „ujeżdża” Polaków i Polskę.Mnie przysłowiowa krew zalewała,że strona polska na jego prowokacje milczała.Z polskiej strony już dawno winna być zdecydowana i skuteczna reakcja pod adresem banderowskiej Ukrainy.Jeżeli Ukraina będzie posiadała takich antypolskich prominentnych urzędowych działaczy jak Wołodymir Wjatrowycz,czy Szeremeta,to nie da się uniknąć eskalacji napięcia.Twierdzenie,że wśród ukraińskich władz nie ma polityków mających antypolskie nastroje,to kłamliwy czarno-czerwony podstępny żart i Cegołko czary.

  Sun Escobar @Sun Escobar:
  Pan Duda jak zwykle będzie się płaszczył. Może nawet znowu zapłaci ukraińcom od polskiego podatnika kasę, żeby tyko nie krzyczeli na niego. Podnóżek banderowski.

  OkularnikGA @OkularnikGA:
  W cywilizowany europejski sposób? A już myślałem, że naśle na Warszawę siekierników. Tak czy inaczej, skoro tak mówi, to albo rozważał inne opcje, albo chce zasugerować, że inne rozwiązania też są możliwie – tylko mi Pan Panie Dudua nie podskakuj!

  jaro7 @jaro7:
  Powie Pacynce że upaińcy „kochają” Polskę i będzie po sprawie.duduś przyjedzie i wyda okrzyk yes, yes, yes, lub przybyłem zobaczyłem zwyciężyłem. Dadzą im jakiś ochłap by mogli pochwalić się swojemu „ciemnemu ludowi”.

  Polubienie

 7. Postawa PIS wynika z napompowania się ‚elit intelektualnych tej partii” prowadzeniem „prawdziwej polityki geopolitycznej”. Wydaje się im, że prowadzą geopolitykę równą czasom Jagielońskim, będą odmieniać losy świata, zmieniać układy sił, budować imperium.
  Stąd ta komiczność i kretynizm.
  Lech Kaczyński, a wiec i teraz za nim Jarosław, całkiem poważnie wierzył, że nie będzie niepodległej Polski bez niepodległej Ukrainy, jakby nie wiedział, że w czasach I jak i II Rzeczypospolitej była to nieprawda. Nawet PRL zaprzeczał tej tezie.

  Kaczyński za nic ma tak naprawdę interes Polaków, gdy będzie tylko mógł on „pogeopolitykować” i dowartościować własnego ego.

  Polubienie

  • Zgoda, ale przodkowie Kalksteinów pochodzą z OdeSSy, to raz, a dwa, że i Fielka Jueoepolonia im (Lechowi także) marzy się, a nie Wielka Polska…

   Z Adrianem to wygląda na bardzo prawdziwe, że jego tate to także banderowiec, pomijając żonkę, co to jej tate wierszyki prafdzife o Polakach pisywał… Ot kolejna gumowa kaczuszka, co jak ja się naciśnie, to piszczy co trzeba…

   Ciekawi mnie, czy wojenka między tymi żydobanderowcami o sądy jest prawdziwa, czy to tylko zasłona dymna, żeby tylko bić pianę… i nic nie zmieniać…

   Polubienie

   • Kalkestein z Odessy?
    Skąd to wiesz?
    Gdzie można się dowiedzieć o takich tzw.epizodach?

    Polubienie

   • http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1505132,1,lech-i-jaroslaw-kaczynscy-historia-rodziny.read

    (…) Pradziadkowie Braci pochodzili z Odessy i Galicji. Mówili raczej po rosyjsku niż po polsku. Dziadek Jadwigi (po mieczu) był rosyjskim pułkownikiem. Wedle rodzinnej legendy w nieznanych okolicznościach został polskim generałem. Jak twierdzi Jarosław Kaczyński, „zaginął w zawierusze rewolucji październikowej, ale już w polskiej formacji. Być może na Syberii”. Także dziadek ojca po mieczu był oficerem carskiej armii, zasłużonym w wojnie turecko-rosyjskiej. Wiadomo o nim tylko, że miał majątek w okolicach Łomży i tam ożenił się z miejscową dziewczyną.

    Według Jarosława Kaczyńskiego, kolejne pokolenie – dziadków Braci – było już jednoznaczne: polskopatriotyczne. Chociaż i w tym pokoleniu wszyscy kończyli rosyjskie szkoły. Rodzina babki ze strony ojca – Franciszki – miała spory majątek pod Odessą. Ona do Polski przyjechała po ślubie z Aleksandrem Kaczyńskim – wysoko postawionym urzędnikiem kolejowym. Najpierw osiedlili się w Grajewie pod pruską granicą. Tam urodził się ojciec Braci – Rajmund. (…)

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Rajmund_Kaczy%C5%84ski

    (…) Był synem urzędnika kolejowego Aleksandra Kaczyńskiego (1890–1956) oraz Franciszki ze Świątkowskich (1893–1960). Ojciec pochodził z rodziny szlacheckiej herbu Pomian, wywodzącej się z Kaczyna Starego i Kaczyna-Herbasów na Podlasiu[2]. Dziad Rajmunda po mieczu był oficerem carskiej armii, zasłużonym w wojnie turecko-rosyjskiej. Miał majątek w okolicach Łomży. Matka pochodziła z rodziny ziemiańskiej z okolic Odessy. (…)

    Polubienie

   • „raczej po rosyjsku niż po polsku”
    „raczej”? Czyli nie wiedzą, tak się komuś wydaje.
    Wszyscy oficerowie z początków II RP pochodzili z zaborczych armii.
    A co z Kalkestein? Skąd o wziąłeś?

    Polubienie

 8. Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  Kukiz jest ewidentnie proprezydencki i usiłuje wybielać Dudę, tymczasem sam pomysł wizyty polskiego prezydenta na Ukrainie, która gloryfikuje UPA i Banderę jest haniebny i poniżający dla Polski!

  Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  Dodam jeszcze, że jeśli Duda mimo wszytko pojedzie na Ukrainę, a na to się zanosi, to mam nadzieję, że zostanie tam potraktowany tak, jak na to zasługuje!

  Gaetano @Gaetano:
  @Beresteczko1651 Zgadza się. Kukiz lobbuje na rzecz maliniaka. To może uczciwy gość, ale trochę naiwny, zmieniający często zdanie. Żałosny i haniebny był jego udział na bandermajdanie, choć teraz się od tego odcina. W rzeczywistości między polskojęzycznymi ze świecznika popisu, a maliniakiem nie ma szczególnej różnicy.

  https://kresy.pl/wydarzenia/kukiz-dla-kresow-pis-chce-zwalic-haniebne-zablokowanie-penalizacji-banderyzmu-prezydenta/


  Paweł Kukiz. Fot. youtube.com / TVP

  KUKIZ DLA KRESÓW: PIS CHCE ZWALIĆ HANIEBNE ZABLOKOWANIE PENALIZACJI BANDERYZMU NA PREZYDENTA

  9 listopada 2017|6 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Wykorzystywanie jako przykrywki do swojej haniebnej postawy wizyty prezydenta na Ukrainie, skoro on sam wcześniej mówił o konieczności zrewidowania kursy względem Ukrainy, jest po prostu perfidne – mówi Kresom.pl Paweł Kukiz.

