SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

SKRiBH

1 thought on “682 Sporu o ustawę o IPN można było uniknąć? Ależ tchórzliwe pieprzenie. Wstyd, pani redaktor, wstyd…

 1. Chwalba
  Nie obchodzi mnie haggada , czyli żydowskie bajanie . Ważna jest prawda w rozumieniu arystotelesowskim .

  tomahawk@tomahawk
  To jest dalej polityka na kolanach , dlaczego my mamy zrozumieć żydów , a nie oni nas ? Dlaczego kolejne antypolskie rządy wciskają nam wrażliwość , a to Ukraińców , a to Litwinów , teraz znowu następni w kolejce , a może to oni zaczną uwzględniać naszą wrażliwość , nasze tragedie czy naszą gehenną choćby spowodowaną przez ubeckich żydów ?

  ///////////
  Jest to znakomita metoda na uruchomienie mechanizmu samospełniającej się przepowiedni… a gdy już cały świat będzie miał Żydów dość, to co się z nimi stanie???? już można im współczuć…

  irka@irka
  Nie po drodze nam z takim widzeniem świata. To, że Żydzi hodują chorych psychicznie młodych obywateli można przyjąć do wiadomości i tyle. Ulegać temu nie wolno. Mamy godzić się na rolę współsprawcy Zagłady, bo komuś dla jakiegoś mitu jest to potrzebne ? NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ!

  xd-c
  Żydostwo robi z siebie permanentne ofiary. Kiedy już zaleją Polskę swoimi uchodźcami sprowokują tu falę antysemityzmu. Świat karmiony ich kłamstwami będzie bił brawo za każdego zamordowanego Polaka.

  aleksis
  A mi się niechce już nic poznawać do czasu aż Żydzi Polaków nie przeproszą.

  polka
  DOSYĆ mam ŻYDÓW !!!!!!!!!!

  https://wpolityce.pl/polityka/385190-by-zrozumiec-zydow-nalezy-poznac-ich-punkt-widzenia-i-polityke-historyczna-w-izraelu-przekazywane-jest-przekonanie-izrael-kontra-reszta-swiata

  By zrozumieć Żydów, należy poznać ich punkt widzenia i politykę historyczną. W Izraelu przekazywane jest przekonanie: Izrael kontra reszta świata

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  autor: Pixabay wPolityce.pl

  Przede wszystkim polskie i żydowskie stanowisko różni się w percepcji historycznej tego miejsca [Auschwitz-Birkenau – red.]. W Polsce powszechna jest wiedza, że było w tym obozie mnóstwo Polaków, ludzi podziemia i polskiej inteligencji. Przecież pierwszymi więźniami Auschwitz byli Polacy. Oczywiście wiemy także, że byli tam masowo mordowani Żydzi. Dla Polaków wiedza na temat Auschwitz i Holokaustu jest więc pełniejsza. Z kolei Żydzi patrzą generalnie na Auschwitz ze swojej perspektywy historycznej i dla przytłaczającej części z nich Auschwitz był po prostu obozem tylko dla Żydów. To, że zostali tam zabici Polacy i Romowie schodzi na dalszy plan. Następuje tu skupienie się na cierpieniach własnego narodu i tego typu przypadki, które Pan wymienił, doskonale to pokazują. To wszystko wynika więc z odmiennej percepcji historycznej Auschwitz, a także z tego, że Żydzi często w ogóle nie wiedzą, że ginęli tam Polacy

  — to słowa dr. Piotra Gontarczyka zapisane w książce Gabriela Kayzera pt. „Klincz? Debata polsko – żydowska”.

  Jednocześnie Piotr Gontarczyk zaznacza, że nie można zapominać, w jakich okolicznościach i dlaczego powstał Izrael i nie można zapominać, że Holokaust naprawdę się wydarzył.

  Ten naród przeszedł prawdziwą tragedię. Jest wprawdzie w tej opowieści o Shoah sporo niechęci do otaczającego Żydów świata, ale mówienie, że to uczenie nienawiści do Polaków jest nadużyciem.

  I dodaje zdanie, które jest kluczowe dla zrozumienia sposobu postępowania Żydów.

