24 thoughts on “680 List otwarty do premiera Glińskiego w sprawie fałszowania historii w muzeum KL Auschwitz

 1. W.Gadowski „to Żydzi powinni nas przeprosić..” 02.03.2018

  Wow!
  Published on Mar 2, 2018

  AntycznyWitek
  PO, Nowoczesna , Obywatele Radzieccy RP – komuniści , to jawna agentura wpływu Niemiec, Rosji i Żydów 100% Targowica !

  bogdan 4957
  Oczywiście że TAK.

  misiek671
  dodaj jeszcze tych co siedzieli przy okrągłym stolcu.

  Zenek Zen
  AntycznyWitek – No a PiS dalej przed żydami na kolanach, co za żenada. To oni powinni do nas przyjechać jak mają sprawę. Gadowski ma 1000 % racji.

  Polubienie

 2. Polish Holocaust Bill Controversy | The Millennial Revolt

  The Millennial Revolt
  Published on Feb 1, 2018
  Polish lawmakers approved a bill on Thursday that would impose jail terms for suggesting Poland was complicit in the Holocaust, drawing concern from the United States and outrage from Israel, which denounced “any attempt to challenge historical truth”. Poland’s ruling Law and Justice party (PiS) says the bill is needed to protect Poland’s reputation and ensure historians recognize that Poles as well as Jews perished under the Nazis. Israeli officials said it criminalizes basic historical facts. The Senate voted on the bill in the early hours on Thursday and it will now be sent to President Andrzej Duda, who has 21 days to decide whether to sign it into law.

  Polubienie

 3. The Soldier Who Voluntarily Became a Prisoner in Auschwitz

  Today I Found Out
  Published on Jun 7, 2017

  Milsurp Mike
  Learned about this guy from Sabaton’s „Inmate 4859” and read a translation of his report. Pilecki has to be in the top 3 of badasses of history.

  TheOneLichemperor
  I suspected the video was about this guy when I saw the title after also hearing about him from Sabaton. Such a badass yet sorrowful song.

  MendMyWings 7
  Oh I like a few of their songs. Gonna check this out. Thanks!x

  Polubienie

 4. jwu @jwu:
  Ciekawe, ilu jeszcze jest takich kombatantów,którym IPN pomógł ?

  zefir @zefir:
  W IPN siedzą jak pod miedzą, jak nie muszą to nie powiedzą. Wy wicie,rozumicie i g…o im zrobicie, tylko miesiąc w miesiąc kasę im płacicie -tak dla dobra Izraela.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ipn-oslanial-stalinowskiego-zbrodniarza-ze-strachu-izraelem-dokument/


  radiomaryja.pl

  IPN OSŁANIAŁ STALINOWSKIEGO ZBRODNIARZA ZE STRACHU PRZED IZRAELEM? [+DOKUMENT]

  4 marca 2018|2 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Dziennikarz Wojciech Wybranowski odkrył, że struktury IPN nie dopuściły do wyciągnięcia odpowiedzialności wobec stalinowskiego zbrodniarza. Prawdopodobnie dlatego, że jest on obywatelem Izraela.

  Wybranowski wpisem na Facebooku zapowiedział artykuł, który został opublikowany przez nowy numer tygodnika „Do Rzeczy”. Dziennikarz napisał o sprawie obywatela Izraela Barucha Schuba, który „zwrócił się do Polski o pieniądze za działalność kombatancką” z czasów drugiej wojny światowej. Badając jego sprawę Wybranowski dowiedział się, że „w trakcie rutynowej analizy historycy IPN odkryli, że służył w oddziałach majacych na sumieniu mordy na Polakach i Litwinach, m.in pacyfikację wioski Bakaloryszki ( powiat trocki). Zawnioskowali więc do władz IPN o postawienie go przed prokuraturą i jednocześnie- powiadomienie o nim Litwinów”. Tymczasem „Co zrobiono? Nic. Ukryto informacje o nim przed pionem śledczym i stroną litewską” – twierdzi dziennikarz.

  Na potwierdzenie swoich badań Wybranowski zamieszcza skan złożonego przez Schuba wniosku o przyznanie uprawnień kombatanckich. Zastanawia się dlaczego pracownicy IPN zatuszowali sprawę stalinowskiego zbrodniarza mieszkającego w Izraelu. „By nie drażnić Izraela, którego obywatelem jest Schub?” – pyta dziennikarz przytaczając odpowiedź jaką otrzymał od Instytutu – „Władze IPN twierdzą, że nie powiedzą czemu tak postąpiły, bo… nie musza się tłumaczyć”.

  Jak podkreśla Wybranowski dokumenty świadczą, że sprawia miała miejsce w 2016 roku, a więc jeszcze przed rozpoczęciem kampanii zniesławiania Polski przez władze i media Izraela, po tegorocznym uchwaleniu nowelizacji ustawy o IPN.

  facebook.com/kresy.pl

  Polubienie

 5. Proponuję posłuchać jak w radiowj trójce, w piątek o godzinie 17,30, w Pulsie Trójki, niejaki dr Mateusz Szpytma z IPN tłumaczy gojom, że trzy miliony zabitych Żydów jest wartością nieporównywalną do trzech milionów zabitych Polaków (gdzieś tak około 5 minuty ale warto całość). Takich to mieliśmy negocjatorów.

  Polubienie

 6. Wyciekła Tajna Notatka PIS o Ustawie IPN Spór Izrael Polska ZAPLANOWANY? Morawiecki mógł wiedzieć

  wideoprezentacje
  Published on Mar 4, 2018

  Krzysztof Mazurkiewicz
  Jedno co mnie zastanawia to jak to jest że niby jesteśmy krajem suwerennym a pytamy się innych czy mamy dobry paragraf? Coś mi tu się nie klei…

  Luc Scaywalker
  Ator… My (Polska) jak wychodzi nic sami bez zgody kogokolwiek nic nie mozemy. BRAUN tu ma 100% racji „kondominium niemiecko-żydowskie pod amerykańskim zarządem powierniczym”

  Polubienie

 7. Rząd PiS-owski popuszcza w kalesony ze strachu przed Izraelczykami? – Stanisław Michalkiewicz

  asmeredakcja
  Published on Feb 28, 2018

  Marek Zadrożniak
  Zacznijmy od rzeczy prostych. Zacznijmy od prawdy w naszej historii. Tu przypomnę, bo zaraz się zacznie „Marzec 68”, że nie było żadnych „wydarzeń marcowych” tylko stalinowska ustawka która wyprowadziła w tłumie żydowskich zbrodniarzy do NJC, Londynu, Tel Awiwu. Uciekli tacy mordercy jak Wolińska, Michnik, Bauman i tysiące podobnych.

  To była żydowska ustawka, która przy zakazie wydawania prywatnych paszportów umożliwiła żydowskim komunistom-stalinowcom wyprowadzenie z PRL żydowskich zbrodniarzy i morderców.
  NIE BYŁO ŻADNYCH „WYDARZEŃ MARCOWYCH” TYLKO STALINOWSKA USTAWKA.
  (To Morel właśnie potwierdza jak żydzi uciekali przed odpowiedzialnością karną. Morel to jest najlepszy przykład równoważny do ucieczki Heleny Wolińskiej, która w 1953 roku brała udział w zamordowaniu gen. Emila Fieldorfa czy mordercy sądowego Stefana Michnika czy Zygmunta Baumana z KBW/NKWD.)

  Polubienie

 8. real
  Z niego Francuz jak z Hartmana Polak.

  hmm… francuski historyk
  „historyk” Benoît Rayski to syn Adama Rayskiego (który faktycznie urodził się jako Abraham Rajgrodski w Białymstoku w bogatej polskiej rodzinie żydowskiej, komunista) http://tiny.pl/gn35b

  Humanista
  Francja = największa k…a II Wojny Światowej

  Andrzej
  Co tu nowego mozna powiediec? Chyba nic! Slowo „judzic” powstale przed wielu wielu laty nie wzielo sie z ksiezyca a z wielowiekowego doswiadczenia pokolen!

  super@super
  Nie tylko totalna opozycja jest wrogiem Polski . Niech ten żabojad powie ilu Żydów zostało zamordowanych na skutek kolaboracji Francuzów z Niemcami, ilu wywieziono do obozów. Tak jak Francuzi pomagali Niemcom w mordowaniu Żydów to nie było takiego narodu w Europie. W Polsce Niemcy mordowali cale wsie w tym kobiety i dzieci. Mordowali w miastach w tym w Warszawie po stłumieniu Powstania. Oto skutki kłamstw zdrajców , którzy w Polsce kłamią na temat zbrodni niemieckich w okupowanej Polsce.

  Awerno@Awerno
  Kolejny stary, kolejne kłamstwa… Ten starzec ‚wie najlepiej”! No i to pytanie „…za co mieli się mścić”..? Za niewinność oczywiście…! Za waszą, żydowską niewinność przeganiano was z każdego kraju a nawet zabijano, za to, że jesteście uczciwi i sympatyczni, nie kłamiecie/manipulujecie i jesteście bezinteresowni i usłużni… Za to! Polska dawno temu zrobiła błąd, że dała wam schronienie…

  Awerno@Awerno
  Żydzi robili wiele by na Polska się nie odrodziła jako niezależne państwo! To oni w KPP kapowali ruskom, uprawiali propagandę, donosili. Stary A. Michnikczemnego tak robił… A ten Zyd tego nie wie? To jaki z niego „historyk”…? To wygląda na przygotowaną akcję jątrzenia, by wyciągnąć znowu KASĘ!

  https://wpolityce.pl/polityka/384488-klamliwe-wynurzenia-francuskiego-historyka-na-portalu-atlanticofr-3-miliony-zamordowanych-polakow-to-klamstwo-niemcy-nie-zabijali-polskich-dzieci

  Kłamliwe wynurzenia francuskiego historyka na portalu atlantico.fr: 3 miliony zamordowanych Polaków to kłamstwo! „Niemcy nie zabijali polskich dzieci”

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: minutę temu


  Benoit Rayski / autor: Youtube wPolityce.pl

  Francuski historyk Benoît Rayski toczy na łamach portalu „atlantico.fr” polemikę ze znanym publicystą i komentatorem Ericiem Zemmourem, który chwalił na łamach dziennika „Le Figaro” nowelizację ustawy o IPN, twierdząc, że świadczy ona o tym iż „Polacy nie godzą się na samobiczowanie”.

  Czytaj także: Ciekawe! Éric Zemmour w „Le Figaro” o ustawie o IPN: Francuzi zarzucają Polakom to, co sami dawno zrobili: stworzenie oficjalnej wersji historii

  Zdaniem Rayskiego bowiem Polską rządzi „obskurancka prawica”, a trzy lata więzienia za ochronę honoru Polski to „dużo”.

