839 Szczodre Gody 2018… i ich pustynna podróbka dla porównania

Szczodre Gody

Oblicza Metropolii
Published on Dec 22, 2018
Przed świętami łapcie kolejny odcinek Oblicz Metropolii. Tym razem zobaczcie słowiańskie święto Szczodrych Godów przygotowane przez grupę rodzimowierców MIR.

Ślężańscy Rodzimowiercy – Szczodre Gody (2018)

Ślęża – Słowiańskie Sanktuarium
Published on Dec 23, 2018
Szczodre Gody na ślężańskim szlaku.

Ile pogaństwa kryje się w „chrześcijańskim” Bożym Narodzeniu?

Inne Medium
Published on Dec 23, 2018
Popularna Gwiazdka i następujące po nim Boże Narodzenie jest zwyczajem, który tylko pozornie wydaje się być kwintesencją Chrześcijaństwa. W istocie pojawienie się w naszym domu drzewka i prezentów jest kultywacją zwyczajów, które trwają znacznie dłużej niż historia Kościoła Katolickiego.

Szczodre Gody – Słowiańskie Boże Narodzenie! Święto Naszych Przodków

HEX
Published on Dec 15, 2018
Dziś film o nadchodzącym Święcie Szczodrych Godów. Porównamy pogańskie tradycje z katolickimi i sami zobaczcycie, że różnica wcale nie jest ogromna.

Jonass
Zgadza się, od momentu wejścia chrześcijaństwa na Polskie ziemie zaczęto niszczyć wszystkie pogańskie zwyczaje i wszystko, co z naszą starą wiarą związane, ale nie wszystko udało się wykorzenić. Dlatego zaczęto zmieniać tradycję pogańskie, pod względem kosmetycznym. Prawie wszystkie tradycje chrześcijańskie wywodzą się od naszych pogańskich przodków.

andrzejadr
Ponad tysiącletnie prześladowania religijne odcisnęły ogromne piętno na Słowianach. Wmówiono olbrzymiej części populacji, że są grzeszni, niegodni oglądania i przyjmowania Boga, że są nikim. A nasi przodkowie byli wolnymi ludźmi, ziemia była własnością tego, który na niej pracował. Do Boga, który ma wiele imion (zastąpionych przez tzw. świętych), odnoszono się jak do Ojca, z szacunkiem ale bez bojaźni (kto z Was pada plackiem przed swoim ojcem?). Nie było u Słowian królów przed którymi się klęka (to obce zniewolenie), były natomiast osoby wybierane na wiecu, np. w celu wygrania wojny, budowy umocnień, rozdziału otrzymywanej od Persów czy później Cesarstwa Rzymskiego daniny). Wstańcie z kolan, unieście śmiało w górę głowę – co prawda barbarzyńcy zawłaszczyli naszą kulturę i przerobili ją na swoją modłę, ale mamy szansę na jej odbudowę i przywrócenie dobrego imienia przodkom naszym.

Jonass
Super film czekam na komentarze od chrześcijan i ich argumenty😁 A tak naprawdę w ten dzień nie jest ważne w co wierzysz ale oto by spędzić ten czas z bliskimi w miłej atmosferze.

Andrzej Słupecki
chrześcijanie na terenie Europy, to i tak SŁOWIANIE …genetycznie! Czy tego chcą czy nie 😂

Mortsume
@Andrzej Słupecki Nie zapominaj o germanach

Rational Thinker
To naprawdę smutne, że mało kto o tym pamięta. W mediach, na ulicach miast
i w sklepach nikt nie poświęca uwagi temu, w co naprawdę wierzyli nasi przodkowie. Zakłamanie i obłuda kościoła zasługuje na pogardę.

Wojciech Zawada
Pozdrawiam serdecznie 🎄😆🎄😆🎄😆🎄😆

Czalski
My jemy grzyby na wigilię a słowianie jeśli amanite muscarie czy lysiczke tak samo u nas jest kutia a u nich było opium .

Nietoper40
szukałem takiego filmiku

Rocky Cyberpunk
A mi ksiądz każe wierzyć że chrześcijanie byli pierwsi z świętem. A tu się okazuje że to na odwrót jest i dla tego nie wierzę w Boga właśnie przez ludzi.