  Jak informowaliśmy wcześniej, poselski projekt ustawy posłów Kukiz’15 ws. penalizacji banderyzmu w Polsce został zdjęty z porządku obrad Sejmu. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że po roku w „sejmowej zamrażarce”, ustawa miała trafić pod obrady. Jednak dziś rano posłowie Kukiz’15 poinformowali, że punkt ten został usunięty z porządku obrad 51 posiedzenia Sejmu, praktycznie w ostatnim momencie. Posłowie zostali o tym poinformowani na godzinę przed rozpoczęciem obrad.

  – Dla mnie to jest rzecz perfidna – mówi Kresom.pl Paweł Kukiz. – Nie dość, że obecne władze od 2 lat prowadzą bardzo złą politykę względem Ukrainy, to względem polityki historycznej – fatalną, wręcz tragiczną. Ta polityka historyczna wręcz zachęca do propagowania tego banderyzmu.

  Kukiz powiedział, że dla niego kwestia penalizacji banderyzmu ma szerszy wymiar:

  – Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o symboliczne pokazanie prawdy historycznej czy o jakiś rewanżyzm itd. Ale też o to, że mamy prawie 2 mln Ukraińców w Polsce, którzy migrują i też wracają do siebie. Na Ukrainie ta propaganda przyjęła taki nachalny wymiar, że wiele osób jej ulega. Dużo młodych ludzi nie ma tam pojęcia o historii, a propaganda im mówi rzeczy zupełnie odwrotne, niż było w rzeczywistości.

  Przeczytaj: Rzymkowski w Sejmie: czekam, kiedy warta honorowa SS Galizien będzie widać polskiego prezydenta [+VIDEO]

  – Uważam, że ci migrujący posiadając wiedzę o tym, że w Polsce banderyzm został spenalizowany, że te czerwono-czarne flagi są zabronione itd., to zaczęli by się zastanawiać dlaczego. A potem z tą wiedzą wracaliby do siebie na Ukrainę i przy rozmowach mówiliby: „a w Polsce tego nie wolno robić, tam się za to idzie do więzienia”. Tamci pytaliby dlaczego, i tak by to do nich trafiało – mówi Paweł Kukiz. Zaznacza, że w takim przypadku penalizacja banderyzmu pełniłaby też pewną rolę edukacyjną, „dając odpór propagandzie ukraińskiej na jej terytorium”:

  – Paradoksalnie, wprowadzenie penalizacji banderyzmu na terenie Polski jest pierwszym krokiem do przynajmniej częściowego odejścia od takie stopnia epatowania kultem Bandery na Ukrainie, jak ma to miejsce obecnie. Jestem o tym przekonany. I stąd mam tu potężną pretensję do PiS.

  Polityk podkreślił, że jego zdaniem wczorajsze działania PiS i zablokowanie ustawy o penalizacji banderyzmu były „perfidne” – w tym również nieoficjalne sugestie, że był to gest w stronę prezydenta Andrzeja Dudy.

  – Już pomijam słuszność jednej czy drugiej strony w kwestii konfliktu dotyczącego reformy sądownictwa itp., ale wykorzystywać jako przykrywkę do swojej haniebnej postawy wizytę prezydenta na Ukrainie, skoro on sam wcześniej bardzo radykalnie mówił o polityce historycznej i konieczności zrewidowania kursy względem Ukrainy w tej kwestii, to jest po prostu perfidny czyn.

  Jak donoszą media, zdjęcie z porządku dziennego obrad Sejmu ustawy to gest przed wizytą prezydenta na Ukrainie. Portal wpolityce.pl twierdzi, że przy tak napiętych stosunkach pomiędzy Polską i Ukrainą prezydent uznał, że przegłosowanie ustawy penalizującej banderyzm może doprowadzić do zablokowania wizyty lub uczynienia jej bezsensowną. Informator, na którego powołuje się portal twierdzi, że zdjęcie ustawy jest gestem PiS wobec Andrzeja Dudy.

  Według naszych informacji, podczas prezydium Sejmu była ze strony PiS mowa o tym, że z powodu wizyty prezydenta na Ukrainie kwestia penalizacji banderyzmu musi zostać usunięta, żeby nie eskalować napięcia.

  – Mówiąc zupełnie kolokwialnie, PiS mówi: „mamy tutaj problem, ale jakby co, to zwalimy to na prezydenta i tyle”. Przy okazji go „topiąc”, w jakiś sposób obniżając zaufanie do niego – powiedział Kukiz.

  Polityk odnosząc się do możliwości, że PiS wróci do tematu ustawy po powrocie Dudy z Ukrainy powiedział, że czeka na konkrety:

  – Ja czekam na czyny i fakty, a nie na jakieś gdybanie, że coś się może zdarzy, albo i nie. Tak jak z tą rekonstrukcją rządu: miało się coś zmienić, a w sumie nie bardzo się zmienia. Miał być też w tamtym roku audyt w spółkach skarbu państwa, do listopada ub. roku. Już mamy listopad tego roku i nic! Miała być też reforma sposobu zarządzania armią, do końca 2016 roku – też tego nie ma. To mają być fakty, a nie jakieś gdybanie i „polityka deklaratywna”. Po co to jest?

  Czytaj także: Rzymkowski dla Kresów.pl: PiS w kwestii relacji polsko-ukraińskich to patrioci bezobjawowi

  Kresy.pl

  jaro7 @jaro7:
  Tzn że można w Polsce propagować banderyzm dlatego by nie drażnić neobanderowców. To tylko w PiS lub PO mogą taka bzdurę wymyślić. I wychodzi na to ze polskojęzyczny rzad na terenie Polski nie może podjąć suwerennej decyzji bez zgody kijowa i waszyngtonu. co do Dudy, panie Kukiz to ten osobnik odmówił honorowego (pewnie mu brak honoru) patronatu dla obchodów rocznicy Ludobójstwa na Wołyniu. I to jest świadectwem jego patriotyzmu, polskości. A że pojedzie to było pewne.

  greg @greg:
  Zdjęcie tej Ustawy z porządku obrad, to nic innego jak kolejny gest i dowód, potwierdzający, pisowskie daleko posunięte zidiocenia i bardzo szkodliwe dla Polski klientelizm i plugawe sługusowstwo w stosunkach polsko-ukraińskich. Na nieskuteczność i absurdalność swojej polityki, a w zasadzie jej braku, bo ciągłe ustępstwa, koncesje, podarunki za nic, uległość oraz nieszanowanie pamięci ofiar LUDOBÓJSTWA, jest ku.estwem (w dodatku za frajer), a nie żadną polityką! Darujecie, ciągle ustępujecie, nie żadając niczego w zamian. Przyzwyczailiście do tego 26-letniego „bachora”, więc ten traktuje to jak wasz obowiązek. Ale gdybyście przestali dawać, a zwłaszcza zaczęli odbierać, to będzie baaardzo wrzeszczał. W dodatku obrażacie go takim infantylnym traktowaniem, bo od dawna jest już dorosły. I to będzie tylko wasza wina, dyplomatołki i szkodniki!

  greg @greg:
  UKRAINA.
  -Można zaprzeczać Ludobójstwu, i na masową skalę, oficjalnie, w tym przez wszystkie władze, gloryfikować wojennych, bandero-nazistowskich zbrodniarzy i degeneratów.
  -Można karać za krytykowanie tych zbrodniarzy.
  -Można nawet domagać się bez skrępowania, aby w Polsce ci bandyci, terroryści, ludobójcy i zbrodniarze mieli pomniki.
  -Można było wydać barbarzyński zakaz ekshumacji i pochówków szczątków 160 tys. polskich, cywilnych ofiar banderowskiego ludobójstwa.
  -Można powszechnie zakłamywać historię i niszczyć ślady kultury materialnej Rzeczypospolitej (Obojga Narodów), której obywatelami byli też Rusini, przedkowie obecnej banderii, itd, itp.