  Ale najwyraźniej honor Polski nie ma ceny

  —pisze Rayski, złośliwie. Według niego przez ponad 70 lat używano określenia „polskie obozy śmierci” i „nikomu na całej planecie to nie przeszkadzało, włącznie z Polakami”. Ponadto – jak zaznacza- „nikt już tego pojęcia nie używa, bo dawno wypadł z łask”.

  Ale polski rząd czuje się zobowiązany schlebiać najbardziej ponurym nacjonalistycznym ciągotom. Nie bez powodu Polska jest wytykana palcem za swój antysemityzm

  —przekonuje francuski historyk. Jego zdaniem Zemmour jest suwerenistą francuskim, a czasami także suwerenistą polskim, więc „przyklaskuje polskim władzom”.

  Najwyraźniej nie czytał ustawy, którą chwali. A ja czytałem.[…] Ponadto Zemmour twierdzi, mówiąc o pogromach na Żydach dokonanych przez Polaków w czasie wojny, że Polacy wykorzystali okupację nazistowską do tego, by zemścić się na Żydach, których nienawidzili. Jaki lapsus? A od czasów Freuda wiemy co sądzić o takich lapsusach

  —pisze Rayski dalej i pyta: a za co mieli się Polacy mścić na Żydach? Co im ci Żydzi złego zrobili?.

  Co, sprzedali im 30- proc. zamiast 40- proc. wódkę? Żydowski krawiec uszył im zły garnitur? […] Gdy pochodzi się z Algierii jak Zemmour polscy Żydzi to sprawa zdecydowanie zbyt skomplikowana

  —twierdzi historyk. W kolejnym artykule na łamach „atlantico.fr” Rayski dalej tłumaczy, że argument iż Żydzi mordowali Polaków w latach 1939-1941 na terenach kontrolowanych przez Związek Sowiecki „się nie liczy”.

  Żydzi komuniści, członkowie NKWD mordowali wtedy Polaków antykomunistów. Nie dlatego, że byli Polakami tylko dlatego, że byli antykomunistami. Tak samo mordowali Żydów antykomunistów, uważanych przez nich za burżujów i reakcjonistów. W Jedwabnem w 1941 roku Polacy więc, jak twierdzi Zemmour, „zemścili” się na Żydach, pod bacznym swoich niemieckich protektorów. Szczegóły masakry świadczą o potwornym barbarzyństwie. Dwie książki powstały o tej masakrze

  —wyjaśnia Rayski dalej i pyta: ile polskich dzieci zamordowali Żydzi?

  Niektórzy twierdzą, że 3 miliony Polaków zginęło w czasie II wojny światowej z rąk nazistów. Trzy miliony! Tyle samo co Żydów. To kłamstwo. Ta liczba została zmyślona po to, by postawić polskie ofiary na równi z żydowskimi. Tymczasem te 3 miliony Polaków to w dużej mierze ofiary głodu, chorób i złych warunków sanitarnych podczas wojny. Oczywiście są tam także ujęte polskie ofiary Auschwitz i innych obozów. A raczej panujących w nich złych warunków. Bo nie komór gazowych. Nie, Niemcy nie mordowali niemowląt ani dzieci polskich

  —przekonuje historyk i publicysta „France Soir”. O wiele gorszy od losu Polaków w czasie wojny był jego zdaniem los Żydów zamordowanych po wojnie, w 1946 roku, przez w Kielcach przez Polaków wierzących w „legendę mordu rytualnego”.

  Polski rząd, któremu nigdy nie brakuje niskich pobudek, rozpoczął kampanię międzynarodową przeciwko antypolonizmowi. Antypolonizm=antysemityzm. 3 miliony=3miliony…polski rząd po prostu kocha matematykę

  —ironizuje Rayski.

  Ryb. atlantico.fr

  Tryglaw@Tryglaw
  Nie pierwsza i nie ostatnia wypowiedż na ten temat i mówi to historyk , a to za dobrze o nim nie świadczy. 6 milionów obywateli polskich w tym 3 miliony pochodzenia żydowskiego to fakt. „Stopniowanie która śmierć jest lepsza” czy w komorze gazowej czy z głodu czy też z powodu „ciężkich warunków w czasie okupacji” dobitnie świadczy o tym kim jest ten facet. Ponadto z w/w powodów umierali i jedni i drudzy.

  he he
  W Auschwitz nie gineli Zydzi ,,Zydzi gineli w Birkenau..Tam gdzie oprowadzaja wycieczki to Auschwitz. YTube–„Polski jeniec z A,,mowi prawde o Zydach””

  adam
  sprzedam nieużywany francuski karabin z drugiej wojny św.

  Alf
  Ty Macron przestań zaglądać w majty swojej kokoty po menopauzie , i zajmij się Żydami Francuskimi , którzy mieszają w sprawach międzynarodowych.

  belfer
  Francjo kolaborująca z Hitlerem- milcz

  Andrzej azs
  proszę odnaleźć – ludobójstwo promieniami RTG na Żydach Sefardyjskich w 1951 roku z w Izraelu przez ministra zdrowia w zamian za miliardy lirów izraelskich (USD) uśmiercono 100000 dzieci sefardyjskich

  Alf
  Francuzi nie potrafili walczyć z Niemcami , Żydzi Francuscy im nie pomogli , ale Polaków to potrafią krytykować.

  arslonga
  wiedza historyka ze szkoły barona Munchausena świadczy o degrengoladzie nauk historycznych. Do dyskusji dopuszczani są bajarze kawiarniani od których nikt nie wymaga rzetelnych badań historycznych.

  adasad
  Arab chwalił PiS, a Rayski obrażał Polaków. Co za dzień…

  Marian
  Typowa prowokacyjna wrzuta zeby sprowokowac nas do „antysemityzmu” czyli wyzwisk zeby je póżniej eksponowac jako „dowód” , takze rozwagi

  Polubienie

 9. and
  Najpierw Izrael niech sprawdzi kto pisze tam historię. Pod płaszczykiem ocalonych działają UB-cy i inni tajni. Ze „służby” się nie odchodzi. Netanyahu nie ma pojęcia jaka fala zasiliła w 68 Izrael.

  majarymska@majarymska
  Gdzie jest POLSKA NARRACJA?

  antychryst
  Gdyby nie ustawa to nie byłoby szumu. I byłoby coraz gorzej. Bardzo dobrze, jeśli rząd się nie cofnie.

  kazik
  Duża część ekipy 68r. to sowieciarze z mroczną przeszłością. Do dziś boją się prawdy i robią swoją historię i propagandę.

  kilim
  Czy polscy przewodnicy oprowadzający wycieczki po obozach biorą udział w fałszowaniu historii i opluwaniu Polski i Polaków ?

  ba…
  Do jakiej kwoty roszczeń względem Polski zgodzono się w Izraelu, dowiemy się po powrocie Natanjahu z USA. Jeżeli zapłacimy choć 1 zł, to potwierdzimy wszystkie zarzuty kierowane w stronę Polski.

  wald
  Paranoja. My Polacy mamy całemu światu udowadniać, że to nie my mordowalismy?. To jakiś matrix. Przecież to nas napadli Niemcy. To Niemcy wymyslili i zrealizowali Holocaust.

  AdamLipiński
  Najpierw przez 30 lat wożą małolatów z ochroną komandoską, izolują, strasza żydożercami na ulicach, pokazują obozy i mówią, ze kapo to Polacy, a teraz nagle odkrywają, że trzeba coś dodać…

  https://wpolityce.pl/polityka/384748-wazny-glos-filozofa-z-izraela-trzeba-uswiadomic-mlodym-izraelczykom-jak-wygladala-najnowsza-historia-polski

  Ważny głos filozofa z Izraela: „Trzeba uświadomić młodym Izraelczykom, jak wyglądała najnowsza historia Polski”

  opublikowano: wczoraj


  autor: Pixabay wPolityce.pl

  Trzeba uświadomić młodym Izraelczykom, jak wyglądała najnowsza historia Polski. Bo dziś młodzi ludzie wracający z wycieczek do Polski uważają, że powstanie w getcie było skierowane przeciwko polskim antysemitom

  — pisze na łamach „Haaretz” Shlomo Avineri, urodzony w Polsce izraelski politolog i filozof, były dyrektor Instytutu Studiów Europejskich na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie..

  Filozof w swoim tekście poświęca uwagę wyjazdom młodych Izraelczyków do miejsc związanych z Holokaustem. Jak podkreśla Shlomo Avineri, ze względu na strukturę tych podróży, dziesiątki tysięcy młodych Izraelczyków nieumyślnie kojarzą Holokaust z Polską, czasem znacznie bardziej niż z nazistowskimi Niemcami.

  Pomysł był zrozumiały i poprawny: skonfrontowanie uczniów z izraelskich szkół bezpośrednio ze straszliwą rzeczywistością obozów zagłady zbudowanych przez nazistowskie Niemcy w okupowanej Polsce. Wcześniej nie było takich wycieczek dla młodzieży. Szkoły nauczały o Holokauście od dziesięcioleci, ale bez wyjazdów do obozów koncentracyjnych w Niemczech. Wycieczki do Polski – do Auschwitz, Majdanka i Treblinki – pozwoliły zilustrować horror Holocaustu bez odwiedzania Niemiec, ale wyniki były paradoksalne i nieoczekiwane

  — stwierdza izraelski naukowiec.

  Wszyscy uczestnicy wyprawy usłyszeli wykłady opisujące politykę eksterminacyjną jako produkt nazistowskiej ideologii i implementacji III Rzeszy w okupowanej Polsce. Ale jest różnica między wykładem a obecnością w okropnym miejscu, takim jak Auschwitz. Podróże te zostały wytrawione w ludzkiej świadomości jako „wyjazdy do Polski”, a nie „wyjazdy do niemieckich obozów zagłady”. Nieumyślnie dziesiątki tysięcy młodych Izraelczyków kojarzyło Holokaust z Polską, czasem znacznie bardziej niż z nazistowskimi Niemcami

  — pisze filozof.

  Avineri zwraca uwagę, że w ten sposób doszło do zatarcia rozróżnienia między systematyczną polityką nazistowskich Niemiec eksterminacji a współpracą polskich obywateli z niemiecką machiną morderstwa.

  Nadszedł czas, aby zmienić strukturę wyjazdów studenckich na miejsca Holocaustu. Podróż powinna rozpocząć się w Niemczech, z wizytami w obozach koncentracyjnych, takich jak Bergen-Belsen i Buchenwald. Studenci powinni być nauczani, że polityka nazistowska rozwijała się stopniowo: aż do wybuchu wojny dziesiątki tysięcy niemieckich obywateli uwięziono w obozach koncentracyjnych w Niemczech – Żydów, socjalistów, komunistów, homoseksualistów

  — stwierdza autor tekstu.