  Polacy nie są tutaj bowiem jakoś szczególnie wyróżnieni. Izraelskiej młodzieży ogólnie bowiem przedstawia się obraz, w którym świat zewnętrzny jest dla Żydów wrogi i inne narody nie lubią Żydów, dlatego dobrze, że mają Izrael. To jest zresztą tylko pewien element całości polityki izraelskiej, to znaczy budowania tożsamości i lojalności swoich obywateli wokół idei państwa. Trzeba bowiem pamiętać, że w Izraelu można spotkać setki wycieczek młodych Żydów ze Stanów Zjednoczonych. Edukuje się ich tam, że Izrael jest państwem, które ciągle jest na pierwszym froncie. Robi się to po to, aby wywoływać postawy lojalnościowe i proizraelskie wśród tej wpływowej diaspory żydowskiej w Stanach Zjednoczonych

  — uważa Gontarczyk.

  Generalnie więc Izrael prowadzi tę politykę na różnych polach. Przyjmuję do wiadomości, że izraelska młodzież przyjeżdża do Polski nie po to, aby spotykać się tutaj z polską młodzieżą, ale po to, aby odwiedzić groby Żydów na największym żydowskim cmentarzu na świecie, jakim stała się Polska po usytuowaniu na jej terenie przez Niemców obozów koncentracyjnych.

  Program izraelskich wycieczek do Polski, o których za sprawą wydarzeń ostatnich tygodni jest w Polsce głośno, doskonale wpisuje się w kreowaną przez izraelską prawicę współczesną politykę historyczną Izraela.

  A ta służy, zdaniem mec. Uri Hupperta do ciągłego straszenia izraelskiego społeczeństwa nowym Holokaustem, przez co żyje ono pod ciągłym naciskiem tej wielkiej tragedii.

  Holokaust interpretowany jest również przez izraelską prawicę zgodnie z bieżącymi celami prowadzonej przez nich polityki. Jest to bez wątpienia destrukcyjne nie tylko dla izraelskiego społeczeństwa, ale także dla relacji Polaków i Żydów. Przez tę politykę historyczną i edukacyjną młodzież izraelska patrzy bowiem na współczesną Polskę i Polaków nie przez pryzmat całej historii stosunków polsko-żydowskich, ale jedynie przez pryzmat Holokaustu

  — mówi z kolei Mec. Uri Huppert, również w książce Kayzera.

  I to właśnie wiedza o tamtejszej polityce historycznej i edukacji w znacznej mierze pozwala zrozumieć nam dzisiejszą postawę Izraela. Postawę, którą przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Postawę mówiącą, że Izrael to bezpieczne miejsce pozwalające schować się Żydom z całego świata. Bo cały świat jest im wrogi.

  autor: Edyta Hołdyńska

  zz
  „… ale mówienie, że to uczenie nienawiści do Polaków jest nadużyciem” Czego nadużyciem?

  zgreda@janijarek
  Kiedy bandyta zgwałci twoja zonę to konczy sie empatia do wszystkich a do bandytów w szczegolności. Nie ma takiego arabskiego kraju ktory pusci plazem gwałty izraelskie nie ma takiej broni ktora ziemie izraelskie obroni. Nie ma takiego kraju ktory za Izrael bedzie przelewał krew swoich obywateli. Niemcy za Izrael nie przeleja ani kropli krwi, oni zaplacili i basta. Zydzi tego nie rozumia nigdy swojego panstwa nie posiadali nigdy panstwowosci nie rozumieli, Izraelski piknik wkrotce skonczy sie.

  Binio
  Dlaczego niikt zydom nie wypomina polestyny albo getta gazy ,okradania palestynskiego narodu, zabijania dzieci ITP…

  Polka
  Sorry Winnetou! W Talmudzie jest wyraźnie napisane, że goj jest gorszym gatunkiem człowieka i ma Żydowi służyć. Żydzi są wychowywani w pogardzie dla innych, co skutkuje brakiem sympatii do nich.

  Ja
  PiS to nędza. Polacy się nie liczą,TYLKO ydki. Głosowaliśmy na nich. KONIEC zaufania. TCHÓRZE. Teraz damy szansę Narodowcom. Wolę w Polsce biedniej , ale nie na kolanach.

  krk
  A czy my mamy obowiązek poznawać co i jak sobie Żydy układają ? Skąd niby ma wynikać taki obowiązek ? Nie podoba im się Polska ? Nie czuja wdzięczności, że nasi rodacy ratowali im życie? niech spadają

  Polska
  Trzeba naprawdę być geniuszem aby dopiero teraz to stwierdzić hahahah gdzie ja żyje

  krystyna
  Taką silną grupę ( jak na fotce) rozwrzeszczanych przebierańców obserwowałam w ubiegłym roku, w Majdanku. Odnosiło się wrażenie, że świat należy do nich, pozostałam więc w autokarze, bojąc się wysiąść

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: