842 PREZYDENT CZECH WZYWA DO POTĘPIENIA PAŃSTWOWEGO KULTU OUN-UPA NA UKRAINIE, tymczasem w Polin i na UPAdlinie…


Milosz Zeman. Fot. radio.cz


https://skribh.wordpress.com/2018/12/21/838-jan-pieklo-ambasador-rp-na-banderowskiej-upadlinie-odwolany-bo-planowane-jest-podwyzszenie-rangi-reprezentacji-polski-w-kijowie/

https://skribh.wordpress.com/2018/12/20/837-nazistowski-kolaborant-swiatowy-kongres-zydow-krytykuje-rok-bandery-we-lwowie-ladnie-ladnie-ale-banderyzm-ukrainski-to-kto-suto-finansuje/

https://skribh.wordpress.com/2018/12/18/836-szijjarto-za-nic-nie-poswiecilibysmy-wegrow-z-krajow-osciennych-tymczasem-za-przyjazn-pis-u-z-banderowska-ukraina-polacy-zaplaca-miliardy-zlotych/

https://skribh.wordpress.com/2018/12/16/833-ambasador-izraela-na-ukrainie-zszokowany-i-oburzony-rokiem-bandery-we-lwowie-tymczasem-polskojezyczny-msz-01/


Wolyn1943 @Wolyn1943:
Milczenie władz Polski w tej kwestii napawa jeszcze większym wstydem! To zaczyna się przeradzać w jakąś odmianę syndromu sztokholmskiego…

jwu @jwu:
@Wolyn1943 Wstyd to dopiero będzie, jak Zeman otrzyma reprymendę od Czaputowicza i usłyszy o solidarności Polski z Ukrainą.

vader213 @vader213:
WŚCIEKŁE PSY żydowskich banderowców z PIS co na to

banderapadlina @banderapadlina:
A co na to PISbandera? A no nic dalej będą lizać zady karaluchom banderowskim

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-srodkowa/prezydent-czech-wzywa-do-potepienia-panstwowego-kultu-oun-upa-na-ukrainie/

PREZYDENT CZECH WZYWA DO POTĘPIENIA PAŃSTWOWEGO KULTU OUN-UPA NA UKRAINIE

30 grudnia 2018|10 komentarzy|w Europa Środkowa, polityka, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Prezydent Czech Milosz Zeman wezwał czeski rząd do zaprotestowania przeciw przyznaniu praw kombatanckich bojownikom OUN-UPA przez ukraiński parlament i skrytykował czeski MSZ za „chowanie głowy w piasek” w tej sprawie.

O stanowisku Milosza Zemana wobec gloryfikacji OUN-UPA na Ukrainie poinformował na Twitterze jego rzecznik Jiří Ovčáček.

Banderowcy masowo mordowali Polaków, Żydów i wołyńskich Czechów. Czeskie ministerstwo spraw zagranicznych wobec gloryfikacji banderowców na Ukrainie tchórzliwie milczy. Gdyby się działo się w Rosji, już byłyby tysiące ostrych oświadczeńWstyd! – napisał Ovčáček w sobotę na Twitterze zamieszczając link do artykułu prasowego, w którym zacytowano stanowisko czeskiego rządu wobec przyznania praw kombatanckich upowcom.

PRZECZYTAJ: Poroszenko podpisał ustawę przyznającą członkom UPA prawa weteranów wojennych

Z artykułu wynika, iż czeskie MSZ uważa stanowisko wobec OUN-UPA za wewnętrzną sprawę Ukrainy. „Ze skomplikowanymi rozdziałami historii każdy kraj musi sam sobie poradzić. Praca dyplomacji nie polega na ocenie ani badaniu historii, jest to sprawa historyków, a nie dyplomatów” – przekazała czeska dyplomacja dziennikowi „Právo”.

W kolejnym wpisie na Twitterze Jiří Ovčáček ujawnił, że prezydent Czech domaga się, by rząd jego kraju oficjalnie zaprotestował przeciw gloryfikacji OUN-UPA.

Prezydent republiki publicznie wezwał, by Republika Czeska oficjalnie zaprotestowała przeciwko czczeniu zbrodniarzy wojennych przez Ukrainę. Reakcja ministerstwa [Tomasza] Petříczka [szef czeskiego MSZ – red.] jest haniebnym chowaniem głowy w piasek. 
– napisał Ovčáček zarzucając także czeskiemu MSZ, że nie ujęło się nawet za czeskimi ofiarami banderowców.

W tym samym czasie minister Petříczek napisał, również na Twitterze, iż Ukraina potrzebuje czasu, by uporać się z „bolesnymi momentami w swojej historii”. Zapowiedział przy tym, że będzie o tym rozmawiał ze swoim ukraińskim odpowiednikiem, gdy odwiedzi Ukrainę na początku 2019 roku.

Co ciekawe, także w sobotę rzecznik prezydenta Zemana wyraził przypuszczenie, że w przyszłym roku Czechom zagrozi narastająca „ukrainizacja przestrzeni publicznej”. Według niego wolność wyrażania poglądów w Czechach będzie atakowana pod pretekstem „walki z Moskwą i Pekinem”. 

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Czech: Krym nie może wrócić do Ukrainy

Kresy.pl / Twitter

KazimierzS @KazimierzS:
Czechy to takie same ruskie trolle jak Węgry. Tylko na niezależnej i na K24 ruskich trolli nie ma, bo oni skutecznie współpracują z wywiadem „naszych braci”, co potwierdzają zresztą ich poważne odznaczenia.

vader213 @vader213:
boli cię ty UKRAIŃSKI MORDERCO!!!!!!!!!!!!!!!pora spojrzeć w lustro i uderzyć się w pierś i powiedzieć TAK JESTEŚMY MORDERCAMI UKRAIŃSKIMI czyż nie wymordowaliśmy samych polskich DZIECI W ILOŚCI 30 000tys nie wspominając o starcach i kobiet? tak mordowaliśmy!!!!!!! JESTEŚMY NARODEM MORDERCÓW!!!!!! i tu nie ma co się wykręcać Panem Putinem ty ukraiński bydlaku

banderapadlina @banderapadlina:
Śmierdzielu banderowski ta zasrana niezależna i K24 są tak samo niezależni jak polskojęzyczny rząd

jwu @jwu:
@KazimierzS Rozczarowałeś mnie Kazmirz. Do tej pory myślałem ,że jesteś tylko banderofilem, a teraz zrozumiałem że oprócz uwielbienia do stepowych ryjesz i szczujesz na forum.

franciszekk @franciszekk:
Ludzie zrozumcie, że Ukraińcy przynależą do innej cywilizacji – turańskiej (prof. Feliks Koneczny – Cywilizacje) i ich sposób; myślenia, argumentacji, zachowania jest inny!!!….
Zwyrodniały mord cywilnej ludności (czystka etniczna) nawet; starców, kobiet, dzieci w tym niemowląt dla tzw. sławy i swobodnej „wielkiej” Ukrainy jest hierojstwem!!!! To my w cywilizacji łacińskiej robimy różnicę pomiędzy bandytyzmem a wykonywaniem zadań obowiązku żołnierskiego! U Ukraińców zwyrodniałe morderstwa bezbronnej cywilnej ludności – czystka etniczna jest także walką dla tzw. „wielkiej” Ukrainy aaa…. wytykanie im tego jest w ich rozumieniu czepianiem się do prawa o „walkę” dla tzw. swobodnej Ukrainy, podważanie godności oraz umniejszaniem wielkości ich tzw. hieroji – bandytów w naszym cywilizacyjnym rozumieniu !!!!!… Jakiekolwiek negocjacje i próby kompromisu uznają w drugiej stronie – przeciwnika za słabość. Drugą stronę – przeciwnika w negocjacjach starają się wymanewrować i oszukać!

zefir @zefir:
Prezydent Milon Zeman historyczną rzeczywistość dostrzega i nie konfabuluje, czym polskiego Prezydenta dyskwalifikuje. Czeski rząd ,podobnie do rządu polskiego, ze strachu i stygmatycznego skundlenia chowają głowy w piasek zady morderczym banderowcom do obróbki wystawiają i strategiczną przyjażnią z banderowskim bandytyzmem to nazywają. Mamy więc do czynienia nie z polityką patriotyzmu, lecz z polityką rządowego polsko-czeskiego debilizmu, banderyzmowi uległego, takim śmieciem Narodów niegodnego.