  Dopiero po wizycie w obozach koncentracyjnych w Niemczech powinna odbyć się podróż do Polski i do obozów zagłady na jej terytorium, podobnie jak praktyka delegacji armii izraelskiej do miejsc zagłady. W ten sposób polityka nazistowska zostanie przedstawiona w jej poprawnym kontekście historycznym i chronologicznym

  — zaznacza.

  Jednocześnie filozof podkreśla, że nie należy ukrywać roli odgrywanej przez obywateli polskich, którzy przekazywali Żydów Niemcom, ale grupy młodych Izraelczyków powinny także przedyskutować heroizm tysięcy Polaków, którzy ratowali i ukrywali Żydów.

  Przy całej uzasadnionej krytyce nowego ustawodawstwa polskiego ważne jest, aby Izraelczycy byli skonfrontowani na podstawowy fakt Holokaustu: był on wytworem polityki niemieckiej

  — pisze.

  Nie możemy o tym zapominać, a polityka edukacyjna Izraela nie może zatrzeć tego historycznego faktu i niemieckiej odpowiedzialności – nawet jeśli dzieje się to nieumyślnie

  — dodaje.

  kpc/haaretz.com

  wawa
  Winę za tą sytuacje ponosi zarząd niemieckiego obozu śmierci !

  dtm
  Dobrze, że podpisana została ustawa IPN. Mogliśmy się sami przekonać jak za PO wyglądała prawda historyczna, jaki trwały był ten „sojusz”. „Zniesławienie” film o izraelskiej młodzieży się kłania.

  Rey
  Shlomo ma u mnie obiad. Jak trzeba to i koszerny.

  Niezgoda
  Nieumyślnie nic się nie dzieje i niema żadnych przypadków.

  Krystyna
  Bardzo madra uwaga ,ale w Polsce powinno sie im obowiazkowo ,jako warunek wpuszczenia ich wogole, pokazywac film o Maksymilianie Maria Kolbe i Rotmistrzu Pileckim

  Kas
  Czyżby holokaust był mordem rytualnym, ofiarą za powstanie ich państwa? https://wpolityce.pl/m/swiat/384581-wladyslaw-t-bartoszewski-holocaust-jest-swiecka-religia-izraela-a-co-z-nasza-wrazliwoscia

  rychu
  Ciekaw jestem ile Polska wydaje na zydow: te zasiłki , cmentarze, obozy, muzea, festiwale uroczystosci a nam podnosi sie podatki

  angus@angus
  Pomalutku przebija się głos rozsądku, choć trzeba mu bardziej pomóc … bo tu oczywiście i rzeczywiście chodzi wyłącznie o istnienie, czyli być albo nie być IZRAELA. Żydzi w Palestynie (i niektóre ich ośrodki w USA ) podjęli desperacką obronę istnienia swojego państwa przed Sorosem i jego kumplami kosztem Polski i jej interesów. Polska chyba im coś… obiecała i teraz o te obietnice się upominają, dramatycznie się upominają ! A jak to upomnienie się będzie skuteczne, to istnienie Polski będzie w wielkim zagrożeniu… Polska musi wesprzeć Trumpa i Izrael przeciw jego… żydowskim wrogom

  Polubienie

 10. Michal I.@Michas33wczoraj
  co powiedział kierownik działu naukowego Żydowskiego Instytutu Historycznego profesor Andrzej Żbikowski, który oświadczył na antenie POLSAT-News w rozmowie z red. Jarosławem Gugałą, że udział Polski i Polaków w holokauście jest oczywisty i „jest znacznie większy niż do tej pory sądziliśmy”, a dla polskiego Żyda najlepszą strategią uratowania się przed śmiercią było pójście do obozu koncentracyjnego , a nie ucieczka z getta i ukrywanie się wśród Polaków po „aryjskiej stronie”. Zdaniem pana profesora oddanie się władzom niemieckim pod ochronę w obozach koncentracyjnych chroniło Żydów przed prawie pewną śmiercią z rąk Polaków lub na skutek zadenuncjowania przez Polaków.

  Nie muszę wspominać, że nikt nie podjął nawet próby zwolnienia go z pracy czy oskarżenia z paragrafów dotyczących kłamstwa oświęcimskiego. Proszę zwrócić uwagę, że jest to urzędnik państwowy, opłacany tak jak cały Żydowski Instytut Historyczny z polskich podatków, a ze względu na pełnioną funkcję ma olbrzymi wpływ na treści przekazywane przez muzeum POLIN.

  Samo muzeum POLIN, zbudowane i utrzymywane z budżetu państwa i miasta st. Warszawy zostało przekazane w zarząd, a mówiąc ściślej – faktycznie na własność Żydowskiemu Instytutowi Historycznemu. Tak samo jak muzeum KL Auschwitz zostało przekazane pod kuratelę, a mówiąc ściślej – faktycznie na własność dwóm antypolskim tworom Radzie Oświęcimskiej i stowarzyszeniu założonemu przez Władysława Bartoszewskiego. Na podstawie zawartych umów, Polska z pieniędzy państwowych i samorządowych ma utrzymywać te muzea, a nie może ingerować w sposób przedstawiania przez nie historii. Oczywiście dochody z działalności placówek mają czerpać „zarządcy” czyli faktyczni właściciele tych muzeów.

  irka@irka
  Piramida absurdu sięga już nieba. Nikt nie chce majstrować przy „świeckiej religii Izraela” jaką jest Zagłada. Chcemy tylko aby Żydzi dostrzegli, że oprócz ich religii są na świecie jeszcze inne religie a w nich ważne przykazania np. NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA PRZECIW BLIŹNIEMU SWEMU. Nie będzie konfliktu na gruncie ustawy o IPN jak przyswoją sobie tylko to jedno przykazanie.

  Michal I.@Michas
  Regularne instytucje polskiego państwa, za pieniądze polskich podatników realizują politykę Izraela i przedstawiają żydowskie stanowisko jako prawdę historyczną. To w Polsce przygotowuje się informacje o naszej współodpowiedzialności za holokaust i za pieniądze Polaków rozpowszechnia się je na cały świat. Polska cały czas jest organizatorem i sponsorem kłamliwej kampanii o „Polskich Obozach Śmierci”. Przepraszam bardzo ale czego się oburzać na obywateli RP skoro za pieniądze polskich podatników, polskie muzea – obóz koncentracyjny KL Auschwitz w Oświęcimiu i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie założyły sobie dokładnie następujący cel i sens istnienia:

  przedstawić światu, że Polacy

  1) są najbardziej antysemickim i barbarzyńskim narodem świata

  2) są współodpowiedzialni za zagładę Żydów, czy wręcz po prostu są sprawcami holokaustu

  zachęcam do zobaczenia dwóch artykułów i dyskusji o nich portal wPolityce.pl. opublikował list otwarty do premiera Glińskiego,

  https://wpolityce.pl/polityka/383708-list-otwarty-do-premiera-glinskiego-w-sprawie-falszowania-historii-w-muzeum-kl-auschwitz

  a po kilku godzinach odpowiedź pana Premiera

  https://wpolityce.pl/polityka/383819-nasz-wywiad-wicepremier-glinski-odpowiada-na-list-otwarty-nie-uwazam-zeby-w-auschwitz-byla-ukrywana-prawda-historyczna

  spider
  Dla zydow to nie jest zadna religia holocastu ale PRZEMYSL HOLOCAUST!!! A to jest wielka roznica!!!

  światła…@eko.obywatel
  Niech więc włączą do kanonu pism religijnych ten poemat: ^Jam jest ten, który to widział,^ który przyglądał się z bliska, ^ Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych ^ Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał ^ I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. ^ Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy ^ – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…^ I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby ^ – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!^ Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy ^ Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli ^ Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, ^ Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. ^ Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, ^ Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. ^ Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych ^ Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. ^ Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, ^ I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” ^ Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, ^ By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. ^ A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto ^ Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – ^ Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – ^ Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom…^ W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. ^ Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. ^ Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? ^ Przy nich żydowska policja – zbiry okrutne i dzikie! A z boku – ^ Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, ^ Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, ^ On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!^ *Icchak Kacenelson, Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie*

  https://wpolityce.pl/swiat/384581-wladyslaw-t-bartoszewski-holocaust-jest-swiecka-religia-izraela-a-co-z-nasza-wrazliwoscia

  Władysław T. Bartoszewski: „Holocaust jest świecką religią Izraela”. A co z naszą wrażliwością?

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  autor: Fratria

  Holocaust jest świecką religią Izraela. Jeżeli zaczynamy „majstrować przy tym najświętszym temacie dla Izraelczyków”, należy liczyć się z konsekwencjami – uważa dyrektor Studiów Polsko-Żydowskich w Oksfordzie Władysław Teofil Bartoszewski.

  Władysław Teofil Bartoszewski, historyk, antropolog i dyrektor Studiów Polsko-Żydowskich w Oksfordzie, w poniedziałek w rozmowie z RMF FM odniósł się do nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadza karę więzienia za przypisywanie narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez nazistowskie Niemcy.

  Bartoszewski ocenił, że przepis ten jest „nieskuteczny, źle sformułowany, nieprecyzyjny”. Dodał, że ustawa ta „potwornie popsuła stosunki polsko-izraelskie i zaważyła na stosunkach polsko-amerykańskich”.

  Bartoszewski powiedział, że Holokaust jest „świecką religią Izraela”, gdyż „Izrael powstał dlatego, że była Zagłada”. Dodał, że „gdyby nie było Zagłady, to w 1947 roku Narody Zjednoczone nie głosowałyby za ustanowieniem państwa Izrael”.

  Podkreślił, że jeżeli zaczynamy „majstrować przy tym najświętszym temacie dla Izraelczyków”, należy liczyć się z konsekwencjami.

  Nowelizacja ustawy o IPN zakłada m.in., że każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez Trzecią Rzeszę lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub więzienia do lat trzech. Taka sama kara grozi za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”. Intencją nowego prawa jest walka ze sformułowaniami „polskie obozy śmierci”.