Heinrich Hitzinger
Ponieważ księdzu płaci KK za to, co ma mówić i myśleć oraz wpajać innym.

Jonass
Ksiądz ma takie poglądy albo faktycznie mu płacą, żeby tak gadał, ale ludzie są tak zindoktrynowani, że żadne argumenty do nich nie docierają.

Andrzej Słupecki
Niestety brak jest równowagi w temacie nauczania o Religii Słowiańskiej ! To na całe szczęście się szybko zmienia !

…..

A dalej dla porównania jak to robi się na pustyni… 

…..

autor: Polsat NEWS wPolityce.pl

Yellow
W kinie nie był, a mówi że film jest propagandowy. Rozumiem, że film o Żydach obejrzał.

polak nie katolik
Nie byłem w kinie 30 lat ale na KLER się wybrałem film super . W filmie pokazana jest prawda jak polski kler jest zdemoralizowany . Zachęcam wszystkich do pójścia na film .

katolik
No to nasz Przewod. Ep PL dał obraz ich myślenia. „Jest zaskoczony”! Oni w ogóle nie czują narodu, wiernych, spraw społecznych, ducha czasów. Żyją w zapachu kadzidła, kwiatków i wierszyków dzieci.

wiecie, co robić
dzisiaj w polskich kościołach składka na KUL – uczelnię, która dała doktorat honoris causa wiktorowi juszczence, a ten uczynił banderę bohaterem Ukrainy

jgfd
Glodz, Toruński Zlodzej, Abp Gadecki ,metropolita Krakowski o Żydach, gejach wiedzą wszystko, a o tym co się dzieje w kościele NiC

brednie KLECHY Z KLERU
TY JUŻ JEDZ CHŁOPIE DO JEROZOLIMY I ZABIERZ AZARI WEISSA DANIELSA I RESZTĘ KNESETU NA WIEJSKA WRAZ Z BANDĄ EPISKOPATU NA CZELE Z NYCZEM

https://wpolityce.pl/kosciol/427035-abp-gadecki-zaskoczony-frekwencja-na-klerze

Abp Gądecki przyznaje: Jestem zaskoczony, że na „Kler” poszło kilka milionów widzów, ale to mi wytłumaczyło sukces filmu „Żyd Süss”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Jestem zaskoczony, że na „Kler” poszło kilka milionów widzów, ale to mi wytłumaczyło sukces filmu „Żyd Süss” w okresie hitlerowskim

—powiedział w Polsat NEWS przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

Duchowny zaznaczył, że „przywiązanie Polaków do praktyk religijnych to rzecz oczywista”.

Nawet po filmie „Kler” nic się nie zmieniły praktyki religijne

—powiedział Gądecki.

Pytany przez Bogdana Rymanowskiego, czy jest zaskoczony, że film „Kler” obejrzało tak wielu ludzi, Gądecki przyznał, że tak.

Ale to mi wytłumaczyło sukces filmu „Żyd Süss” w okresie hitlerowskim. Kiedy nakręcono film mający denigrować (???) Żydów. Oni zostali przedstawieni w trzech osobach. Według tych najgorszych, jakoby rzekomo ich skłonności. I to  zostało tak zręcznie spreparowane, że ludzie byli tym wstrząśnięci i wielu ludzi odstręczyło to wtedy od Kościoła i ułatwiło postęp hitleryzmu

—stwierdził arcybiskup.

Pytany o sprawę księdza Henryka Jankowskiego, wobec którego wysuwane są oskarżenia m.in. o gwałt i molestowanie nieletnich, arcybiskup odpowiedział: „tu jest splot dwóch rzeczywistości, które się na siebie nakładają i które też nie powinny być mieszane”.

Jedną rzeczą jest jego rys solidarnościowy i to jest jedna rzeczywistość, a druga rzeczywistość to jest ta tych rzekomych, czy prawdziwych, oskarżeń. Nie wiem, czy to chodzi o pedofilię, czy efebofilię, bo to są też różne rzeczy

—podkreślił Gądecki.

Myślę, że to da się ustalić, bo jeśli znajdą się ofiary i przedstawią argumenty, to sprawa zapewne znajdzie swoje rozwiązanie

—dodał.

W rozmowie poruszono również wątek projektu „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada zakaz aborcji ze względu na wady płodu, a który prawdopodobnie nie zostanie przyjęty w tej kadencji Sejmu.

