531 SKRBH 62 Terytorium i stolice Imperium Lechitów na przestrzeni wieków, czyli dlaczego zostałem „super-prypeciarzem” i wierzę w logikę, dane i… Mezine

Terytorium i stolice Imperium Lechitów na przestrzeni wieków

Historia Starożytnej Polski Lechia
Opublikowany 3 kwi 2017

Janusz Bieszk opracował na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd. Niniejszy film powstał w konsultacji z Januszem Bieszkiem i prezentuje terytorium oraz najważniejsze stolice Imperium Lechitów na podstawie książek tego autora.


Kroniki nie robią na mnie żadnego wrażenia. Podobnie jest z ludźmi, którzy całą swoją wiedzę czerpią z nich lub z TVN, GWN, czy innego germańskiego, niechby i polskojęzycznego „źródła”. Nie będę tu tłumaczył, co i dlaczego, bo ludzi myślący to wiedzą i rozumieją, a dzieci lub dziecięce umysły i tak lubią wierzyć w bajki… Tym mówię już dobranoc i miłych snów.

Ja wierzę w dane i w logiczne myślenie. To jest dla mnie ważniejsze niż czytanie kronik, czy jakichś pustynnych źródeł, czy innych prawd objawionych, jak te allo-allo. Gardzę tym i ludzie, którzy wierzą w to, co zostało kiedyś, jakoś nie wiadomo przez kogo napisane, patrz np. Tanator i jego wiara w wiedzę Galla Anonima… budzą we mnie nawet nie odrazę, a zwyczajne politowanie… Albo ktoś umie myśleć samodzielnie, albo nie. Nie ma nic pośrodku.

Podobnie jest z wyznawcami tzw. turbo-słowiaństwa, jak to turbo-katole, czy turbo-goci, czy inni turbo-germanie ich wyzywają… Dostaję zajadów ze śmiechu, jak czytam te ich wszystkie mondrości i wzajemne wyrzygiwania się i obrzucania błotem, cenzurowania niewygodnych komentarzy, itd.

Na mnie błoto nie robi żadnego wrażenia, bo wszystko wskazuje na to, że moi Pra-Słowiańscy Przodkowie pochodzą z Bagien Prypeci z Mezine jakieś 15.000 lat temu, a może i jeszcze wcześniej… Nie muszę więc niczego sobie wymyślać, czy leczyć te, czy tamte żałosne kompleksy.

Mam na to wszystko i jeszcze więcej wywalone i brednie i o tzw. „południowej drodze R1a”, czy o zapożyczeniach od-irańskich, jak to sobie wymyślili allo-allo, jak dr Makuch, i jego wyznawcy, itd. mam…

Nie, nie ma  tego w dupie,.. bo ja to już kolejny raz po prostu obalam i zrównuję z ziemią… I znów i znów po tym następuje głucha cisza, no chyba że mnie znów jakiś urażony mondrala nazwie, jak mu tam podpowiada jego wyobraźnia… Dokładnie tak samo, jak to miało miejsce tu, kiedy udowodniłem, że twierdzenie o rzekomej „wielkiej różnorodności mikrosatelitarnej” rzekomo odnalezionej na Bałkanach przez dr Pericić,.. to zwyczajne kłamstwo i manipulacja

Wali mnie, że dla jednych jestem ruskim trollem albo nawet agentem, czy jakimś odpadem po Trechlebowie, a dla innych jestem nie dość pro-rosyjski, czy jako Słowianin, nie dość konserwatywny, prawicowy, albo nawet pogańsko-lewicowo hukwiejaki…

Napiszę wam coś wszystkim, przemondrzałki:

Upowszechniłem wiadomości o książce Janusza Bieszka już dawno temu. Nie czytałem jej, bo jak już pisałem „kroniki mnie nudzą”. To, że Lechia istniała i była czymś Wielkim, co do tego nie mam żadnych wątpliwości, ale widzę to po zachowanym słownictwie, np. po tym jak Turcy, Litwini, Rusini, Ukraińcy, Persowie, i kto tam jeszcze nazywają nas Potomków Lechitów, itd. Możecie allo-allo wyleźć ze skóry, ale nie tylko tego nie zakrzyczycie, bo jesteście głusi i niemi, jak głusi i niemi są wasi niemieccy nauczyciele i właściciele, trzymający was na swej złotej germańskiej smyczy.

Natomiast to, co (sądząc na podstawie tego filmu) wymyśla Janusz Bieszk, no to jest to to samo, co wymyślają,.. allo-allo,.. czyli oczywiste nielogiczne przeciw-słowiańskie debilizmy, jak np. to, że Lechia powstała od jakichś odpadów z Elamu, które jakoś rzekomo dotarły nad Wisłę około 1800 lat przed tzw. ne… i byli to Sarmaci… a po nich przyszli Scytowie… Ech… A ludzie wierzą w to szaleństwo i łykają te brednie, jak boćki żaby…

A wystarczy poczytać trochę, porównać datowania, żeby zrozumieć, że nic tu nie dodaje się. O genetyce nawet nie wspominam… Żal to czytać… Wyrazy współczucia.