  POLSKA.
  -Do niedawna nie można było upamiętniać ofiar bandero-nazistowskiego Ludobójstwa, albo było to bardzo utrudnione.
  -Wielu ukraińców-banderowców, członków OUN i tzw. UPA, IPN zakwalifikował jako tzw. „represjonowanych” przez PRL i przyznał im renty kombatanckie (sic!).
  -Do dzisiaj nie ma USTAWY, ustanawiającej 11 lipca narodowym dniem pamięci ofiar banderowskiego ludobójstwa.
  -Brak ustawy penalizującej banderyzm.
  -W mediach powszechna cenzura, zabraniająca podawać jakichkolwiek faktów stawiających w złym świetle banderowską Ukrainę.
  -Powszechna służalczość i klientelizm względem banderowskiej Ukrainy, niezdolność do głośnego wyartukułowania własnego zdania w wielu kwestiach, zwłaszcza Ludobójstwa i odpowiedzialności za nie itd., itp.

  Oto miara waszego upodlenia!

  Polubienie

  • https://kresy.pl/wydarzenia/kukiz-u-olejnik-ostro-o-postawie-pis-wobec-penalizacji-banderyzmu/


   Paweł KukizPaweł Kukiz, foto: wikimedia.org

   KUKIZ U OLEJNIK OSTRO O POSTAWIE PIS WOBEC PENALIZACJI BANDERYZMU

   9 listopada 2017|0 Komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

   Paweł Kukiz w programie „Kropka nad i” w mocnych słowach skrytykował postawę PiS wobec bezkarności dla promowania banderyzmu w Polsce.

   Jak powiedział Kukiz, „Powinniśmy spenalizować banderyzm”. W odpowiedzi na pytania prowadzącej Moniki Olejnki, lider Kukiz ’15 powiedział: „chcę żeby Ukraińcy nie mieli możliwości biegania z czerwono-czarnymi flagami”.

   Kukiz zwrócił uwagę Olejnik, która pytała, czy należy zabraniać Ukraińcom czcić ich własnych bohaterów, że tak samo jak w Niemczech nie powinni być zgody na eksponowanie wizerunków nazistowskich zbrodniarzy, podobnie w Polsce nie można pozwalać na promowanie ideologii integralnego ukraińskiego nacjonalizmu.

   Całość programu można obejrzeć tu.

   Kresy.pl / TVN24.pl

   Polubienie

 9. lp @lp:
  PiSy chyba spanikowały malejącymi słupkami w sondażach i próbują po niewczasie coś zrobić. Dobre i to ale z banderami trzeba twardo, tak jak Rosjanie, bo do banderów inaczej nic nie dociera.

  https://kresy.pl/wydarzenia/dgp-wjatrowycz-zakazem-wjazdu-polski/


  zakaz wjazdu do Polski Wiatrowycz Szef Ukraińskiego IPN: To Polacy nie chcą rozwiązania sprawy polskich pochówków na UkrainieWołodymyr Wjatrowycz, foto: rbc.ua

  DGP: WJATROWYCZ Z ZAKAZEM WJAZDU DO POLSKI

  9 listopada 2017|1 Komentarz|w polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  „Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarł Dziennik Gazeta Prawna, minister Waszczykowski ma już listę osób, które otrzymają zakaz wjazdu do Polski.

  Ostatnio minister Waszczykowski zapowiedział uruchomienie procedury, której finałem będzie stworzenie listy Ukraińców z zakazem wjazdu do Polski. Miała ona dotyczyć osób prezentujących skrajnie antypolskie postawy. Ministerstwo na razie nie udzieliło oficjalnych informacji na temat tego, kto ma się znaleźć na liście.

  Lista ma pozostać utajniona przed Ukrainą, aby każda osoba listy przekonała się osobiście na granicy czy obejmuje ją zakaz wjazdu do Polski. Według Dziennika Gazety Prawnej znajduje się na niej m. in. prezes ukraińskiego IPN.

  Wołodymyr Wjatrowycz, prezes ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej jest negacjonistą wołyńskim, forsującym tezę o symetrii działań AK i UPA na Wołyniu. Aby dowieść swoich tez posuwał się do fałszowania dowodów.

  Wjatrowycz neguje również fakt dokonania ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Wielokrotnie twierdził również, że Polska w okresie międzywojennym okupowała terytoria tzw. zachodniej Ukrainy.

  Wiceszef polskiego MSZ Jan Dziedziczak Wołodymyra Wjatrowycza nacjonalistą „w najgorszym, wulgarnym tego słowa znaczeniu”Jest to osoba niesprzyjająca Polsce, niesprzyjająca polsko-ukraińskiemu pojednaniu, jest to osoba, która szuka tego, co dzieli – mówił Dziedziczak wskazując, że szef ukraińskiego IPN przeszkadza Polakom „przy najprostszej nawet operacji choćby oddania czci zmarłym”.

  Zakaz wjazdu do Polski ma również otrzymać według DGP sekretarz Państwowej Międzyresortowej Komisji ds. Wojen i Represji Politycznych Światosław Szeremeta – urzędnik w randze ministra na Ukrainie. Wydał on latem tego roku decyzję zakazującą ukraińskiej firmie prac ekshumacyjnych w Kostiuchnówce z przedstawicielami polskiego IPN.  W styczniu tego roku Szeremeta wypominał władzom Polski nieodnawianie zniszczonych pomników UPA na terytorium naszego kraju.

  Światosław Szeremeta w 2013 roku brał udział w uroczystym pochówki członków dywizji Waffen SS Galizien.

  Ten sam Szeremeta blokuje godne upamiętnienia dla polskich ofiar ludobójstwa na Wołyniu. On także szantażował stronę polską kilkakrotnie blokując odsłonięcie cmentarza żołnierzy polskich w Mościskach. (…) Także on współorganizował przyjazd rewizjonistycznego stowarzyszenia Nadsanie mówiącego otwarcie o potrzebie „odzyskania ukraińskich etnicznie ziem z Przemyślem i Chełmem – opisywał postać dr Zapałowski na łamach naszego portalu.

  Kresy.pl / dziennik.pl

  Polubienie

 10. i sierpy zaslugi od oun/upa
  Jaroslaw i Andrzej w przyszlym tygodniu przyjma honorowe czlonkostwo w UPA i tytuly honorowych SSgruppenfuhrerow od weteranow wolnosci z ukrainskiej ochotniczej dywizji SS Galizien, pamiatki – sierpy

  juju44
  Dziekuje Panu, Panie Rzymkowski! Sejm w wieszosci sklada sie, pewno, z samych zydow i bolszewikow o upaincach nie pisze. Widzimy to takze po wetach prezydenckich, aferach AG czy prywatyzacji a raczej okradania Polski i Polakow w Warszawie. Kazdy zlodziej, jezeli nie siedzi po duzym wyroku, jest obiety sprawiedliwoscia „talmudyczna” czyli jest wolnym od kary. W normalnym kraju tacy „zbawiciele Polski” jak balcerowicz-bucholc, hajka gronkiewicz czy szechter dostaliby co najmniej 300 lat paki a u nas moga rozstrzygac o demonstracjach wolnosciowych Polakow. Szkoda pisac to wstyd.

  https://wpolityce.pl/polityka/366093-bardzo-mocne-wystapienie-posla-rzymkowskiego-czekam-kiedy-warta-honorowa-ss-galizien-bedzie-witala-polskiego-prezydenta-wideo

  Bardzo mocne wystąpienie posła Rzymkowskiego: „Czekam kiedy warta honorowa SS Galizien będzie witała polskiego prezydenta”. WIDEO

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  autor: M.Czutko autor: M.Czutko

  Przyjeżdżają przedstawiciele państwa ukraińskiego i plują nam w twarz. Porównują Marszałka Piłsudskiego, naszego bohatera narodowego, z bandytą Banderą

  Z czego wzięło się tak duże zdenerwowanie posła ruchu Kukiz’15?

