961 Opluwanie Polski i Polaków i odwracanie historii 2WŚ za polskie pieniądze – Les Polonais et la Shoah Une nouvelle école historique


https://skribh.wordpress.com/2019/03/14/873-nie-tylko-tzw-anty-semityzm-zmyslany-czyli-gross-engelking-grabowski-i-inni-przeciw-polacy-w-paryzu-01/

https://skribh.wordpress.com/2019/03/17/874-nie-tylko-tzw-anty-semityzm-zmyslany-czyli-gross-engelking-grabowski-i-inni-przeciw-polacy-w-paryzu-02/

https://skribh.wordpress.com/2019/03/27/876-nie-tylko-tzw-anty-semityzm-zmyslany-czyli-gross-engelking-grabowski-i-inni-przeciw-polacy-w-paryzu-03/

https://skribh.wordpress.com/?s=gli%C5%84ski&submit=Szukaj


Sytuacja jest dramatyczna! Książka szkalująca POLSKĘ i POLAKÓW

Dec 23, 2019
Suwerenny PL

Goglik 2
A tymczasem wszyscy politycy od Judy po Dulkiewicz, chwalą i wychwalają Chanuke na twiterze na FB i innych forach.TO JEST KURWA DRAMAT !!!!

Wieslaw Palar
No i co, że trafi do rządu. Rząd to wie i popiera oczernianie Polski. Gdyby nie popierał to Żydzi by nie głosowali na PiS czy po, a wtedy by nie wygrali.

gra kru
To jest totalny atak na Polskę, aby usprawiedliwić rządania spadkowe i aby zablokować reparacje. ….!!! Nikt nas nie obroni, jeżeli sami się nie obronimy. To jest skutek poddańczej postawy wobec Izraela wszystkich naszych kolejnych rządów po 1989 roku. To jest skutek braku jakiejkolwiek polityki historycznej i polityki informacji międzynarodowej o latach okupacji, ze strony naszych kolejnych rządów.

Lutek N.
Będziemy długo pamiętać PiS . Banda tchórzy, zdrajców, hipokrytów, nieudaczników i złodziei. 700tys zł na tłumaczenie książek obsrywającej nas Tokarczuk. 😱😱Ja pierd…!

Janusz Olbrycht
No to autor juz moze na nobla sie szykowac jak wszyscy szkalownicy polakow

Woj66
Szkoda zdrowia. 80% Polaków i tak to ma w d. I takich jak Ty ma za oszołomów, antysemitów i nienawistników. Mają pełne brzuchy, swoje elektroniczne zabawki, możliwość dokradzenia, wydymania drugiego, wyjazdu i pracy za granicą. Polska jest stracona. Ale okrutna rzeczywistość kiedyś do Polaków dotrze. Na razie tkwią w oparach propagandy.

https://www.google.pl/search?ei=j_kBXu3UFcWD8gKh-rZI&q=les+polonais+at+le+shoah&oq=les+polonais+at+le+shoah&gs_l=psy-ab.3…6485.7157..9503…0.0..0.95.297.4……0….1..gws-wiz.DHv5-AjM7XU&ved=0ahUKEwit2O6Rms7mAhXFgVwKHSG9DQkQ4dUDCAs&uact=5

https://www.cnrseditions.fr/catalogue/histoire/les-polonais-et-la-shoah/

Sous la direction de Audrey Kichelewski, Judith Lyon-Caen, Jean-Charles Szurek, Annette Wieviorka
Les Polonais et la Shoah
Une nouvelle école historique

La disparition de la quasi-totalité des Juifs de Pologne pendant la Seconde Guerre mondiale est due à leur assassinat systématique par les Allemands. Mais que sait-on des comportements de la population polonaise ? La paix revenue, que sont devenus les derniers survivants ? Que nous dit aujourd’hui l’irruption de ce passé dans la société polonaise ? Comment vivre avec la mémoire d’Auschwitz, de Treblinka, de Belzec, autant de mémoriaux situés en Pologne ?

Depuis une quinzaine d’années, des historiens de ce pays ont montré combien il était difficile aux Juifs qui tentaient d’échapper aux tueurs de trouver appui auprès des populations locales, surtout en milieu rural, tant en raison de la politique de terreur menée par l’occupant que de l’hostilité de la société polonaise à l’égard des Juifs. Leurs travaux font désormais autorité dans le monde entier. Pourtant, depuis quelques années, les autorités de Varsovie mettent en œuvre une « politique historique » qui vise à minorer, voire à nier, la participation de franges importantes de la population polonaise à la traque des Juifs.