…..


Petro Tyma. Fot. naszwybir.pl, kadrowane

Antymajdan2 @Antymajdan2:
Kiedy ktoś taki jak tyma sugeruje, że ludobójstwo ukraińskie na Polakach spowodowane było „złym” zachowaniem się Polaków przed wojną, to trzeba stawiać od razu pytanie: żydzi też byli mordowanie przez bandy ukraińskie z tego powodu? I nie wolno dać się zwieść, ani trochę odejść od tematu, tylko zawsze wracać do żydów. Tylko tego tematu jeszcze się boją i tylko w ten sposób można ich trzymać za mordy.

Kasper1 @Kasper1:
@Antymajdan2 Bardzo słusznie. OUN-UPA oraz bandy ukraińskich chłopów bestialsko wymordowały nie tylko kresowych Polaków i Żydów ale także innych obywateli II RP – Węgrów, Czechów, Słowaków Ormian oraz 10-12 tys. Ukraińców z mieszanych narodowo rodzin i Ukraińców sprawiedliwych tj. takich którzy nieśli pomoc ludziom nie ukraińskiej narodowości.

https://kresy.pl/publicystyka/prezes-zwiazku-ukraincow-w-polsce-pozywa-redaktora-kresy-pl/

PREZES ZWIĄZKU UKRAIŃCÓW W POLSCE POZYWA REDAKTORA KRESY.PL

27 grudnia 2018|19 komentarzy|w Opinie, Publicystyka |Przez Redakcja

Prezes Związku Ukraińców w Polsce, znany negacjonista wołyński Piotr Tyma, pozwał jednego z redaktorów portalu Kresy.pl, czując się zniesławiony artykułem zawierającym głównie cytaty jego własnych wypowiedzi.

Prezes Związku Ukraińców w Polsce poczuł się zniesławiony krótkim artykułem informacyjnym opublikowanym przez nasz portal 27 kwietnia 2017 roku. Artykuł składa się głównie z cytatów z wypowiedzi samego Tymy. Wśród nich znalazł się komentarz dotyczący demontażu nielegalnego pomnika ku czci UPA w podkarpackich Hruszowicach. „W sprawie Hruszowic prowokatorzy triumfują. Oczywiście zapomnieli czym zakończył się polski triumf w 1938 roku nad cerkwiami Chełmszczyzny”. Stwierdzenie Tymy jest aluzją do ludobójstwa jakiego na Kresach Południowo-Wschodnich UPA dokonała kilka lat potem. Aluzja wpisuje się zresztą w wyrażaną przez Tymę narrację jakoby antypolskie działania UPA wynikały nie z ludobójczych przesłanek zawartych w ekstremistycznej, szowinistycznej ideologii Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, czyli politycznego zalążka późniejszej UPA, ale przede wszystkim z prześladowań jakich ludność ukraińska miała doświadczać w państwie polskim.

W krótkiej notce informacyjnej, której treścią Tyma poczuł się zniesławiony, znalazł się także cytat z wywiadu, jakiego prezes Związku Ukraińców w Polsce udzielił portalowi „Do Rzeczy”. W wywiadzie tym Tyma twierdził, że „nie rozumie problemu” wokół książki „edukacyjnej” „Bandera i ja”, jaka znalazła się w bibliotece szkoły z językiem ukraińskim w Bartoszycach, o czym, jako pierwszy poinformował nasz portal. Ukraiński działacz twierdził także, że za wzrost napięć w relacjach między Polakami a Ukraińcami odpowiada strona polska. Określił także kontrmanifestację wobec ukraińskiej procesji w Przemyślu, kierującej się na cmentarz, na którym pochowano między innymi członków UPA, mianem „bandyterki” i „zoologicznego antyukrainizmu”.

Fakt zebrania wypowiedzi Tymy z dwóch źródeł i opublikowania ich bez komentarza na naszym portalu, sam prezes Związku Polaków na Ukrainie uznał za zniesławienie i oskarżył autora tekstu, członka redakcji Kresy.pl Karola Kaźmierczaka, o czyn z art. 212 Kodeksu Karnego („Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”). Jak wynika z aktu oskarżenia Tyma za zniesławiający uważa sam tytuł artykułu „Lider Związku Ukraińców w Polsce grozi nowym Wołyniem”. Uznał, że tytuł ten „poniża Piotra Tymę w oczach opinii publicznej oraz naraża na utratę zaufania potrzebnego dla zajmowanego przez Piotra Tymę stanowiska i prowadzonej przez niego działalności” – jak napisał w akcie oskarżenia, podkreślając swoją rolę szefa naczelnej organizacji mniejszości ukraińskiej w Polsce.

Miesiąc przed opublikowaniem artykułu, który Tyma uznał za zniesławiający, prezes ZUwP nazwał działania władz II RP wobec Ukraińców w 1938 roku „etnocydem”. Jednak formułowanie przez Tymę narracji o tym, że ludobójstwo dokonane prze OUN-UPA jest w jakiś sposób zawinione przez politykę II Rzeczpospolitej ma znacznie dłuższą historię. Jeszcze w 2005 roku, mówiąc o działalności środowisk kresowych przywracających wówczas pamięć o ludobójczych pogromach, Tyma powiedział redaktorowi „Gazety Wyborczej” – „Nie czują, że tamte wydarzenia to efekt wiekowych zaszłości między Polakami a Ukraińcami, a nie chwycenie za siekiery i noże ot, tak sobie” („Gazeta Wyborcza” 30.03.2005).

Tyma od lat neguje zresztą ludobójczy charakter działań UPA na Kresach Południowo-Wschodnich. W magazynie „Spór o historię” nadanym przez kanał TVP Historia w 2011 r., w którym prezes Związku Ukraińców wystąpił razem z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim oraz znaną badaczką Ewą Siemaszko, Tyma sprzeciwił się temu, co uznał za „budowanie czarnego obrazu ukraińskiego ruchu niepodległościowego”. Na zadane w tym programie przez księdza Isakowicza-Zaleskiego pytanie „Czy było ludobójstwo na Wołyniu?” Tyma odpowiedział – „Według mnie, nie”. Nie był to jedyny przypadek negowania ludobójczego charakteru działań upowców przez Tymę.

Prezes ZUwP nie ogranicza się jedynie do opisywania w ciemnych barwach sytuacji Ukraińców w II Rzeczpospolitej. Prezes Tyma jest także redaktorem pracy zbiorowej – raportu „Mniejszość ukraińska i migranci z Ukrainy w Polsce. Analiza dyskursu”, którą działacze tej organizacji wydali na początku 2018 roku dzięki dotacji Fundacji Stefana Batorego założonej przez George’a Sorosa. Przedstawia ona ludność ukraińską w Polsce jako podlegającą współcześnie dyskryminacji i sekowaniu przez polityków, publicystów i obywateli Polski. W charakterze „elementu budowania wrogości” raport ukazuje na przykład powszechną krytykę jaka spadła na ukraińskich studentów przemyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, którzy pod koniec 2014 roku fotografowali się w Przemyślu z czerwono-czarną flagą używaną przez OUN-UPA. „Praktyka ostatnich trzech lat pokazuje, że środowiska migrantów/pracowników z Ukrainy oraz mniejszości ukraińskiej w Polsce mogą się stać przedmiotem coraz częstszych aktów agresji i praktyk dyskryminacyjnych” – w ten sposób podsumowana została główna część raportu. Podkreślić należy, że to właśnie w raporcie sponsorowanym przez fundację założoną przez George’a Sorosa znalazła się zapowiedź wytoczenia procesu naszemu redaktorowi.

„Akt oskarżenia Tymy jest absurdalny. Powinien się lepiej zastanawiać nad tym co mówi” – komentuje nasz redaktor. „W mojej opinii Piotr Tyma bardzo stara się upowszechnić w kraju ale też na świecie obraz Polaków jako gnębicieli Ukraińców i tym samym przerzucić na Polaków, czy państwo polskie, część odpowiedzialności za ludobójstwo do jakiego doszło na Kresach po 1943 r. To oczywiste zakłamywanie historii. Jeszcze gorzej gdy tę kalkę Tyma usiłuje przykładać do współczesnych stosunków polsko-ukraińskich. To tylko wzmacnia wśród autochtonicznej i napływającej do Polski coraz szerszym strumieniem ludności ukraińskiej resentymenty wobec państwa polskiego i Polaków” – podsumował Kaźmierczak.