  Nowela weszła w życie 1 marca.

  gah/PAP

  antychryst
  Może dla nich to religia. W takim razie muszą dostosować religię do prawdy, nie na odwrót. A prawdę znamy my. Jest spisana. Przetłumaczymy. I niech sobie nie wycierają Polakami gęby.

  rp
  dlaczego my nie wprowadzimy wiz dla zydów nie moge zrozumiec

  gość
  http://www.wyszperane.info/2018/03/06/list-otwarty-do-premiera-glinskiego-w-sprawie-falszowania-historii-w-muzeum-kl-auschwitz/

  zenek2@zenek2
  Obrona dobrego imienia Polski i Polaków to naruszenie świętości izraelskich ? Czy Pan się dobrze czuje, p. Bartoszewski. Proszę odstawić to, co Pan pije.

  kil
  o to właśńie chodzi. Izrael chce miec wyłaczność na swoje spojrzenie historii, negujac fakty. A ten Bartosz..robi wszystko zeby mu pomóc a nie broni historii, zwłaszcza Polski

  obywatel
  Te cale obozy zaglady zrownac z ziemia, a te miejsce zasadzic las i postawic tylko pomnik upamietniajacy o tym co tu bylo i bedzie po sprawie. Przynajmniej powietrze bedzie swierze !

  Polubienie

 11. Billy
  Pani poseł, sto procent racji! Sto pięćdziesiąt!

  donald@donald
  Pan Kornel Morawiecki stracil moj jakikolwiek szacunek po wezwaniu syna by przeprosil za to ze powiedzial ze takze Zydzi brali udzial w czasie wojny w zbrodniach. Dzisiaj jest rocznica smierci „Anody”. Najprawdopodobniej takze Zydzi doprowadzili do jego aresztowania, smierci etc. …no to jak oni to juz nie mozna o tym mowic? Jak Polska moze byc Polska gdy taki kornel morawiecki wzywa do przeprosin za to ze mowi sie ze Zydzi mordowali Polakow na kresach wschodnich, za czasow stalinowskich, ze bylo wsrod nich sporo takich ktorzy z Niemcami wspolpracowali w likwidacji wlasnego narodu lub Polakow. Skoro kornel mazowiecki tak sie kompromituje jako czlowiek i Polak to o czym rozmawial prezydent z premierem? Zapewne oznacza to ze srodowiska rzadzace Polska obecnie beda utrzymywac nas w arogancji historycznej w ramach utrzymania dobrych relacji sojuszniczych. W ramach utrzymania dobrych relacji sojuszniczych z Niemcami Chaim Rumkowski wyslal do „gazu” wszystkie dzieci do lat 10. Wedlug kornela mazowieckiego ja tez mam za to przepraszac (za to ze byl taki Zyd-morderca wlasnego narodu i ja go tu wymienilem. Ja reki kornelowi morawieckiemu juz nie podam. Nikt kto stracil kogos z rodziny w czasie drugiej wojny swiatowej tez reki nie powinien podac.

  A moze obraz polskiej sceny narodowej mozna podzielic na stronnictwa wiekszych zdrajcow i mniejszych zdrajcow? Na wzor kornela morawieckiego wzywam p. Kaczynskiego do przeprosin pana Putina, wyrzuconych lokatorow w Warszawie do przeprosin lowcow kamienic a corke p. Brzeskiej by jezeli sie znajdzie zabojca jej matki takze do jego przeprosin. Boze jaki element dorwal sie do wladzy….

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Brawo Pani Profesor!! Lubimy Pani riposty, są trafne , w samo sedno!!!

  tak tak
  syn stoi na nogach i nie klęka i niech tak zostanie

  Taki sobie
  Stary Morawiecki wpadł w naiwność graniczącą z safandulstwem, to jest najwyższy czas żeby z polityki wyszedł bo robi się szkodnikiem.

  https://wpolityce.pl/polityka/384819-prof-pawlowicz-do-kornela-morawieckiego-prosze-nie-naciskac-syna-by-przeprosil-za-broniaca-prawdy-historycznej-wypowiedz-z-monachium

  Prof. Pawłowicz do Kornela Morawieckiego: Proszę nie naciskać syna, by przeprosił za broniącą prawdy historycznej wypowiedź z Monachium

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: Fratria/wPolityce.pl wPolityce.pl

  Panie Marszałku Seniorze, Kornelu Morawiecki, proszę nie naciskać już syna, obecnie premiera Polski, by przeprosił za swą broniącą prawdy historycznej wypowiedź z Monachium. Proszę nie być drugą panią Zofię Romaszewską. Popieramy oceny Premiera Mateusza Morawieckiego,a nie Pana lęki…

  — napisała na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS.

  Wpis prof. Pawłowicz odnosi się do słów Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego z wywiadu udzielonego Radiu ZET.

  Powiedziałem synowi, że powinien przeprosić za słowa z Monachium. On nawet teraz może to powiedzieć. Nie to, że jest dumny, ale boi się, że jego gest będzie odebrany jako ustępstwo Polski

  — powiedział Kornel Morawiecki.

  CZYTAJ TAKŻE: Kornel Morawiecki: Powiedziałem synowi, że powinien przeprosić za słowa z Monachium „Boi się, że jego gest będzie odebrany jako ustępstwo Polski”

  as/Twitter

  danielasobanska@danielasobanska
  Tez nie podoba mnie się ciagła negatywa ingerencja pan, to jest najpierW PREMIER ,A POTEM RODZINA, MA PAN NEGATYWNY WPŁYW!

  AX
  Panie Pośle-z szacunkiem dla Pana-niechże się Pan nie kompromituje. Pan PREMIER (a Pański Syn) powiedział to, czego przez lata nie potrafili powiedzieć inni – a to powinno być dawno wyartykułowane.

  Andy@Andy
  On nie jest osobą prywatną, więc ostrożnie z tymi przeprosinami. Wiadomo, że elity III RP miały taki odruch, żeby przepraszać wszystkich i za wszystko, ale rząd dobrej zmiany miał z tym skończyć.

  abc
  Pani Pawłowicz! Jest pani profesorem, posłem i członkiem partii rządzącej. To co Pani robi to stanowczo za mało. Pisać kąśliwe wpisy to sobie mogą forumowicze. Możecie być zdziwieni przy wyborach.

  metrios@metrios
  100% racji! Żadnego przepraszania, bo i za co?

  Steve
  Przypominam, że pan Kornel to nowy całkiem gigantyczny sojusznik PIS. NP jak zwykle wykonał był genialne posunięcie.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Brawo Pani Profesor!! Lubimy Pani riposty, są trafne , w samo sedno!!!

  tak tak
  syn stoi na nogach i nie klęka i niech tak zostanie

  gorąco
  „Przepraszam gorąco, postawię wam chlanie, za wuja Adolfa i resztę”. – https://www.youtube.com/watch?v=9XSk-CMu5lQ

  Adam
  przerąbane mieć takiego ojca co wstydu tylko narobi

  krk
  Panie Kornelu, z całym szacunkiem, nie będziemy przepraszali za to że żyjemy … Żydzi plują na nas bo chcę nas ograbić i tyle w temacie, Pana syn mam nadzieję to wie …

  Polubienie

  • super@super
   A niby za co ma przepraszać? Czy Premier w Monachium kłamał? Powiedział prawdę , że wśród Żydów byli szmalcownicy , którzy współpracowali z Niemcami i wysyłali innych Żydów na śmierć.

   tom
   Panie Kornelu. Przepraszać to powinien pan ,za swoją głupia uwagę w stosunku do syna.

   emi
   Kornel Ty chyba upadłeś na czoło, przepraszanie za prawdę oszczercy Żyda z USA, opluwającego RP i polskiego premiera w Monachium w Niemczech, przy kanclerzu Austrii ojczyzny hitlera to poddaństwo.

   dobra rada
   szanowny panie -zamknij się pan wreszcie i nie pajacuj jako nadpremier jesteś pan coraz mniej do strawienia

   Marco
   Panie Kornelu, niech pan się już nie wtrąca, bo z tego więcej szkody niż pożytku. Nie pan jest premierem, a synusia też nie wybieraliśmy.

   https://wpolityce.pl/polityka/384792-kornel-morawiecki-powiedzialem-synowi-ze-powinien-przeprosic-za-slowa-z-monachium-boi-sie-ze-jego-gest-bedzie-odebrany-jako-ustepstwo-polski

   Kornel Morawiecki: Powiedziałem synowi, że powinien przeprosić za słowa z Monachium „Boi się, że jego gest będzie odebrany jako ustępstwo Polski”

   opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu


   autor: Fratria wPolityce.pl

   Powiedziałem synowi, że powinien przeprosić za słowa z Monachium. On nawet teraz może to powiedzieć. Nie to, że jest dumny, ale boi się, że jego gest będzie odebrany jako ustępstwo Polski

   — powiedział Kornel Morawiecki w rozmowie z radiem Zet.

   W innym z fragmentów wywiadu marszałek senior przytoczył słowa premiera Mateusza Morawieckiego z prywatnej rozmowy.

   Jeśli mam pretensje do syna, to uważam, że gdyby w Monachium mówił po polsku, to by się nie przejęzyczył. Tam się przejęzyczył. Za dobrze umie angielski. Gdyby mniej umiał, to byłoby lepiej dla Polski

   — stwierdził Morawiecki senior.

   wwr

   Soplica 83.28.190.*za godzinę
   Bez sensu panie Morawiecki, bez sensu. Już chyba czas aby zejść ze sceny i nie pleść bzdur.

   abc
   Panie Morawiecki, Premier ma na imię Mateusz. Niech się Pan nie ośmiesza.

   spiritusamovens@spiritusamovens
   Kornel potrafi czasami powiedziec cos pod prad. Oczywiscie ze premier chlapnal i powinien delikatnie przeprosic – wie o tym cala wierchuszka PIS z premierem i Jarkiem ale boja sie okazac slabosci przed swoim odwazym elektoratem ktory zagrzewa ich do boju siedzac w kapciach z pilotem. Ale przepraszac to umieja tylko silni i madrzy – PIS nie zrobil nic i mleko wykipialo. Teraz i przeprosiny nie wystarcza – trzeba bedzie zmienic ta wspaniala ustawe ktora po zmianach okaze sie jeszcze wspanialsza.

   Janina Obacz@Janina Obacz
   Jakie szczęście,że syn jest mądrzejszy od ojca. Żadnych przeprosin! Jeszcze nigdy nie słyszałam, by żyd przepraszał Polaków chociaż byłoby za co przepraszać !

   Felek
   No i syn ma rację. Nie ma za co przepraszać. A Żydzi powinni uczyć się prawdziwej, nie zakłamanej historii. Tylko czy oni to zniosą??

   rudolfo
   Ojciec , Mateusz nie ma za co przepraszać , nie klękaj przed Kongresem Żydów Amerykańskich , to nic nie zmieni , oni Nami gardzą…

   lepiej milczeć niż bredzić
   Nie przeprasza się za mówienie prawdy choćby była bolesna, niewygodna dla Żydów. Kolaborowali z Hitlerem i brali czynny udział w holokauście swoich braci, a pod butem sowieckim gnębili Polaków. Zdrada

   narodowiec
   Kornelu Morawiecki – stary żydowski wypłoszu – nie wypowiadaj się za Naród Polski !!! Nie kreuj się na „gębę” Polaków !! Żydzi mają wyjechać z Polski – tu nie ma „zmiłuj się” !!!!!!!!!!!!