  Po równo roku od zakończenia prac w komisji PiS zdjął z porządku dziennego obrad Sejmu projekt ustawy o penalizacji propagowania banderyzmu.

  Wycofanie wspólnego projektu Ministerstwa Sprawiedliwości i Kukiz’15 dot. nowelizacji ustawy o IPN. Ta ustawa zakładała penalizację banderyzmu i ochronę godności narodu polskiego na świecie

  – tłumaczył Tomasz Rzymkowski.

  Poseł tłumaczył, że projekt został w komisji przegłosowany głosami wielu ugrupowań, w tym rządzącego PiS.

  Jak długo będziemy ulegać narracji banderowskiej? Jak długo będziemy bierni? W 1990 roku polski parlament potępił akcję „Wisła”. A nie jest w stanie do chwili obecnej wprowadzić do swojego porządku prawnego regulacji, która będzie penalizowała banderyzm – zbrodniczą ideologię, która kładzie się cieniem na relacje między naszymi narodami

  – mówił Rzymkowski.

  Jeżeli nie powiemy jednoznacznie, że banderyzm jest zły, to nie oczekujmy tego od naszych sąsiadów

  – powiedział.

  Wyraźne zdenerwowany poseł przypomniał o najczarniejszej karcie historii naszego wschodniego sąsiada. Dla Ukraińców bohaterami są m.in. bandyci z SS Galizien.

  Czekam kiedy warta honorowa SS Galizien będzie witała polskiego ministra spraw zagranicznych, polskiego prezesa rady ministrów, polskiego prezydenta. To jest skandal. Jak długo będziemy to tolerować?

  – pytał Rzymkowski.

  Przyjeżdżają przedstawiciele państwa ukraińskiego i plują nam w twarz. Porównują Marszałka Piłsudskiego, naszego bohatera narodowego, z bandytą Banderą. Naszych bohaterów z Armii Krajowej, z Narodowych Sił Zbrojnych porównują z bandytami z OUN/UPA. Jak długo będziemy znosić te upokorzenia?

  – powiedział poseł Kukiz’15.

  autor: wSumie.pl

  ojo
  cO PRAWDA TO PRAWDA.

  qwqwqw
  spokojnie będą głosował na Kukiza za to blokowanie przez Pis ustawy o karaniu za propagowanie banderyzmu

  sceptykk
  Obłędna polityka zagraniczna w stosunku do Ukrainy ma swoje dno. Można się zastanawiać kto kogo potrzebuje. Ukrainie zawsze było bliżej do Niemiec. Maja wspólną historię II Wojny Swiatowej

  gosc4
  Temat zastępczy,bo opozycja w tym PO i N to są najwięksi zdrajcy Polski i niebezpieczni co widzimy od lat. Za € zrobią wszystko by sprzedać nas.Ukraińcom trzeba powiedziec kilka mocnych słów.

  marta
  Pan Rzymkowski zawiódł po swojej wolcie z asesorami i jak się okazało – kasta, kasta i to jeszcze nadzwyczajna i walka z min. Ziobro – oto główne aktualne jego wyzwania.

  werkol
  Brawo, coraz bardziej podoba mi się ten poseł! Szacun! tak należy bo sobie Ukr w kulki lecą mimo, że im pomagamy.! Nie może być tak, ze jedna strona ze zrozumieniem, a druga „na chama”, po ukraińsku

  Co jest?
  Słusznie! I JESZCZE TEN PĘ_TAK Wiatrowycz na stanowisku w ichniejszym IPN pozwala sobie na wszystko!

  pol
  Panie Rzymkowski w pełni Pana popieram.

  Malloc
  Brawo ten PAN

  https://wpolityce.pl/polityka/366086-pawel-soloch-trzeba-powstrzymywac-niebezpieczne-rosyjskie-ambicje-w-europie-srodkowo-wschodniej

  Polubienie

 11. Roman1 @Roman1:
  Lepsze to, niż podświetlanie MON lub 100 obelisków na 100-lecie odzyskania niepodległości. Nawiasem mówiąc, kiedy odzyskamy niepodległość od USA i Ukrainy?

  https://kresy.pl/wydarzenia/szef-mon-odslonil-nowe-tablice-grobie-nieznanego-zolnierza-upamietniajace-walki-upa-videofoto/


  Odsłonięcie tablic kresowych na Grobie Nieznanego Żołnierza, 10 XI 2017. Fot. twitter.com/ MON

  SZEF MON ODSŁONIŁ NOWE TABLICE NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA, UPAMIĘTNIAJĄCE WALKI Z UPA [+VIDEO/+FOTO]

  10 listopada 2017|1 Komentarz|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Minister Obrony Antoni Macierewicz w piątek odsłonił na Grobie Nieznanego Żołnierza dwie nowe tablice, upamiętniające polskich żołnierzy walczących z OUN-UPA na Wołyniu, Lubelszczyźnie i Małopolsce Wschodniej. Według doniesień medialnych, pierwotnie w uroczystości miał również wziąć udział prezydent Andrzej Duda.

  W piątek wieczorem minister obrony Antonii Macierewicz odsłonił dwie tablice nowe tablice na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Wymieniające one miejsca, gdzie polscy żołnierze na Wołyniu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce Wschodniej walczyli z OUN-UPA. MON podkreśla, że tablice zostało zamieszczone w środę, z inicjatywy resortu.

  Ceremonia pierwotnie miała odbyć się 11 listopada, a odsłonięcia – według części źródeł – mieli dokonać wspólnie szef MON Antoni Macierewicz i prezydent Andrzej Duda. Tak się jednak nie stało – prezydent nie był obecny na ceremonii. Powodem miał być brak porozumienia ws. ustalenia terminu i szczegółów z kancelarią prezydenta.

  Przy tej okazji, portal wPolityce.pl, wyraźnie przychylny rządowi PiS wskazuje, że jest to „kolejna odsłona konfliktu na linii Pałac Prezydencki – ministerstwo obrony”. Powołując się na swoje źródło w resorcie obrony podano, że „prezydent Andrzej Duda nie był zainteresowany”, by 11 listopada odsłonić nowe tablice wspólnie z ministrem obrony. Negocjacje telefoniczne w tej sprawie miały mieć „gorączkowy” charakter, przy czym z KPRP do MON nie wpłynęła pisemna odpowiedź na propozycję ministerstwa ws. wspólnej uroczystości. Decyzja o odsłonięciu tablic w piątek pod wieczór, bez udziału prezydenta, miała zapaść w czwartek wieczorem.