Redakcja

Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
Proponowałbym jakąś ogólnopolską ściepę na dobrą papugę. Kto jest za?

LACHZDZIKICHPOL @LACHZDZIKICHPOL:
@Bohdan Staszynski jezeli bedzie taka potrzeba chetnie sie doloze

JeszczePolska @JeszczePolska:
@Bohdan Staszynski Ja też!

Misza @Misza:
Również popieram.

voy @voy:
mam tylko nadzieję, że ten proces będzie gwoździem do trumny tego jegomościa gloryfikującego banderyzm i to nie tylko na polskich kresach ale nawet w Polsce… Redakcja powinna wykazać jak działalność tego człowieka wpływa negatywnie na polsko-ukraińskie relacje, a orzeczeniem sądu powinien zapłacić solidną grzywnę na rzecz polskich organizacji upamiętniających ludobójstwo OUN/UPA na Wołyniu. Jednocześnie państwo polskie powinno wstrzymać wszelkie dotacje dla organizacji w których Tyma pełni jakąkolwiek funkcję domniemując że będzie w nich realizowane oczernianie Polaków przy jednoczesnej relatywizacji zbrodniarzy i nacjonalistów ukraińskich

JeszczePolska @JeszczePolska:
@voy Dawno powinno być wstrzymane finansowanie ZUwP, oraz 60 innych organizacji z NASZYCH podatków! M.in.2018 rok

Związek Ukraińców Podlasia Spotkania z podlaskim folklorem, tradycją i poezją ukraińską 2018-01-01 18 000 zł

Związek Ukraińców Podlasia Wydawanie ukraińskiego pisma Podlasia „Nad Buhom i Narwoju” 2018-01-01 109 100 zł

Związek Ukraińców Podlasia Warsztaty kultury ukraińskiej dla dzieci i młodzieży „U źródeł” 2018-01-01 18 000 zł

Związek Ukraińców Podlasia Zimowisko integracyjno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży 2018-01-01 11 500 zł

Związek Ukraińców Podlasia Działalność amatorskich zespołów artystycznych 2018-01- 68.500zł

Związek Ukraińców Podlasia Spotkania z podlaskim folklorem, tradycją i poezją ukraińską 2018-01-01 18 000 zł

Towarzystwo Ukraińskie Działalność kulturalno-edukacyjna TU 2018-01-01 40 000 zł

Towarzystwo Ukraińskie Chełmsko-Podlaskie Studia Historyczne 2018-03-01 31 000 zł

235 Związek Ukraińców w Polsce Działalność Ośrodków Kultury Ukraińskiej w 2018 r. 2018-01-01 248 000 zł

Związek Ukraińców w Polsce Dziecięce festiwale i konkursy 2018-03-15 42 000 zł

Związek Ukraińców w Polsce Program edukacji dzieci i młodzieży 2018-04-01 33 500 zł

Związek Ukraińców w Polsce Wydanie rocznika Almanach Ukraiński 2019 2018-06-01 25 000 zł

Związek Ukraińców w Polsce PROSTIR – Ukraiński Multimedialny Portal 2018-01-01 40 000 zł

Związek Ukraińców w Polsce Wydawanie tygodnika „Nasze Słowo” w 2018 r. 2018-01-01 430 000 zł
242 Związek Ukraińców w Polsce Chóry i zespoły artystyczne 2018-01-01 150 000 zł

Związek Ukraińców w Polsce Roboty budowlane, instalacyjne i wykończeniowe – garderoby oraz piwnice 2018-01-15 500 000 zł

Związek Ukraińców Podlasia Audycje radiowe w języku ukraińskim „Ukraińskie słowo” 2018-01-01 26 600 zł

2017 ROK!!
https://forumemjot.wordpress.com/2017/01/02/zwiazek-ukraincow-w-polsce-otrzyma-ponad-1380-mln-zl-dotacji-ze-srodkow-budzetowych-panstwa-polskiego-polecam/

Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
To są długofalowe efekty pobłażliwej polityki wobec ukraińskich bandytów w latach, kiedy pozbycie się tej wrogiej mniejszości była w zasięgu możliwości ówczesnych władz. A także zapowiedź tego co nas czeka na skutek bezmyślnego sprowadzania ukraińców do Polski w liczbach, które gwarantują osobnikom pokroju Tymy poparcie na poziomie mandatu do parlamentu.

Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
Jeśli ktoś z czytelników KRESY.PL jest prawnikiem i może się wypowiedzieć (lub się nie wypowiadać, tylko działać i reprezentować) Czy na sali jest Prawnik? Pewnie nikt się nie wychyli z was. Ale nadchodzi czas, aby utopinę zrzucić z siebie. Nie pozwolić na dalsze bałwochwalstwo. To co zrobił tyma i piekło, to desperacki akt, rzucenia wszystkich sił, mając nic. W pokerze jest to nazywane BLEF. Wejdźmy ALL IN.

greg @greg:
Po pierwsze, błąd w tekście, nie „po 1943 r., bo apogeum ludobójstwa mialo miejsce w środku tego roku. Po drugie, de facto, to wlaśnie tylko dzięki II RP, ponad 3 mln ukrainców, tylko na jej terytorium zachowalo swoją tożsamość etniczną i kultuŕę, a Polska ochroniła ich przed soweckim ‚hołodomorem”. Niedocenianie czy przemilczanie tych oczywistych faktów jest objawem chamskiej i programowej niewdzięczności ukr. banderowni. Z takimi nie da się współpracować, a jedynym skutecznym sposobem traktowania takich degeneratów i ludobójców jest to stos. przez rosjan.

jwu @jwu:
@greg A zaczęło się już we wrześniu 1939 roku w Tarnopolskim (banderowskie ludobójstwo na Polakach).

vader213 @vader213:
ty ukraiński antypolski rezunie juz niedługo odetniemy was od pieniędzy i zdechniecie jak te wiejskie psy!!!!!1

Kasper1 @Kasper1:
@vader213 Byłbym wdzięczny za nie porównywanie takich indywiduów jak PETRO Tyma i jego wspólnicy do wiejskich psów oraz do psów w ogóle które są cudownymi i kochanymi stworzeniami. Wiejskie i jakiekolwiek psy w potrzebie należy karmić i im pomagać a Tymę & wspólników faktycznie odciąć od jakiejkolwiek pomocy.

JeszczePolska @JeszczePolska:
Pan panie Tyma udaje ze nic nie wie i nie rozumie! To taki myk, którego was wasi mentorzy nauczyli, iść w zaparte!! Panie jak panu tam, wypieranie, zaprzeczanie, przekierowywanie na innych, umniejszanie potwornej zbrodni na Polakach dokonanej przez zbrodniarzy z UPA i ukraińskich chłopów NIE DA się NICZYM usprawiedliwić!!! NICZYM!!! Takie potworności ,może robić drugiemu człowiekowi tylko wyzuty z jakichkolwiek ludzkich uczuć potwór przez przypadek w ludzkiej postaci!! I patrzeć obojętnie na cierpienie i nawet się nim upajać! Ponoć nawet Niemcy powstrzymywali pańskich rodaków, bo byli przerażeni. I pan ma czelność pisać jakieś pierdy na twitterze?? wy macie czelność pisać o jakichś „potyczkach” polsko ukraińskich o jakichś „nieporozumieniach:? I macie czelność atakować Rodziny tych zamordowanych Polaków, księdza Tadeusza, działaczy kresowych. Naprawdę wasza bezczelność dorównuje bezczelności Upowców na Wołyniu i Małopolsce oraz Bieszczadach. Potomkowi / ocaleli / Kresowian płacą podatki , z których pełnymi garściami korzystacie, zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Ciekawe jakby wypadło referendum w Polsce na temat finansowania Ukrainy i studentów czy organizacji ukraińskich w Polsce??? No zgaduj zgadula? Nie mówię, o bezczelach polskojęzycznych którzy by dawali, ale z cudzych pieniędzy budżetowych. Jak by przyszło płacić z własnej kieszeni, to już to widzę! Największym smutkiem ,napawa mnie i wielu Polaków takie sąsiedztwo i wasza lawina w Polsce!! Już widać skutki, napady, epidemia, zabójstwa, rabunki ,pijane rajdy po polskich drogach itp. Żal!!! żal Polaków i Polski, że są tak zniewoleni, dając pracę, stypendia, leczenie, pożyczki, szkoły dla ukraińców, w zamian nie mogą pochować swoich przodków, a nawet zabroniona harcerzom wjazdu na 1 listopada i zapalenie zniczy na grobach ….i jeszcze w kraju ktoś śmie im grozić nawet w zawoalowany sposób, II Wołyniem!I żądać pozostawienia pomników katom?? Skandal! Pytam, nie było tego wpisu na Twitterze????
https://wolnosc24.pl/2017/04/28/prezes-zwiazku-ukraincow-w-polsce-grozi-nam-drugim-wolyniem-tymczasem-ukrainski-ipn-delegalizuje-105-polskich-pomnikow/