   BRUTUS@AnMat
   Panie Kornelu Ogarnij swoje myśli. Podczas II WŚ Żydzi zabijali Żydów. W obozach koncentracyjnych wybierali kosztowności z ubrań pomordowanych swoich współbraci. Jeszcze żyją polscy światkowie. O czym człowieku mówisz. Pan Premier w Monachium powiedział prawdę. Powiedział za mało. Żydzi to naród wybrany przez szatna. Żydów należy z Polski wysiedlić za oszczerstwa, które o nas Polakach teraz rozpowszechniają. Wszystkich, razem z kołyskami.

   R Stefanski
   Kornel to ty powinienes przeprosic Polakow za bzdury ktore pleciesz

   Ula
   Skąd Kornel wziął się w tym dziwnym ruchu Kukiza, chłopakow ze wsi? Oni go znaleźli czy sam przyszedł z propozycja?

   ulka
   o czy ty dziadku mówisz za co ma przepraszać ? Przenigdy przecież powiedział prawde

   Polubienie

 12. Michal I.@Michas3310 godzin temu
  rzecież to polskie państwowe muzea w Oświęcimiu (KL Auschwitz) i Warszawie (POLIN) pokazują za publiczne pieniądze, że to Polacy wymordowali Żydów w polskich obozach śmierci. A wycieczki z całego przyjeżdżają i oglądają. I piszą później na całym świecie to, co na oglądają się w Polsce:

  1) Polacy są sprawcami holokaustu 2) Polacy to naziści 3) Żydzi zginęli w polskich obozach śmierci z rąk Polaków 4) Polacy wywołali II wojnę, wymordowali Żydów i przywłaszczyli sobie ich majątek 5) Dlatego powinni oddać majątek Żydom i zapłacić Im odszkodowanie.

  Wszystko to można usłyszeć i zobaczyć dzięki nadzwyczajnej hojności ministra Glińskiego, który na taką propagandę przeznacza za pośrednictwem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego setki milionów z publicznych pieniędzy.

  Skoro Polacy sami chcą, to trudno żeby ich inne nacje nie skubały. A te głupie 300 mld dolarów, które żądają amerykańscy Żydzi za holokaust to pestka w porównaniu do żądań, które postawią Niemcy za swoje straty i cierpienia doznane podczas II wojny światowej.

  Tak, tak, właśnie tak będzie, a właściwie już jest.

  Jeśli natychmiast Polska nie wymieni zarządy tych dwóch muzeów i nie zacznie pokazywać we wszystkich muzeach i miejscach kaźni prawdy, to na pewno przegramy taki spór o kasę.

  Ostatni świadkowie właśnie umierają, a światowi historycy dostający polskie (!) granty (czytaj: ciężki szmal wyjęty z kieszeni Polaków na otarcie łez za utratę czci, przyzwoitości i pamięci) już zmieniają zdanie i piszą na nowo historię II wojny światowej , uwzględniając wiodącą rolę polskich obozów śmierci. Przecież wiemy i widzimy od lat, że powtarzają oni tylko to co napiszą ręce lub wymówią usta polskich „profesorów” i „autorytetów”, co pokażą polskie muzea i instytucje opłacane przez polskich podatników.

  Zostanie tylko słowo przeciw słowu i zakurzone polskie książki przeciw książkom „najwybitniejszych” historyków o światowej renomie. A i jeszcze polski obóz śmierci KL Auschwitz jako dowód…

  bumerang
  Panie Skwieciński, czy zakaz wnoszenia na teren obozu polskich flag nie jest powodem do wzburzenia? Czy nie wie pan kto to taki ten”ktoś” komu zależy na wojnie?** Rusz pan trochę mózgownicą!

  Casey
  Przestań Pan się kompromitować! Do jasnej……..!

  Daiana
  PiS rządzi ponad 2 lata, czy ktoś poszedł siedzieć za przekręty? Kruk krukowi oka nie wykole, a te żydowskie muzea za nasze pieniadze to armaty wycelowane w Polaków. No i Ukraina na naszym utrzymaniu

  Chwalba
  Wojny z Żydami , z Izraelem nie trzeba toczyć ale trzeba energicznie zwalczać żydowskie kłamstwa o II wś i zagładzie Żydów w Polsce . Na pewno nie wolno nazywać Izrael przyjacielem , czy sojuszniki

  https://wpolityce.pl/polityka/387182-skwiecinski-w-sieci-o-dziwacznym-klimacie-wokol-oswiecimskiego-muzeum-chodzi-o-reanimowanie-polsko-zydowskiej-wojny-o-auschwitz

  Skwieciński w „Sieci” o dziwacznym klimacie wokół oświęcimskiego muzeum: „Chodzi o reanimowanie polsko-żydowskiej wojny o Auschwitz”

  opublikowano: dzisiaj, g. 0:05


  autor: fot. wPolityce.pl wPolityce.pl

  Co działo się i dzieje obecnie na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau, czego symbolem dla Polaków i Żydów jest ta placówka, czy mamy do czynienia z wojną o Auschwitz?- na te i inne pytanie odpowiada w najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Piotr Skwieciński.

  Dziwaczny, gdyż nic, co stało się lub dzieje na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau, nie uzasadnia kreowanej wokół tej placówki atmosfery wzburzenia. Nie oznacza to, aby wszystko było tam zgodne z obrazem, który chcielibyśmy widzieć, lecz zarazem nie odbywa się tam żaden skandal, który mógłby się stać przyczyną podjęcia jakichś działań nadzwyczajnych, upragnionych przez niektórych

  —pisze publicysta.

  Skwieciński zauważa, że ponieważ w skali międzynarodowej Auschwitz stał się symbolem Holokaustu, a w Polsce już w okresie wojny zaczął pełnić funkcję znaku polskiego męczeństwa, konflikt musiał wybuchnąć.

  I wybuchł natychmiast, gdy upadek komunizmu odmroził możliwość takiego rozwoju wypadków. Przez cały okres po ’89 r. miał kilka faz. Dziś, kiedy już kilkanaście lat w Oświęcimiu panuje spokój, ktoś najwyraźniej chce zainicjować kolejną

  —twierdzi.

  I dodaje:

  O co w tym wszystkim chodzi? Moim zdaniem cel jest ściśle polityczny. Chodzi o reanimowanie polsko-żydowskiej wojny o Auschwitz, a argumentacja jest tu wtórna instrumentalnie stosowana. Sądzę tak, gdyż opiera się ona na zbiorze przeinaczeń

  —zauważą Piotr Skwieciński.

  mgr inż. Jolka
  Gliński niech przestanie szastać pieniędzmi na żydowskie muzea. Jak chcą je mieć niech sobie sami finansują. A dyr. Auschwitz dawno należało wyrzucić .Zajmijmy się naszymi ofiarami w Auschwitz.

  aaaa
  Promujmy polską historię i na to powinny być pieniądze.Przestańmy finansować muzeum Polin. Co robi Swirski? co robi Gowin? co robi Gliński?

  ja jako były
  Widać naciski red. naczelnych, bo coraz więcej publicystów Sieci i wpolityce.pl znacząco łagodnieje w kwestiach polsko-żydowskich lub całkowicie zmienia front. A cenzura hula, że ho ho.

  Pogromca Lemingów
  To miejsce stało się ośrodkiem akcji dyfamacyjnej przeciwko Polsce o statusie eksterytorialnym. Natomiast Skwieciński znowu bredzi.

  ba…
  Co się dziwić, że świat wini nas za zbrodnie II WŚ, skoro także PIS nie reaguje na antypolonizm i wszechobecne zakłamywanie historii przez środ. żydowskie., na terenie Polski. To boli -naprawdę

  o jo joj
  Dwużydzian

  dor 31.0.121.*3 godziny temu
  Wisi tam tylko izraelska flaga, dyrektor sieje antypolską propagandę, to mało?

  Chwalba 83.7.101.*4 godziny temu
  http://www.bbc.com/news/world-europe-43506756
  Israeli man fined for urinating on memorial at Auschwitz

  stajem
  Dziwny klimat czy przemilczanie prawdy ? A więc zakłamanie.

  …..

  http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-43506756

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/387046-skandal-w-auschwitz-ii-birkenau-obywatel-izraela-oddal-mocz-na-pomnik-ofiar-mezczyzna-dobrowolnie-poddal-sie-karze

  https://wiadomosci.wp.pl/skandal-w-auschwitz-birkenau-nowe-fakty-6232983492642433a

  http://krakow.eska.pl/newsy/skandal-na-terenie-muzeum-auschwitz-mlody-izraelczyk-oddal-mocz-na-pomnik-ofiar-obozu/704902

  https://www.planeta.fm/Czarna-dziura/skandal-w-auschwitz-izraelczyk-nasikal-na-pomnik

  https://www.salon24.pl/u/zawodaktor/853731,the-times-of-isreal-izraelczyk-sika-w-auschwitz

  …..

  https://wpolityce.pl/historia/387090-ratowali-zydow-narazajac-wlasne-zycie-dzis-hold-sklada-im-panstwo-polskie-szpytma-to-wazne-ze-upamietnimy-ich-w-tak-doniosly-sposob

  https://wpolityce.pl/polityka/387262-rocznica-smierci-polskich-bohaterow-24-marca-1944-r-niemcy-zamordowali-rodzine-ulmow-i-ukrywanych-przez-nich-zydow

  Polubienie

 13. Aisa
  Cywiński do dymisji. GLIŃSKI DO DYMISJI. ZACZNIJMY OD TEGO.

  Znawca
  Pan W.Gadowski /najlepszy dziennikarz w Polsce/ już apelował do min.Glińskiego o zwolnienie P.Cywińskiego z tej funkcji.Kiedyś zaapelował o wywalenie Sroki z PiSF i się udało.Może tu też się uda?

  Znawca
  w 2013 roku zwróciłam uwagę przewodnikowi/oprowadzał wycieczkę z/NRD/,dlaczego uzywa zwrotu „naziści” zamiast Niemcy.Odpowiedział /na ucho/”takie jest zalecenie dyrektora muzeum”,I co Panie Cywiński?