Sur place, malgré les embûches et les intimidations, les historiens travaillent, publient, organisent des colloques, forment des étudiants. Les auteurs réunis dans cet ouvrage témoignent de la vitalité de cette historiographie. Faire connaître aujourd’hui la fécondité scientifique et la portée critique de la nouvelle école historique polonaise est une exigence intellectuelle, morale et politique.

2 thoughts on “961 Opluwanie Polski i Polaków i odwracanie historii 2WŚ za polskie pieniądze – Les Polonais et la Shoah Une nouvelle école historique


 1. Takim osobom płaci Polska za badania „naukowe”Link do artykułu: http://bit.ly/2PRqll3

  Premiered 3 hours ago
  Niezależny Lublin

  Marlena Staszak
  Dlaczego kłamców historycznych nikt w Polsce nie rozlicza, żydzi nie uratowali żadnego Polaka i wszystko jest ok a do tego jeszcze nas mordowali we współpracy z naszymi okupantami w trakcie wojny i po wojnie bo żydzi mają we krwi kłamstwo, szczucie i podłe zachowania które pozwalają im na przetrwanie jak z hasłem Kidusz hachaim.

  Bunia Lola
  ,,Spotwarzona przeszłość” Roman Kafla, to książka o ponad stu lat tradycji prób utworzenia Judeopoloni ze stolicą w Lublinie, wyłudzaniu pieniędzy od Polaków, oczernianiu Polaków o pogromy i to już podczas I Wojny Światowej. Sporo odnośników do źródeł.

  Przemko Waliszewski
  To rzeczywiscie granda! Ale czemu sie dziwic, skoro nawet pan prezydent Duda cieszy się jak głupi, że w Polsce odradza się żydowski nacjonalizm i nawet święto żydowskich nacjonalistów obchodzi w Pałacu razem z sierżant sztabowym i agentem Światowego Kongresu Zarlaczy?

  Marlena Staszak
  ZA opluwanie Polski przez polskich zasrańców kłamliwych jak Leociak, Engelking czy Cała a Gliński z Gowinem pakują polskie pieniądze zamiast wspierać polskie zabytki i kulturę robią za nasze ciężkie pieniądze antypolską hucpę.

  PiS PO żydokomuna
  Pani Ewo, pis poprzez kierowany przez siebie obecnie pisf (państwowy instytut sztuki filmowej) sypnął kasą na film przypisujący Polakom mord na żydach w Jedwabnem. Proszę więcej nie psioczyć na Konfederację i nie agitować za pisowcami, bo przestanę Panią szanować i zacznę traktować jak agenta. Aaa i potem proszę się nie dziwić, że ludzie klaszczą JKM… proszę ruszyć mózgiem.

  Marlena Staszak
  Największymi rasistami, nazistami i szowinistami są podli szubrawi judasze z Izraela szkalujący Polskę a sami za plecami triku o holokauście i antysemityźmie wyprawiają największe zbrodnie i to na Semitach Palestyńczykach za co w 22.12.2019 r MTK uznał Izrael odpowiedzialnym za zbrodnie wojenne w Palestynie ciekawe ile wypłacą bilionów $ za 50 lat męki i zbrodni.

  Polubienie

 2. ALARM! Polacy jednak mają spłacić roszczenia?! Trwa oczernianie Polski! M.Piotrowski
  28,686 views•Streamed live on Jan 10, 2020
  wRealu24

  Adam Małopolski
  To jest pokłosie 30 lat polityki wstydu ci paszkwilanci byli finansowani przez „nasz” rząd

  Wik Bie
  Zydzi szukają pieniędzy. Polskie jest prawo równe dla wszystkich. Nie zależnie jakiej jesteś narodowości brak spadkobiercy majątek przechodzi na skarb państwa. Tak jest też w większości krajów na świecie, miedzy innymi w U.S.A., i Izraelu.

  Weronika Rok
  i co z tego. Sa rowni i rowniejsi, Szwajcaria tez zaplacila!!!

  22annabella22
  I do 10x więcej niz było na tych tzw „martwych kontach”.

  Толік Рубаник
  Weronika Rok o co chodzi?

  W K
  @Weronika Rok Szwajcaria nie zapłaciła. Banki w Szwajcarii są prywatne. Zapłaciły banki.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.