JeszczePolska @JeszczePolska:
@JeszczePolska Ponieważ pan jak widać zapomniał to przypominam…
https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331

Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.
Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).
Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.
Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.
Wyrzynanie na czole „orła”.
Wbijanie bagnetu w skroń głowy.
Wyłupywanie jednego oka.
Wybieranie obu oczu.
Obcinanie nosa.
Obcinanie jednego ucha.
Obrzynanie obydwu uszu.
Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.
Obrzynanie warg.
Obcinanie języka.
Pieczenie żywcem w piecu chlebowym.
Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.
Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.
Wybijanie zębów.
Łamanie szczęki.
Rozrywanie ust od ucha do ucha.
Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.
Podcinanie szyi nożem lub sierpem.
Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.
Skręcanie głowy do tyłu.
Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.
Obcinanie głowy sierpem.
Obcinanie głowy kosą.
Odrąbywanie głowy siekierą.
Zadawanie ran kłutych w głowie.
Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.
Zadawanie innych ran ciętych na plecach.
Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.
Łamanie kości żeber klatki piersiowej.
Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.
Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.
Obcinanie kobietom piersi sierpem.
Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.
Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.
Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.
Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.
Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.
Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.
Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.
Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku – kipiącej wody.
Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.
Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do niego potłuczonego szkła.
Wyrywanie żył od pachwy, aż do stóp.
Wkładane do pochwy – vaginy rozżarzonego żelaza.
itd aż do punktu 362!!!
PS. żyją jeszcze świadkowie i są dokumenty?? Poniał???

Tadeusz666 @Tadeusz666:
wpiszcie w google Mirosław Onyszkiewicz stryj Janusza Onyszkiewicza

greg @greg:
A żeby nie pozwolić tym banderowskim degeneratom, straszyć i napawać się tym barbarzyńskim ludobójstwem (co też robią), należy tym tchórzliwym, spieprzajacym w osranych gaciach, chowajacym sie w norach i in. ‚kryjiwkach’, SSynom przypomnieć, że śmiali byli tylko do bezbronnych dzieci, starców i kobiet, których mężowie, bracia, synowie i ojcowie zostali zabici przez stalinowski reżim lub zesłani. Gdy siły były wyrównane, zawsze ci falszywi tchórze, przebierajacy się przed starciem za normalne formacje z nimi walczace (co wg konwencji m/nar zawsze winno byc karane sądem polowym i rozstrzelaniem), barbarzyńcy i ludzkie śmiecie, dostawali od polskiej samoobroty tęgi łomot. Tacy ku.wa geroje to byli. Tfu! Resztki tego kilkudziesięciotysięcznego banderowskiego ścierwa – pod sąd i do pierdla. Niech tam staruchy i reszta, zdechną!

greg @greg:
@greg Cwel bandera i reszta bandero-nazi „strategów”, tumany zapomnieli, ze wsród cudem ocalonych swiadków tego barbarzyńskiego ludobójstwa, ich krewnych oraz potomków, przyjdzie ukraińcom żyć w sąsiedztwie przez nast. dziesieciolecia i wieki. I że to może (i powinno) być przeszkodą nie do pokonania w jakiejkolwiek ew. integracji bander-nazi skansenu ze społecznością m/ nar. Na co śmieci liczyli? Bedą tępieni do 7 pokolenia, bo gdyby nawet teraz chcieli blagać o wybaczenie, to przed ofiarami nie zdążyli sie skruszyć i z żalem przeprosić. Teraz przebaczyc im moze tylko Pan Bóg pod określonymi warunkami. A do tego czasu powinni być przez ludzką sprawiedliwość piętnowani i karani z całą surowością!

https://kresy.pl/wydarzenia/zwiazek-ukraincow-w-polsce-promuje-piesn-upa-video/

https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-ministerstwo-oswiaty-nakazalo-usuniecie-z-podrecznika-historii-wzmianki-o-kolaboracji-szuchewycza-z-nazistami/

https://kresy.pl/publicystyka/nie-do-konca-zmyslona-rozmowa-anonimowych-giedroycistow/

https://kresy.pl/wydarzenia/przemyscy-radni-pis-przeciwko-przypomnieniu-ze-o-lwow-i-przemysl-polacy-walczyli-z-ukraincami/

https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-ekspert-nawet-gdyby-rosja-zniknela-to-bedziemy-mieli-pewne-problemy-z-wegrami-i-polska/

https://kresy.pl/wydarzenia/kolejny-transport-darow-dla-polakow-z-kresow-niewpuszczony-na-ukraine/

https://kresy.pl/publicystyka/zwolennicy-rozszerzania-nato-doprowadzili-do-nowej-zimnej-wojny/

https://kresy.pl/wydarzenia/macierewicz-wobec-usa-trzeba-zachowywac-sie-jak-suwerenne-panstwo-a-nie-jak-kraj-kolonialny/

https://kresy.pl/wydarzenia/wiekszosc-ukraincow-przeciwna-kielbasie-wyborczej-prawie-co-trzeci-nie-czuje-dumy-z-ukrainskiego-obywatelstwa/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ambasador-ukrainy-wezwany-do-msz-austrii-powodem-spis-agentow-kremla-wsrod-nich-takze-kukiz-winnicki-smarzowski-i-dzialacze-kresowi/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainski-ekspert-okrety-nato-nie-maja-prawa-wplynac-na-morze-azowskie/

https://kresy.pl/wydarzenia/lwow-grekokatolicy-nie-wpuscili-rzymskich-katolikow-do-kosciola-mb-gromnicznej-na-pasterke/

https://kresy.pl/wydarzenia/zuzyte-baterie-z-ukrainy-moga-trafic-na-utylizacje-do-polski/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ambasador-ukrainy-radzi-polskim-rolnikom-pamietajmy-o-wolnym-rynku-i-uczciwej-konkurencji/

12 thoughts on “842 PREZYDENT CZECH WZYWA DO POTĘPIENIA PAŃSTWOWEGO KULTU OUN-UPA NA UKRAINIE, tymczasem w Polin i na UPAdlinie…

 1. 6 Signs You’re Dealing With a Toxic Person

  BRIGHT SIDE
  Published on Aug 22, 2018
  How to know that you’re dealing with a toxic person? They do exist, and chances are we’ve met one or 2. Sometimes they might not realize they’re causing harm to others. There are situations that might be putting us at risk and, without us knowing it, damaging our sense of worth. Fortunately, there are warning signs you can look for to see if the person you’re dealing with is a toxic person.

  Polubienie

 2. gosc
  Ukraina wie, ze Polska zrobi, co amerykanie powiedza.

  smok
  a co rząd pis na to? rok bandery w obwodzie lwowskim. jakaś reakcja? nie, pis od lat płaszczy się przed banderowcami tak samo jak przed telawiwem i brukselą.

  marcelo@marcelo
  Z Ukraińcami były kłopoty i w przyszłości one nie znikną ,

  Wołyniak
  Społeczeństwo Polskie domaga się natychmiastowego zawieszenia stosunków dyplomatycznych z banderowską Ukrainą !

  bądźmy szczerzy
  za propagowanie banderyzmu nie należy winić całego narodu ukraińskiego – to w istocie antyukraińska socjotechnika gwarantująca ciągły chaos i możliwość łupienia i przejmowania na własność tego państwa

  https://wpolityce.pl/swiat/427775-noworoczny-hold-dla-zbrodniarza

  Noworoczny hołd dla zbrodniarza. Tysiące Ukraińców wyszło na ulice, by świętować rocznicę urodzin Bandery

  opublikowano: za 39 minut · aktualizacja: za 37 minut

  autor: PAP/EPA wPolityce.pl

  Kilka tysięcy ludzi wzięło udział w dwóch marszach, upamiętniających 110. rocznicę urodzin przywódcy ukraińskich nacjonalistów Stepana Bandery, które odbyły się we wtorek wieczorem w stolicy Ukrainy, Kijowie.