  ZYD CYWINSKI PISZE
  o niemieckich obozach koncentracyjnych „nasze”? ten czlowiek nie powinien byc na tym stanowisku, to jest skandal.

  panthera
  a obejrzyjcie sobie jeszcze raz 70 rocznicę „wyzwolenia”! mówi wszystko! tylko w bananowym kraiku, w którym ż(yd)ądy zajmuja sie opluwaniem obywateli może zdarzyć sie cos takiego!!!

  o jo joj
  Sami pracownicy od dawna zgłaszali wiele nieprawidłowości w tym muzeum !!!!!! Cywiński natychmiast do wymiany !!!!

  https://wpolityce.pl/polityka/387447-dyrektor-muzeum-auschwitz-odpiera-zarzuty-w-gw-atak-na-muzeum-to-odreagowywanie-napiecia-wokol-ustawy-o-ipn

  Dyrektor Muzeum Auschwitz odpiera zarzuty w „GW”: „Atak na Muzeum to odreagowywanie napięcia wokół ustawy o IPN”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Pixabay wPolityce.pl

  Jeśli strategia cierpliwego prostowania kłamstw i przeinaczeń się nie powiedzie, po Auschwitz przyjdzie czas na „odzyskiwanie” kolejnych miejsc. Byłych obozów jest w Polsce sporo i może się okazać, że one też nie są wystarczająco „nasze”. Atakować można historyków, muzealników, a nawet IPN

  — stwierdził w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Piotr Cywiński, dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

  Portal wPolityce.pl opublikował list otwarty, w którym wezwano ministra kultury do interwencji ws. Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Zarzucono w nim, że jedna z przewodniczek muzeum opowiadała zagranicznej wycieczce, której znaczną część stanowili Żydzi, o tym, że wśród SS-manów było przedstawicieli wielu narodów, lecz nie wymieniła wśród nich narodu niemieckiego.

  Do sprawy odnieśli się zarówno wicepremier Piotr Gliński, jak również sam dyrektor Muzeum Piotr Cywiński.

  List otwarty do premiera Glińskiego w sprawie fałszowania historii w muzeumKL Auschwitz

  NASZ WYWIAD. Wicepremier Gliński odpowiada na list otwarty: „Nie uważam, żeby w Auschwitz była ukrywana prawda historyczna”

  TYLKO U NAS. Dyrektor Muzeum Auschwitz odpiera zarzuty: Informacja o niemieckim sprawstwie pojawia się w wielu momentach skryptu

  W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Piotr Cywiński powraca do tego tematu, jak również opowiedział o wulgarnych listach, jakie ma otrzymywać. Jak zaznaczył dyrektor Muzeum Auschwitz, nie oczekiwał „takiej skali nienawiści”. Dodał, że wszystko zaczęło się od 27 stycznia i obchodów rocznicy wyzwolenia obozu.

  Wywiad ten pokazuje, jak sprawa Muzeum budzi nadal gorące emocje!

  CZYTAJ WIĘCEJSkwieciński w „Sieci” o dziwacznym klimacie wokół oświęcimskiego muzeum: „Chodzi o reanimowanie polsko-żydowskiej wojny o Auschwitz”

  Widzę dwie możliwości: atak na Muzeum to odreagowywanie napięcia wokół ustawy i reakcja na wypowiedź pani ambasador. Druga jest taka, że konflikt wokół tej ustawy uwolnił emocje, które wzbierały już wcześniej. Inaczej nie potrafię sobie tego, że z dzień po dniu zaczęły wypływać kłamstwa na nasz temat

  — mówił w „Wyborczej”.

  Cywiński odpierał różne zarzuty wobec muzeum, którym kieruje, w tym ten, że nie dość mocno eksponuje się cierpienia Polaków.

  To kompletny absurd. O polskiej tragedii opowiadają wystawy w bloku 15, blokach 6 i 7, bloku 11. Nie da się opowiadać wyłącznie o Polakach, bo ginęli tu Żydzi, Romowie, jeńcy sowieccy, świadkowie Jehowy… Przyznaję, że stara wystawa o okupowanej Polsce powinna zostać zmieniona na wystawę o okolicach Auschwitz. O całej wojnie nie opowiemy. Na razie jednak skupiamy się na głównej wystawie

  — powiedział, komentując również słowa małopolskiej kurator oświaty i zarzut, że po Auschwitz powinni oprowadzać polscy przewodnicy licencjonowani przez IPN.

  Nie ma grupy, która wiedziałaby o obozie więcej niż pracujący tutaj historycy. A jeśli chodzi o postulat narodowości, to skojarzenia są jak najgorsze, szczególnie w tym miejscu. Naprawdę chcemy, żeby przewodnik był wybierany na podstawie przynależności rasowej, a nie kompetencji, znajomości języków obcych i historii?

  — mówił.

  Zapytany z kolei o sprawę opisaną na łamach portalu wPolityce.pl i reakcję Ministerstwa Kultury, odpowiadał w emocjonalnym tonie.

  Musiało im się przyjrzeć, bo portal wPolityce.pl wydrukował długi i odsądzający Muzeum od czci i wiary list otwarty. Jego autor opisywał, że zwiedzał Muzeum z chronioną wycieczką izraelską i grupą Szwajcarów. Przewodniczka miała unikać informacji, że esesmani byli Niemcami. Doszło do awantury i interwencji policji

  — opowiedział Cywiński.

  Okazało się, że żadnej interwencji nie było, incydentu nie widziała straż muzealna, szef ochrony izraelskiej, z którym szybko skontaktowaliśmy się, również zaprzeczył. Przewodniczka nie poinformowała o działu metodyki o incydencie, choć powinna. (…) Trochę za dużo tych znaków zapytania, nie uważa pan? Mam nadzieję, że nasze wyjaśnienia uświadomiły decydentom, z jaką skalą dezinformacji mamy do czynienia

  — dodał.

  Z jednej strony reakcja Izraela na ustawę o IPN nie powinna mieć miejsca podczas obchodów rocznicowych. Nie winię ambasador – mówiła, co musiała powiedzieć. Z drugiej strony głosy w rodzaju wypowiedzi kurator oświaty czy komentarzy niektórych polityków były próbą potraktowania Auschwitz jako narzędzi politycznego. A nie ma nic bardziej niemoralnego niż żonglowanie ofiarami

  — mówił dalej, przechodząc w coraz ostrzejsze tony.

  Nie łudzę się. Jeśli strategia cierpliwego prostowania kłamstw i przeinaczeń się nie powiedzie, po Auschwitz przyjdzie czas na „odzyskiwanie” kolejnych miejsc. Byłych obozów jest w Polsce sporo i może się okazać, że one też nie są wystarczająco „nasze”. Atakować można historyków, muzealników, a nawet IPN

  — dodał.

  kpc/GW

  rychu
  Co ja zrobie nie lubie gudłajow.

  mch
  Ton wypowiedzi pana Cywińskiego dosyć agresywny. Najwyższy czas, aby przestał być dyrektorem Muzeum, niczego dobrego nie rokuje, wręcz zaostrza retorykę.

  Adam 89.65.167.*godzinę temu
  Sam fakt tłumaczenia się w GW i wylewanie żali tam, to już powód do dyskwalifikacji! Poszedł do swoich!? Udzielanie wywiadu GW podważa wiarygodność tłumaczenia! Tam są tyko kłamstwa i manipulacje.

  clanc
  Polecam film

  saga
  Czekamy na dymisję tego dyrektora.

  ig
  To antypolski dyrektor. Do zmiany.

  Ki
  Mosze Cywin spade z posade dyrektorusa muzeum kz Auschwitz-Birkenau. I to już.

  Cywiński, won z Auschwitz
  Kłamie jak z nut. Kto udziela wywiadów w GW, ten sobie wystawia świadectwo. Negatywne reakcje nie są skutkiem ustawy o IPN, lecz kłamstw, które toleruje Cywiński. Won z dziadem!

  ewa lew
  Już sam fakt że ten pan poszedł się żalić do gazety wybiórczej a nie innej oraz że nie wini ambasador Izraela za prowokacje w Auschwitz nie widzi jej kolejnej prowokacji w marcu – FACET DO WYMIANY

  🙂
  Cywiński – won!

  Wywalić
  Bałamonci kombinuje knuje poprostu NIENADAJE się!!!.Głosy o Oświęcimiu słychać od lat .

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/387693-wtorny-antysemityzm-jako-efekt-przelomu-w-polityce-historycznej

  https://wpolityce.pl/historia/387594-nasz-wywiad-prof-zaryn-odpowiada-prof-grabowskiemu-zdecydowal-sie-przenosic-na-polski-grunt-pseudoprawde

  Polubienie

 14. Shatyn@Shatyn
  Wicepremier Gliński: Nasi poprzednicy widocznie uważali, że Polacy nie powinni mieć swojego muzeum historii. My mamy inne zdanie na ten temat. Prawdopodobnie uznali, i słusznie, że w Polsce są większe potrzeby niż muzeum. Chcecie wydać 3/4 miliarda na muzeum podczas gdy wieli rencistów i emerytów dostaje poniżej tysiąca na miesiąc…

  alfa@alfa
  Nie ma pieniędzy na zasłużone instytucje kulturalane, które często były bliskie likwidacji, na orkiestry symf., na Warsz. Operę Kameralną, na chóry radiowe, na zespół Mazowsze, na tysiące innych rzeczy, ale milionami wyrzuca się na niepolskie cmentarze, muzea i jachty dla cwaniaków. Polska kultura leży i kwiczy, a jest pewne, że ona najlepiej promowałaby Polskę. Bo Teatr Pantomimy jest znany i uznany w świecie, dlatego Kusznierewicz będzie wpływał do 100 portów ( po co?) a Pantomima zagra premierę na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu i potem nic, wystarczy przejrzeć plany występów. Brawo panie ministrze!

  Olej@Olej
  Oj Panie mistrze ? Ten rejs na który wszyscy by chcieli. Samasz elyta będzie wojażować po oceanach i sławić imię – gest i gust polskiego urzędnika na państwowym. Będziesz Pan pierwszym ministrem najjaśniejszej Rzeczpospolitej od KO. Kaowiec w sztormie Po-d biały szkwał a na pokładzie ? Istny szał ! I życząc stopy wody pod kilem dodam końskich szerokości Panie Ministrze ! Końskich ! Tak jak Pańskie wyczucie rzeczywistości ! Co do muzeum powinniśmy mieć, czy największe ? Nie konkurujmy o palmę z sąsiadem, który ma wszystko naj bez górnej granicy. Póki co nasze muzealne przesilenia ocierają się mimochodem o cyrk. Nam potrzeba armat i silnej armii żebyśmy za 20 lat nie musieli budować następnych muzeów martyrologii polskiej za okres 1989 – 2025.