Kalkulacje polityczne, to jest jedna sprawa (…), a druga sprawa to jest to, czego Kościół musi bronić, czyli sprawy życia i od której nie może się dać w żaden sposób odstraszyć

—tłumaczył.

Jeśli wprowadza się projekt eugeniczny, bo ostatecznie co to jest, jeśli nie eugenika, jeśli ze względu na chorobę eliminuje się człowieka, to Kościół w takiej sytuacji milczeć nie może i nie może cieszyć się z tego, że tego rodzaju projekt nie przechodzi

—dodał.

kk/Polsat NEWS

Tylko tyle zrozumiał biskup
w kwestii filmu ,,Kler”? Zły to znak – Kościół nie chce przyznawać się do błędów, nadurzyć itp. po prostu grzechów. Inni będą mu to wyciagać. A ludzie coraz bardziej będą oddalać się od Kościoła.

BogdanŁenczyński@BogdanŁenczyńskiwczoraj
Nasz kościół tonie i to nie dlatego , że są w nim także pospolici przestępcy i zwyrodnialcy – to można wytłumaczyć ; w każdym środowisku są tzw. czarne owce. Jedną z głównych przyczyn upadku naszego kościoła jest niegodziwa postawa niektórych hierarchów kościoła – tych , którzy tuszują , a nie wyjaśniają , piętnują i karzą za łajdactwa , a to po prostu jest wstrętne.

daleko mi do księdza
nie ma przebacz dla księży, którzy swoją postawą powinni dawać przykład wiernym, jak walczyć z pokusami. na film nie pójdę, ale wstydzę się za hierarchów, którzy są oderwani od Kościoła. Modlić się, biskupie

Art
„Dni judaizmu w polskim kościele”. Panie Gądecki, wytłumacz proszę Polakowi, na czym to polega?Czy wasi bracia zaczną uznawać Jezusa Chrystusa?

sekundant
A kiedy „Dni Chrześcijaństwa” w synagogach?

hhh
Tym sukienkowych ciulom tez już odbija, wypowiedzieć natychmiast konkordat, pasożyty tego kraju jeszcze mają czelność obrażać Polaków. Zając się religia, a nie trzepaniem kasy.

kmicic
No bo jak pani dyrektor funduje kino pracownikom przedszkola za darmo to i ludzie nie chodzący do kina ida ! no bo za darmo! a ile jest takich szkół czy przedszkoli?

eska
Jak zwykle, żadnej samokrytyki.

Nie ma sprawiedliwości na ty
świecie, same k wy i złodzieje! I żydoniemieckie trolle, co się wpierđ lają gdzie ich nie proszą.

nie glińskiemu,który sponso
rował ten film
bo to dla żyda gądeckiego jest ok. kiedy żyd daje pieniądze gojów innym żydom. Ale gojom oglądać tego nielzia.

XCzyli pan ksionc żydosko-
gądecki stawia zarzut NAM! Nie klechom, nie glińskiemu, który sponsorował ten film, a nam, widzom! To tak jakby karać za picie alkoholu, który przecież ‚państwo’ produkuje masowo dla nas właśnie, prawda?

ORT
Poszły lemingi które zawsze idą jak stado baranów którym polskojezyczne zagraniczne stacje jak RMF czy Radio Zet i inne lewackie TVN robia wode z mózgu. Bez żadnej samorefleksji.

https://wpolityce.pl/kosciol/427039-abp-jedraszewski-przypomina-slowa-zalozycieli-ue

https://wpolityce.pl/kosciol/427045-prymas-wiarygodnosc-i-zdecydowane-oczyszczenie-kosciola

https://wpolityce.pl/kosciol/427089-abp-glodz-ostrzega-przed-nihilizmem-to-jalowe-nie-bo-nie

https://wpolityce.pl/kosciol/426936-co-jest-istota-bozego-narodzenia-ks-skrzypczak-tlumaczy

https://wpolityce.pl/kosciol/427043-drugi-dzien-swiat-i-wspomnienie-sw-szczepana

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/427027-nowoczesna-wigilia-tak-swietuje-szef-obywateli-rp

…..


autor: Fratria/Twitter Jonny Daniels wPolityce.pl

Bratem to ty kozła jesteś, nie
naszym! A kiedy twoi przodkowie latali za kozami po pustyni, to nasi tworzyli wysoką kulturę w Indiach, śmieciu! O przesłaniu o wiele szlachetniejszym i wzniosłym niż wasz krwawy plemienny bożek! TFUU!