  Uczestnicy marszu zorganizowanego przez partię Korpus Narodowy szli przez centrum miasta w czerwonych czapeczkach świętych mikołajów. Nacjonalistyczna partia Swoboda kroczyła przez Kijów z pochodniami, czerwono-czarnymi flagami i portretami Bandery.

  18 grudnia Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy postanowiła, że upamiętni na szczeblu państwowym przypadającą w rozpoczynającym się roku 110. rocznicę urodzin Bandery. W przyjętej rezolucji deputowani zdecydowali też wtedy, że uroczystości państwowe odbędą się w 2019 roku m.in. z okazji 100-lecia Aktu Zjednoczenia Ukraińskiej Republiki Ludowej z Zachodnioukraińską Republiką Ludową oraz 30. rocznicy wyjścia Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego z podziemia.

  Niedawno Lwowska Rada Obwodowa ogłosiła rok 2019 rokiem Stepana Bandery.

  Z okazji obchodów w 2019 roku 110. rocznicy urodzin wybitnego działacza politycznego, przywódcy Prowodu (zarządu) OUN-B, więźnia politycznego obozu koncentracyjnego Sachsenhausen, Rada Obwodowa zdecydowała o ogłoszeniu 2019 roku Rokiem Stepana Bandery

  — oznajmiła rada.

  Kilka dni później ambasador Izraela na Ukrainie Joel Lion oświadczył, że był zszokowany tą decyzją.

  Byłem zszokowany, gdy usłyszałem o decyzji Lwowskiej Rady Obwodowej o ogłoszeniu 2019 roku rokiem Stepana Bandery

  — napisał ambasador na Twitterze i Facebooku.

  Nie mogę zrozumieć, w jaki sposób gloryfikacja tych, którzy brali bezpośredni udział w straszliwych antysemickich zbrodniach, pomaga w walce z antysemityzmem i ksenofobią. Ukraina nie powinna zapominać o zbrodniach na ukraińskich Żydach i nie powinna ich (tych zbrodni – PAP) upamiętniać poprzez uszanowanie ich sprawców

  — oświadczył Lion.

  Prezes ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz odpowiedział, iż istnieje „potrzeba poparcia faktami tezy ambasadora Izraela o +bezpośrednim udziale Stepana Bandery w straszliwych antysemickich zbrodniach+”.

  Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), której zbrojne ramię – Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) – jest odpowiedzialne za prowadzone od wiosny 1943 roku czystki etniczne na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

  Jako działacz, a potem przywódca ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego w międzywojennej Polsce Bandera był organizatorem akcji terrorystycznych przeciwko państwu polskiemu i ZSRR, m.in. zamachów w 1933 roku na konsulat radziecki we Lwowie oraz w 1934 roku na ministra spraw wewnętrznych II RP Bronisława Pierackiego.

  Za zamach na Pierackiego Bandera został skazany na karę śmierci, zamienioną następnie na dożywocie; znalazł się na wolności po ataku Niemiec i ZSRR na Polskę we wrześniu 1939 roku. 30 czerwca 1941 roku Bandera ogłosił we Lwowie powstanie niepodległego państwa ukraińskiego, za co w lipcu 1941 roku został aresztowany przez Niemców i osadzony w obozie w Sachsenhausen. Przebywał tam do września 1944 roku. Po II wojnie światowej Bandera zamieszkał w Monachium pod przybranym nazwiskiem Stefan Popiel. W październiku 1959 roku został zamordowany przez agenta KGB Bohdana Staszyńskiego.

  W roku 2010 Bandera otrzymał pośmiertnie tytuł Bohatera Ukrainy. Nadał mu go specjalnym dekretem ustępujący wówczas prezydent Wiktor Juszczenko. Dekret ostatecznie został uchylony przez sąd. Przyznanie Banderze tytułu Bohatera Ukrainy wywołało protesty w Rosji oraz w Polsce.

  Niedawno w Radzie Najwyższej Ukrainy zarejestrowano projekt rezolucji z apelem do prezydenta Petra Poroszenki o przywrócenie Banderze tytułu Bohatera Ukrainy.

  mly/PAP

  https://wpolityce.pl/polityka/403630-prezydent-duda-oczekuje-prawdy-historycznej

  https://wpolityce.pl/polityka/403454-ks-isakowicz-zaleski-dla-wpolscepl

  https://wpolityce.pl/historia/403518-nauki-plynace-z-ludobojstwa-na-wolyniu

  https://wpolityce.pl/kultura/407479-premiera-ksiazki-anny-herbich-dziewczyny-z-wolynia

  Polubienie

 3. Ukraińcy o UPA i Banderze – Sonda Uliczna

  Stefan Tompson
  Published on Dec 19, 2018
  Lwów, Leopolis. Perła kresów wschodnich. Przed uchodźstwem w Anglii, to właśnie w tym mieście moja pra-babcia spędzała dużo czasu, i to właśnie o Lwowie opowiadała mojej Mamie, moja śp. Babcia. To Lwów z wszystkich miast w pewnym sensie reprezentował dla mojej rodziny tą utracaną i utęsknioną i utracaną Ojczyznę. Dlatego tam byliśmy; by przejść śladami naszych przodków, przejść się po rynku, pójść do biblioteki Baworowskich, usiąść w Hotelu George i oddać hołd Orlętom Lwowskim.

  Podczas kilkudniowego pobytu z moim bratem w mieście postanowiliśmy jednak nagrać materiał, i wyszła właśnie ta oto sonda uliczna. Tematem wschodnim się pasjonuję od lat; ukończyłem „Politics with East European Studies” na School of Slavonic and East European Studies na University College London; zresztą trzy z moich pierwszych materiałów były właśnie o relacjach polsko-ukraińskich. Dwa lata później, wreszcie wróciłem do tego trudnego lecz ważnego tematu.

  Podziękowania dla portalu http://www.kawiarniany.pl za zdjęcia cmentarza z pomnikiem SS Galizien „Hałyczyna” ( 04:08 – 04:15 ).

  Stefan Tompson
  2 weeks ago (edited)
  Mieliśmy problem z poprzednią wersją tego materiału która została ograniczona przez YouTube’a, stąd też na nowo wrzucam, tym razem bez drastycznych zdjęć Rzezi Wołyńskiej.

  Przepraszam że wrzucam ponownie ten sam materiał i dziękuję Wam wszystkim za wyrozumiałość!

  Polubienie

 4. https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ipn-chce-prowadzic-poszukiwania-m-in-w-niemczech-na-litwie-i-bialorusi-prace-na-ukrainie-wciaz-zablokowane/

  Wolyn1943 @Wolyn1943:
  Co robi polska dyplomacja, by wymusić na Ukrainie przywrócenia prac ekshumacyjnych? Żąda? Prosi? Czy tylko „oczekuje” na zrozumienie ze strony ukraińskiego partnera? Ukraińcy grają na czas, bo to jest w ich interesie. Jak szczątki pomordowanych nieludzko Polaków rozłożą się do reszty, będą mieli gotowy argument o marginalnej liczbie polskich ofiar w tej „bratobójczej wojnie”. Kto wie, może za kilka lat dowiemy się, że Ukraińców na Wołyniu zginęło o wiele więcej niż Polaków… Pytanie: co jest w interesie Polski? Mając swojego przedstawiciela w Radzie Bezp. ONZ mamy możliwość szybkiego oddania spraw ekshumacji na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej pod egidę stosownych agend ONZ. Na co czekają polskie władze w obliczu konsekwentnego trwania Ukrainy przy zakazie ekshumacji? Aż Ukraina okrzepnie, wejdzie do UE i NATO? Słaba Ukraina rozstawia nas po kątach, a silna pójdzie nam na rękę? Zastój w tej sprawie ze strony polskich władz to działanie na szkodę Polski. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy zostaną odpowiednio rozliczone, i to nie przez Boga i Historię, ale organa sądowe!

  vader213 @vader213:
  łajdactwo z IPN cały czas rozpuszcza jak łyżkę w kwasie siarkowym UKRAIŃSKIE BESTIALSKIE LUDOBÓJSTWO bo w tych wydalinach ani na moment nie wspomniano o badaniach ekshumacyjnych na UPAinie i o ich zakazach, cały czas grają na aut i na propagandowych alikwotach w postaci „dialogu” i pozorach „naukowości” ze stroną ukraińskich faszystów

  Polubienie

 5. Nawet te znane są
  zapomniane lub zawłaszczane. W Auschwitz wg zeznań świadków, śledztw zginęło kilkanaście razy więcej Polaków niż podaje się obecnie, KL Warschau 200tyś pomordowanych Polaków. Wola 60tyś. Gdzie muzea?