Twierdzę, że jeśli cała ta twórczość Janusza Bieszka jest tak „wiarygodna”, jak to i inne twierdzenia, które w tym filmie odnalazłem… no to ja nie chcę mieć z tym czymś nic, ale to nic wspólnego! 🙂

I to dlatego określam siebie jako „super-prypeciarza” i powołuję się na „północną drogę R1a” i na pierwsze swargi z Mezine sprzed około 15,000 lat temu, a nie jakiegoś „super-słowianina” co to rzekomo jakoś przypałętał się nad Wisłę z przed-irańskiego Elamu jedyne 3,800 lat temu,.. bo mam jeszcze poczucie godności osobistej i staram się być do bólu szczery i dokładny…

Jako przykład tego, co myślę wskazuję na ostatni załączony tu na dole komentarz… A… i zapomniałbym… Ten wpis nawiązuje tematycznie do poprzedniego…


Czytaj dalej 

3 thoughts on “531 SKRBH 62 Terytorium i stolice Imperium Lechitów na przestrzeni wieków, czyli dlaczego zostałem „super-prypeciarzem” i wierzę w logikę, dane i… Mezine

 1. Janusze Bieszk – Badacz nieznanej historii Polski i świata cz.1

  Przebiegunowani Tv
  Opublikowany 20 kwi 2016
  Audycja Przbiegunowani w Radiu Islanders.

  Rozmowa z Panem Januszem Bieszkiem, autorem książek :
  Zamki Państwa Krzyżackiego w Polsce, Cywilizacje kosmiczne na ziemi oraz Słowiańscy Królowie Lechii .
  http://www.islandersradio.co.uk/audycje/przebiegunowani

  Soliman9990
  1 rok temu
  On mówi, że interesuje się historią, jak robi takie błędy, że wstyd!! I taki koleś napisał książkę o historii??? Tylko kretyn w to uwierzy.

  Sattivasa
  1 tydzień temu
  +Ciekawostki i inne dziwy
  Byłoby to niezwykle cenne, gdybyś potrafił „pasjonatów i badaczy” odróżnić od bredzicieli i pospolitych naciągaczy. A nie potrafisz, co widać po filmach, które zamieszczasz.

  nortel
  3 dni temu
  jakie bledy? inni nie popelniaja bledow?

  Przemysław Wiśniewski
  1 miesiąc temu
  Zamiast głupio komentować dokonania Pana Janusza, proszę dotrzeć do wymienionych źródeł historycznych i próbujcie je obalić. Każdy kto próbuje zdyskredytować tego człowieka działa przeciw Polsce i Polakom.

  Ggnago Gnagoma
  2 dni temu
  Oczywiście skarbusiu w V wieku ktoś coś zbudowało teleporter Słowian. Czy bardziej biologicznie Słowianie mnożyli się jak króliki . Ich kobiety miały mioty po tuzinie i to dwa razy rocznie . A dojrzałość dzieci osiągały po upływie 6 lat. TO JEST Konieczne aby wytłumaczyć oficjalna ekspansję Słowian w V wieku. Oczywistym jest drugie: wszyscy hurtem przybyli naraz z Azji tylko mądrusiu logistyka dostaw temu przeczy bez kolumn zaopatrzenia zmotoryzowanych niemożliwe. Ale taki światły człek tych absurdów nie widzi? A sprawdź na jaką odległość kolumna wojska wysyłała furażerów. NIE JARZY żę konsylium mędrców Sorbony ówczesnej elity kategorycznie zanegował fakt spadania kamieni z nieba.

  STAROŚĆ FAKTYCZNA CZY WYUCZONA oznacza faktycznie brak możliwości przyswajania nowych faktów czy teorii

  Adelajda
  2 dni temu
  Ggnago Gnagona nie rozumiem po co się tak męczysz pisaniem skoro nikt nie chce tego czytać to masochizm

  Janusz Bieszk – Badacz nieznanej historii Polski i świata cz.2

  Przebiegunowani Tv
  Published on Apr 27, 2016
  Audycja Przebiegunowani w radiu Islanders.

  Druga część rozmowy z Panem Januszem Bieszkiem. Tym razem o swojej książce „Słowiańscy Królowie Lechii” i starożytnej historii Polski.
  http://www.islandersradio.co.uk/audycje/przebiegunowani

  Thiago Alcantara
  4 dni temu
  ludzie wy się słyszy cie ? macie niepodważalne dowody, ewidentnie widać ze ktoś chce zmanipulowac historie i zrobić z nas podludzi. poczet królów polskich na Wawelu, odkrycia haplogrup, waza z Bronocic. to są fakty. komuś zależy żeby to było utajnione i żeby o tym nie mówić. ogarnijcie się idioci.