  MariaM@teekla01
  Kiedy powstanie Muzeum Holokaustu Polaków?

  mnty
  kiedy dymisja Pana i p. Gowin??? Jak długo bedziecie płacić Żydom a skąpić na cm. Orląt Lwowskich? Kiedy odbioiierzemy od Ukrainców to co nam z dziedzictwa zabrali? Co Pan robi w tej sprawie?

  https://wpolityce.pl/polityka/389342-nasz-wywiad-wicepremier-glinski-nasi-poprzednicy-widocznie-uwazali-ze-polacy-nie-powinni-miec-swojego-muzeum-historii-my-mamy-inne-zdanie-na-ten-temat

  NASZ WYWIAD. Wicepremier Gliński: Nasi poprzednicy widocznie uważali, że Polacy nie powinni mieć swojego muzeum historii. My mamy inne zdanie na ten temat

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  Minister Piotr Gliński / autor: Fratria wPolityce.pl

  Realizujemy największą i najdroższą inwestycję muzealną w historii Polski. Polacy zasługują na taką, godną, instytucję narodowej pamięci. Muzeum według znowelizowanego wieloletniego programu rządowego będzie kosztowało, włącznie z wystawą, ponad 750 milionów złotych

  — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl wicepremier prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

  wPolityce.pl: Panie ministrze, co się dzieje w sprawie Muzeum Historii Polski?

  Minister Piotr Gliński: Realizujemy największą i najdroższą inwestycję muzealną w historii Polski. Polacy zasługują na taką, godną, instytucję narodowej pamięci. Muzeum według znowelizowanego wieloletniego programu rządowego będzie kosztowało, włącznie z wystawą, ponad 750 milionów złotych. Będzie zlokalizowane na Cytadeli Warszawskiej. Chcemy ją – symbolicznie – „odczarować”, zwrócić narodowi. Powstanie tam park muzealny. Będzie tam również Muzeum Wojska Polskiego. Udało się nam zaprojektować muzeum praktycznie od nowa, znaleźć na nie pieniądze, porozumieć się z wojskiem i przeprowadzić przetarg. Wszystko w dwa lata. Zapewniam, że szybciej tak ogromnej inwestycji przygotować nie można. Wykonawca jest wybrany, trwa jeszcze procedura odwoławcza. Myślę jednak, że w ciągu miesiąca, dwóch, maszyny powinny wjechać na plac budowy.

  Jaki pan przewiduje czas realizacji Muzeum Historii Polski?

  Czas od momentu rozpoczęcia budowy do otwarcia muzeum to 33 miesiące. W ciągu niecałych trzech lat muzeum powinno być otwarte. Muzeum Historii Polski będzie opowiadało nasza historię chronologicznie i problemowo. Poszczególne epoki będą przedstawione przez ich najbardziej charakterystyczne cechy kulturowe, czy opowieści związane z najważniejszymi wydarzeniami w naszej historii. Będzie to piękna opowieść o naszych dziejach i naszej tożsamości.

  Muzeum Historii Polski jako instytucja funkcjonuje już ponad dziesięć lat, od 2006 r.

  Jednak nasi poprzednicy go nie budowali.

  Był problem z siedzibą.

  Nie było takiego problemu. Był natomiast problem braku woli politycznej. Muzeum było blokowane. Przypomnę, że w tym samym czasie Donald Tusk podjął decyzję o budowie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, prezentującego dość specyficzną narrację historyczną. Nasi poprzednicy widocznie uważali, że Polacy nie powinni mieć swojego muzeum historii Polski. My mamy inne zdanie na ten temat. Zdecydowaliśmy się budować na Cytadeli, m.in. dlatego, że jest to teren wojskowy i tylko tam mogliśmy zbudować muzeum, bo na współpracę z panią Gronkiewicz trudno było liczyć. Będzie to piękne muzeum, do którego już dziś zapraszam nie tylko wszystkich warszawiaków, ale również Polaków i gości z zagranicy. Muzeum będzie nowoczesne, wielofunkcyjne, z salą audytoryjną, z wielkimi salami edukacyjnymi i ekspozycyjnymi. Do muzeum będzie można dotrzeć kładką z Żoliborza i przez Wisłę. Wszystkimi bramami, także od Nowego Miasta. Jest już zrobiony wjazd z Wisłostrady. Dalej będzie tunel, bo pod placem manewrowym między muzeami będzie dwupiętrowy parking dla zwiedzających.

  W tym samym miejscu na Cytadeli ma powstać również Muzeum Wojska Polskiego.

  To muzeum będzie powstawać w tym samym czasie. Najpierw powstanie pawilon południowy, później północny. Wokół, pod wiatami, prezentowany będzie sprzęt wojskowy. Będą miejsca zabaw dla dzieci, restauracje. Cytadela stanie się przedłużeniem Nowego Miasta i Traktu Królewskiego.

  Mieliśmy olbrzymie kłopoty z przeprojektowaniem tego muzeum. Były stare plany przygotowane dla gigantycznego Muzeum Wojska Polskiego. Konkurs wygrała konkretna pracownia architektoniczna. Musieliśmy przeprojektować ten plan dla celów nowego, zupełnie innego muzeum, dla którego był z kolei wygrany konkurs na ekspozycję. Budynek musiał być dostosowany do tej ekspozycji – zresztą świetnie pomyślanej – która została przed laty wybrana. Nie mogliśmy zmienić wykonawców projektów, notabene bardzo dobrych, co stawia jednak inwestora w niewygodnej pozycji, bo wykonawca miał monopol na prawa autorskie. Chodziło jeszcze o wykup praw autorskich od Muzeum Wojska Polskiego. Było to bardzo skomplikowane, ale udało nam się to zrobić najszybciej jak było to możliwe. Zapraszam za niecałe trzy lata do Muzeum Historii Polski. Będzie to instytucja żywa, która będzie utrwalać polską tożsamość z wszystkimi jej wątkami historycznymi.

  Jakie inne instytucje powstają pod auspicjami ministerstwa kultury?

  Na 11 listopada planujemy otwarcie Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Instytucja będzie upamiętniać żołnierzy podziemia niepodległościowego z Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia i innych regionów kraju. To była inicjatywa lokalna, ale myśmy ją sfinansowali. Trwa budowa muzeum Piłsudskiego w Sulejówku. Jednak z uwagi na trudne warunki terenowe prace jeszcze trwają. Muzeum będzie wbudowane w grunt, żeby nie przesłoniło Milusina, dworku Piłsudskiego. Zakupiliśmy pałac Lubomirskich w Lublinie na Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej. Będziemy też wspierać lokalne inicjatywy upamiętniające Polaków na Kresach. W Białymstoku budujemy, wraz z miastem, Muzeum Sybiru. Powołaliśmy również lub rozwijamy kilka mniejszych muzeów, jak muzeum w Piaśnicy, rozbudowa Muzeum Ulmów w Markowej, Łambinowice, Płaszów, Treblinka, Muzeum Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej, Ciepielów, gdzie zamordowana została rodzina Kowalskich i jej Sąsiedzi, Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego w Świątyni Opatrzności Bożej, Muzeum im. Jana Pawła II w Toruniu. Realizujemy też projekt Muzeum Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Powołaliśmy Muzeum Westerplatte, które połączyliśmy z Muzeum II Wojny Światowej.

  Były dyrektor Muzeum II Wojny Światowej prof. Paweł Machcewicz złożył pozew przeciwko Polsce do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

  Prezydent Gdańska i były dyrektor muzeum cały czas straszą, wygrażają, opowiadają różnorakie, propagandowe głupstwa. I – jak wytrawni pieniacze -biegają po sądach, przegrywając kolejne sprawy… A zrobili rzecz skandaliczną. Gdy wiedzieli, że kończy się ich kontrola nad muzeum, rozwiązali umowę o współpracy muzeum z miastem, która potencjalnie dotyczyła użytkowania miejskiej części Westerplatte.

  Czemu to miało służyć?

  Rozwiązali tę umowę po to, żebyśmy nie mogli zrobić tam ekspozycji muzealnej. To jest działanie na szkodę instytucji, na szkodę Polski, żeby tylko postawić na swoim. Sprawę bada CBA. Ale my robimy swoje, bo to jest nasz obowiązek wobec dobra publicznego. Muzeum II Wojny Światowej jest stopniowo zmieniane, tam gdzie jest to konieczne. Jestem bardzo wdzięczny nowej dyrekcji placówki za jej konsekwencję, profesjonalizm i rozwagę. A mamy tam trudną sytuację, ponieważ pełnomocnik rządu Donalda Tuska do spraw Muzeum II Wojny Światowej, p. Machcewicz zdaje się, że nie tylko nie zabezpieczył interesów muzeum w sprawie umowy z miastem, ale także w kwestii praw autorskich. Przynajmniej tak twierdzi. Przecież to jest komedia. Muzeum jest państwowe i – powołane zgodnie z prawem – jego władze muszą mieć wpływ na to co i jak jest w nim prezentowane.

  Rozmawiał Tomasz Plaskota


  Wizualizacja Muzeum Historii Polski / autor: MKiDN

  autor: Zespół wPolityce.pl

  robhood@robhood
  ani slowem o muzeum getta warszawskiego Tym razem min. Glinski? ,,, To bardzo wszystko ladnie wyglada, tyle muzeow. Cieszy mnie to. Co wiec, jakie kroki, wobec popadajacych w ruine palacow i dworow? No i oczywiscie zamkow takze. Wezmie sie wreszcie ministerstwo za odbudowe chocby jednego na poczatek?

  79-letni Polak
  … jezeli bedziecie nas Polakow traktowac niepowaznie, to mozemy sie …mocno …wkurzyc i po was …posprzatac!!!…

  Maarek.K@Maarek.K
  A ja i tak mu nie wierzę. Nie wierzę Kaczyńskiemu. Nie wierzę PISowi. Czekam na polską Polskę. Czy tylko ja?

  koniec pisowskiej sekty!
  popatrzcie na tą pejso pisowską sekte!
  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/536084,szydlo-w-izraelu-polska-bedzie-walczyc-z-wszelkimi-przejawami-antysemityzmu.html

  zgłoś nadużyciezeba dzie przewetrzyc Wawel!! 31.0.127.*za godzinę
  …a jesli okaze sie , ze Jaroslawaw Kaczynski, sprzedal nas po wielkiemu cichu….zydom, to juz nic nie chce mowic!!!!!.Nic a nic!!!…

  koniec pisowskiej sekty!
  DALEJ CHCECIE ZEBY PEJSO PISOWSKA SEKTA BYLA U WLADZY?!
  https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/placimy-240-mln-zlotych-na-emerytury-dla-zydow/

  79-letni Polak
  …,albowiem jak mozna budowac mauzolea dla smierdzacych obmierzlych zydow, skoro oni dla Polakow nie maja za grosz…. szacunku KIMc!!!!!!…

  koniec pisowskiej sekty!
  POLACY OBUDZICIE SIE!
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-kaczynski-zydom-polska-wode-przehandlowal-2016-06

  Aisa
  Dlaczego ma być najdroższa? GLIŃSKI umie tylko kasę marnować.

  krgor
  Gliński, ty z braćmi Żydami muzeów nam nie urządzaj. Sami to zrobimy.

  mirek
  Wyrzucanie pieniędzy w błoto na żydowskie muzea, cmentarze i instytucje, na lewackie teatry, na zakup dzieł za pół mld od Czartoryskich, które i tak były w Polsce, miliony na rejs .Jesteśmy okradani.