  Nie zapomnieć? To przypominam!
  70 lat temu zakatowano Jana Rodowicza“Anodę”. Ministrem sprawiedliwości był wtedy wujaszek Kaczyńskiego! Drugi był szefem Najwyższego Sądy Wojskowego – is.gd/vealvp. Pamiętajmy skąd wywodzi się JK!

  Wszędzie, byle nie na Ukrainie
  A przecież to taki przyjazny nam kraj,że przyjmujemy ich z wyciągniętymi rękami. Zresztą jest wiele przyjaźniejszych krajów,choćby umiłowany sojusznik Izrael czy USA. Dla kogo oni są przyjaciółmi?

  https://wpolityce.pl/historia/428431-ipn-chce-odnalezc-miejsca-pochowkow-polskich-ofiar

  Nie wolno nam o nich zapomnieć! IPN chce odnaleźć miejsca pochówków polskich ofiar totalitaryzmu

  opublikowano: dzisiaj, g. 6:53 · aktualizacja: dzisiaj, g. 6:53


  autor: Norbert Radtke (self)/GFDL/CC/Wikimedia Commons wPolityce.pl

  Instytut Pamięci Narodowej zamierza prowadzić badania poszukiwawcze miejsc pochówków polskich ofiar totalitaryzmu m.in. w Niemczech, Czechach, Litwie, Białorusi i Gruzji – podał w poniedziałek „Nasz Dziennik”. Część z nich to kontynuacja wcześniejszych prac IPN.

  Badania będziemy prowadzili w około 50 miejscach. Liczba ta jest porównywalna z poprzednim rokiem. Pełna liczba będzie znana, kiedy zakończymy rok. To są plany, zamierzenia, które być muszą, życie je weryfikuje, ale wierzę, że większość naszych działań będzie wykonanych

  — powiedział gazecie wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk, który w Instytucie kieruje Biurem Poszukiwań i Identyfikacji.

  Badania w Niemczech mają być prowadzone przy byłym obozie Ravensbrueck. Niemiecko-nazistowski obóz w Ravensbrueck był największym na terenie Niemiec obozem koncentracyjnym dla kobiet. Do końca wojny przeszło przez niego ponad 130 tys. kobiet z kilkudziesięciu krajów Europy (w tym ok. 30-40 tys. Polek). Ponad 90 tys. zamordowano lub zmarły one w wyniku głodu, chorób lub dokonywanych na nich eksperymentów medycznych.

  Wiceprezes IPN przedstawił również tegoroczne plany poszukiwań w Polsce.

  W samej tylko Warszawie Biuro planuje poszukiwania aż w ośmiu miejscach, m.in. kontynuację na ul. Rakowieckiej i przy cmentarzu na Bródnie, gdzie może spoczywać nawet kilkaset osób, oraz na ul. Freta

  — podał „Nasz Dziennik”, podkreślając, że Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN podejmie badania także w nowych miejscach, m.in. na Polu Mokotowskim.

  Wiceprezes IPN odniósł się także do kwestii identyfikacji odnalezionych szczątków na tzw. Łączce Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Według „Naszego Dziennika”, Szwagrzyk wskazał, że „działania w tym względzie leżą w gestii pionu śledczego IPN”.

  Komisja ścigania zbrodni zleca badania genetyczne podmiotom, które sama uznaje za właściwe. Patrząc, ile mamy osób przebadanych od czasu zakończenia prac na Łączce, możemy określić, jakie jest zaawansowanie tych działań. Nasza ocena, jeżeli chodzi o szybkość działania pewnych podmiotów w zakresie identyfikacji, jest wstrzemięźliwa

  — cytuje Szwagrzyka „Nasz Dziennik”.

  Gazeta przypomniała też, że do tej pory zidentyfikowano ok. 50 osób na 280-300, których szczątki odnaleziono na warszawskiej Łączce.

  gah/PAP

  Polubienie

 6. zefir @zefir:
  W Polaków świadomości już się utrwaliło, że w pisiatym nadwiślańskim państwie, decyzje w sprawie Birczy zależą nie od oczekiwań społecznych, lecz od opinii ministra świra, oraz doktora nauk historycznych nazywającego bandytami żołnierzy LWP walczących z hitlerowcami i banderowcami. Kuriozum na tym polega, że dla tych „gigantów” myśli historycznej najlepiej by było gdyby OUN-UPA do nogi wyrżnęło wszystkich obrońców Birczy i jej okolic. Teraz ubolewają, że tak się nie stało i na insynuacje banderowskiej gnidy Wjatrowycza ochoczo się powołują, nimi się wspierają. Chociaż, z tego co pamiętam, Polskaw swym rozwoju nigdy etapu komunizmu nie osiągnęła, to czuły pisiaty węch historyczny żołnierzy AK i BCh komunistami nazywa, gdyż z konieczności wraz z milicją Birczy i polskości przed banderowcami bronili. Gdy już pisiatym „geniuszom” Antonim i Sławomirom argumentów brakuje, to urzędniczymi decyzjami swe racje podbudowywują i absurdy kórym służą pogłębiają, gdyż upamiętnienie Birczy na tablicy Grobu Nieznanego Żołnierza oddalają i od odbudowy pałacu saskiego uzależniają. Kpią przy tym z Polaków i nawet się nie przejmują, że to uzależnienie ma się tak jak przysłowiowy piernik do wiatraka.

  jwu @jwu:
  @zefir Mam takie nieodparte wrażenie ,że sprawa Birczy, bardziej zależy od decyzji Kijowa ,niż osób ,które wymieniłeś.

  Wolyn1943 @Wolyn1943:
  „Z dokumentu wynika, że tablica z tą nazwą znajdzie się tam dopiero wtedy, gdy kiedyś ten pałac powstanie” – bynajmniej! Przecież mowa jest o „rozpatrzeniu” a nie o umieszczeniu tablicy po odbudowie Pałacu Saskiego. Swoją drogą, Pałacu nie było, a na tablicę miejsce się znalazło, teraz okazuje się, że trzeba aż zbudowania monstrualnego obiektu, by zmieścić jedną, mało tablicę. Oczywiście, mogło być znacznie gorzej. „Patrioci” z MON-u mogli warunkować powrót Birczy „odbudową” 2-3 pomników dla upowskich ludobójców…

  https://kresy.pl/wydarzenia/mon-powrot-birczy-na-grob-nieznanego-zolnierza-mozna-rozpatrzyc-przy-odbudowywaniu-palacu-saskiego/


  Tablica kresowa na Grobie Nieznanego Żołnierza. Po prawej nowa wersja, bez Birczy. Fot. Ewaryst Fedorowicz/Facebook

  MON: POWRÓT BIRCZY NA GRÓB NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA MOŻNA ROZPATRZYĆ PRZY ODBUDOWYWANIU PAŁACU SASKIEGO

  11 stycznia 2019|3 komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON powiązał sprawę powrotu Birczy na tablicę na Grobie Nieznanego Żołnierza z odbudową Pałacu Saskiego. Miałaby ona zostać rozpatrzona w ramach zapowiadanej realizacji tego projektu.