@ Bratem to ty kozła jesteś
Ariowie byli niższą kulturą niż cywilizacja drawidyjska, którą najechali, a stworzyli jedynie.. system kastowy (apartheid). Bez wartości moralnych. Hebrajczycy wobec Rzymu byli latarnią kultury.

Ariowie byli niższą kulturą</strong>
<strong>niż cywilizacja drawidyjska
Szanowny sobie żartuje, drawidowie to mit. Nie pozostawili śladów po sobie, w przeciwieństwie do Ariów, czyli do naszych słowiańskich protoplastów. Koniec dowodu.

@ Ariowie byli niższą kulturą
pozostawili po sobie miasta w dolinie Indusu liczące ponad 200 tys mieszkańców, jakieś 15 lat temu wyrywkowo odkopane. Ariowie byli wyrzutkami (90% to mężczyźni), pastuchami na dwukołówkach.

@ Ariowie byli niższą kultur
Do Indii zawędrował odłam (ok 200 tys przegranych wojowników uchodzących z życiem ze stepów – wkazuje na to 90% męskich genów) i my nie jesteśmy ich potomkami.

Ariowie, czyli nasi protoplaści
to w 95% najwyższa kapłańska kasta w Indiach mająca w 95% słowiańskie geny. Reszta to brednie niemiecko-pruskiej propagandy, bo przodkowie germanów to przybłędy z Afryki.

https://wpolityce.pl/swiat/426943-jonny-daniels-sklada-zyczenia-bozonarodzeniowe

Jonny Daniels: Chciałem życzyć wszystkim młodszym braciom w wierze wesołych świąt Bożego Narodzenia

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Prezes fundacji From The Depths Jonny Daniels złożył życzenia bożonarodzeniowe chrześcijanom z całego świata.

Chciałem skorzystać z okazji i życzyć wszystkim młodszym braciom w wierze, moim Chrześcijańskim przyjaciołom z całego świata, wesołych świąt Bożego Narodzenia, szczególnie życzenia przesyłam dla moich chrześcijańskich przyjaciół w Polsce „Wesołych Świąt”!

— napisał na Twitterze Jonny Daniels.

tkwl/Twitter

kłamstwo za kłamstwem
talmud powstał w reakcji na chrześcijaństwo i jest od niego o kilkaset lat młodszy. Talmudyści (90% religijnych żydów) nie są żadną starszą kulturą. Tą mogą być tylko wyznawcy Tory. Nie talmudu

Riposta
Panie sierżancie Jonny. Nie jesteśmy żadnymi „młodszymi braćmi w wierze”,bo Talmud nie jest religią a ideologią. Tylko w „pewnym sensie”, którego to niuansu nie kumacie. Fersztejen?

mm
JP2 powiedział: o „umiłowanych braciach” i „w pewnym sensie starszych braciach”. Judaizm rabiniczny jest młodszy od chrześcijaństwa bo powstał po zburzeniu świątyni Jerozolimskiej.

itx
Johnny Daniels pewnie próbował być sympatyczny, ale Talmud powstał później niż Chrześcijaństwo, więc z tym naszym „młodszeństwem” nie bardzo trafił.

Rafa
Zycze Palestynie by odzyskala swe ziemie …. . Przyjela zydow, a ci to byli mozna powiedziec pierwszym „pakietem migracyjnym”. Jego skutki widac dzis …

aa
No, ten się udał z tą młodszością… . Nawet gdyby nie było odwrotnie, to tylko Żyd może nie wiedzieć, że nie wypada zwracać mu się z góry do obdarowanego życzeniami.

Ciemiorek
Ani ty mi brat, ani swat i daj sobie spokój z życzeniami!

ob-ser-wator
No i jak tu tych starszych braci nie kochac?