  Sattivasa
  4 dni temu
  Cóż to, płaska Ziemia już Ci nie wystarcza?

  Red deR
  3 dni temu
  Przecież to spisek watykanu! A nie kogoś!

  Polubienie

 2. Preppers Słowianin
  1 year ago
  Można wiedzieć skąd wziąłeś takie informacje?

  Elam początki lechickie

  Eddie Słowianin Eddie Edward
  Published on Jun 24, 2016

  Pierwszy odcinek z cyklu Poczet królów Lechickich
  W tym odcinku cofamy sie o 5200 lat wstecz na Bliski Wschód nad zatokę perską , gdzie na terenach Ariów Ramy , a dokładnie na Irańskim płaskowyżu otoczone Sumerem, Persją, Babilonem, Partią istniało przez 1000 lat pewne państwo zwane Elam…..

  Robert Krasnodębski
  10 months ago
  wreszcie trochę historii niesterowanej z Watykanu. Wiele tu domysłów ale jak ma ich nie być jeśli zlikwidowano słowiańskich duchownych, którzy jako garstka Słowian potrafili pisać i czytać? Świadomość rośnie !!!

  mayreck111
  1 year ago
  Polaku Slowianinie, jezeli cie interesuje historia Slowian, to polecam ci ksiazke Janusza Bieszka – Slowianscy Krolowie Lechii. Informacje o tej ksiazce znajdziesz na You Tube, wystarczy wpisac tytul i autora. Tam tez znajdziesz pelny poczet krolow, poczawszy od krola Sarmaty. Nie ma tez problemow z zakupem tej ksiazki. Zycze milej lektury. Pozdrawiam, Slawa !!!

  Eddie Słowianin Eddie Edward
  1 year ago
  dziękuję 🙂 Ja te ksiazkę promowalem juz we wrześniu 2015 i mialem ja pierwszy w UK p.s Walczylem o drugi jej dodruk 🙂 ,nawet w styczniu 2016 mowilem o niej w wywiadzie u Alexa w Porozmawiajmy TV 🙂 Zapraszam na moj blog : slowianskaduszabraciemoj.blogspot.co.uk Sława!!

  Rom Troy
  10 months ago
  Tylko skąd ten Elam? Wiem, że tak podaje Żydowska tradycja – a Niemcy to podobno Assyryjczycy. Ale wg mojego śledztwa to właśnie Lechici przybyli z Assyrii: http://romtroy.blogspot.com/2014/03/lechici-pochodzenie.html
  Komu wierzyć?

  Jutubeł
  7 months ago
  Rom Troy propaganda niemiecka (szukali dla siebie szlachetnego pochodzenia)…

  webmob post
  1 week ago
  Elam był matriarchalny więc jaki książę?

  Najduch Samobójca
  3 weeks ago
  Ja opierając się na bibli i tezie, że szlachta pochodzi od sarmatów doszedłem do takich wniosków: Bóg -> Set -> Noe -> Sem -> Elam (syn Sem’a, w bibli często nazwy plemion/państw pochodziły od imion ich założycieli) -> Persia -> Sarmaci -> Szlachta Polska.

  …..


  Timeline of Elam.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Elam

  (…)

  Etymology

  The Elamites called their country Haltamti,[8] Sumerian ELAMAkkadian Elamû, female Elamītu „resident of Susiana, Elamite”.[9]

  The Elamite civilization was primarily centered in the province of what is modern-day Khuzestān and Ilam in prehistoric times. The modern provincial name Khuzestān is derived from the Persian name for Susa: Old Persian Hūjiya „Elam” (Old Persian𐎢𐎺𐎩),[8] in Middle Persian Huź „Susiana”, which gave modern Persian Xuz, compounded with –stån „place” (cf. Sistan „Saka-land”). (…)

  …..

  UWAGA!!! O i oto piękny przykład, że tzw. rough breathing działa także i w j. satem, czyli awestyjskim / perskim, dokładnie tak samo, jak w tzw. j. greckim!!!

  …..

  (…)

  Language

  Elamite is traditionally thought to be a language isolate, and completely unrelated to the neighbouring SemiticSumerian (also an isolate), and the later Indo-European Iranian languages that came to dominate the region. It was written in a cuneiform adapted from the Semitic Akkadian script of Assyria and Babylonia, although the very earliest documents were written in the quite different „Linear Elamite” script. In 2006, two even older inscriptions in a similar script were discovered at Jiroft to the east of Elam, leading archaeologists to speculate that Linear Elamite had originally spread from further east to Susa. It seems to have developed from an even earlier writing known as „proto-Elamite”, but scholars are not unanimous on whether or not this script was used to write Elamite or another language, as it has not yet been deciphered. Several stages of the language are attested; the earliest date back to the third millennium BC, the latest to the Achaemenid Empire.