  Elbląski działacz patriotyczny Jacek Boki, inicjator Ronda Obrońców Birczy w Elblągu, jakiś czas temu zwrócił się na piśmie do MON ws. przywrócenia na tablicy przy Grobie Nieznanego Żołnierza napisu „Bircza 1945-1946”. W tych latach Bircza była broniona przed atakami ze strony UPA przez „ludowe” Wojsko Polskie i milicję. Cześć zabitych bojówkarzy UPA, biorących udział w atakach na Birczę, spoczywa obecnie na ukraińskim cmentarzu wojskowym w Przemyślu-Pikulicach. Nazwa Birczy została usunięta w listopadzie 2017 roku tuż przed oficjalnym odsłonięciem przez ówczesne kierownictwo Ministerstwa Obrony Narodowej. (…)

  https://skribh.wordpress.com/2017/11/15/593-bircza-a-sprawa-polska-czyli-co-upadlinski-pan-kaze-to-polskojezyczni-usluzni-w-podskokach-ale-ciagle-na-kolanach-cichaczem-wykonaja/

  Polubienie

 7. https://kresy.pl/wydarzenia/ewa-siemaszko-ukraina-jako-panstwo-akceptuje-zbrodnie-ludobojstwa/


  Siemaszko wskazuje, że Ukraińcy słabo się asymilują.Ewa Siemaszko, foto: youtube.com

  EWA SIEMASZKO: UKRAINA JAKO PAŃSTWO AKCEPTUJE ZBRODNIE LUDOBÓJSTWA

  12 stycznia 2019|10 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Jeśli państwowo rozgrzesza się zbrodniarzy, nadając im tytuł kombatancki, to znaczy, że Ukraina jako państwo akceptuje zbrodnie ludobójstwa, akceptuje zbrodnie przeciwko ludzkości – powiedziała Ewa Siemaszko, badaczka zbrodni OUN-UPA na Polakach.

  W piątek na antenie Radia Maryja Ewa Siemaszko, badaczka ludobójstwa wołyńsko-małopolskiego odniosła się do ukraińskiej nowelizacji ustawy, nadającej status weterana i uprawnienia kombatanckie wszystkim członkom zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii. W grudniu podpisał ją prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Należy zaznaczyć, że nowa ustawa uwzględnia także osoby, które brały czynny udział w zbrodniach przeciwko ludzkości i masowych mordach. (…)

  jwu @jwu:
  I tu się z Panią Ewą nie zgadzam.Ukraina nie akceptuje ludobójstwa, bo wg. ich oficjalnych przekazów, nigdy takiego nie było. A skoro nie było ,to ludzi za nie odpowiedzialnych ,nie można nazwać zbrodniarzami. I dlatego rzeź na Polakach nazywają (Ukraińcy) wojną Polsko-ukraińską

  Wolyn1943 @Wolyn1943:
  Pytanie, co zrobić, by do takiego toku rozumowania przekonać rządzących Polską, którzy co raz zaskakują nas kolejnym włazidupstwem uprawianym wobec Ukrainy bądź Litwy?

  jwu @jwu:
  @Wolyn1943 Co zrobić pytasz ? Zmienić rządzących .Oczywiście nie metodą banderowską, tylko w wyniku legalnych wyborów. Ale (jednocześnie) nasuwa się pytanie, kto ma ich zastąpić ,skoro wszystkie pozostałe ugrupowania w obecnym sejmie są również probanderowskie (poza Kukiz 15 i paroma niezależnymi posłami)? I nie ma żadnej znaczącej siły, która by to zmieniła.

  Kasper1 @Kasper1:
  @jwu Przypominam, że od paru lat ludzkim głosem na temat banderyzmu władz Ukrainy i w ogóle hydry banderyzmu na Ukrainie zaczęło mówić SLD, głównie ustami swego szefa Czarzastego. Jest to co prawda na razie ugrupowanie poza parlamentarne ale mające sporą szansę na znalezienie się w Sejmie po następnych wyborach. Sądzę, że gdyby tak się stało to byłaby to duża pomoc dla naszej sprawy.

  jwu @jwu:
  @Kasper1 Dokładnie ustami Czarzastego ,a wcześniej Millera. Ale z tego co się zdążyłem zorientować ,są jedynymi z tego ugrupowania.

  franciszekk @franciszekk:
  Cytat „Jeśli państwowo rozgrzesza się zbrodniarzy, nadając im tytuł kombatancki, to znaczy, że Ukraina jako państwo akceptuje zbrodnie ludobójstwa, akceptuje zbrodnie przeciwko ludzkości …..”
  Prosty logiczny wniosek z powyższego stwierdzenia taki, że to państwo bierze również na siebie obowiązek wypłacenia odszkodowań poszczególnym narodom na których dokonywane były zbrodnie!!!…..

  jwu @jwu:
  @franciszekk Nie jest to ani proste ,ani logiczne. Oficjalnie żadnego ludobójstwa tam nie było. A ci rozgrzeszeni zbrodniarze ,są ludobójcami wyłącznie dla nas (i to nie wszystkich), bo wg. Wiatrowycza i spółki oni nie mordowali Polaków ,tylko walczyli z sowietami o samostijną Ukrainę. Nasz rząd powinien już dawno stanowczo zareagować, i to tak, żeby protest oprócz kraju za rzeką usłyszał cały świat. A nie, nabrał wody w usta i udaje ,że nic się nie dzieje.

  franciszekk @franciszekk:
  @jwu –> Szanowny panie.
  Nie jest ważne co oni uważają a ważne jest co inni sądzą o tym. To tak jakbym uważał , że jestem wielkim księciem Wielkopolski a wszyscy ludzie wokół uważali , że oszalałem! Oni doskonale o tym wiedzą i dlatego usiłują narzucić nam bandycką – banderowską narrację podobnie jak Niemcy fałszują historię odnośnie II wojny światowej próbując zrzucić na innych odpowiedzialność za ludobójstwo w II wojnie światowej!
  Ukraińcy póki co próbują nas obecnie w naszym państwie miękko terroryzować poprzez:
  – budowę w Polsce nielegalnych pomników ludobójcom,
  – organizowanie hucp przy tych nielegalnych pomnikach,
  – stosując ludobójcze symboliki; flagi czerwono – czarne, hasła i pozdrowienia ludobójców z UPA, OUN …
  Należy przypomnieć Polakom jak wyglądało kiedyś nasze wspólne „współżycie” w jednym państwie i jakie może być obecnie:
  – terroryzm w II RP: bandyckie napady, rabunki, zabójstwa…..
  – czystka etniczna bezbronnej cywilnej ludności po napaści na państwo polskie hitlerowskich Niemiec oraz ZSRR.
  Wykorzystają każdą nadarzającą się okazję by nas biologicznie i ekonomicznie zniszczyć bo tak było i tak będzie w realu !!!!….

  yenom @yenom:
  Z premedytacją wciągają Polskę w bagno, które tworzyli od lat, i nadal tworzą. Szczytne hasła i idee sprzedając na prawo i lewo. Wciągają Polskę w konflikty, aby potem pluć i świętoszków udawać, wykorzystując polskie środki pieniężne, nieprzytomnie pakowane w ich interesy w Polsce ( np. dotacja do ZU, prasy, ukraińskich emerytur w polskim ZUS-ie, i inne), i wewnątrz UA. Mamiąc bezrozumny, w ich mniemaniu, szczerze oddany Polsce, polski Naród. I Polska płaci, jak za woły, ten haracz. Hańba naiwniakom.

  tagore @tagore:
  Ten wywiad z kierownictwem „lwowskiej sali koncertowej” w kościele katolickim ładnie pasuje do tekstu.
  https://zaxid.net/nash_osnovniy_konkurent__tse_bazhannya_zalishitisya_vdoma_n1473127
  Raczej nie widzę szans na zwrot tego kościoła.

  Polubienie

 8. Accipiter @Accipiter:
  Winni są Polacy, Węgrzy, Ruskie. Winni sa rudzi, zezowaci, pryszczaci, mankuci. Niewinni zawsze są ukraińcy. Co za plemie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/klimkin-wegrzy-musza-uswiadomic-sobie-zlozonosc-i-skale-rosyjskich-dzialan-hybrydowych/


  Pawło Klimkin. Fot. Unian

  KLIMKIN: WĘGRZY MUSZĄ UŚWIADOMIĆ SOBIE ZŁOŻONOŚĆ I SKALĘ ROSYJSKICH DZIAŁAŃ HYBRYDOWYCH

  15 stycznia 2019|1 Komentarz|w bezpieczeństwo i obrona, Europa Środkowa, polityka, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin skomentował informacje o tym, że zleceniodawcą podpalenia węgierskiego ośrodka w Użhorodzie na Zakarpaciu miał być niemiecki dziennikarz powiązany z AfD.