  – Odpowiedź pałacu na plan jutrzejszych uroczystości okazała się ostatecznie pozytywna, ale dopiero wtedy, gdy wykreślono z niego wspólną uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza – czytamy na wPolityce.pl.

  Czytaj również: Kukiz dla Kresów: PiS chce zwalić haniebne zablokowanie penalizacji banderyzmu na prezydenta

  Zwróciliśmy się w tej sprawie do rzecznika prezydenta, Krzysztofa Łapińskiego. Jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

  Naciski ws. Birczy?

  Z kolei według informacji uzyskanych przez Kresy.pl, MON w efekcie nacisków rozważa usunięcie z nowych tablic, umieszczonych na Grobie Nieznanego Żołnierza, Birczy, bronionej przed UPA przez milicję i Wojsko Polskie.

  Przeczytaj: Bircza zniknie z tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza? MON: „Na razie mają taką treść, jaką im nadano”

  Otrzymaliśmy jednak informację ze źródła zbliżonego do sprawy, że na MON wywierane są naciski, by usunąć z jednej z tablic Birczę. W latach 1945-1946 miejscowość ta była broniona przed atakami ze strony UPA przez „ludowe” Wojsko Polskie i milicję. Cześć zabitych bojówkarzy UPA, biorących udział w atakach na Birczę, spoczywa obecnie na ukraińskim cmentarzu wojskowym w Przemyślu-Pikulicach. Według uzyskanych informacji, powieszone tablice mają zostać odsłonięte w terminie, ale w takiej formie jak teraz będą miały „charakter tymczasowy”. Później, w bliżej nieokreślonym czasie, treść napisów miałaby ulec zmianie. To znaczy – usunięto by z nich Birczę, wobec której ukraiński IPN formułował insynuacje, że są one poświęcone „czekistom” walczącym z UPA.

  Czytaj więcej: Eksperci o zarzutach Wjatrowycza ws. tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza: kłamliwa propaganda

  Biuro Prasowe MON poinformowało nas, że „na razie tablice są w takiej formie, w jakiej zostały zrobione” i nie ma informacji ze strony kierownictwa resortu o tym, by w odpowiedzi na uwagi ze strony ukraińskiej podejmowane były zmiany co do ich treści.

  – Jeśli coś będzie się zmieniało, to będziemy o tym informować. Na razie tablice zostały powieszone i mają taką treść, jaką im nadano. A co będzie z nimi dalej, to już na tym etapie spekulacje – powiedziano nam w MON.

  Wysłaliśmy również do MON oficjalne zapytanie, czy resort rozważa usunięcie Birczy z tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza, ale dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Analogiczne zapytanie wysłaliśmy również do kierownictwa MON i do rzecznika prasowej, ale nasze telefony i wiadomości pozostały bez odpowiedzi.

  twitter.com / wpolityce.pl / Kresy.pl

  https://kresy.pl/bez-kategorii/bircza-zniknie-tablic-grobie-nieznanego-zolnierza-mon-razie-maja-taka-tresc-im-nadano/

  https://wpolityce.pl/polityka/366485-odslonieto-tablice-upamietniajace-zolnierzy-walczacych-z-oun-i-upa-w-ceremonii-bral-udzial-minister-macierewicz-wideo-i-zdjecia

  Polubienie

  • sternik1 @sternik1:
   Pomijam już idiotyzm tej decyzji. Bircza była zamieszkana przez Polaków , dla bandytów ukraińskich była ważnym punktem strategicznym i wymordowanie CAŁEJ ludności polskiej nie było dla nich problemem ,a celem. Gdyby więc nawet były to tylko jednostki LWP i MO (a tak nie było) które broniły miasteczka, a tym samym ludzi tam mieszkających przed zwyrodniałymi mordercami ,to doprawdy trudno zrozumieć „logikę” którą kierowali się „mędrcy” usuwając miejscowość z tablicy. Dodam jeszcze ,że nie był tylko jeden, a trzy ataki na Birczę, więc gdyby w każdym przypadku brakło bohaterskich obrońców (obojętnie jakiej opcji) ludność miasteczka zostałaby wyrżnięta w pień z całą bezwzględnością przez bandycką dzicz ukrowską. Czy więc w ramach politpoprawności i bezbrzeżnej głupoty lepiej by było gdyby wymordowano WSZYSTKICH POLAKÓW, bo broniły ich głównie jednostki Wojska Polskiego i Milicji Obywatelskiej w dużej mierze zasilanej zresztą przez żołnierzy AK?? I nie byłoby wtedy „problemu” z tablicą??…

   zefir @zefir:
   Banderowskie bandziory z gnidą Wiatrowyczem, polskojęzyczne decyzyjne kundle i zdrajcy, swego celu nie osiągnęły, umocniły bowiem w sercach Polaków wdzięczność dla obrońców Birczy przed atakami morderczej upaińskiej dziczy.

   Roman1 @Roman1:
   W rocznicę niepodległości widać wyraźnie jak ta niepodległość jest ograniczona. Hańba rządzącym i banderowskim poplecznikom.

   UPAdlina @UPAdlina:
   Hańba PISuarom! Dostaniecie gnidy to, co siejecie.

   Sun Escobar @Sun Escobar:
   Hańba PIS, Hańba Macierewicz.

   jaro7 @jaro7:
   „Bohater’ Antoni przestraszył się Wjatrowycza (jego wpisu) i podkulił raciczki ze strachu i poddal się woli banderowca. Jaki minister taki MON, a tłumaczeń tej śmiesznej pułkownik!!!! rzecznik szkoda słuchać. Bedzie bredzić jak potłuczona. Takie mamy „elyty”

   https://kresy.pl/wydarzenia/bircza-usunieta-tablicy-grobie-nieznanego-zolnierza-mon-nabiera-wody-usta-foto/


   Tablica kresowa na Grobie Nieznanego Żołnierza. Po prawej nowa wersja, bez Birczy. Fot. facebook, E. Fedorowicz

   BIRCZA USUNIĘTA Z TABLICY NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. MON NABIERA WODY W USTA [+FOTO]

   11 listopada 2017|11 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

   Z nowej tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza, upamiętniającej żołnierzy polskich walczących z UPA, usunięto Birczę. Potwierdza to informacje, które podaliśmy wczoraj, że MON w efekcie nacisków rozważało takie działanie. Pytania w tej sprawie skierowane do ministerstwa obrony pozostają bez odpowiedzi.

   Z tablic kresowych zamontowanych na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, upamiętniających polskich żołnierzy walczących z bandami OUN-UPA, zniknęła nazwa Birczy. Wczoraj wieczorem tablice zostały odsłonięte przez szefa MON, Antoniego Macierewicza.

   Informację podał na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski, powołując się na fotografie autorstwa Ewarysta Fedorowicza.

   – Według moich informacji stało się to pod presją władz ukraińskich i Kancelarii Prezydenta RP. Jutro będę znać szczegóły sprawy, które opiszę w felietonie. Aż się wierzyć nie chce, że to się stało w Święto Niepodległości! – napisał ks. Isakowicz-Zaleski.

   Przypomnijmy, że Kresy.pl w piątek poinformowały, że MON w efekcie nacisków rozważa usunięcie z nowych tablic, umieszczonych na Grobie Nieznanego Żołnierza, Birczy, bronionej przed UPA przez milicję i Wojsko Polskie. Według naszego źródła, zbliżonego do sprawy, na MON wywierane były naciski, by usunąć z jednej z tablic Birczę.