Wolna Polska-Wolny Swiat…
twoi ,,chrzescijanscy przyjaciele,, daniels na swiecie i w Polsce to syjonisci i POplecznicy rzydofskich zbrodniarzy z panstwa apartheidu okupujacego Palestyne.

sceptyk
To już przesada.

bobek
No tak wpolityce.pl znow go promuje. Facet atakuje Polske a potem życzenia składa. Hipokryta

pmp
Wyp z Polski łgarzu

Mirex
Skąd tyle niechęci wobec Żydów? Czyżbyśmy nie mogli uwolnić się od widma Czerskiej? Rodacy, Pan Daniels dał liczne dowody sympatii i życzliwości do nas Polaków.

HWdt
A to nam się kurrr starszy brat znalazł. To już lepiej sobie psa kupić…

Kaz
A kim on jest że media go tak promują? Po Prezydencie i Premierze następny u władzy w Polsce? Nie rozumiem tego

NIEGÓRALZGOLAN
I dla wszystkich górali ze WZGÓRZ GOLAN… też wsickiego dobrego… zostańta tam gdzie jesteśta… hejjjj

Kropka
Żyd nie jest moim bratem w wierze. Ani młodszym, ani starszym. Tym bardziej talmudysta i kabalista. Kropka !

ryszard58
p daniels wesołe to my mamy jak nas opluwacie i zabieracie nam resztki majątku a życzenia jak karma wraca !

jurmot@jurmot
chyba go trzeba za te zyczenia pocalowac w D.(reke)……..

Jacek
A ja życzę starszym braciom w wierze aby przestali zabijać, kłamać i kraść.

Panchuligan@Panchuligan
Życzenia od P. Danielsa fałszywe z jednego powodu :Żydzi nie uznają Boskiej natury Jezusa. Więcej – wiarę chrześcijańską potępiają i zwalczają na każdym kroku i wszelkimi metodami , bo Jezus udowodnił ich przewrotność i zakłamanie ( ” plemię żmijowe -synowie szatana! ( …) Diabła macie za ojca ! ) W ich żydowskim świecie (cywilizacji) prawda ma własną definicję: prawdą jest to, co im w danej chwili służy. Nie ma moralności a tylko prawo, które wypełniać można/należy tylko formalnie („groby pobielane”). Dobro jest tożsame z własnym zyskiem, a sprawiedliwość, to panowanie nad innymi/światem wszelkimi możliwymi metodami, bo świat w całości należy do nich*. Reszta to goim (= bydło).

Koko
Przyjmuję wyłącznie szczere życzenia i nie lubię kiedy mnie jakiś tłusty agent faszystowskiego Izraela nazywa młodszym bratem. Daniels spadaj i nie bredź. Nie miętol mózgów jakimiś fałszywymi życzenia

A my chcemy cię wypierdolić
z Polski na zbity pыsk, parcнu! I w końcu to się stanie. Nie takich stąd wykopywaliśmy! TFUU!!

Don
Nie jestesmy bracmi w wierze my chrzescijanie bo zamordowaliscie Chrystusa i w niego nie wierzycie. To utarty slogan uzywany gdy wygodnie

cez
Jakoś Mu nie wierzę . Ciekawe czy PAD obchodzi Boże Narodzenie czy wystarczą Mu Chanuki???

benek
A ja panu, panie Daniels życzę, by w nadchodzącym roku pozostawił naszych polityków w spokoju zamiast mącić im w głowach. A jeszcze lepiej, by uprawiał pan politykę na ziemi Izraela. Z Bogiem.

kora
a my mu zyczymy, abysmy juz nigdy nie musieli go ogladac w naszej Ojczyznie

Leo
Naprawdę plugawe te Wasze komentarze, szczególnie w dzień Wigilijny…

Ted
Spiep#aj dziadu z nalesnikiem😣😤

JAJA SOBIE ROBI Z GOJÓW
W POLIN JAK AZARI WEISS I KUSTOSZ OBOZU KONCENTRACYJNEGO WYŁĄCZNIE DLA ŻYDÓW SZEF MUZEUM POLIN GDZIE KSZTAŁCĄ ANARCHIĘ SYJONU W POLIN WRAZ Z GLIŃSKIM GOWINEM

O QUWA ALE JAJA JA MYCKA
CO TO JEST KTO TO JEST PREMIER PREZYDENT NAMIESTNIK W KOLONI POLIN TO JUŻ NIE MA KACZYŃSKIEGO DUDY CZY MORAWIECKIEGO NA BOŻE NARODZENIE CZY MOŻE KNESET NA WIEJSKIEJ TO UCHWALIŁ W NOCY