  Polubienie

 15. bca
  „Taki” min.kult. na pewno szczęśliwy…, a facio, cóż…, dobrze zainwestował w tematykę {Ida], teraz to by nawet wygrał konkurs piosenki w eurowizji…

  ciebolek
  A który to film tej gnidy POLACY uwielbiają ?

  yano
  to nie jest Polski sukces tylko to jest sukces za POLSKIE pieniądze … gliński gratuluje czyli reżyser mu pluje w gębę a on że deszcz pada ….

  Revi
  Ja tej nagrody nie przyjmuję . To sukces Izraela finansowany o grozo przez Polskę . Pawlikowski to człowiek obcy kulturowa , fan Wolińskiej . Natomiast Gliński to człowiek żenada.

  Wojtek
  Czy wy się dobrze czujecie w tej wpolityce? Antypolski reżyser, plujący na polskość a wy uradowani do nieba. Za PO inaczej byście pisali.

  pwck
  Gliński opanuj się! ŻADNYCH ZASAD?

  https://wpolityce.pl/kultura/395076-minister-kultury-gratuluje-sukcesu-pawlikowskiemu-dziekuje-calemu-zespolowi-za-godne-reprezentowanie-polski

  Polubienie

 16. kasia_kowalska40@kasia_kowalska40
  Dziękuję Panie Jerzy. Proszę nam pomóc w odwołaniu Cywińskiego.

  Jacht/cmentarze/muzea: co by..
  Konieczne gruntowne zmiany w administracji muzeami w Polsce: w szczególności w Auschwitz i Polin. Ta bezczynność p. Ministra Glińskiego doprowadzi do jego eliminacji z polityki i zaszkodzi PiS i RP.

  adi
  Dyrektor powinien zadbać o historyczną prawdę o Holokauście zarówno Żydów jak i Holokauście Polaków. Pan Cywiński tego nie potrafi i nie powinien dalej zajmować stanowiska w wielonarodowym Auschwitz

  jacek
  dlaczego ten Cywiński nie jest jeszcze wywalony??!! dość tego dziadostwa!!!! won z nim!!!!

  WILKOR1@WILKOR1
  Jak długo jeszcze ten dyrektor opłacany z pieniędzy polskich podatników będzie organizował Muzeum Nienawiści do Polski? Pytanie jest retoryczne i byłbym wdzięczny za odpowiedź ze strony Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego (jeśli takie jeszcze istnieje w Polsce za kadencji Pana Glińskiego).

  https://wpolityce.pl/historia/396086-ostra-riposta-historyka-na-zarzuty-dyrektora-muzeum-auschwitz-jaki-sens-ma-zakaz-spiewania-hymnu-polski-i-odprawiania-mszy-sw

  Ostra riposta historyka na zarzuty dyrektora Muzeum Auschwitz: Jaki sens ma zakaz śpiewania hymnu Polski i odprawiania Mszy św.?

  opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 8 godzin temu


  Piotr Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau / autor: youtube.com

  Historyk Jerzy Klistała w liście opublikowanym na portalu tysol.pl odniósł się do pisma dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau z 23 maja, w którym Piotr Cywiński zarzuca mu nierzetelność w podawaniu informacji dotyczących bloku 11.

  W bloku 11 byli rozstrzeliwani więźniowie policyjni. Wśród nich było wielu żołnierzy i oficerów Okręgu Śląskiego AK.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Dr Cyra: Pomysł likwidacji wystawy w Auschwitz o więźniach policyjnych kosztem Pileckiego jest niefortunny

  W nawiązaniu do pisma z dnia 23.05.2018 r. Pana Dyrektora do mojej skromnej osoby, przykra jest dyskusja z Panem na argumenty, gdyż zarzuca mi Pan korzystanie ze źródeł informacji nierzetelnych, nieprawdziwych, a wręcz kłamliwych …, popełniając zarazem tak kardynalne błędy, że trudno pominąć je milczeniem

  — pisze historyk.

  I wskazuje błędy merytoryczne w twierdzeniach dyrektora muzeum.

  Otóż, Pana wywód „ … w podziemiach budynku znajduje się cela w której zamordowany został o. Maksymilian Kolbe, beatyfikowany przez Jana Pawła II w 1982 r.”, popełnia Pan kardynalne błędy, gdyż – Maksymilian Maria Kolbe został beatyfikowany 17.10.1971 r. przez papieża Pawła VI, a kanonizowany przez papieża św. Jana Pawła II 10.10.1982 r.

  Jakie ma znaczenie, czy więźniowie policyjni mieli numery czy nie? Przez ten blok – blok 11 przechodzili więźniowie na śmierć i z numerami i bez numerów!

  — zwraca uwagę Jerzy Klistała.

  Nawiązuję jednak do zdewastowania sal na parterze bloku 11, co jest wyjątkowo źle interpretowane Przez Pana, wobec postanowień z 31.10. w 2007 r. Komitet Światowego Dziedzictwa przyjął następujące Orzeczenie Znaczenia miejsca (31 COM 8B.8).

  — podkreśla historyk.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Muzeum Auschwitz likwiduje ekspozycję poświęconą Polakom? Historyk prosi ministra Glińskiego o interwencje

  Czy w świetle powyższego, decyzją Dyrektora Muzeum można dowolnie zmieniać w tym obiekcie o tak jednoznacznym unikatowym znaczeniu – lokalizację eksponatów? Czy można prycze z bloku 11 na których więźniowie spędzali swą ostatnią (w tymże bloku) przed egzekucją wyrzucać z tego bloku i magazynować w innym miejscu zmagazynowania?

  — retorycznie pyta historyk.

  Wskazuje, że wystawa o rotmistrzu Witoldzie Pileckim powinna znajdować się w bloku 15, gdzie był więziony.

  Rotmistrz Witold Pilecki był więziony z bloku 15 i tam proszę urządzić o nim wystawe, a nie przekłamywać faktów i przylepiać go na siłę do bloku 11

  — wskazał.

  Zresztą na piętrze bloku 11 już istnieje wzmianka o Witoldzie Pileckim, o Maksymilianie Kolbe, o obozowym ruchu oporu

  — dodał.

  Jerzy Klistała przypomniał o wprowadzeniu śpiewania zakazu hymnu polskiego pod ścianą straceń i obok bloku 11 oraz o zakazie odprawiania Mszy św. przy bloku 11.

  Co zaś do wprowadzonej przez Pana „strefy ciszy” – zakazu śpiewania hymnu w miejscu (pod „Ścianą Straceń” i obok bloku 11), przypominam, że tam hymn śpiewany był niejednokrotnie przez ofiary prowadzone na śmierć!

  — przypomina historyk.

  Wprowadza Pan zakaz do tradycji wprowadzonej zatem przez Polaków – ofiary hitlerowskiego barbarzyństwa, ginących z hymnem na ustach! Inny problem – Pana problem, jak się ma zakaz odprawiania mszy św. przy bloku 11 – bloku gdzie ginęli więźniowie skazani na śmierć lub okresowe odsiadywali kary w bunkrach (podziemiach) tego bloku, gdzie przecież zagłodzony i skazany na śmierć był św. Maksymilian Kolbe. Więc albo jest to „uświęcone” miejsce lub nie?

  — pyta Jerzy Klistała.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dyrektor Muzeum Auschwitz odpiera zarzuty w „GW”: „Atak na Muzeum to odreagowywanie napięcia wokół ustawy o IPN”

  ems/tysol.pl

  bielik 94.254.142.*za 43 minuty
  i co na to pGliński? w mediach nic nie ma na ten temat,prezes Kurski zachwyca się pikami meczowymi zamiast mówić o konkretnych sprawach tyczących Polski

  ada
  Proste.Kto osobowo wystawił tego dyr.? Dymisja od ręki. Polskie Prawo i Zarząd. Doprowadźcie do Normalności działalność.

  Zagorski
  Może na sprawę Auschwitz i inne niejasności trzeba spojrzeć szerzej? Przecież podobno bez wiedzy i decyzji Kaczyńskiego nic w rządzeniu Polską nie może mieć miejsca…

  zulu i gula
  Mam nadzieję, że kiedyś władza wróci w Polskie ręce. Wszystkiego jedna zmiana nie dokona. Takich dyrektorów jak KL i Polin popędzimy do państwa leżącego czasowo w Palestynie

  St50
  Jeszcze trochę i powiedzą, że to należy tylko do nich. Czy teraz rządzą dyrektorzy? Do takiej samowolki nie dopuścił żaden dotychczasowy rząd.

  finka
  Utrzymywanie tego wrogiego Polakom typa na stołku dyrektora Auschwitz to plucie nam wszystkim w twarz i chocholi taniec na grobach polskich ofiar.

  Janek
  PP. Cywiński, Gliński, Sellin – won !!!

  ________________
  Macie pretensję do wściekłego psa, że gryzie. Tymczasem to Kaczyński i PIS go wspierają, chronią i futrują publicznymi pieniędzmi, podobnie jak stado innych Danielsów, Polinów, ŻIHów, etc.

  belzebub
  żyd adamski i żydówka hołdyńska przesadzają z tą cenzurą – przyjdzie wam za to zapłacić żydaki urbana

  wsi
  Oczywiście obaj powinni wylecieć nieudolny minister Gliński i antypolski Cywiński

  Ajwaj
  Kto rządzi w tym państwie na niby, żydzi czy Polacy?

  m
  „…ofiary hitlerowskiego barbarzyństwa…”- panie historyku: NIEMIECKIEGO! Barbarzyństwa.

  Polubienie

 17. Dyrektor Cywiński słabo zna historię KL Auschwitz, ponieważ specjalizowal się w historii średniowiecznej i napisał pracę doktorską o świetym BRUNONIE z Kwerfurtu, który żył w IX wieku.

  Polubienie

  • Nie ważne. On pisze nową, tę „właściwą”… Haggadah nie jedno ma imię… Będzie o tym wpis już niedługo. Nawet to słowo jest tak samo „prawdziwie semickie”, jak cała ta brudnego czegoś wyssana ta, czy tamta propaganda pustynna. 😦

   Polubienie

 18. Pingback: List otwarty do premiera Glińskiego w sprawie fałszowania historii w muzeum KL Auschwitz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.