   Przeczytaj: Bircza zniknie z tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza? MON: „Na razie mają taką treść, jaką im nadano”

   Jak informowaliśmy, nowe tablice zostały zamontowane w środę. Na zdjęciach widać, że u dołu widoczna jest nazwa Bircza i daty 1945-1946.

   Według uzyskanych informacji, powieszone tablice miały co prawda zostać odsłonięte w terminie, ale w takiej formie jak teraz będą miały „charakter tymczasowy”. Później, w bliżej nieokreślonym czasie, treść napisów miałaby ulec zmianie. To znaczy – usunięto by z nich Birczę, wobec której ukraiński IPN formułował insynuacje, że są one poświęcone „czekistom” walczącym z UPA. Opublikowane dziś zdjęcia świadczą o tym, że w istocie tak się stało.

   Biuro Prasowe MON poinformowało nas wczoraj, że „na razie tablice są w takiej formie, w jakiej zostały zrobione” i nie ma informacji ze strony kierownictwa resortu o tym, by podejmowane były zmiany co do ich treści.

   – Jeśli coś będzie się zmieniało, to będziemy o tym informować. Na razie tablice zostały powieszone i mają taką treść, jaką im nadano. A co będzie z nimi dalej, to już na tym etapie spekulacje – powiedziano nam w MON.

   W piątek wysłaliśmy również do MON oficjalne zapytanie, czy resort rozważa usunięcie Birczy z tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza, ale dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Analogiczne zapytanie wysłaliśmy również do kierownictwa MON i do rzecznika prasowej, ale nasze telefony i wiadomości pozostały bez odpowiedzi.

   Co ciekawe, z nagrania z wczorajszego odsłonięcia tablic wynika, że już wówczas Birczy na nich nie było. Układ napisów z nagrania opublikowanego przez MON i na zdjęciach autorstwa Fedorowicza jest analogiczny. Po bliższym przyjrzeniu, mimo niekorzystnego oświetlenia można jednak dostrzec, że na odsłanianej tablicy nie ma nazwy Birczy. Zamiany dokonano zatem prawdopodobnie pospiesznie w czwartek lub piątek, przed oficjalnym, uroczystym odsłonięciem.

   W latach 1945-1946 Bircza była broniona przed atakami ze strony UPA przez „ludowe” Wojsko Polskie i milicję. Cześć zabitych bojówkarzy UPA, biorących udział w atakach na Birczę, spoczywa obecnie na ukraińskim cmentarzu wojskowym w Przemyślu-Pikulicach.

   „Kłamliwa propaganda Wjatrowycza”

   Wcześniej szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz skrytykował umieszczenie na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie dwóch tablic poświęconych polskim żołnierzom, którzy zginęli w walce z OUN-UPA. Według niego tablice upamiętniają funkcjonariuszy bezpieczeństwa komunistycznego państwa, zaś „w Polsce, na państwowym szczeblu, będą honorowani czekiści”. Z jego opisu można wnioskować, że chodziło mu o wymienienie na tablicy Birczy w powiecie przemyskim, która była broniona przed UPA przez Wojsko Polskie i milicję.

   Przypomnijmy, że Kresy.pl poprosiły o opinię historyków dr. hab. Andrzeja Zapałowskiego i Leszka Żebrowskiego o odniesienie się do zarzutów Wjatrowycza. Obaj eksperci nie pozostawili na wypowiedzi szefa ukraińskiego IPN suchej nitki.

   Zarówno Zapałowski jak i Żebrowski wskazują, że na terenach zagrożonych przez OUN-UPA w okolicach Birczy panował nieformalny rozejm pomiędzy polskim podziemiem a oddziałami „ludowego” Wojska Polskiego. Co więcej, żołnierze AK i BCh masowo wstępowali do oddziałów milicji po to, by móc dalej bronić swoich miejscowości przed OUN-UPA. W związku z tym nie dochodziło do walk między siłami formalnie podległymi komunistom a polskim podziemiem.

   Czytaj więcej: Eksperci o zarzutach Wjatrowycza ws. tablic na Grobie Nieznanego Żołnierza: kłamliwa propaganda

   Zdj. z lewej wykonano 9 XI wieczorem, z prawej – 11 XI wieczorem. Fot. E. Fedorowicz.

   Kresy.pl

   greg @greg:
   Z tego wynika, ze wg tych zaprzancow i Kuchcinskiego (to on ok. 2001 r. sciagnal i uhonorowal truchla banderowskich degeneratow i mordercow ludnosci cywilnej spod Birczy, umieszczajac je w super kwaterze zbiorowej na „ukrainskim” cmentarzu wojennym w Przemyślu), lepiej byloby zeby AK-owcy (ktorzy wstapili do MO by bronic najblizszych) pozwolili na wymordowanie przez zwyrodnialych bandziorow 4 tys. miasteczka?! Skandal! Niech zaprzancy i matolki zapytaja ludzi w Birczy i na Podkarpaciu, ci dobrze wiedza jak z bandziorami z upa bylo.

   Roman1 @Roman1:
   @greg Jak bardzo Polska musi jeszcze upaść, by naprawdę była niepodległa i od banderowców i od wykonujących obce rozkazy rządzących.

   Laszka @U.D:
   @Roman1 A ja myślę, że to jest po prostu następny kamień rzucony Polakom pod nogi, żeby sie potknęli i wreszcie obudzili. To jest następny krok, żeby Polacy zroyumieli, że nie żadne Po PIS czy inna nowoczesna, POLACY muszą przejąć władzę. Teraz nie ma co się spinać, wszyscy wiemy, że politycy siedzą banderowcom w D..pie po szyję. Trzeba to przeczekac, wzmocnić siły. Nasz naród potrzebuje kopnieka, żeby sie obudzić. Od kilku lat jest kopany, i pobudka trwa. Wielu myślało, Ze PIS to patrioci, dlatego ich wybrali. Teraz widzą kom są politycy y PIS. Musimy sie do 2019 roku zjednoczyć, wielu już działą oddolnie. Ważne są przyszoroczne wybory samorządowe. Nie ma co sobie nerwów wyczynami POPISU szargać. To nic nie zmieni, a nas osłabi. Lepiej się zebrać i wykorzystać tą siłę, żeby Polskę „odbić”. Przeczekać te „nie”rządy. Myślę, że Naród Polski już nie da się tak oszukać. I po starosłowiańsku. SŁAWA NAM POLACHOM!!!!!!!

   Laszka @U.D:
   @U.D PIS straci na tym więcej niż sie mógł spodziewać. Nawet zagorzały, do niedawna proPISowski portal Prawy.pl o tym napisał.

   Gaetano @Gaetano:
   I taki zaprzaniec z szechterem i z kuroniem, elytą żydokomuny, się układał. Jak bardzo można się jeszcze skundlić; czy są jakieś granice upodlenia? To już jest jawna antypolskość.

   Polubienie

 12. lp @lp:
  Najwyższy czas aby PiSy przestały hańbić Polskę. Ja na nich już nigdy nie zagłosuję.

  https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-ukrainy-polska-potwierdza-zakazu-wjazdu-dla-wjatrowycza/


  Pawło Klimkin. Fot. unian

  SZEF MSZ UKRAINY: POLSKA NIE POTWIERDZA ZAKAZU WJAZDU DLA WJATROWYCZA

  10 listopada 2017|1 Komentarz|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Szef ukraińskiej dyplomacji Pawło Klimkin powiedział, że Polska oficjalnie nie potwierdziła decyzji o zakazie wjazdu do Polski dla szefa ukraińskiego IPN, Wołodymyra Wjatrowycza.