  Radio RFE/RL podało, że zleceniodawcą podpalenia węgierskiego ośrodka w Użhorodzie na Ukrainie miał być niemiecki dziennikarz Manuel Ochsenreiter. Jak informowaliśmy, tak zeznał przed krakowskim sądem Michał P., Polak oskarżony o zorganizowanie tego zamachu. Wcześniej TVP Info pisało, że niemiecki zleceniodawca przekazał Michałowi P. 1000 euro. O tym, że nazwisko Niemca pojawia się w akcie oskarżenia, było wiadomo wcześniej, lecz władze oficjalnie nie potwierdzały, że chodzi o Ochsenreitera. (…)

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ujawniono-nazwisko-domniemanego-zleceniodawcy-podpalenia-wegierskiego-osrodka-na-ukrainie/

  Polubienie


 9. Mapa ilustruje artykuł na portalu o wiele mówiącej nazwie „Banderowiec”.

  https://kresy.pl/wydarzenia/powiazany-z-prawym-sektorem-portal-zamieszcza-mape-z-ukraina-az-po-lublin-foto/

  POWIĄZANY Z PRAWYM SEKTOREM PORTAL ZAMIESZCZA MAPĘ Z UKRAINĄ AŻ PO LUBLIN [+FOTO]

  24 listopada 2014|11 komentarzy|w polityka, Ukraina, Wydarzenia |Przez Zyga

  Zasadniczo artykuł dotyczy kwestii Donbasu i proklamowanych w nich, przez ludność sympatyzującą z Rosją, separatystycznych republik ludowych. Autor tekstu opisanego jedynie jako „Komentarz Analityczny Pawego Sektora” stwierdza, że na Ukrainie co raz częściej pojawiają się głosy wzywające do pogodzenia się z utratą Donbasu i oskarża obecne władze Ukrainy o ich podsycanie. Wzywa do walki o pełne zwycięstwo. W tekście nie ma mowy o rewizji granicy z Polską. Pozostaje tajemnicą administratora portalu co chciał przekazać ilustrując tekst tego typu mapą.

  banderivets.org.ua/kresy.pl

  grzegorz710 @Grzegorz710:
  To szczęście, że nie pokazali Ukrainy zajmującej połowę Niemiec bo tam spoczywa Bandera

  uri @uri:
  „Powiązany z Prawym Sektorem portal zamieszcza mapę z Ukrainą aż po Lublin” – nieprawda, mapa (zgodnie z tytułem) ukazuje zasięg ukraińskiego etnosu w okresie międzywojennym. Zgodne zresztą z polskimi mapami.

  radobaryl @radobaryl:
  Znowu zaśmierdziało tutaj ukrowską uryną.

  zefir @zefir:
  „Uri”:Dla pana tajemniczy „etnos”,zaś dla mnie etnograficzne terytorium Ukraińców,pokazane na tle granic państwowych w okresie międzywojennym.Tylko wg pańskiego „etnosu” można dowodzić,że w okresie międzywojennym,w takim Królewskim Grodzie Lwów dominowały ukraińskie cechy etnograficzne: język,więzi historyczne,kulturowe,dziedzictwo historyczno-kulturowe,mentalności ideulogia,religia,czy więzy krwi.Etnograficzna obiektywna prawda jest diametralnie odmienna.Chyba,że ten pana „etnos”przedstawia planowany banderowski stan po czystkach etnicznych i bestialskich rzeziach niewinnych Polaków stanowiących dominantę etnograficzną na Wołyniu ,Galicji Zachodniej,czy Małopolsce Wschodniej.Etnograficzną geografię Ukraińców najlepiej postrzegać gdzieś w pobliżu Ułan-Bator,a nie Lwowa,Lublina,Czy Krakowa.

  tagore @tagore:
  Ta mapa nie wygląda na opracowaną w Polsce. tagore

  sylwia @Sylwia:
  Podniósł się tu głos Ukraińca, że ta mapa pokrywa się z polskimi mapami sprzed 2-giej WŚ pokazującymi gdzie mieszkają Ukraińcy. Odnośnika ani kopi nie zamieścił. To fantazja. Wymysł. Oto co o tym pisze Dr. Poliszczuk: “…OUN wychodziła i nadal wychodzi z zasad walki o ukraińskie soborowe państwo, przy czym tę “soborowość” OUN rozumiała … jako państwa na wszystkich (według ocen OUN) etnicznych ziemiach ukraińskich. To znaczy: nie ma i nie może być pokojumiędzy Ukrainą a jej sąsiadami dopóki do składu Ukrainy nie wejdzie Podlasie, Łemkowszczyzna, Chełmszczyzna, dopóki Przydniestrowie jest częścią Mołdawii, dopóki południowe Polesie wchodzi w skład Białorusi, dopóki Kurski i Woroneski obwód, Krasnodarski i Stawropolski kraj sa częściami Rosyjskiej Federacji. Wystarczy sobie uświadomić, że żaden z sąsiadów Ukrainy dobrowolnie nie odda terytoriów, do których rości pretensje OUN, aby dojść do wniosku, że permanentna wojna Ukrainy przeciwko jej sąsiadom – rzecz dla OUN normalna…” (‘Gorzka Prawda. Zbrodniczość OUN-UPA’, str. 68). Na tej samej stronie autor zamieścił mapę pokazującą apetyty terytorialne Ukraińców. Jest podobna, sięgając niemal do Radomia. Napis pod tą mapą głosi: “Ukraińska Partia Narodowa walczy o prawo narodu ukraińskiego do niepodległego bytu państwowego i ogłasza, że jej celem jest odrodzenie Państwa Ukraińskiego w etnicznych granicach.” (‘Demokratyczna Ukraina’, 13 czerwca 1992 r.). Nie jest wykluczone, że dzięki powstańcom Noworosji zamiast Ukrainy koło Radomia, ich hitlerowskie państwo wyglądać będzie tak jak jest pokazane za dołączonej innej mapie.

  tutejszym @Tutejszym:
  Koniec świata! Panie „Sylwia”, zgadzam się z Pańską wypowiedzią. Z jedną tylko uwagą: słowo Ukrainiec należy zamienić słowem banderowiec. Zresztą kto wie do czego mnie Pan jeszcze przekonasz..

  kp @KP:
  Haha ukraiński etnos … co oni palą???

  xes23 @xes23:
  Uri, tu masz mapę ukraińskiego etnosu. Zaznaczone kolorem czerwonym.

  Polubienie

 10. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/szefowie-msz-polski-litwy-lotwy-i-estonii-wspolnie-wsparli-ukraine/


  Telekonferencja z władzami w Mariupolu. Źr. Twitter/Klimkin

  SZEFOWIE MSZ POLSKI, LITWY, ŁOTWY I ESTONII WSPÓLNIE WSPARLI UKRAINĘ

  16 stycznia 2019|6 komentarzy|w Estonia, Litwa, Łotwa, polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy, Łotwy i Estonii, którzy przebywali we wtorek na Ukrainie na zaproszenie ich ukraińskiego odpowiednika Pawła Klimkina, wyrazili poparcie dla Ukrainy i wezwali Rosję do uwolnienia ukraińskich marynarzy zatrzymanych w listopadzie.

  Jak podała strona internetowa polskiego MSZ, celem wyjazdu ministrów na Ukrainę było pokazanie „poparcia dla integralności terytorialnej Ukrainy oraz wyrażenie solidarności z narodem ukraińskim wobec rosyjskiej agresji”. (…)

  zefir @zefir:
  Jeden wniosek się nasuwa:na skomleniu ministrów się skończyło.

  MacGregor @MacGregor:
  niech ktoś mnie uszczypnie, bo to chyba nie może dziać się naprawdę?

  Wolyn1943 @Wolyn1943:
  „Polska będzie zawsze wspierać proeuropejski wybór Ukraińców”, czyli cokolwiek by Ukraińcy nie zrobili antypolskiego, to i tak władze Polski będą ich wspierać. Niepojęte! Głupota Pana Ministra z truchtu przeszła w galop! Jeszcze trochę i sami postawimy pomnik Szuchewyczowi i Banderze w Warszawie, by dać dowód prawdziwego braterstwa i solidarności z narodem ukraińskim…

  Roman1 @Roman1:
  PiS nigdy nie miał szczęście do ministrów spraw zagranicznych. Ten jest jeszcze głupszy od poprzedników. Dla mnie to zdrajca polskiego narodu.

  jwu @jwu:
  Nie miałbym nic do tego oświadczenia ,gdyby na koniec dodał ,że jest to wyłącznie jego osobista opinia. Ale jeżeli mówi w imieniu mln. Polaków ,którzy akurat mają odmienne zdanie ,to mnie krew zalewa.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.