KIEDYŚ BYLI OFICEROWIE
PROWADZĄCY Z WSI TERAZ SIERŻANT MOSADU PROWADZI KARNOWSKICH I NYKIEL

Jaracii
Rabinizm oparty na Talmudzie jest młodszy od chrześcijaństwa. Poza tym chrześcijaństwo jest kontynuacją Starego testamentu a rabbinizm zerwaniem. Agent Johnny Daniels z sekty habbat lubawitz dziala

Dziadek Borowik
Ignatz Bubis Szef Zwiazku Zydow w RFN umierajac POzostawil ok.700mln.DM ktore ukradl spadkobiercom Holokaustu! Pieniadze wyplacal Rzad RFN! POmyslec ze w latach 60-tych przybyl z Polski z 4 walizkami!

Dziadek Borowik
Od 1945r Niemcy kupujac sobie przyjazn Izraela wyplacily juz ofiarom NIEMIECKICH ZBRODNI Holokaustu ponad 120Mld.$! Placa NADAL srednio rocznie ok.350Mln.$! + pomoc USA srednio rocznie 4Mld.$! Szabas!

Dziadek Borowik
Uwierze w szczere intencje I. Danielsa jak USA i Izrael wypozyczy Polsce bron A, zeby trzymac Putina od Polski z daleka! Ukraina uwierzyla w 1994 w traktaty, oddala bron A Rosji, teraz jest POdzielona

Zadra1@Zadra1
Panowie Karnowscy czy naprawde nie widzicie ze ten czlowiek (Jonny Daniels) jest delikatnie mowiac nie przychylny Polsce i Polakom!!!!!!?????? czemu go promujecie!?, naprawde chcialbym znac powod! Zyczenia Swiateczne w wykonaniu tego pana sa poprostu nie wiarygodne!

Populista2
Nachalnej promocji tego pana, Sieci zawdzięcza to że przestałem je kupować. Pytanie do tego pana, czy prezydent Izraela zapalił świeczkę na bożonarodzeniowym drzewku?

GAMA
Dawno nie było tu waszego ulubieńca, myślałem, że umarł. Pewnie przyszedł do was na wigilię!

gb
Panowie red. Karnowscy, sponsorzy i i propagatorzy tego niechcianego w Polsce Zyda – dajcie choc w Swieta odpoczac od tej antypatycznej , o fizjonomi gangstera geby.

Szatański Rabin
Pytanie kto tego Polakożerczego Łajdackiego Rzydowskiego Gebelsa – nie mówiącego po polsku – wypromował w Polsce i dlaczego Braciszkowie Karnowscy go tak reklamują ???

belzebub
ty nie jesteś, nie byłeś i nigdy nie będziesz moim bratem w jakimkolwiek aspekcie pIugawy żydzie

A ja ze swojej strony
w tym nowym roku serdecznie życzę Panu Sierżantowi i Jego rodzinie szczęśliwego powrotu do rodzimego Zjednoczonego Królestwa.

z
chrześcijaństwo jako rozszerzeie judaizmu z bogiem Izraela (isida ra elohim?) zazdrosnym ajwaj 🙂

gb
Podejrzewam, ze Karnowskich z Danielsem lacza jakies skryte interesy. Dowodzi o tym fakt, ze tylko to forum tak nachalnie lansuje tego Zyda, mimo iz jest on permanentnie opluwany przez internautow.

Gaidas
Ciekawa manipulacja psychologiczna… mlodszy, znaczy sie maja zwierzchnika w postaci starszego brata… Panie Daniels, nie z nami takie numery!

1 thought on “839 Szczodre Gody 2018… i ich pustynna podróbka dla porównania

 1. Czy ktoś wszczyna wojnę religijną w Polsce?

  PROGRAM7 – TV
  Published on Jan 10, 2018
  Czy ktoś wszczyna wojnę religijną w Polsce? Tajemnicze zniknięcie Światowida z Babiej Góry.

  Radny Jan Czarniecki na sesji Rady Miejskiej nawoływał do usunięcia Światowida z Babiej Góry. Po kilku dniach Światowid zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Sam radny przyznał oficjalnie, że pomysłodawcą walki z rzeźbą był ksiądz proboszcz.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.