  Chodzi o nieoficjalne doniesienia o tym, że szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz otrzymał od polskich władz zakaz wjazdu na terytorium Polski. Pawło Klimkin na antenie stacji „Inter” poinformował, że strona polska oficjalnie tego nie potwierdza:

  – Strona polska nam tego nie potwierdziła. Próbowaliśmy się dowiedzieć czegoś w polskim ministerstwie spraw zagranicznych .

  Również ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca powiedział, że na razie nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, że Wjatrowycz otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Polski.

  Ostatnio minister Waszczykowski zapowiedział uruchomienie procedury, której finałem będzie stworzenie listy Ukraińców z zakazem wjazdu do Polski. Miała ona dotyczyć osób prezentujących skrajnie antypolskie postawy. Ministerstwo na razie nie udzieliło oficjalnych informacji na temat tego, kto ma się znaleźć na liście.

  Należy zaznaczyć, że według zapowiedzi ministerstwa spraw zagranicznych, lista ma pozostać utajniona przed Ukrainą, aby każda osoba listy przekonała się osobiście na granicy czy obejmuje ją zakaz wjazdu do Polski. Według Dziennika Gazety Prawnej znajduje się na niej m. in. prezes ukraińskiego IPN.

  Wołodymyr Wjatrowycz, prezes ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej jest negacjonistą wołyńskim, forsującym tezę o symetrii działań AK i UPA na Wołyniu. Aby dowieść swoich tez posuwał się do fałszowania dowodów.

  Przeczytaj: Wjatrowycz o zakazie wjazdu do Polski: Warszawa jak Moskwa

  Wjatrowycz neguje również fakt dokonania ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Wielokrotnie twierdził również, że Polska w okresie międzywojennym okupowała terytoria tzw. zachodniej Ukrainy

  Przeczytaj: Lider OUN o zakazie wjazdu dla Wjatrowycza: UWO, OUN i UPA doprowadziły Polaków do porządku

  Wiceszef polskiego MSZ Jan Dziedziczak Wołodymyra Wjatrowycza nacjonalistą „w najgorszym, wulgarnym tego słowa znaczeniu”Jest to osoba niesprzyjająca Polsce, niesprzyjająca polsko-ukraińskiemu pojednaniu, jest to osoba, która szuka tego, co dzieli – mówił Dziedziczak wskazując, że szef ukraińskiego IPN przeszkadza Polakom „przy najprostszej nawet operacji choćby oddania czci zmarłym”.

  Ponadto, zakaz wjazdu do Polski ma również otrzymać według DGP sekretarz Państwowej Międzyresortowej Komisji ds. Wojen i Represji Politycznych Światosław Szeremeta – urzędnik w randze ministra na Ukrainie, który poza Wjatrowyczem odpowiada za zablokowanie prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych na Ukrainie.

  Pravda.com.ua / Kresy.pl

  Polubienie

  • uvara @uvara:
   Te wszystkie aroganckie wypowiedzi Ukraińców z ostatnich dni jednoznacznie świadczą o porażce pisowskiej polityki względem Kijowa. Wychodowaliśmy sobie aroganckiego potworka, który bez żadnych realnych argumentów, ani politycznych tym bardziej ekonomicznych, dyktuje z góry swoją retorykę i narzuca ją Warszawie.

   https://kresy.pl/wydarzenia/msz-ukrainy-kraj-bedzie-bronil-wjatrowycza-ktoremu-zakazano-wjazdu-polski/


   WjatrowyczaPawlo Klimkin fot. wikimedia.org

   MSZ UKRAINY: NASZ KRAJ BĘDZIE BRONIŁ WJATROWYCZA, KTÓREMU ZAKAZANO WJAZDU DO POLSKI

   11 listopada 2017|3 komentarze|w polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

   Pawło Klimkin, szef MSZ Ukrainy stwierdził, że jego kraj będzie bronił wszystkich osób zaangażowanych w pojednanie, w tym Wołodomyra Wjatrowycza.

   Jak informowaliśmy dzisiaj, ukraińska dyplomacja nie może uzyskać potwierdzenia od polskiego MSZ zakazu wjazdu do Polski wydanego dla szefa ukraińskiego IPN, Wołodomyra Wjatrowycza. Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin zapowiedział jednak, że będzie bronić „każdego, kto zajmuje się pojednaniem, włącznie z Wjatrowyczem”.

   Strona polska chce pojednania jako sposobu prowadzenia polityki. Ja pojednanie rozumiem w znaczeniu biblijnym, podobnie jak Jan Paweł II, prawdopodobnie najbardziej znany Polak w historii – Wybaczyć i otrzymać wybaczenie. Dla mnie dotyczy ono ludzi, a nie polityków czy interesów – powiedział Klimkin.

   ZOBACZ TAKŻE: DGP: Wjatrowycz z zakazem wjazdu do Polski

   Pamiętajmy o historii, kiedy ktoś próbował nas dominować w XV-XVI wieku, w latach trzydziestych XX wieku. Mam nadzieję, że Warszawa będzie to rozumieć – stwierdził szef ukraińskiego MSZ.

   Oczywiście nie jest to retoryka, która jest słyszalna. Ale stopniowo osiągamy zrozumienie. Relacje obu państw będą się rozwijać. Polska będzie naszym strategicznym partnerem. Nie możemy jednak tracić z oczu szacunku dla ludzi. Będziemy chronić wszystkich zaangażowanych w pojednanie, w tym Wołodomyra Wjatwowycza – oświadczył Klimkin

   Polska musi zrozumieć, że jeśli odejdzie od logiki chrześcijańskiego pojednania, wartości chrześcijańskich w swojej polityce, to ta ścieżka prowadzi donikąd – stwierdził minister spraw zagranicznych Ukrainy.

   Kresy.pl / eurointegration.com.ua

   jaro7 @jaro7:
   „‚Szef Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa: Ukraina nie musi przejmować się kaprysami Polski .Witalij Portnikow uważa, że Ukraina może ignorować stanowisko polskich rządzących, dopóki nie zostaną zastąpieni przez „dorosłych” polityków.”
   ” Niejaki politolog: Taras Beresowetz powiedzial:
   „my musimy odejsc od tego , zeby Polske jako adwokata Ukrainy w EU traktowac. Ukraina nie potrzebuje adwokatow, tylko dobrych partnerskich ukladow z najwazniejszymi krajami UE, czyli z Niemcami i z Francja. Polska powinna sie swoimi wewnetrznymi problemami zajac.”
   I tyle w temacie.każde NORMALNE państwo odpowiednio by zareagowało. Byłoby koniec wspierania. Ale polskojęzycznych władz to nie dotyczy.

   jazmig @jazmig:
   Chrześcijańskie pojednanie wymaga uznania swoich win i przeproszenia za nie, a tego Ukraina nie robi. Najważniejsze jednak jest to, że Polska w ogóle nie potrzebuje Ukrainy, a w szczególności Ukrainy banderowskiej. My od nich niczego nie potrzebujemy, możemy i powinniśmy odesłać wszystkich ukraińskich pracowników, zaprzestać wysyłania im gazu rewersem przez nasze rurociągi itp.