  The Elamite language may have survived as late as the early Islamic period (roughly contemporary with the early medieval period in Europe). Among other Islamic medieval historiansIbn al-Nadim, for instance, wrote that „The Iranian languages are Fahlavi (Pahlavi), Dari (not to be confused with Dari Persian in modern Afghanistan), Khuzi, Persian and Suryani (Assyrian)”, and Ibn Moqaffa noted that Khuzi was the unofficial language of the royalty of Persia, „Khuz” being the corrupted name for Elam. (…)

  …..

  Pytam się wszystkich… I oczywiście genetyka potwierdza te prafdy, prafda? 😉

  Polubienie

 3. Przykład zniewolenia umysłowego w wykonanie pachołów watykańskich, jak lubiany przeze mnie red. Michalkiewicz, tu dający do pieca swoją mondrością krześcijańskom i ten drugi katolib od x. Kneblewskiego i dawniej od Sumienia Narodu…

  Ech, co za błyskotliwość i przejrzystość myśli… A tak zwojom drogom, to różni tacy łowcy ruskich trolli i wyznawcy Fielkiej Lechii Elamskiej powinni sobie zoczyć ten przeuroczy filmik i przekonac się na własne oczi i uchi, jak to turbo-katole napieprzają w nich, jako ruskich trolli lub agentów wrażych sił…

  Zawsze mam niezłą bekę, jak jeden troll lub agent, czy to watykański, czy to jewropejski, czy to żydokomunistyczny, czy to żydobanderowski, czy inny, napierdala w zapamiętaniu i z piana na ustach gównem w innego trolla lub agenta,.. czy to watykańskiego, czy to jewropejskiego, czy to żydokomunistycznego, czy to żydobanderowskiego, czy innego… „ruskiego”, jak ja 🙂

  Miłej zabawy

  Michalkiewicz: Cała ta Wielka Lechia to ubeckie rzygowiny

  Magna Polonia
  Opublikowany 14 wrz 2017

  0xynoX
  1 dzień temu
  Co to za dziwna nagonka na historię Słowian. Co się nie poruszy jakiś temat to dosłownie maski spadają z każdej strony.

  pbsoft1976
  14 godzin temu
  Panie Michalkiewicz , niech się pan nie kompromituje. Opowiadanie swoich „złotych myśli” na tematy na których się nie ma pojęcia a jedynie coś wyczytało z rzymskich i klerowskich fałszywek historycznych. Kościół katolicki to największa zaraza jaka opanowała podstępem typowo żydowskim świat i trzymała go w ciemnocie prawie 2000 lat. Na szczęście KK upada i dzięki Bogu. Nie znam drugiej takiej satanistycznej i wpływowej organizacji na świecie która od swego początku kłamała, fałszowała historię i terroryzowała piekłem ludzi aż tak długo. Nawet masoneria , która jest siostrą przyrodnią KK oraz inne tajne stowarzyszenia nie istnieje tak długo jak ta ladacznica KK. Wykorzystanie postaci Jezusa i wymyślenie Biblii jako drogowskazu cywilizacyjnego spowodowało najwięcej ofiar w całej historii świata. Panie Michalkiewicz, starzeje się pan i niestety nie ogarnia już wielu tematów swoją wyobraźnią. Opiera się pan ciągle na źródłach rzymskich i klerowych a to jest tak jakby pan opierał się na zeznaniach swojego ulubionego KUKUŃKA. Kłamcy do kwadratu ,ale przy KK to jest mały pikuś. Niech pan poczyta źródła inne niż żydowskie właśnie czyli KK na przykład hinduskie WEDY tam pan znajdzie prawdę o historii naszej słowiańskiej jej protoplastach i wiele innych odpowiedzi , o których panu się w tej podstarzałej głowie nie śniła. Niestety wiek robi swoje i trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść …. Lubiłem pana wykłady od początku ich publikacji w internecie, ale jak ich obejrzałem ze 50-100 to niestety widać jaką pan ma wiedzę ograniczoną, gdyż w prawie każdym wykładzie pan się powtarza jak katarynka i nie ważne jaki jest temat prelekcji. Pana wizja świata już dawno przestała być aktualna i przez jej powtarzanie nie da rady zakrzyczeć rzeczywistości. Zyczę zdrowia i radzę mniej zaglądać do kieliszka bo to w pana wieku nie najlepsze rozwiązanie ….Namaste

  …..

  Zrobię z tego cały wpis, bo rzeźnia w komentarzach jest przednia! 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.