   Polubienie

 13. widzixi
  To było bezprzykładne potworne LUDOBÓJSTWO i wszelkie odstępstwa od nazwania tak tej zbrodni są poniżaniem Ofiar. Żaden Polak nie powinien przechodzić obojętnie wobec prób zatuszowania tej zbrodni ludobójstwa. Kuchciński i wszyscy którzy to czynią nie powinni więcej występować na polskiej scenie politycznej. Dla przypomnienia Polska i Ukraina zawarły Traktat o granicy na Zbruczu.

  Set
  Kolejny entuzjasta i wielbiciel Bandery teraz tylko uchwała wdzięczności za Rzeź Wołyńska i odszkodowania dla zbójów z Ukrainy będzie iky ,,dobra zmiano,,

  https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-chcial-ostrego-gestu-wobec-ukrainy-kuchcinski-zablokowal-pomysl-6206127890814593a

  GRZEGORZ ŁAKOMSKI05-01-2018 (16:10)

  Kaczyński chciał ostrego gestu wobec Ukrainy. Kuchciński zablokował pomysł

  To Marek Kuchciński przekonał Jarosława Kaczyńskiego do porzucenia większości kontrowersyjnych zapisów ordynacji wyborczej – dowiedziała się Wirtualna Polska. Według naszych informatorów latem marszałek Sejmu, który nie był nigdy znany z umiejętności postawienia się prezesowi PiS, „zablokował” pomysł przyjęcia na specjalnym posiedzeniu Sejmu uchwały poświęconej rzezi wołyńskiej.


  Marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PAP, Fot: Leszek Szymański)

  Marek Kuchciński jest zaliczany do grona najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego jeszcze z czasów Porozumienia Centrum. Na tle swoich poprzedników na fotelu marszałka Sejmu wyróżnia się tym, że rzadko pojawia się w mediach i unika publicznych wystąpień. Polityk, który ma opinię wycofanego, potrafi jednak przekonać do znacznych ustępstw prezesa PiS.

  Ostatnio – gdy ważyły się losy samorządowej ordynacji wyborczej, którazostała przyjęta przez Sejm w grudniu. Ku zaskoczeniu wielu komentatorów PiS wycofało się z większości budzących kontrowersje pomysłów i przyjęło ustawę z znacznie złagodzonej wersji.

  – Ordynacja była tak pomyślana, by uderzyć w opozycję silniejszą w samorządach. PiS w samorządach jest silne na Podkarpaciu. Dlatego Kuchciński w imieniu samorządowców z tamtego regionu wymógł na prezesie, by PiS się wycofało ze wszystkich niekorzystnych. I wszystko wyleciało – opowiada nam polityk opozycji znający kulisy pracy nad ordynacją.

  Zdziwiony takim obrotem sprawy jest również nasz rozmówca z Państwowej Komisji Wyborczej. – To było zaskakujące, że PiS się wycofało właściwie ze wszystkich pomysłów. Ostatecznie przyjęta ordynacja niewiele zmienia. Jedyna istotna zamiana z której się PiS nie wycofało, pozwoli wymienić szefową Krajowego Biura Wyborczego – zauważa.

  Były polityk PiS, który dobrze zna prezesa tej partii, jak i Kuchcińskiego tłumaczy w rozmowie z nami, że marszałek Sejmu nie byłby w stanie postawić się Kaczyńskiemu, jednak w tym wypadku nie był sam. – PiS jest stosunkowo mocne na Podkarpaciu, współpracuje też z wieloma bezpartyjnymi samorządowcami, którzy protestowali przeciwko części zmian ordynacji. Kuchciński pewnie przekazał te głosy Kaczyńskiemu i przekonał go, że cofnięcie się jest w interesie PiS – zaznacza nasz rozmówca.

  W efekcie PiS zdecydowało m.in. o pozostawieniu jednomandatowych okręgów wyborczych w najmniejszych gminach, zmniejszeniu liczby komisarzy wyborczych i pozostawieniu decyzji o kształcie okręgów wyborczych w gestii samorządów.

  Wystąpienie w imieniu podkarpackiego PiS nie było jedynym przypadkiem, gdy Kuchciński potrafił skutecznie wpłynąć na Jarosława Kaczyńskiego. Marszałek Sejmu odegrał też istotną rolę latem, kiedy ważyły się losy uchwały, która miała upamiętnić ofiary zbrodni wołyńskiej.

  Wystąpienie w imieniu podkarpackiego PiS nie było jedynym przypadkiem, gdy potrafił spowodować ustępstwa Jarosława Kaczyńskiego – gdy Kuchciński postanowił.

  Według naszych informacji prezes PiS był zwolennikiem pomysłu, by trudną do przyjęcia dla Ukraińców uchwałę przyjąć na specjalnie zwołanym posiedzeniu Sejmu, co by sprawiło, że gest miałby większą wagę. Część polityków PiS obawiała się jednak, że może to źle wpłynąć na relacje polsko-ukraińskie. Ostatecznie uchwała została przyjęta na zwykłym posiedzeniu Sejmu, Kuchciński nie zwołał specjalnej sesji.

  – Marek Kuchciński i Ryszard Terlecki zablokowali pomysł zwołania dodatkowego posiedzenia. Terlecki był mózgiem. Kuchciński jest w podejściu do Ukrainy bardziej łagodny, słuchał też różnych ludzi ze środowiska liberałów, którzy go straszyli do czego to nie dojdzie. Odrębne posiedzenie Sejmu to zbytnia ostentacja – mówi nam prominentny polityk PiS.

  Nasz rozmówca wyjaśnia, że sam Kaczyński jest zwolennikiem twardego kursu wobec Ukrainy, ale tylko w warstwie retorycznej. Według niego było to skierowane do elektoratu PiS, który w badaniach ujawnia antyukraińskie poglądy. – Antyukraiński elektorat pis oczekuje mocnych gestów, więc Kaczyński grzmiał w wywiadach, ale za tymi słowami nic nie idzie. W rzeczywistości Ukraina dla Kaczyńskiego jest ważna. Ma podejście podobne do Jerzego Giedroycia – tłumaczy.

  przyjętej w lipcu zeszłego roku uchwale Sejm ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.

  Sejm oddał w uchwale hołd „wszystkim obywatelom II Rzeczypospolitej bestialsko pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów” i przypomniał, że w lipcu 2016 roku przypada 73. rocznica apogeum zbrodni, które dokonały na ludności cywilnej oddziały Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA).

  mitex
  Ukraina dla Kaczyńskiego jest ważna ale on chociaż urodził się w Warszawie to ma ukraińskie korzenie jego cała rodzina pochodzi z Odessy

  gość 5665
  Kolejny popis kuchcika, …tylko czyjej racji stanu broni?

  wałąUPA
  NIE DANO MOZLIWOŚCI KOMENTOWANIA KUCHCIŃSKIEGO WS.UKRAIŃCÓW to piszę tutaj.
  Polacy Kuchciński jest pochodzenia ukraińskiego co niejednokrotnie udowodnił wbrew Polakom. TO UKRAINIEC polskojęzyczny, tacy sa najgorsi.

  j-24
  jedno z całego artykułu jest prawdą o hmm.. „marszałku”…prawdą bowiem jest tylko to, ze im głupszym się jest, tym bliższym „współpracownikiem” Yaśnie Kartofla się jest….he, he, he….

  Co za pisowskie dno
  Nie no, pewnie, skłócajmy się z Ukrainą tak jak Putin każe. Na pewno dobrze na tym wyjdziemy.

  Jan
  Jak ich tak kochasz to wypad na upadline

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.